Jump to content

Кошарка : Медијске спекулације и инсајдери

dragan wien

Recommended Posts

24 minutes ago, ljupce said:

Kako i gde mogu da kupim knjigu? ja kao kosarkaski fanatik ovo moram da imam   :D

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02Qc33jHzQbicxyfUvwBK5kHo4wRexx5dckVCtDK4KX1UnsW72nZ1GFP2JSZ34ioA9l&id=100063676173154

На нашој страници СД, постоји нека опција за куповину, ту сам и сазнао за овог капиталаца од преко 600 страна😁

Just now, Стара Рашка said:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02Qc33jHzQbicxyfUvwBK5kHo4wRexx5dckVCtDK4KX1UnsW72nZ1GFP2JSZ34ioA9l&id=100063676173154

На нашој страници СД, постоји нека опција за куповину, ту сам и сазнао за овог капиталаца од преко 600 страна😁

Jbg ne koristim ja fejsbuk niti te drustvene mreze generalno...ako treba sutra odoh u klub da je uzmem nikakav mi problem nije   :D

13 минута раније, ljupce said:

Jbg ne koristim ja fejsbuk niti te drustvene mreze generalno...ako treba sutra odoh u klub da je uzmem nikakav mi problem nije   :D

https://www.presing.org/zarko-dapcevic-daba-pod-crveno-belim-obrucima/?fbclid=IwAR1V7rayfdbF-o3IMKS3So-hHvf9wZWorMGSSEdLHGFVrifwuy8MDCsO5KE

Direktan link za narucivanje, Knjiga se može naručiti po ceni od 1400 dinara.

52 minutes ago, MannyCalavera said:

Evo da ja ubacim par redova. 

Ne mogu da se slozim potpuno sa @RedHart oko Hollanda. Mislim da on nije igrac kome fali energije, i na kraju krajeva atleticizma da ne moze da bude pozitiva na obe strane terena. Holland je postao paklen suter, i to iz CnS i driblinga, sto je nesto sto nam je definitivno falilo. Voli tranziciju, voli i da napada reket 1 na 1. U tom pogledu veoma svestran igrac, a ima i solidnu defanzivu. 

Ono sa cim se slazem sa Redom je sto ne znam konceptualno kako se Holland uklapa u roster, pogotovu ako je istina da je Napier meta na pleju. Ako je meta Henry, to ima smisla, jer Henry, Neda, Holland funkcionise. Plasim se da Napier, Neda, Holland je previse nizak trio i defanzivno cemo biti prilicno suplji. Pogotovu sto i Ivanovic sa klupe nije defanzivno jak. 

Ali dobro, da sacekamo ostale transfere pa cemo da pricamo. Ovo za Zorana Nikolica, to je ludilo ako je tacno. Nadam se da je bula, jer rotacija Martin, Mitrovic, Nikolic ponistava sve ostalo dobro sto je uradjeno do sada, pogotovu ako su White i Ilic na 4. Opet kazem, daj da vidimo sta ce biti na kraju. 

Spominje se da je Vladina zelja i Charlie Brown Junior i da je on pored Shayoka prva opcija na 3...pa ako bi mogao koju rec ukratko koji je od njih dvojice bolji fit za nas...

6 минута раније, Zvezda le said:

Spominje se da je Vladina zelja i Charlie Brown Junior i da je on pored Shayoka prva opcija na 3...pa ako bi mogao koju rec ukratko koji je od njih dvojice bolji fit za nas...

Pa ja iskreno ne znam sta ce nam sada trojka jos jedna. Prvo, imamo Dobrica na toj poziciji, i Holland je igrao 3ku za Bursu sve vreme prosle godine, cak je u small ball postavama igrao na 4. Tako da vec imamo dva igraca kojima trebaju ozbiljni minuti na 3ci, plus Lazarevic, Lazic koji mogu tu da pokupe neke minute. 

Sto se tice Shayoka, on donosi u passingu i defanzivi poboljsanje u odnosu na Hollanda, ali je zato napadacki maksimalno inferioran. Drugo, lik kao neki prototip za Kalinic zamenu mislim da je prilicno omashen, jer ne moze da on da se spusti na 4 kao Kalina i bukvalno pokrije te dve pozicije. 

Charlie Brown Jr. je takodje SG/SF hibrid, sto ga nekako po meni izbacuje iz kombinacije jer nama mislim ne trebaju vise igraci tog profila. Bolji suter od Shayoka, i moze sa loptom u rukama da igra. Problematican u napadu je dribling ako ce da igra PnR, jer zna da bude traljavo to, i glavni problem sto je divljak u selekciji suta i timskom konceptu u nadapu. Defanzivno ima veliki upside jer moze da cuva od 1 do 3 lagano, pa i verovatno lagane cetvorke. Bolji atleta od Shayoka i Hollanda. Jos je sirov i neiskusan. Vise je projekat nego neko ko moze odmah da doprinese. 

Iskreno da nije potpisan Holland, onda bih tezio vise Shayoku a da se juri na 1 Shabazz i sl. Ovako sa Hollandom na toj poziciji, vise sam da se juri Henry na pleju. 

1 hour ago, MannyCalavera said:
14 hours ago, djoleczv said:

Cekamo analize @RedHart i @MannyCalavera

Evo da ja ubacim par redova. 

Ne mogu da se slozim potpuno sa @RedHart oko Hollanda. Mislim da on nije igrac kome fali energije, i na kraju krajeva atleticizma da ne moze da bude pozitiva na obe strane terena. Holland je postao paklen suter, i to iz CnS i driblinga, sto je nesto sto nam je definitivno falilo. Voli tranziciju, voli i da napada reket 1 na 1. U tom pogledu veoma svestran igrac, a ima i solidnu defanzivu. 

On je vec u 34g i objektivno na zalasku karijere.

Upitna ce biti njegova motivacija i energija pogotovu u domestic ligi.

Smatram da nam nije trebao jer je 3 and D igrac, nema tu svestranost da bi bio wing-ball handler.

Ok su procenti za 3p al' opet igrao je drugi nivo kosarke.

U sustini mislim da je Tajron Valas(poseduje vrlo dobar plejmejking) mnogo bolje resenje za poziciju wing ball-handlera, ja bih ga jurio po svaku cenu jer je izuzetan two-way player.

Holand ima solidnu defanzivu al' ne zaboravi da je igrao u najgoroj defanzivnoj ekipi EC.

Takodje bolje resenje je recimo i decko koji je potpisao za Baskoniju, Dalton Homs.

Naravno ima jos underdog igraca za wing-ballhandlera i to je neko moje stanoviste, koje kaze da je mnogo bolje imati igraca u nekom prajmu karijere nego na zalasku.

Odmah mi idu komparacije sa sezonom 2019/2020 i onih cigli u zidu Kalisa, a tada smo dovodili matore drtine na zalasku karijera...

P.S. Odusevljava me njegov ball IQ, versatilnost, kreativnost, decision making, defanziva nista losija od Holinsa, dakle bio bi idealan sekundarni kreator, nesto sto je Kalinari forsirao a ipak je imao puno problema.

Ta ubrzanja, promena pravaca, usporavanja, krosoveri i hesitejsns su stvarno raritetni...

36 minutes ago, MannyCalavera said:

Pa ja iskreno ne znam sta ce nam sada trojka jos jedna. Prvo, imamo Dobrica na toj poziciji, i Holland je igrao 3ku za Bursu sve vreme prosle godine, cak je u small ball postavama igrao na 4. Tako da vec imamo dva igraca kojima trebaju ozbiljni minuti na 3ci, plus Lazarevic, Lazic koji mogu tu da pokupe neke minute. 

Sto se tice Shayoka, on donosi u passingu i defanzivi poboljsanje u odnosu na Hollanda, ali je zato napadacki maksimalno inferioran. Drugo, lik kao neki prototip za Kalinic zamenu mislim da je prilicno omashen, jer ne moze da on da se spusti na 4 kao Kalina i bukvalno pokrije te dve pozicije. 

Charlie Brown Jr. je takodje SG/SF hibrid, sto ga nekako po meni izbacuje iz kombinacije jer nama mislim ne trebaju vise igraci tog profila. Bolji suter od Shayoka, i moze sa loptom u rukama da igra. Problematican u napadu je dribling ako ce da igra PnR, jer zna da bude traljavo to, i glavni problem sto je divljak u selekciji suta i timskom konceptu u nadapu. Defanzivno ima veliki upside jer moze da cuva od 1 do 3 lagano, pa i verovatno lagane cetvorke. Bolji atleta od Shayoka i Hollanda. Jos je sirov i neiskusan. Vise je projekat nego neko ko moze odmah da doprinese. 

Iskreno da nije potpisan Holland, onda bih tezio vise Shayoku a da se juri na 1 Shabazz i sl. Ovako sa Hollandom na toj poziciji, vise sam da se juri Henry na pleju. 

Ja koliko sam razumeo Holland ce biti neki bekap Nedovicu na SG,a neko od dvojca Charlie/Shayok prva trojka

2 hours ago, Raspućin said:

Svi su u nekoj mjeri sjebani odlaskom Radonjića naravno a Coviceva sudbina direktno zavisi od ovosezonkog uspjeha/neuspjeha pa mi nije jasno zašto se posegnulo za neiskusnim trenerom. Osim ako nema sigurnu Info da sigurno napušta CZ iduće godine kao što se šuška...ali opet i tu postoji nejasnoca zašto bi uopšte odlazio sa neuspjehom ,potpuno nejasna situacija iza ovog angažovanja VJ.

Da se razumijemo ,vrlo jasno sam se ogradio u kritikama prema VJ  sa onim "...u EL okvirima" ,nemam ja ništa lično protiv njega kao osobe ,samo mi je interes kluba bukvalno ispred ,bio to Jovanović ,bio to Radonjić. Ja sam u nekoj ludosti PONEKAD i priželjkivao drugog trenera umjesto Radonjića ,jer priznali mi ili ne, jednostavno nije bilo iskoraka i vrtjela se jedna ista pozicija u EL. Nekome je dovoljno da samo  učestvuje, nekome da se bori za nešto iznad ali nisam ni sanjao da će Čović obije te pozicije ( tavorenje/iskorak) ugroziti jednim pocetnikom. Neka niko ne sumnja da je ovo izuzetno bitna godina da bi se izgubila EL kroz Aba ovakvim eksperimentisanjem, pa prosto je nemoguce biti u najmanju ruku nezabrinut sadašnjim stanjem. Ljudi često mijesaju sentimentalnost i usko poslovne uspjehe . Toga jednostavno ne smije biti u poslovanju ...pa jbte ,čovjek osnuje kompaniju ,napravi od nje milijardersku korporaciju i nakon stagniranja/pada produktivnosti , bivaš poslat u istoriju ,od strane ljudi koje si sam postavio na mjesta odlučivanja, kako bi korporacija postavila "sposobnijeg"  i nastavila da probija granice prošlogodišnje uspješnosti. Ovakvi potezi Čovića mirisu na pad produktivnosti ,striktno poslovno gledano i u normalnoj uspjesnoj kompaniji ne bi dočekao iduću godinu ili bi se barem ozbiljno diskutovalo ,pa i zabranilo da se na trenersko mjesto postavi početnik. No nažalost, nase uprave ,upravni odbori ,skupštine su klimavci glavom u svakoj sferi društva,od sporta do politike. 

U potpunosti se slazem da je odgovornost Coviceva. Tu nema dileme. 

Ne slazem se da je Holland 3 and D igrac, nekako kad cujem 3&D na pamet mi padaju igraci koji sutiraju samo iz povratnog pasa, bez driblinga, a on moze i sebi da iskreira cini mi se, zna da pogodi iz stepback-a itd...

Napier jes da ne lezi defanzivno zbog Nedovica, ali ja ga ne bih propustio. Mozda nas zbog toga povezuju sa ovim Brown Jr-om iz Okc, koji meni djeluje bas lose. Sad da li je ideja da Napier i Nedovic ne igraju zajedno gro minuta, vjerovatno. Ali Brown mi je prelos suter da bi uopste igrao na 2, zamislite petorku sa njim i Lazicem recimo. 

Cuo sam od jednog druga koji prati Buducnost da je Zoran Nikolic njihov, tako da ne znam kome je vjerovati. Na voxu su ti forumasi koji su do sad imali informacije, bar na osnovu ovoga sto sam mogao da zakljucim, govorili da je gotovo to. Nadam se ostanku Kuzmica i pored te ponude iz Spanije, to bi po meni bilo odlicna centarska linija.

2 hours ago, RedHart said:

On je vec u 34g i objektivno na zalasku karijere.

Upitna ce biti njegova motivacija i energija pogotovu u domestic ligi.

Smatram da nam nije trebao jer je 3 and D igrac, nema tu svestranost da bi bio wing-ball handler.

Ok su procenti za 3p al' opet igrao je drugi nivo kosarke.

U sustini mislim da je Tajron Valas(poseduje vrlo dobar plejmejking) mnogo bolje resenje za poziciju wing ball-handlera, ja bih ga jurio po svaku cenu jer je izuzetan two-way player.

Holand ima solidnu defanzivu al' ne zaboravi da je igrao u najgoroj defanzivnoj ekipi EC.

Takodje bolje resenje je recimo i decko koji je potpisao za Baskoniju, Dalton Homs.

Naravno ima jos underdog igraca za wing-ballhandlera i to je neko moje stanoviste, koje kaze da je mnogo bolje imati igraca u nekom prajmu karijere nego na zalasku.

Odmah mi idu komparacije sa sezonom 2019/2020 i onih cigli u zidu Kalisa, a tada smo dovodili matore drtine na zalasku karijera...

P.S. Odusevljava me njegov ball IQ, versatilnost, kreativnost, decision making, defanziva nista losija od Holinsa, dakle bio bi idealan sekundarni kreator, nesto sto je Kalinari forsirao a ipak je imao puno problema.

Ta ubrzanja, promena pravaca, usporavanja, krosoveri i hesitejsns su stvarno raritetni...

Imas moj deo o Hommesu na scouting topicu, ja sam pre 2 godine pricao o coveku ali nazalost taj voz je prosao. 

Ovo za Hollanda delimicno stoji, ali ipak procenti i sezone zadnje 3 su takvi da ce to da se prenese dobro i na EL. E sada, da li je idealan, nije naravno, to sam i rekao kad je potpisan. 

Sto se tice godina, da 34 puni u Novembru ali nema istorijat povreda neki to raduje. E sada ako je on jedini u tom vozu sa godinama, nije strasno. Ostatak ekipe je za sada u prime godinama.