Jump to content

Владимир Јовановић и стручни штаб

Recommended Posts

Šta je, tu je, spasa nam nema propasti nećemo. Pisao sam ovih nekoliko dana da ovo nije najidealniji trenutak za neiskusne trenere jer se treba boriti kako u Evroligi (neki iskorak možda) tako i protiv Rumenigea kojeg je Radonja nalupao ali ne treba se zavaravati, nije njemu alkohol baš toliko popio mozak da će tek tako gledati još jedno gaženje. Da li to može mladi trener da iznese, nisam siguran. Nadao sam se ozbiljnijem rešenju na poziciji trenera ali Čović ili nije znao ili nije mogao ili nije želio.. Kad je već ovako onda se nadam da će VJ pokazati muda. Ekipa će mu po svemu sudeći biti i jaka i skupa. Nadao sam se da će mu se dovesti iskusne njuške za saradnike, neko ko zna posao a ne još jedan početnik Simon. Volim Simona, ali na VJ još i on početnik, nezgodno. Možda se ojača stručni štab. Takodje se nadam da ćemo brinuti o ljudskom faktoru prilikom dovodjenja pojačanja, dobra hemija u ekipi će nam trebati kao nikad do sad. Ako tu bude zajebancije, ako odjebu VJ-a i krenu da vuku svak na svoju stranu, i ovaj se ne nametne kao autoritet, onda ga jebi. To mi je veći znak pitanja i zebnja nego znanje. Takodje se nadam da VJ dolazi jer je talentovan trener sa perspektivom a ne jer nema ko. Ako se stvarno pokaže da je talentovan trener treba biti spreman i da mu se ukaže druga šansa. Ništa nismo napravili ako uložimo godinu dana u njegovo znanje a onda ga najurimo. 

Da sam zadovoljan, nisam, al nadam se nekom prijatnom iznenadjenju, šta ću. 

Svu sreću mu želim, i da nadmaši Radonju po trofejima. 

Nista veci rizik nego kad je Dejan Stankovic dosao u FKCZ, cak stavise, veci je rizik bio Dejan u fudbalu nego Jovanovic u kosarkaskoj sekciji. Sve najbolje mu zelim, ali nismo sisali vesla mi navijaci, znamo koliko trener znaci u sportu, posebno kosarci, imali smo iskustva sa Alimpijom, tako da verujem da su vecina navijaca svesna da i da dovedemo jos 5 top pojacanja, da to ne mora nista da znaci, mnogo je znakova pitanja pored KKCZa trenutno. 

Pa i nije...Stankovicu je ostao kostur tima koji je vec igrao izvesno vreme zajedno...Stankovic jeste pocetnik ali u isto vreme dobar bivsi igrac sto mu daje autoritet

A da ne pricam da je preko puta ekipa bila evidentno slabija i liga se svede na dve ekipe , sto daje sansu treneru pocetniku 

2 hours ago, Užljevača said:

Nista veci rizik nego kad je Dejan Stankovic dosao u FKCZ, cak stavise, veci je rizik bio Dejan u fudbalu nego Jovanovic u kosarkaskoj sekciji. Sve najbolje mu zelim, ali nismo sisali vesla mi navijaci, znamo koliko trener znaci u sportu, posebno kosarci, imali smo iskustva sa Alimpijom, tako da verujem da su vecina navijaca svesna da i da dovedemo jos 5 top pojacanja, da to ne mora nista da znaci, mnogo je znakova pitanja pored KKCZa trenutno. 

DS je doveo odmah 5 svojih pšomoćnika, dva italijana i tri naša, Milojević i Milošević kao domaći. Njegovo je bilo samo da stvori motivaciju,  a drugi da mu naprave taktiku uz njegovu pomoć. Pritom je bio vrhunski fudbaler, a ovaj nije košarkaš . Učio od najboljih trenera dok je igrao fudbal

Besmisleno poređenje, ali sam znao da će neko to da uporedi

8 hours ago, keyser_soze said:

Pa i nije...Stankovicu je ostao kostur tima koji je vec igrao izvesno vreme zajedno...Stankovic jeste pocetnik ali u isto vreme dobar bivsi igrac sto mu daje autoritet

A da ne pricam da je preko puta ekipa bila evidentno slabija i liga se svede na dve ekipe , sto daje sansu treneru pocetniku 

Legendu Intera okarakterises kao "dobrog" igraca.... :D  Odlican kao igrac, radio sa vrhunskim trenerima, autoritetima,  plus imao jak strucni stab sa sobom. Nije mi jasna uloga Simonovica, do juce igrao sad ce da bude pomocnik?! Fali neki lisac u stabu ali Boze moj, tu je gazda Covke!

Srecno Jovanovicu, nadam se da nece da mi ogadi basket kao Alimpije pa da se naredne 2 godine oporavljam!

3 минута раније, Colonello said:

Legendu Intera okarakterises kao "dobrog" igraca.... :D  Odlican kao igrac, radio sa vrhunskim trenerima, autoritetima,  plus imao jak strucni stab sa sobom. Nije mi jasna uloga Simonovica, do juce igrao sad ce da bude pomocnik?! Fali neki lisac u stabu ali Boze moj, tu je gazda Covke!

Srecno Jovanovicu, nadam se da nece da mi ogadi basket kao Alimpije pa da se naredne 2 godine oporavljam!

Nisam hteo da opustim ruku kako se ne bi uzburkali duhovi i prica krenula o Stankovicu ..Inace zna se ko je i sta je i sta je osvojio i gde igrao

25 минута раније, RedHart said:

Све у свему нисам задовољан.

Наравно да му желим да успе, али !

Кад би играли само Јадранску лигу и рецимо неку Фиба лигу шампињона  био би ок солуција и ето ај да се пружи шанса младима.

Проблем је његов реноме у ЕЛ где иде одмах против ајкула у океану, а оно су све велике беле ајкуле које ће те одмах искасапили без пардона.

И ок је тако неискусном коучу ј дати што јачи ростер да не би били у хендикепу већ пре такмичења.

У коучингу не одлучује свеукупно знање већ feel for the game, значи вођење меча и доношење правих одлука у неколико секунди, јер сама игра је игра неколико секунди, а то у преводу је моментални одговор на тактику колега, на финесе у игри, на специјале, организацију игре, да ли се прилагођавати или диктирати темпо, транзицију, позициони напад, тајминг за тајм ауте, одређивање примарних нападачких сетова и опција, начин одбране пик енд рола и других сложенијих акција, ма свашта нешто.

То ме брине, тај ниво игре у ЕЛ, сходно томе и његова адаптација на другу најјачу профи лигу света, јако је захтевно и комплексно водити тим у ЕЛ...

Pretpostavljam da ce taj renome uticati i u odnosu sudija prema njemu , kao i u svakom sportu

I uz to kako ce se nositi sa pritiskom ako zaredi neuspehe ,i javnost pocne da pritiska ..Sve to treba ishendlovati a imas na ledjima 3-4 takmicenja 

Branko Jorovic u strucnom stabu. Kazu zadnjih godina se bavio trenerakim poslom...

Ako nista mladi smo i atletski sposobni, ako nekad dodje do neke frke, moze i strucni stab da uskoci.

Kad ovo kameleon vidi, pozvace Miloja i Novicu u strucni stab... :D

Uz pocetnika trenera, cemo izgeda imati i sarlatanski strucni stab. . .dajem im ne vise od dva meseca od pocetka sezone. . .ili ce se pokupiti i otici sami ili ce Covicu doci iz dupeta u glavu.

Posted (измењено)
52 минута раније, RedHart said:

Све у свему нисам задовољан.

Наравно да му желим да успе, али !

Кад би играли само Јадранску лигу и рецимо неку Фиба лигу шампињона  био би ок солуција и ето ај да се пружи шанса младима.

Проблем је његов реноме у ЕЛ где иде одмах против ајкула у океану, а оно су све велике беле ајкуле које ће те одмах искасапили без пардона.

И ок је тако неискусном коучу ј дати што јачи ростер да не би били у хендикепу већ пре такмичења.

У коучингу не одлучује свеукупно знање већ feel for the game, значи вођење меча и доношење правих одлука у неколико секунди, јер сама игра је игра неколико секунди, а то у преводу је моментални одговор на тактику колега, на финесе у игри, на специјале, организацију игре, да ли се прилагођавати или диктирати темпо, транзицију, позициони напад, тајминг за тајм ауте, одређивање примарних нападачких сетова и опција, начин одбране пик енд рола и других сложенијих акција, ма свашта нешто.

То ме брине, тај ниво игре у ЕЛ, сходно томе и његова адаптација на другу најјачу профи лигу света, јако је захтевно и комплексно водити тим у ЕЛ...

Pozdrav tebi, ali si zaboravio da mi bi završili sa Radonjićem 95% na 17 mestu EL da nisu izbačeni rusku klubovi. Ako Jovanović bude konkurentan u ABA ligi za Play Off (jedno od prva dva mesta) mi smo veliki posao uradili. Svakako podrška treneru. Sećam se samo sa kakvim je hajpom dočekan SO pa smo doživeli tortalni brodolom. Nadajmo se da će sada biti drugačije. 

Mene najviše plaši Lazić i Simonović kao konsultant. Po nekim informacijama upravo su oni bušili SO (najviše Lazić) zbog male minutaže i tu je bio kraj SO, naročito kad je doveo O Brajanta. 

Lazić je po dostupnim informacijama onda na RSB-u isto bušio i Alimpijevića tako da su to mpja strahovanja. Ostanak Kalinića bi to sve onemogućio ali teško da će ostati, mada čekamo Novaka sutra i novi Wimbldon pehar pa ko zna.

Jedva čekam da rumeni pocrveni posle prvog poraza od Nas.

Edited by trojcinski