Jump to content

Суперлига 2022/23

Recommended Posts

Pre ce mi da kiksnemo protiv Mladost GOAT neko oni. Igra FKCZ se potpuno raspala od kada je otisao Dejan, jer ocito da Milojevic ne moze da dopre do njih trenutno, da li zato sto je mlad, ne veruje u sebe jos uvek koliko treba ili nesto deseto, nebitno je. I sam Milojevic je izjavio da je bio zatecen ponudom da dodje u FKCZ, da je ocekivao taj posao za 5 do 10 godina , maltene je priznao da jos nije spreman. Ali, poziv se ne odbija i tako da sada imamo to sto imamo. 

Igraci ne znaju sta rade po terenu, kao guske u magli, bauljaju, Katai i Ivanic neprepoznatljivi, isto kao Ivanic u doba Miloje Oridjinala i sto je najgore po FKCZ, svaka utakmica je sve gora i gora, jer znanje i rutina i akcije iz mandata Dejana, polako nestaju iz glave i upija se neki novi GAME PLAN od Milojevica, a to je skromno, nerazumno, i za igrace, a i za nas laike. 

Ne moze da bude bolje, moze samo da se sjebe jos vise stvar, da se smanji prednost, izgube jos neke utakmice u Evropi i to je to. 

Ako ovi preko puta kiksnu, jos bolje, da se malo ublazi losa serija FKCZ, jer ne vidim kako ovaj tim moze da bude bolji trenutno. 

Cukaricki mi deluje kao tim koji moze da osvoji jesenju titulu. 

1 hour ago, Užljevača said:

Pre ce mi da kiksnemo protiv Mladost GOAT neko oni. Igra FKCZ se potpuno raspala od kada je otisao Dejan, jer ocito da Milojevic ne moze da dopre do njih trenutno, da li zato sto je mlad, ne veruje u sebe jos uvek koliko treba ili nesto deseto, nebitno je. I sam Milojevic je izjavio da je bio zatecen ponudom da dodje u FKCZ, da je ocekivao taj posao za 5 do 10 godina , maltene je priznao da jos nije spreman. Ali, poziv se ne odbija i tako da sada imamo to sto imamo. 

Igraci ne znaju sta rade po terenu, kao guske u magli, bauljaju, Katai i Ivanic neprepoznatljivi, isto kao Ivanic u doba Miloje Oridjinala i sto je najgore po FKCZ, svaka utakmica je sve gora i gora, jer znanje i rutina i akcije iz mandata Dejana, polako nestaju iz glave i upija se neki novi GAME PLAN od Milojevica, a to je skromno, nerazumno, i za igrace, a i za nas laike. 

Ne moze da bude bolje, moze samo da se sjebe jos vise stvar, da se smanji prednost, izgube jos neke utakmice u Evropi i to je to. 

Ako ovi preko puta kiksnu, jos bolje, da se malo ublazi losa serija FKCZ, jer ne vidim kako ovaj tim moze da bude bolji trenutno. 

Stavi nekad neki emotikon, smajli ili nesto drugo sto bi ukazivalo kad si ozbiljan, a kad ironises ili se zezas.

59 minutes ago, Užljevača said:

bold 1: Kakva crna Mladost GAT. Ubedljivo najgora ekipa u ligi uz Surdulicu. Takodje bih ruku u vatru stavio da rakari Vojvodinu sigurno nece dobiti. Vrlo moguce da cemo se mi okliznuti jos koji put do polusezone, ali oni tek ne mogu dobiti sve.

bold 2: Nije to bas tako. Prosto moramo sa nekima da se razidjemo, jer vise nisu na potrebnom nivou cak ni za domacu ligu ili su zasiceni boravkom kod nas. Verovatno bi i za nas i za njih bilo dobro da se razidjemo dok jos moze da se oformi kakva-takva ekipa dostojna takmicenja Lige sampiona za kojom se plakalo, a koju cemo svakako igrati dogodine. Ovako sastavljena ekipa za to prosto nije spremna, a ni dovoljno kvalitetna i klubu treba mnogo vise i o tome da se misli, da ne bude posle prekasno.

bold 3: Apsolutno moze bolje. Stvar nece sjebati sigurno, jer nemamo Real Madrid preko puta, nego vrlo skromnog konkurenta koji nije u stanju da posteno pobeduje u nizu, a svedoci smo da je razlika vec sada trebala biti veca. Sto se tice evrope, mislim da cemo zavrsiti bar 3. sto nije neuspeh, a za takvo stanje tabele krivac nije Milojevic.

bold 4: Cukaricki je pre svega trgovacko preduzece, klub bez sportskih ambicija i posete na utakmicama i kao takav ne ulazi u bilo kakav ozbiljan krug kandidata za vise od osvajanja utesnog takmicenja koji se naziva kupom Srbije.

Mladost GAT nije najgora ekipa u ligi, nema velikih razlika izmedju ekipa koje su na dnu, svaka ima neki svoj kvalitet i u stanju su da iznenade, kao sto mogli da uzmu 3 poena ovima preko puta, mogu i nama. Mi smo trenutno lutajuci balon, igramo kako vetar dune, bez nekog sistema i prepoznatljive igre. 

Ubedljivo najkriticniji period za klub od 2017, pocetak sezone, igra veoma nestabilna. Ovi preko puta nisu takav ocaj kako se misli, naravno da su slabiji od nas, ali samo kad smo mi u top formi i kad pruzamo svoj realni kapacitet, ovo sada je smejurija, ne licimo na tim. 

I ono sto je vazno, igraju skoro sve utakmice kod kuce, imaju samo dva gostovanja - Vozdovac i TSC. Mada kod kuce imaju Vojvodinu, Cukaricki i Novi Pazar , timovi iz top 6 na tabeli, plus Napredak koji je vec znao da ih dobija i otkida poene na lavoru. 

Ali mi imamo samo dve kuci i sve ostalo na strani, Vojvodina, Cukaricki, Nis, izmedju ostalog. 

Ne znam odakle vam uopste optimizam za ovaj deo sezone u domacoj ligi? Da igramo nesto bar, da se vide obrisi igre neke, ovako delujemo sve losije kako vreme odmice. 

Sve u svemu, ne ocekujem nista od ekipe u stanju kakvom je sada , glavni krivac je u fotelji. Da li vi zaista mislite da Katai Ivanic i ostali, stvarno ne znaju nista i da ne mogu da oduce od fudbala domace drugoligase? Ili je ipak ovo mucenje plod losih odnosa unutar tima, slabog rada, loseg vodjenja tima i slicno? 

Steta sto pauza nije trajala mesec dana, toliko su mi smucili fudbal. 

Posted (измењено)

I bez te utakmice sa Vojvodinom, opet bi imali skoro pa isti raspored, samo sto bi u terminu za Vojodinu igrali Kup sa Macvom,  nema neke vece razlike. 

Odigrano je 4 utakmice ovog kola, Novi Pazar dobio Mladost, a Javor nastavio da klizi na tabeli, 6 poraz u prethodnih 7 utakmica, uz jednu neresenu. Izgubilu su kod kuce u tom periodu od Kolubare i Vozdovca, igrali nereseno sa Radnikom. Potpuno nejasan pad nakon uvodnih 6 kola, kad su imali 3 2 1 i delovali dosta dobro. 
TSC dobio Radnik 2 1, ali Radnik je promasio penal u 95 min. 
Napredak demolirao Kolubaru 4 0. Napredak se dize, isto onoliko koliko i Javor klizi na tabeli. 

Koliko sam video neke detalje, ocito da u Areni ne postoje standardi u vezi prenosa utakmica tj rezije. TSC kad je docekao Radnicki KG , 90% utakmice je prenoseno katastrofalnim udaljenim kadrovima, juce perfektno odradjen prenos, sa kadriranjem kakav i treba da bude, kao u LS. 

Neverovatno koliko je mucno gledati utakmice kad je kamera zilion km udaljena od desavanja na terenu, to znaci da postoje nestrucni i strucni reditelji i kamermani na Areni, pa kako se koja utakmica zalomi ovim boljim, to je i prenos bolji. 

Amaterski zaista. Znam da sam dosadan sa kadriranjem prenosa, ali to je osnova svega, zamislite da se Real na Bernabeu prenosi iz pticje perskeptive, da je kadar toliko obiman da se bukvalno vide sve tri tribine, a ponajmanje desavanja na terenu, koja su udaljena km od kamere. Ne mogu da verujem da padaju na tako prostim stvarima. 
Prva lekcija koju uce na tim skolama, je polazaj kamere i kako se prate desavanja na terenu. 

O budjavim reklamama, da ne govorimo, danas opet ima prenos pre nase utakmice u 17h, budite spremni na novo kasnjenje. 

Edited by Užljevača