Jump to content

Српско "новинарство", шта то беше?

Recommended Posts

Након свакодневних бљувотина које се могу наћи у нашим медијима, морао сам једноставно да покренем ову тему, јер постоје такве глупости које једноставно не заслужују да се нађу на озбиљним темама.

Једна од њих.

http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2012&mm=01&dd=04&nav_id=570995

Воимја Оца и Сина и Светога Духа. :krstixf7:

Након свакодневних бљувотина које се могу наћи у нашим медијима, морао сам једноставно да покренем ову тему, јер постоје такве глупости које једноставно не заслужују да се нађу на озбиљним темама.

Једна од њих.

http://www.b92.net/s...4&nav_id=570995

Воимја Оца и Сина и Светога Духа. :krstixf7:

E dobronamerno te molim da ne postujes u pogresnoj temi. Vec imamo temu za to- vicevi :D

Da se covek prekrsti nogom kad ovo procita!!! :facepalm: :facepalm: :facepalm:

По мени,новинарство је спало на јако ниске гране .Многи новинари нису ништа друго него плаћеничка пискарала спортских,економских,културних,политичких... интересних група (уз велико извињење свим новинарима који часно и одговорно обављају свој посао).Увек се сетим када се помене професионалност новинара једног мог друга који је чисто рекреативно тренирао у кадетима нижеразредног клуба а новинар спортских новина му тражио 50 марака,што је тада била изузетно велика сума, да би објавио чланак о њему.И овај чланак о Меду је вероватно платио неком његов менаџер како би повећао вредност свом штићенику.

Па да, због тих плаћеника мене нападају тамо на утакмицама Звездиних клинаца како сам овом или оном дала већу оцену, јер су ми дали паре, а ја динар нисам видела откако сам почела да пишем за Спорт.

Па да, због тих плаћеника мене нападају тамо на утакмицама Звездиних клинаца како сам овом или оном дала већу оцену, јер су ми дали паре, а ја динар нисам видела откако сам почела да пишем за Спорт.

Ih sad, kazi nama slobodno ;)

Паметно!Кога још занимају динари .-)

Ма, то није ништа, мене су на сајту сви провалили и знају да ми Весић плаћа седмично за текстове које ми он диктира. :stid11:

А кад видех слике твоје огромне собе схватих да Весина лова одлази у Александрове некретнине.-)

Српски медији = режимски медији

Част изузецима ...

Не само режимски већ функционишу по принципу:Певам Титу,певам Дражи,певам оном ко ми тражи.Још једном ОГРОМНО ИЗВИЊЕЊЕ ЗА СВЕ ЧАСНЕ НОВИНАРЕ КОЈИ МАКСИМАЛНО ПРОФЕСИОНАЛНО ОБАВЉАЈУ СВОЈ ПОСАО.

Bilo bi zanimljivo videti koje su fakultet zavrsili svi ti nasi (kvazi)novinari, mada je u nasoj drzavi generalno problem sto ljudi ili ne rade poslove za koje su obuceni ili ih rade nedovoljno dobro obuceni. Setite se one price iz "Porodicnog blaga" kad je majstor Kreka ucio segrte kako se radi u Svajcarskoj: lopovi kradu, policajci jure lopove itd.

• Администрација

Народе, новинарски посао раде они који пристају на 20.000 сваког другог месеца, и који када и то не дође, ћуте и погну главу, не питају ништа. Свршени (или не) студенти раде на све стране, мењају искусне новинаре, јер су шест пута јефтинији, а у данашње време то много значи медијским кућама, што нам доноси прегршт неквалитетних медија јер су деца без исуства и пишу шта год им се каже да задрже посао. Да ли знате да су стотине у медијима добили отказ у задње две године? Да не грешим, али мислим да је цифра чак близу 2000. Шта мислите ко је заменио те људе? Квалитетни кадар чини можда пар процената.. погледајте само већину листова, не знају ни да се потпишу како треба. Пише се ради сензације, која продаје огласни простор и новине. И све личи на тотални хаос. Да не помињем факултете, журналистику може да заврши било ко, практично жмурећки.

Pa samo kad pogledas one tekstove, aj sto su glupi, to bih im oprostio, al sto su nepismeniji od mog posta na forumu! Onda, pogledaj npr Blic, u svakom broju imaju onu golu ribu negde na pocetku. Novosti kad izbacuju onaj nedeljni prigram takodje gole ribe. Na sta to lici?