Jump to content

Управа ФК

Mazzan

Летњи прелазни рок  

122 чланова је гласало

1. 1. За летњи прелазни рок, управа добија оцену

• 1 - Веома лоше
      34
    • 2 - Лоше
      52
    • 3 - Осредње
      26
    • 4 - Добро
      9
    • 5 - Веома добро
      1

Recommended Posts

17 minutes ago, Јури said:

Mislim da je pogrešno usresrediti se na tjeranje uprave (ne od strane nas sa foruma nego nekih bivših igrača i sl), već se treba vršiti pritisak na Vučića/Terzića da malo koriguje neke stvari u funkcionisanju kluba. Nama ne treba nužno da promijenimo sve, nama je dovoljno samo to da pravi ljudi na pravom mjestu izvrše pritisak, objasne, obrazlože itd da bi bilo korisno da Mrkela ode, da se dovede SD od autoriteta i znanja koji će da radi svoj posao, a da Terzić smanji doživljaj i ne upliće se u njegov rad. Da dobijemo jasna zaduženja koja ima Terzić, koja ima SD a koja ima trener. Ništa radikalno nije to (nadam se) a mislim da bi nam dosta pomoglo. 

Nešto slično tome funkcioniše KK Partizan. Koliko god nam onaj Mijailović služi za sprdnju ali to što on radi jeste pametno iz njegovog ugla. Doveo Savića da vodi sportska pitanja i trenera, a on je tu da bude Vučićev čovjek u fotelji (da preko njega Vučić pokazuje kako je dobar i brine o KKP, da dolaze pare itd), a sva sportska pitanja da vode Savić i Obradović. 

Nije situacija bas uporediva.

Covicu npr. nisu bili potrebni milioni, avioni kamioni od drzave i 30 ljudi u strucnom stabu da drma kavez partizanu i Vujosevicu.

On i pre Zvezde ima dve Jadranske lige, polufinale Uleba, gomilu reprezentativaca. Misko pre Miska, Pnini, Frimen, Kimani...

Mijailovic moze da vodi malu limarsku radionicu ili auto otpad. O sportu on nista ne zna. Kao ni Vazura, ni Vucela.

Ma ko sta mislio o njima Terzic i Covic su ljudi iz sporta, poznaju materiju i nasa su velika prednost.

Izmedju ostalog i zbog toga mi osvajamo titule, a oni kunu sudbinu kletu. 

Ne znam odakle prica o krahu?

Izgbili od Makabija trener nakon pritiska javnosti otisao , uprava nije mogla da utice ...Koga dovesti u tom trenutku ,kao neko resenje je izabran Milojevic gde je malo ljudi reagovalo negativnim kritikama na forumu..Znaci uprava u tom trenutku napravila iznudjen ali prihvatljiv potez

Dolazi nov trener za kojeg se ispostavlja da nije dostojna zamena i zbog toga tim izgleda kao sto izgleda u losem stanju...Sa prethodnim trenerom je bio u dobrom stanju sto govore rezultati odigranih utakmica ,naravno osim ako neko smatra da se ocenjuje na osnovu dvomeca sa Makabijem 

E sad u ovoj situaciji se okrivljuje uprava za sve sto se desava ..Da je ostao Stankovic uprava bi se okrivila jer ga nije smenila 

Neko ce reci ,naravno sve ide od vrha ...Tacno je , isto tako je onda i kod uspeha.

Na kraju godine osvojice se dupla kruna iscekivati LS ( koja je opet rezultat ove uprave ) i ljudi ce smenjivati upravu ....I onda ce se neki koji gledaju se to krstiti sa obe ruke zasto se to radi 

Bila bi verovatno prva uprava smenjenja nakon duple krune i LS u Evropi

Ovde se pisalo mnogo toga , a zaboravlja se u kakvih drzavi zivimo i o kom klubu se radi ...Pa se tako prizivao restart na fabricka podesavanja tipa Rendzers ....Taman ti isti koji su to prizivali tek tada ne bi dosli na stadion .....A to bi sve izgledalo i tuzno i smesno.

Aj malo da se umijemo i shvatimo gde zivimo 

Iskreno, ne vidim neki krah...

Nije realno, da uvek docekamo prolece, o tome sam pisao i ranije, to je veliki uspeh i podvig, a ne nesto sto se podrazumeva.

To sto smo mi poslednje dve sezone uzeli zdravo za gotovo je nas problem.

Imamo mi takodje problem jos uvek da shvatimo ko smo u novom poretku i odakle dolazimo. 

Taj Trabzon je prvak Turske, Monako je minut delio od LS u Francuskoj ligi.

Neko ce reci kako ih je Ferencvaros pobedio. Pa pobedili smo mi Liverpul, nadigrali Milan, izbacili Salzburg, ali to nije nesto sto se podrazumeva i sto se uvek dogadja. Od deset sledecih utakmica, bilo bi 8-1-1 za Monako, Milan, Lpool...

Situacija je sto se tice domaceg prvenstva mnogo bolja nego prosle godine, sve cvrsto drzimo u svojim rukama, sve i da se udje egal u drugi deo prvenstva i dalje smo u prednosti, a kamoli na +5. Sto se tice tog dela, nikad mirniji, bio sam i na -5.

Prosle sezone kad smo ispali od Serifa bila je prica "bice odgovornosti" i sta desilo? bas nista...  pa mozda je vreme da se malo osvezi sportski sektor...promenjen je trener, mogao bi i SD da proseta malo do biroa za nezaposlene. Dok mu ne nadju tezgu u FSS, naravno.

19 hours ago, SHERIFF said:

Evo npr. i tvog misljenja o Srnicu 2015e. 

Ono se u medjuvremenu izmenilo-drasticno i ne pada mi na pamet da ti to nabadam na nos. Samo primer.

20220921_003359.jpg

20220921_003438.jpg

Tek sad vidim da si iskopao ovaj primer ali Nzm sto bi mi to nabadao na nos, jer ja ni ne negiram da sam to tada napisao.  Niti sam ja tebi nabadao na nos promenu misljenja. Nego si lepo sinoc napisao, parafraziram sad,.. ko je popusio pricu o hipotekama i stanovima ko je to pohvalio.., i ja kvotujem tvoj upis, iz tog perioda kada je bila aktuelna ta prica,  gde ti pozdravljas taj potez.
Ja mislim da je razlika drasticna izmedju onoga sto ja "nabadam" tebi na nos i ovoga sto nabadas ti meni. 

7 hours ago, Бели вук said:

Može li neko da mi objasni ko je upućeniji oko čega je problem u izbor za FSB, ne znam ko je tu čiji, ko je čija "struja"? 

Po onome sto je zvanicno saopstenje kluba, niko nije konsultovao klubove u izboru kandidata za predsednika FSB.

A izabran je predsednik FK Vozdovca, samo ne znam sta je druge klubove sprecavalo da kandiduju nekog drugog.

Ako mene pitas, svadjaju se oko podele plena od SP, a kao i uvek, zabole ih za unapredjenje i regularnost lige i fudbala.

21 hours ago, Dark22 said:

@Деееккки @dean Ako se neko igra Footbal menager-a biće da su to Terza i Mrkela. I to verovatno neka jako stara verzija puna bagova.

Uprava koja od 200 dovedenih igrača pogodi 20 se igra menadžmenta sa drugovima pajtosima menadzerima. Uprava koja kaže da ima desnog beka koji je i kad je dolazio bio igrač za rotaciju se igra menadžmenta. Uprava koja dovode Sumailu treneru da bi se dičila posle ulaska u LŠ kako se i oni nešto puno doprineli ustvari se igra menadžmenta.

Uprava koja se ponaša tako da je finansijsko stanje zadnja rupa na svirali se igra menadžera sa nekim cheat modom bez ikakve odgovornosti. Boli ih patka. Dogodine u Surčinu.

Nemojte tako daleko da pucate na Reale, Barse, Junajtede,Milane i ostalo nama počinje misaona imenica da bude da se dobije Omonija, Šerif i Haifa. A koliku odgovornost je snosio trener toliku i uprava stalnim usranim prelaznim rokovima gde jedne godine treba štoper, jedne napadač, jedne desni bek i zadnji vezni itd.itd.

Najpametnije bi vam bilo da ne vadite  psihološke profile ljudi koje ne poznajete lično, na osnovu upisa na forumu. Obesmišljavate diskusiju, dovodi do prepucavanja na ličnom nivou a na kraju krajeva ni vama samima ne doprinosi jer i da ste psiholozi teško da možete da dajete dijagnoze preko interneta.

Kupite Miti i Terzi neku noviju verziju fm-a bar 2020 da i oni nešto nauče. Zaostali su na verziji iz 2005 kad su vodili ofk-u.

Наравно да ће бити доста промашаја када су се играчи доводили за џабе или за мизерне суме.

Нема ту никаквих дијагноза нити стручног знања. Као кад видиш да неко плаче после неке несреће не треба ти стручно знање да процениш да је тужан. Тако и овде, кад видиш да неко без дана рада нове управе почне да критикује, вређа, користи увредљиве надимке, на сваки текст бурек портала одмах полива кофом гована не чекајући да види да ли је тај текст истинит, ни за улазак у ЛШ нити дупле круне не честита управи него само тренеру и играчима....мени је бар јасно колико је сати у тим случајевима и шта се крије у психолошкој позадини.

25 минута раније, Деееккки said:

Тако и овде, кад видиш да неко без дана рада нове управе почне да критикује, вређа, користи увредљиве надимке, на сваки текст бурек портала одмах полива кофом гована не чекајући да види да ли је тај текст истинит, ни за улазак у ЛШ нити дупле круне не честита управи него само тренеру и играчима....мени је бар јасно колико је сати у тим случајевима и шта се крије у психолошкој позадини.

Ko je tako pisao ovde?

49 минута раније, Dark22 said:

Ne znam da li ciljaš na mene ali ću ti odgovoriti. Mogu da se zahvalim onom momku koji je poslao poruku sa trafoa da ne dolazi Alkosan. Ova uprava radi jedino dobro kad joj visi mač nad glavom i tada i samo tada radi u interesu Zvezde. Tako je bilo 2015-te i 2017-te, a tad je finansijski bilo mnogo gore nego sad.  Nemam šta da zahvalim upravi koja je prodala pola tima u junu i dovela Sumailu iako niko to nije hteo sem Mrkele koji je tada rekao da ga ne interusuju druga mišljenja i da će dovesti tog igrača. A Terzić mu je odobrio finasije. To je samo jedan od primera bezobraznog izvlačenja novca. Nemam šta da zahvalim upravi koja je pokušala da se popiša po navijačima Pićinijem i Gobeljićem, pa je sama na kraju zajedno sa Stankovićem izduvala za LŠ. Kada uprava bude oformila tim u januaru ili junu i krene u kvalifikacije tada im se može čestitati. Dok god se igraju menadžera, improvizuju, prave se pametni kao da su bogom dani a ustvari koliko god da gori oni ne žele da dovedu pojačanje zato što ne mogu da se ugrade ne zaslužuju čestitke. A ne mogu da se ogrebu od menadžera sa kojima nisu pajtosi. To dovodi do zaključka da ova uprava ne radi u interesu našeg kluba, nego samo šibicare pa ako im upali, upali, dok traje traje.  Ja drugačije ne mogu da objasnim prelazne rokove koje mi radimo.

Не мислим на тебе. Ти критикујеш селективно тј. када мислиш да је нешто лоше и вероватно се по теби накупило лоших потеза па си "дао управи црвени картон" што је скроз легитимно.

Уписи који по мени немају легитимитет су они у којима се негира било каква заслуга управе за напредак клуба што једноставно нема везе са реалношћу.

У вези са овом Управом која је несумњиво заслужна за напредак клуба су (нешто од тога је и Џони писао):

Да ли су досегли максимум својих могућности односно да ли имају знања и енергије за даљи напредак?

Да ли клуб из сиромашне земље Србије са несређеном власничком структуром и само 15 000 чланова уопште и може боље од овога?

Да ли постоји неко ко би био успешни наследник Терзића јер ма колико га неки мрзели овде он је реално један од најбољих људи за фудбалски менаџмент у земљи.

О томе треба овде да се конструктивно расправља а не којештарије да тренери воде клуб.

14 минута раније, Lokalac said:

Maliciozno je reći da nije bilo pohvala na račun uprave. Bilo je naravno. To što nije bilo mnogo povoda da se pohvale više govori o njihovom radu. 

A što se tiče negativnog mišljenja o Terziću od prvog dana, za to je zaslužan sam. Prvo sam čin njegovog dolaska je prilično skandalozan. A i njegova biografija pre dolaska u Zvezdu izaziva gadjenje i normalno je da nemamo respekt prema njemu. Opet za to je sam kriv. A Zvezda je osvajala titule i pre Zvezdana. I u budućnosti će. 

На шта мислиш кад кажеш скандалозан долазак?

О биографији ваљда мислиш што је оптужен. Осуђен није тако да се он још увек третира као невино лице.

Освајала је Звезда и пре Звездана наравно али са њим највише титула има а ако грешим нека ме неко исправи пошто заиста да статистиком нисам добар.