Jump to content

Кошарка : Медијске спекулације и инсајдери

dragan wien

Recommended Posts

4 minutes ago, Јури said:

Henry je dobar ako ćemo znati da posložimo ekipu i igramo timski. 

U suprotnom je bolji Napier, da divljaju on i Nemanja ako propadne plan A. 

Cudan pojam, uglavnom se vezuje za plejmejkere. Kad Kalina sutne 12 trojki i da 1 to nije divljanje. Ili kad izgubi 5 lopti napadajuci kos, to isto nije divljanje.

Znam samo za jednog elitnog Henrija, a to je Thierry, sada u fudbalskoj penziji. Slabo pratim kosarku van KKCZ, u zadnjih mozda 10ak sezona, tako da nista ne znam ni o kosarkaskom Anriju, ni o Examu , a nisam znao ni o Lajdejima i slicnima , a i ne zanima me zaista. 

Jos jedni u nizu izhajpovanih i preplacenih Amera, ima ih koliko hoces, i sada kao treba da nesto ustuknemo pred yo man bro Amerima. Davno sam shvatio da imena ne znaci NISTA, ako su na terenu gomila basketasa i skupina gradjana obucenih u dresovima nekog kluba. 

5 hours ago, dean said:

Ko je bolji od njih dvojice? Koji bi nam više odgovarao?

Без икакве дилеме Хенри, зато што је two-way играч и floor-general у добро постављеном систему, дакле играч који има лидерске карактеристике и саиграче чини бољим, све то уз јаку дефанзиву...

6 minutes ago, RedHart said:

Без икакве дилеме Хенри, зато што је two-way играч и floor-general у добро постављеном систему, дакле играч који има лидерске карактеристике и саиграче чини бољим, све то уз јаку дефанзиву...

Има ли каквих назнака ко нам је ближи, помињу се обојица..

3 hours ago, Punkerstein said:

Зато што никад немаш довољно пара да сакупиш прангијаше који ће те одвести до резулатата.

На крају, у паклу плеј офа,моода се често скупе па не улази лопта у кош као на тренингу...

То је есенција, не видим неке млађе играче раскошног нападачког талента да би играли омиљени систем Жеравице и Новосела, run and gun basketball.

Чак и Сан Франциско који има играче изузетних нападачког талента имао је дефанзивне коректоре у виду Игуодале и Грина.

Дакле добитничка филозофија игре је што избалансиранија имплементација нападачког талента и јаке дефанзиве...

2 минута раније, marec said:

Има ли каквих назнака ко нам је ближи, помињу се обојица..

Не знам тренутно...

9 минута раније, RedHart said:

Samo da na kraju ne bude nijedan od njih dvoje i da dodje Kobs. Necu biti razmazen, voleo bih da dodje jedan od njih dvoje, oboje imaju vrline i mane, tako da ko god dodje, srecan sam. Nemojmo traziti dlaku u jajetu za sve i svasta

Dobar potpis, ne mogu da se setim ko je njegova generacija, da l Borisa bese, pa sam zbog njega gledao mladu reprezentaciju, u kojoj je Dalibor bio solidan.

Sad ne znam kad se ovako razvio za sezonu-dve, verujem da upuceniji od mene mogu bolje da objasne, ne secam se da je Dalibor uvek bio ovako atletski dobar i skocan, da li je radom poboljsao ili kako vec, nisam siguran.

Svakako, dobro pojacanje, domaci igrac, perpsektiva, jedna lepa prica. Na njegove fizikalije , ukoliko namesti ruku bice bas zajeban igrac, pogotovo u small ball petorci kao centar. 

Dobrodosao mali, srecno!!!