Jump to content

Пред вама је нова главна тема форума. Уколико желите да користите стару и даље, на дну форума са леве стране имате мени и ту можете да је вратите.

Recommended Posts

Драган    11,217

Одгледао јуче Downsizing. Исподпросечан филм. Све ово су могли да сниме и без приче о смањивању, филм поенту једноставно нема.  Са друге стране, одгледао сам неки дан Wonder, o дечаку са деформацијом лица. Има мана, има клишеа, али леп филм који вреди видети дефинитивно. 

Lux    10,486

Jel gledao neko Pantera ?

Mazzan    16,442
2 hours ago, Lux said:

Jel gledao neko Pantera ?

Jesam ja. Klasican Marvel, puno efekata, super heroj pada pa se uzdize, ko voli Marvela, bice mu ok, kao i vecina drugih filmova.

Ovde malo odskace muzika i mesto radnje i cinjenica da su vecinom likovi crnci, ali ako nisi Milpar, nece ti smetati.

• Палац горе 1

Dzoni    2,616

I tako se ja nekako nakanio da gledam Betmena, nekoliko ljudi mi preporucilo. A ja nesto staromodniji tip, gde cu ja te superheroje.. i tako mi se Thor, Avengers, Supermeni i slicni nisu nesto dopali. 

Odgledam prvi deo 'Batman: Begins' i bogami prilicno se iznenadio. Atraktivno, zabavno, zanimljivo.. I onda uzmem drugi deo.. majko moja, pa ono je jedan od najboljih akcionih trilera koje sam gledao. Ono kako je odglumljen Joker vise niko nikad nece ponoviti. Pokojni Heath Ledger se otprilike posrao po Dzek Niklsonu (ako pricamo iskljucivo o toj ulozi). A posao sam sa pretpostavkom 'koji crni Betmen, na k...c ga metnem'.

Ko nije, otvaraj pirate bay i skidaj ovo http://www.imdb.com/title/tt0468569/?ref_=nv_sr_1 . Mozda se nece svakom dopasti film, sama prica i sta ti ja znam.. ali jednu od najbolje odigranih uloga zlikovca u istoriji kinematografije ne smete propustiti. 

• Палац горе 2
  • Лајк 1

AleksMCZ    45,061
23 minutes ago, Dzoni said:

I tako se ja nekako nakanio da gledam Betmena, nekoliko ljudi mi preporucilo. A ja nesto staromodniji tip, gde cu ja te superheroje.. i tako mi se Thor, Avengers, Supermeni i slicni nisu nesto dopali. 

Odgledam prvi deo 'Batman: Begins' i bogami prilicno se iznenadio. Atraktivno, zabavno, zanimljivo.. I onda uzmem drugi deo.. majko moja, pa ono je jedan od najboljih akcionih trilera koje sam gledao. Ono kako je odglumljen Joker vise niko nikad nece ponoviti. Pokojni Heath Ledger se otprilike posrao po Dzek Niklsonu (ako pricamo iskljucivo o toj ulozi). A posao sam sa pretpostavkom 'koji crni Betmen, na k...c ga metnem'.

Ko nije, otvaraj pirate bay i skidaj ovo http://www.imdb.com/title/tt0468569/?ref_=nv_sr_1 . Mozda se nece svakom dopasti film, sama prica i sta ti ja znam.. ali jednu od najbolje odigranih uloga zlikovca u istoriji kinematografije ne smete propustiti. 

Onda moras i Gotham seriju da gledas. 

• Палац горе 2

poskok    3,088
54 minutes ago, Dzoni said:

Onda moraš da odgledaš i treći deo

• Палац горе 2

Dzoni    2,616

Treci deo je na redu ovih dana, cim budem imao vremena. Vec skinuto. Uzecu u obzir i seriju Gotham, mada se malo teze odlucujem na serije, dosta mi vise vremena oduzmu jelte :D 

AleksMCZ    45,061
3 minutes ago, Dzoni said:

Treci deo je na redu ovih dana, cim budem imao vremena. Vec skinuto. Uzecu u obzir i seriju Gotham, mada se malo teze odlucujem na serije, dosta mi vise vremena oduzmu jelte :D 

Gotham pocinje od ubistva Brusovih roditelja. I dobar deo serije je on samo dete, a onda polako izrasta u tinejdzera. I sama serija se vrti oko detektiva Dzejmsa Gordona i malog Brusa. Onda se pojavljuju razni ludaci i psihopate poput Pingvina (meni najjaci negativac), pa onda dolazi Dzoker, itd. I serija dosta zalazi duboko u likove, prakticno u dusu im ulazi. Prakticno ti prikazu razvoj tih svih likova. Akcija, triler, misterija... Mnogo dobra serija. 

• Хвала 1

Dr. Mabuz    12,504
33 minutes ago, Dzoni said:

Najbolji deo Nolanove trilogije, meni je Batman Begins nista posebno, ali svakako moze da prodje, ako se ne varam u tom delu se pojavljuje Rade Serbedzija kao klosar.

Ni jedan deo iz Nolanove triologije ne moze da se poredi sa legedarnim Betmenom iz 89-te, ipak je to remek delo u to vreme.

Sto se tice Betmana iz 90-tih, jedino drzi paznju onaj sa Pingvinom, doduse nekima se svidja i onaj deo Enigmom, mada meni je to najdosadniji deo, mislim ne drzi mi nesto paznju.

Najgori deo je definitivno onaj gde Kluni glumi Betmana, znaci film je smehoteka na kub.

• Палац доле 1

AleksMCZ    45,061

Odgledao sam Tora. Dobar je. U pozadini pici Led Zeppelin - Immigrant Song. :roker:

Jos Pantera i onda ovo cudo kad stigne:

• Палац горе 1

AleksMCZ    45,061

Jos jedan u nizu Cloverfield-a. Drama, misterija, SF. Bas dobar. 

IBRS    7,978

Darkes Hour se moze gledati uporedo sa Dankrikom. . .

• Палац горе 1

RASMC    2,762

Sinoć nije bilo većih iznenađenja na dodeli Oskara, jedino ne znam kako su se kvote kretale za najbolji film, ali sam očekivao da će to dobiti The Shape of Water. 

Gledao sam i taj film, ali mi je bio nekako mlak i neubedljiv.  Što bi rekao Bole iz Crnog Gruje: "ugnjetene mase su se digle", tako da svi pozitivni likovi u filmu pripadaju ugroženim socijalnim grupama (glavna glumica igra nemu osobu, njen prijatelj je gej, najbolja prijateljica joj je crnkinja itd.) Uglavnom se Oskar dodeljuje zbog politike i retko kad je kvalitet filma u prvom planu. 

• Палац горе 2

Dzoni    2,616

I ja sinoc gledao taj film i glavni utisak mi je ipak da je nedorecen. Cak mi nije toliko realan ni preobrazaj Diksona, od jednog klasicnog "Misuri" tipa, rasiste, ludaka koji mrzi svet oko sebe pa do policajca koji zeli samo pravdu ga je delilo jedno pismo. Mislim da su to mogli za nijansu bolje da odrade.. sam taj preobrazaj. I naravno, po ko zna koji put, prikazano je sve ono sto mora biti prikazano u modernom svetu.. da se ne ponavljam, RASMC je to opisao u jednoj recenici.

Svakako je za prelaznu ocenu, ali nista posebno.