Jump to content

Recommended Posts

Теквондо клуб Црвена звезда

Историја

Клуб је основан у децембру 1994. године захваљујући Борису Кривокапићу. Од оснивања клуба пажња се поклања раду са млађим категоријама - негују се обе дисциплине теквондоа (борбе и форме) и вештина самоодбране (хапкикван).

Теквондо клуб Црвена звезда је освојио шест титула екипног првака државе (четири титуле у формама и две титуле у борбама).

Најпознатији и најуспешнији такмичари који су бранили боје клуба су: Дубравка Јовановић, Филанти Агелаку, Јелена Антонијевић, Ирена Јовановић, Невенка Жалац, Мирослав Шалварица и Ведран Ристић.

Теквондо (м):

Првенство државе Форме (4): 1998, 1999, 2000, 2001

Првенство државе Борбе (1): 2001

Теквондо (ж):

Првенство државе Борбе (1): 2000

Iz monografije 1945-2005

8mvkSgx.jpg

IzWL5gO.jpg

PPBIY5z.jpg

Z31rg0Z.jpg

• 4 months later...

Ови теквондо национални успеси ме натерали да приупитам Пеђу како стојимо овде? На сајту СД последња вест је исписана пре годину и јаче...

Невезано за то јесу ли Надица Божанић, Стефан Таков и Александра Перишић из Галеба? Иранца смо увезли али знам да је Гале био тренер Милици Мандић, Тијани Богдановић и Вањи Станковић па вероватно гомила клинаца иде код њега у клуб и опет на сваком великом такмичењу се покупи по која медаља.

Слабо пратим наш клуб, а као што видиш и нема шта да се прати. Мислим да на последњем државном првенству нисмо ни имали такмичаре. Божанић је из Галеба, Перишић и Таков из ТК Азија.

@Punkerstein Текводно?

27 minutes ago, pedja789 said:

Слабо пратим наш клуб, а као што видиш и нема шта да се прати. Мислим да на последњем државном првенству нисмо ни имали такмичаре. Божанић је из Галеба, Перишић и Таков из ТК Азија.

@Punkerstein Текводно?

Ispravljam 😁 Podvukla se greška, otvorilo se brdo tema tih dana

• Punkerstein changed the title to Теквондо