Jump to content

Уколико имате проблем са отварањем тема након апдејта сервера и форума, пробајте да промените на неку другу тему на дну форума, па се касније пробајте вратити на ову главну, јер ће до тада можда већ бити поправљено све.

Nenad74

Рукометна Репрезентација

Recommended Posts

На крају 18 место што је катасрофално али има играча који могу да добију Хрвацку 10 Априла у Пиониру.

Голмани Цупара,Молосављев

Лева Крила Немања Илић,

Десна Крила Крила Воркапић,Радивојевић

Леви Бекови Мошић,Илић,Ђођић,Рнић

Десни Бекови  Зеленовић,,Бошковић,Вејин

Средњи Бекови Вања Илић,Кукић

Пивотмени Басарић,Марсенић

Djurkovic ima zivota koliko Dacic,Vesic,Ljajic zajedno!covek na celu saveza decenijama a rukomet nam probija dno dna.Peruna cedi i sprema sledeceg,covek je stvarno neunistiv

Жене се пласирале на СП:salsrbijajk6: мушкарци се пласирали на ЕП:salsrbijajk6:

После дуго година Златна медаља на ЕП Б дивизије у Варни девојке освојиле:pehar110::salsrbijajk6:

Почеле квалификације за ЕП жене победа против Швајцарске:salsrbijajk6:

Posted (измењено)

Победа у гостима против Словачке:salsrbijajk6:

Edited by Nenad74

Sad mi je jasno kako su nam na pripremama po 40 dali Fra i Nor..
... Belorusi nam sad 35 uvalili,nemamo golmane,odbrana tragična...još da odigramo sa CrnomGorom&hrvatskom i bež'mo kući.
Stranac pod hitno za trenera i krenuti od nule....po hiljaditi put kad je rukomet u pitanju.

Poslato sa STF-L09 pomoću Tapatoka

1 hour ago, CIGANIN 74 said:

Sad mi je jasno kako su nam na pripremama po 40 dali Fra i Nor..
... Belorusi nam sad 35 uvalili,nemamo golmane,odbrana tragična...još da odigramo sa CrnomGorom&hrvatskom i bež'mo kući.
Stranac pod hitno za trenera i krenuti od nule....po hiljaditi put kad je rukomet u pitanju.

Igramo najsporiji rukomet na cijeloj planeti, iz vise razloga,prvi je taj sto kod nas jos uvek je priprema,trening i sam nacin igranja rukometa iz sredine osamdesetih godina,jos iz vremena Sabacke Metaloplastike, a to znaci rukomet nam igraju 3 igraca(srednji,lijevi i desni bek) + golman,. Samo se dodaju,mijenjaju mjesta i neko od njih trojice puca, odbrana protivnika samo stoji i sara i drzi ruke gore,pa ko da gol celava mu keva 😞 .

Nase napade(kombinacije) kao sto vidite ja sam naucio napamet,a kamo li protivnici koji to rade profi.

Moderan rukomet cine tri stvari, igras na krila gdje pravis visak(brz rukomet), igras jaku odbranu u sredini gdje ti je pivot najjaci igrac i dobar golman na golu (+ sa njim imas brz centar), a mi nemamo nijedno od ta tri...

Ako unazad pogledas mi od rukometa smo stvorili samo dobre bekove i dobre golmane,zadnjih 20 godina, pivota od NIkolica i Skrbica nismo napravili na svetskom nivou, o krilima jos od devedestih godina,svima jasno razlog, pogresan pogled na ovaj sport,zastario model,igramo rukomet koji je otisao u penziju pre 30 godina...

Nije mi jasno zasto uopste igramo sa 6 igraca kad koristimo samo 3, krila nam ne postoje a pivot nam sluzi samo da bi izveo faul...

Komicno je ovo gledati,ja obicni laik za ovaj sport to vidim,mogu mislit na sta to lici kad neko analizira iz te branse...

Nama treba reset, od mladjih kategorija pa sve do "A" reprezentacije, a za trenere i selektore treba angazovati Islandjane,Norvezane,Dance,Svedjane,Francuze ili Spance, taj rukomet nama treba,pre svega to njihovo svatanje rukometa,taj i takav njihov pristup tom sportu je nama potreban,pogled na taj sport,oni i mi smo dva razlicita svijeta,takve strucnjake treba dovesti,dat im taj sport,da naprave sistem,pa za desetak-petnaest godina da se i mi borimo za neku medalju u ovom sportu...

Hrvati su jos 2003 (pa do 2008) imali najbolje krilo na svijetu,ime mu je Mirza Dzomba,..., pazi sad, znaci oni su jos pre 17 godina svatili u cemu je caka,gdje i na koji nacin treba igrati rukomet,na sta bazirati igru,sta korigovati, oni su znaci jos pre 17 godina promenili skroz pogled na taj sport, izbacili onu staru Jugo skolu i uveli novine sa pogledom na Islandjane,Svedjane,Dance,Norvezane,Franuze i Spance, pazi jos 2003, a mi u 2020 godini i danas dan igramo onu tipa ti meni, ja tebi,mi njemu,on nama i rokaj sa 9 metara kroz 3 bloka i 6 ruku i tako 99% napada  :)

Kod nas je rukomet na amaterskom nivou, takva nam je i struka u RSS. Rezultati stoga i ne mogu da budu bolji.

Treba da se uvede kao u Svedskoj kolevci modernog rukometa da u svim mladjim kategorijama se oduzima lopta ako se ne igra brzi centar koji je smisao modernog rukometa. Kada bude se to uvelo krenulo bi se na bolje. 

Treba da se kroz škole (osnovne i srednje) forsira rukomet i košarka kao obavezni sportovi i da se organizuju opštinsa i gradska takmičenja između škola. Da bi deca od najranije dobi stekli kulturu bavljenja sportom (a da pri tom ne utiče na budžet porodice). Kvalitettnu (talentovanu) decu bi skautirali rukometni (košarkaški) znalci (tu dolazimo do sledećeg problema a to je taj pad kvaliteta stučnjaka) koji bi ih odvodili u klubove i dalje "tesali".

U klubovima se mora posebna pažnja posvetiti osnovnim stvarima da im se u kasnijem ne bi dešavale tehničke greške, znači poboljšati rad sa mladima. U kasnijem predseniorskom uzrastu je potrebno raditi na taktičkom opismenjavanju igrača, i naravno pratiti trendove i najbolje mlade kadrove (trenerska struka) slati o trošku RSS  (KSS) na seminare.

Iskoreniti nepotizam, ortakluk i svaki vid protežiranja na uštrb kvaliteta i za par godina (5/6) stasava prva jaka generacija.

Ona pirueta protiv Portland san Antonija, igra sa igracem manje i setanja do gola sa sirokim repertoarom finti u tim situacijama kao tinejdzer. Videlo se da ce biti broj 1. Poslednja lepa stvar u Srpskom rukometu. Petrov vanserijski talenat. 

Da ima pameti da posle ovog EP u Srbiji zakonom zabrane bavljenje rukometom. Bez obzira kako se na kraju zavrsi ova utakmica

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

Ko se razume u rukometna pravila? Sme li se imati rezervni dres na klupi ili se mora krpiti postojeci kad ga pocepaju?

Za Belorusiju ću navijati iz sveg srca!iz muda !celim telom!

Mamu vam ustašku,govna odvratna što na terenu što na tribinama!

Kad sam vidio boju dresova i ponasanje navijaca, sramota me da kazem da sam iz CG. Je li moguce da su ovo uradili zbog "zelenasa" i podgoricks skupstine 1918.