Jump to content

Проблеми у Србији и како их решити

Recommended Posts

Deal with it! (Phrasal verbs for managing problems) – About Words ...

Ovde možete pisati o svim aktuelnim problemima u našoj državi i naravno davati predloge kako se rešiti ti problemi.. Otvaramo novu temu da rasteretimo svaštaru.. Aktuelna tema je o COVID-19 ali pošto će to nadamo se brzo proći ova tema će ostati i u budćnosti za buduće probleme sa kojima se budemo suočavali

• Палац горе 4

Postoji jedan univerzalan problem po mnogo pitanja u Srbiji.

Imamo na vlasti ljude koji ne prezaju ni od čega i koji su spremni na sve. Ljude koje zanima samo lično korist i ništa drugo.

U isto vreme ni opozicija nije mnogo bolja. Jer jednostavno normalnom, obrazovanom čoveku, čoveku koji bi možda nešto mogao i da promeni na bolje pre svega se ni ne ulazi u ovaj mulj, jer ti ljudi ne znaju da plivaju u istom, a oni koji bi i probali bi brzo bili spoticani na svakom ćošku i ne bi ni mogli da dođu do neke značajnije medijske pažnje da dopru do više ljudi.

I onda u svom ovm zlu i mulju su obično najglasniji kao neka opozicija bukači, kvazi stručnjaci, ljudi koji misle da je dovoljno pročitati nešto na interentu ili čuti na YT da bi bio stručan, nacionalisti u pokušaju, koji su pre bliži fašistima, a ne nacionalisti u smisu da žele dobro svojoj zemlji, razni dunsteri i slične sorte koje bi bili jednako zlo i pošast za ovaj narod kao i ovi sada. Primeri u vidu Levijatana, SrBske časti, kao organizacija sad za sad, ne političkih stranaka, ali ista sorta, ili Boška Obradovića kao "političara". I oni koji nisu još toliko isplivali kao ovi i koji su šatro protiv njih su zapravo potpuno isti, samo još nisu dobili dovoljno medijske pažnje da njihovo ludilo bude potpuno i da dopre šire medijski.

Na sve to narod je mnogo zatucan i ograničen, ne svi, ali ne mali broj nažalost. Godinama su im ispirani mozgovu, raznim glupostima, žutom štampom, rijalitijima, kičom i šundom, diplome ljudi koji su ih stekli krvavo su obezvređene diplomama onih koji su ih kupili i koji sa partijskom knjižicom na kraju lakše stižu do posla, svako ko misli svojom glavom je skrajnut ili pobegao iz zemlje ili nema nameru da se bakće sa budala i na kraju imamo siuaciju da je kofa puna govana, a mi kao treba da izaberemo koje manje smrdi.

Lično ne vidim da će nešto na bolje u globalu u ovoj zemlji da se desi u skorije vreme, jednostavno nema nikakvih naznaka za to. Može samo da sjaše kurta i da uzjaše murta.

A iskreno se plašim šta će biti za 20-30 godina kada oni koji su rođeni i odrastaju u svoj ovoj bolesnoj atmosferi krenu da se pitaju za nešto. Imaćemo sa jedne strane kvazi stručnjake sa kupljenim diplomama, sa druge strane desinčare u tripu o nekom nacionalizmu, a koji zapravo o svojoj istoriji, poreklu, religiji i bilo čemu u šta se pusaju jako malo znaju. Pa ti izaberi manje zlo...

Ne vidim nigde nikakvo jedinstvo oko nečega normalnog, neke normalne ideje, postoje sporadični buntovi i buntovi pojedinaca protiv svega ovoga. No nažalost previše je debila i na ovoj i na onoj strani, previše je oni željnih vlasti, novca, moći po cenu svega, što reče Šerif na drugoj temi ne mali broj u ovoj zemlji bi majku rođenu prodali, a ne nešto drugo. Svaki i dobar bunt koji se pojavio se vrlo lako ili ugasio spinovima ili uništio tako što je ispolitizovan od strane šljama da li sa ove ili one strane nije ni bitno. Ne odgovara zapravo niti jednoj od tih najglasnijih i najbrojčanijih strana zdrava misao i zdrav razum, jer u suprotom oni ne postoje.... A mi smo već toliko zaglibili, da smo bliže Orvelovoj 1984. uvijenoj u oblandu demokratije, nego normalnoj zemlji...

Sve u svemu ne vidim svetlu budućnost za ovu zemlju, na našu veliku žalost.

• Палац горе 3

Posted (измењено)

Nikakva velika pamet ne treba da bi se u ovoj zemlji stvari stavile na svoje mesto.

Par zakona i sve bude kako treba. Nikakva velika nauka za to ne treba.

Prvo odrediti ostre sankcije za zloupotrebe sluzbenog polozaja, korupciju, davanje i primanje mita. Odrediti stroge kazne za inspekcije koje svoj posao ne rade na zakonom utvrdjen nacin. Pod stroge mislim zatvorske, visegodisnje. Pa da vidim oce li da se zmirka na jedno oko kad neko podmasti novcanicama...

Posle toga, doneti zakon koji nece dozvoliti da poslodavac svake godine moze da kupi auto od 100 hiljada evra, a da radnik ne moze da kupi novog juga.

Edited by Pbp
  • Палац горе 1

Neće biti bolje, probušen smo kurton. Biće samo gore. Očajno stanje će biti još lošije. Srljamo u nestanak a ako postanemo ovo što ćemo postati, bolje da nestanemo. Samo se opustite i gledajte haos i rasulo, pisaće se knjige koliko smo nesposobni i jadni. 

• Палац горе 1

Pa vi kao da ste na Marsu ili da je ova vlast dosla iz mongolskih prostranstva kao Dzinkis kan i okupirala ovu zemlju....Vlast, narod istog roda...Narod birao svoje sunarodnike oni vladaju , neki drugi se ne pojavljuju ili pojavljuju jedva da predju cenzus i tako je...Vlast i njeni glasaci su vasi prijatelji komsije rodjaci sugradjani....Takva je vecina naroda to je izabrala a doduse neka druga ozbiljna opcija se ne pojavljuje.....Tako da te price pokreta otpora i borba protiv ludaka na vlasti nw piju vodu jer je upravo vecina nasih sugradjana glasalo za ovo

• Палац горе 1

13 минута раније, AleksMCZ said:

Oni koji bi trebalo da donesu te zakone su upravo ti koji zloupotrebljavaju svoj polozaj, korumpirani su i primaju mito. Klasican paradoks. 

Samo sam hteonreci da ne treba posebna pamet. 

• Палац горе 1

Ja bih svakom pozeleo opoziciju poput Djilasa, Jeremica i Obradovica. Pa oni ne bi mogli ni Pajku Patka da skinu s vlasti.

Meni smeta sto ne moze da se cuje druga strana, sto se predstavlja da je sve idealno, a daleko je od toga. Svaki pokusaj kritike i ukazivanja na greske u bilo kojoj oblasti se odmah etiketira kao drzavni udar, pokusaj destabilizacije i direktan napad na predsednika. Recimo pitanja i pisanja novinara nove i n1 (ne ulazim u njihovu pripadnost) vezana za ovu situaciju su bila skroz na mestu, a odgovore su dobili u vidu kontranapada i hapsenja.

Desavaju se greske (recimo nesvesno), priznaj je, ispravi i teraj dalje, zar je toliko tesko? Za ovu vlast mi se cini to nemogucim. 

8 минута раније, keyser_soze said:

Pa vi kao da ste na Marsu ili da je ova vlast dosla iz mongolskih prostranstva kao Dzinkis kan i okupirala ovu zemlju....Vlast, narod istog roda...Narod birao svoje sunarodnike oni vladaju , neki drugi se ne pojavljuju ili pojavljuju jedva da predju cenzus i tako je...Vlast i njeni glasaci su vasi prijatelji komsije rodjaci sugradjani....Takva je vecina naroda to je izabrala a doduse neka druga ozbiljna opcija se ne pojavljuje.....Tako da te price pokreta otpora i borba protiv ludaka na vlasti nw piju vodu jer je upravo vecina nasih sugradjana glasalo za ovo

Tacno u metu. Sad cu ja Yt da nadjem pqr primera.

Da ne preterujem ima previse primera.

3 минута раније, Pbp said:

Tacno u metu. Sad cu ja Yt da nadjem pqr primera.

Da ne preterujem ima previse primera.

Slazem se ..Ali znas kako se kaze "Ako padnemo , razmislimo mozda smo bili skloni padu" ....Mozda je vecina naroda takva ...Mizda mi precenjujemo sebe i mislimo ko zna sta...Mozda je bas upravo vecina naroda takva.,,Mozda i vecina naroda voli da gleda rijaliti i spanske serije i slusa narodnjake  a ne da cita knjige i sluza kvalitetni rok....Sad kako i zasto smo postali takvi manje vazno za temu..Jednostavno tako je

• Палац горе 1

Kod mene u komsiluku isto jedna baba kad se pomene Vucic, a ona ce ushiceno i radosno: "Joj, srce moje!". A u Srbiji ima preko 1.700.000 penzionera. I veliki broj njih glasa za Vucica. A jos tuznije je i sto mladji, i toboz obrazovaniji i informisaniji, takodje glasaju za njega. Navodno iz razloga zato sto nema ko bolji. Pa nikad ni nece biti bolji dok se masa ne promeni. Ne znam sta vise treba da se desi, da narod kaze da je dosta vise zajebancije. Najgora je stvar kad dozvolis da te ubiju u pojam i prihvatis da nema spasa, i samo odrzavas status kvo. Daj 'leba i igara, i to je to. 

• Палац горе 3

Гост
This topic is now closed to further replies.

• Create New...