Jump to content

Форум је од 19. јула у потпуности отворен за госте, што значи да можете да читате све теме као и регистровани корисници! Уживајте! 😎

Recommended Posts

Фин блог.

Нећу се освртати на дугорочан план, само на овај играчки кадар.. тј, шта бих ја урадио са њим.

Голмани: Манојловић, Кахриман, Супић

Одбрана: Петковић, Цветковић, Рендула, Фибел, Луковић, Стојановић, Мичел, Ристић, Милошевић, Анђелковић

Средина: Доналд, Ле Талек, Полетановић, Рачић, Бабунски, Канга, Аврамовски, Јововић, Луковић, Срнић, Руиз, Катаи, Моуче, Плавшић

Напад: Виеира, Илић, Орландић, Сикимић

Причамо о овој сезони. Значи крај овог прелазног рока и зимски рок. Имамо 31 играча у екипи. Црвене бих продао првом приликом, осим Петка којег бих дао на зиму. То је одма -8 играча. Мичел и Јововић морају одма ићи на позајмице јер се неће наиграти. Јововић се може и продати, али радије бих га дао на позајмицу у неког Суперлигаша.

А сада да пређемо у реалност. Пола ових који су црвени неће отићи прије истека уговора. Вјероватно ћемо продати Катаиа/Виеиру или обојицу. Што је свакако очекивано. Кахриман ће вјероватно остати први голман барем до краја сезоне. Стојановић ће вјероватно на позајмицу, барем пола године.

Otprilike ce biti sve kako si i napisao, ali ne deluje da opet tu ima neke vizije u radu. Ako smo klub koji zivi od zarade mladih domacih igraca (kao sto su Rajkovic, Jovanovic, Grujic...), moramo da takvima stvorimo uslove da opet dodju do izrazaja. E sad istina je da svaki trener ima drugaciji pogled na celu pricu, ali klub treba da zauzme jasan stav da su klinci prioritet i da se u svaku novu sezonu ulazi sa po bar jednim omladincem u svakoj liniji tima. Toga kod nas nema, nego uglavnom menjamo trenere ko ludaci pa je neko medju njima i hrabar da ubaci nekog talentovanog klinca. 

• Палац горе 1

Искрено, ја очекујем Манојловића већ у другом делу сезоне. Не разумем зашто би нам бранио Кахриман ако се планира Манојловић за следећу годину. Свакако ће му више значити 6м у Звезди него још 6м у Бачкој.

Лука хтео бих сад и коментаром да ти похвалим пост никако не стигнем да прокоментаришем твој пост који сам подржо...

не слажем се једино у вези Моуче  ту ми је скроз супротан став , за остале исти или сличан слободно се може рећи то је то...

Свака част на посту.

• Палац горе 1

Ja bih voleo da i nasi funkcioneri povremeno procitaju nesto, posete neki seminar, porade na imidzu kluba, naprave kontakte sa jakim klubovima, prosire mrezu skauta, organizovano rade na tome da nase meceve gledaju najbolji skauti iz top10 liga. Pa kad poradimo na tim segmentima imacemo vrednost tima 50+ miliona. To opet povlaci neke druge stvari na bolje( povoljniji odnos sa banakama i duznicima). Ocigledno se ne znalazimo dovoljno dobro u savremenoj fudbalskoj pijaci. Nikad vise love u istoriji fudbala nije bilo nego sad, a mi smo jos u proslom veku. Burazerska ekonomjija, procenti u dzepovima, a kao pusi se tompus. Mrs! Slepac bi makar jednom uvalio nekog igraca nekom nalozenom arapinu ili kinezu. Milioni lete na sve strane, a mi prodajemo najboljeg majstora fudbala jos od Burze Maradone, za 3 miliona. Pa njega bi bre Mamic uvalio nekome za 20 milki i to uz 10% sledeceg transfera( cisto da se obraduje jos jednom kad mu zafali za rave i kafanu)

• Палац горе 3

Ух, одакле почети...доста компликована тематика. Много је ово дубља тема од тога да ли ће да у 78 минуту уђе Сикимић у игру.

Ако је у наслову теме као период наведен 2016 до 2020 да видимо шта се може урадити.

Ако један клуб планира да функционише као група грађана, онда та група грађана(чланови клуба) морају имати значајан удео у буџету клуба. Значи ако Црвена Звезда као клуб жели да опстане у форми групе грађана не сме имати мање од 100 хиљада чланова. Ово где немамо ни 20 хиљада чланова, 2,3 хиљаде људи са сезонским улазницама не функционише и води директно у пропаст. Погледајте на апр-у финансијски извештај па ћете видети у којем смо ми у ствари срању. Али у таквом систему мора тачно да се зна, чланови клуба на изборима бирају скупштину која бира председника. Председник изнесе јасан и прецизан програм, председник бира своје сараднике и након 3,4 или 5 година колико траје мандат чланови клуба се на изборима поново изјашњавају. Код нас је то отприлике обећања типа смањићемо дуг, узећемо титулу, играћемо европска такмичења...ма супер је то али кажите нам како. Ми немамо одрживи новац, не стварамо вишак вредности. Једини начин да у овом формату успемо је да играче продајемо као на сточној пијаци по принципу дај колико даш. Али онда нема европе, онда је само пуко преживљавање и ништа више. Резултат тражи улагања, континуитет...за резултат је потребно много више од пуке продаје играча. 

Наравно сви ћемо рећи решење је приватизација, али како преживети док до ње не дође. Једини начин је оно што је уведено у кошаркашком клубу...ред и дисциплина.

Значи да се смањи број запослених у фк, да се изађе са јасним репрограмом дугова...све да се зна и да онда можемо да из сопствених извора црпимо добар део буџета... Овако пресипамо из шупљег у празно са 200 запослених у клубу од којих сам сигуран да пола не зна енглески. Колико год излизано звучало наше једино решење је да се уведе систем, транспарентност а не импровизација. Јуре да доведу штопера, па ћемо ипак бека а на крају ћемо да доведемо два крилна играча. Комунизам је мртав, управљајте клубом професионално, одговорно, менаџерски, крадите форе од других клубова, копирајте њихове фазоне....само немојте да нас зајебавате више и лажете.

А да је лако и овој и свакој следећој управи није...ти требаш да јуриш паре, продајеш играче а у исто време публика ти тражи резултат...и таман полетиш а онда скапираш да изјутра мора да уплатиш десетине хиљада евра на име камате на кредит код интеза банке од пре 6,7 година....све у свему неколико титула за редом би било лек за душу ову нашу циганску напаћену. Само удри, и не гледај у комшилук

• Палац горе 1

Не слажем се за Ристића. Не би било коректно да се опет премјешта у везни ред, питање је како би се опет навико и како би игр'о на тој позицији. Овако, бар се зна да је бек, форсирати га ту, нек' одигра добро сезону, продати га на љето и онда од почетка гурати Милошевића. 

• Палац горе 1

Cijeli život igra veznog, nije valjda zaboravio za par mjeseci ?!

Не би требало, додуше није нешто ни сјајно играо на тој позицији. Занимљивији је к'о бек. :D

• Палац горе 1

Stavio sam ga na CM iz razloga što tako oslobadjamo poziciju lijevog beka za ovog Slobodana Miloševića, a pored Donalda i Kange može RIle da odradi posao. Slažeš li se sa tim? Meni je on defanzivno jako loš na mjesto beka, što je realno i logično jer nikad nije igrao. Zna da ispadne kao iz voza.. Ajd sad ćemo preživeti protiv ovih domaćih tutubana ali u Evropi će nas kažnjavati, i mislim da zbog toga on ne bi trebalo da gradi karijeru na toj poziciji. Na stranu što ima top centaršut i solidan dribling. Sa druge strane u veznom redu se nije proslavio prošle sezone možda jer je dobijao šansu na kašičicu, ali pre dve godine je bio jedan od najboljih igrača.. Donald-Rile-Kanga mi se svidja. Miloševića tek treba da vidim na djelu, možda je jadac a možda gladac. 

Па пази, реално су Канга и Доналд добри играчи и да ставиш Гуму Богдановића са њима на средини а да ради свој посао шта му се каже, контам да би и он добар био. Не кажем да је Риле лош играч и ја се слажем да би мог'о бити добар на тој позицији, поготово са овом двојицом, јер је Канга класичан бокс-ту-бокс играч који пуно трчи и покрива читаву средину, а Доналд је исто добар дефанзивно. Али би' ја радије ту гурао Рачића. Уз 2 добра саиграча на средини на њему можемо много више имати користи ако се форсира и ако је стварно таленат како причају. Или Полетановића, ако можемо да га откупимо. Што се тиче Рилета, није сјајан дефанзивно, али није ништа лошији од Ибањеза. Ибањез је то надокнађив'о борбеношћу, а то може и Риле исто. Друго, Риле је доста млађи од Ибањеза и има простора за напредак, што офанзивно, што дефанзивно и може израсти у доброг бека. Ако сад има интересовања за њега, биће и на зиму и следеће године и увијек ћемо га моћи продати и гурнути Милошевића на ту позицију. До тада, нек' овај тренира јако, нек' се бори за мјесто у тиму, има још 30 утакмица плус куп, биће ту ротације, картона... 

Да се разумијемо, не кажем да ниси у праву, да нема логике то што причаш, само мислим да је ово моје боља верзија. 

• Палац горе 4

Ма једноставно ротирати Рилета и Милошевића на беку. Има довољно утакмица за обојицу, а и типујем да ће Ристић бити продан најкасније наредног љета. Таман нек развали ове сезоне, а уједно и да се Милошевић припреми за мјесто стартера.

• Палац горе 1

Pa s obzirom na to da nijedan nas bek ocigledno ne zna bas u defanzivi zasto onda ne bi presli na sistem 3-4-3? Ionako nam je u prvenstvu dovoljno da igramo sa 3 stopera i jednim zadnjim veznim. Onda kad dodje evropa lako mozemo po potrebi da se prebacimo u 5-4-1 ako treba da odigramo na rezultat ili bunkericu. U toj situaciji bi cak bilo i lakse u odbrani jer ako neko ispadne uvek ima jos jedan stoper da pomogne. Mogu da igraju dva iskusna i jedan mladji i brzi.

За то већ можеш отворити блог са називом Бајке.. јасно је да Гроф неће мијењати формацију. Ако некада Муслин/Михајловић буде тренер, или неки Италијан, онда то можемо очекивати.

Треба знати играти 3-5-2. То једино Италијани знају како треба играти. :) 

Predlgao sam ja Grofu da se igra 3-5-2 ali izgleda ne čita forum. Srnić i Rile ful bekovi, štoperi Phibel, Talek i Donald.. Totalni fudbal, zajebali bi Pepa. Na sredini Poletanović, Kanga i Plavša i napadači Ruiz i Hugo. :)) 

Направи налог да би могао да коментаришеш

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Региструј се на наш форум, лако је!

Register a new account

Пријави се

Већ имаш налог? Пријави се овде.

Пријави се сада