Jump to content

Уколико имате проблем са отварањем тема након апдејта сервера и форума, пробајте да промените на неку другу тему на дну форума, па се касније пробајте вратити на ову главну, јер ће до тада можда већ бити поправљено све.

ALcaponeDeLiJa

Od opozicije i pljuvanja do brata i ordenja...

Recommended Posts

За Абрахамов пост наклон до пода... Дао бих ти 100 + да могу... Ништа ја ту не бих мењао, све си рекао од А до Ш, брутално искрено без имало улепшавања и право у центар. Браво!

1 hour ago, ALcaponeDeLiJa said:

Moj stav o tome je veoma poznat na forumu ,,Politika je nauka o lopovluku,, ,skola,fakultet ili doktorat(kako god) kako da te nauce da lazes,obmanjujes,krades i jos da budes nagradjen za takvo nesto...

Moram da se ne slozim. Nije, politika je vrhunska prakticka nauka, orudje koje treba da nam pomogne da ne zivimo kao stoka nego kao ljudi. Medjutim, razumem zasto imas takav stav i ne mogu nista da ti zamerim, kako je nama politika predstavljena i ko se njome u Srbiji bavi zapravo bi bilo cudno da bilo ko razmislja drugacije od toga kako ti razmisljas.

Problem sa tim stavom je samo u tome da i oni sami zele da nas ubede u to da je politika nitkovluk jer hoce da nam poruce da je to nesto prljavo i sramotno i da mi normalni ljudi ne treba njome da se bavimo da se ne bismo uprljali, kako bi oni mogli da kradu i budalesaju do sudnjeg dana i nazad jer nema nikog normalnog da im izvuce skorojevicke usi. Oni zele da nas ubede da politika ne moze biti drugacija zato sto oni ne mogu i ne umeju da budu drugaciji, pa im je lakse da svale krivicu na nauku koja je, eto, sama po sebi "nauka o lopovluku" nego da priznaju da su glupi, nesposobni, pokvareni i da nemaju nijednu ljudsku osobinu za koju bi covek mogao da se zakaci i da kaze - pa eto, ima bar to, nije bas toliko los.

Iastorija je puna primera vrhunskih drzavnika i politicara, na kraju krajeva nije ni toliko tesko biti uspesan politicar. Niko ne trazi od ovih nasih tantuza da budu Perikle, Temistokle ili Aristid Pravedni, treba samo da razumeju osnovnu stvar politike, da je politicar covek kojem je profesija da javni interes pretpostavlja privatnom. Mi od nasih politicara ne mozemo ni tu osnovnu stvar da dobijemo ali to nista ne govori o politici, samo govori o tome koliko su oni sposobni da se politikom bave.

Kakav feudalizam,ovo nije ni robovlasnicko drustvo..ovo je prvobitna ljudska zajednica..

neka banalna podela ljuske vrste...Culni,Razumni i Umni...

imate jednom pravo da pogadjate sta je vecinska Srbija..

Posted (измењено)
On 21.5.2016. 01.52.12, abraham said:

Slavisa Kokeza predsednik FSS. Deluje logicno. U zemlji ciji je predsednik bivsi komunalac koji je zavrsio fakultet daljinskim upravljacem, premijer covek sa ociglednim poremecajem licnosti, ministar unutrasnjih poslova najobicniji ljigavi poltron i udjiguz sa falsifikovanim doktoratom na opskurnom univerzitetu, ministar za rad i socijalna pitanja autenticni degenerik, gradonacelnik glavnog grada sitan lopov i spekulant, gradski menadzer prestonice sinonim za lopovluk i nesposobnost, bivsi ministar odbrane svercer i buzdovan opste prakse, zemlji kojom iz senke upravlja premijerov brat, covek dokazani lopov i kriminalac kojem je ukradena licna karta da bi njome bila izvrsena brojna krivicna dela, zasto i jedan obicni bosanski svodnik, saobracajni tehnicar po struci i nikogovic po svakom zamislivom osnovu, osim kriminalnog, ne bi bio predsednik fudbalske organizacije?

Uljuljkani u rijaliti programe, tabloidne bljuvotine, nebitne navijacke i druge ratove, baveci se periferijom i bezeci iz pravog zivota u neke trecerazredne teme, mi skoro da i ne primecujemo koliko smo potonuli, urusili se pod tonama nitkovluka, lopovluka, kretenluka i koliko se svakog dana sve vise pretvaramo u zombije kojima vise nista nije bitno, a i ko nas jebe ako nam je bitno. Pre neki dan se decko ovde pohvalio da je dobio neki mediokritetni posao na odredjeno vreme, cestitao sam mu srdacno a doslo mi da zaplacem. Zdrav, mlad, obrazovan, ocigledno vredan i ambiciozan momak, nakon nekoliko godina cekanja je dobio posao na odredjeno vreme i to je u ovom drustvu postala velika stvar, umesto da je, takav kakav je, mogao da bira posao, na onoliko odredjeno koliko sam zeli, bez dana cekanja. Izmerite prostor izmedju te dve situacije i ukazace vam se razmere nase propasti kao drustva. U to isto vreme jedan opskurni lik, kriminalac, makro, jedna govedja glava koja ni na zvanicnoj fotografiji ne moze sako da zakopca jer mu je ispalo skembe od kafanske hrane na reprezentaciju, jedna ofrlje nacrtana ljudska karikatura, u Srbiji dobija super lukrativno mesto i posao kojem je dorastao taman koliko i pudla moje taste. A da stvar bude jos komicnija, istu takvu karikaturu, ali odlikovanu ako se nesto Savo Prodana Dusa pita, je na tom mestu zamenio.

Mi vise ne zivimo ni u zemlji apsurda jer i taj muceni apsurd je nekakav koncept, ideja, ako nista drugo bar rec apsurd ima latinski koren, neko poreklo i tradiciju. Mi zivimo u zemlji koja je sve principe izvrnula kao carape, gde su budale pametne, lopovi postenjacine, fukara bogata, kriminalci drustvena elita, kreteni akademici, poltroni moralne gromade, gde gradjani stite drzavu od policije koja pod fantomkama rusi centar grada usred noci, umesto da policija stiti i gradjane i drzavu. I zasto bi nam bilo cudo da jedan Slavisa Kokeza bude predsednik FSS? Na pravom je mestu. Ionako ni na jednoj bitnoj funkciji u drzavi vise ne mozete naci nijednog jedinog pristojnog i normalnog coveka. Jos malo i takvog vise nece biti moguce naci nigde u Srbiji, jer kad nam je olos uzor u olos cemo se na kraju svi i pretvoriti.

Nismo u ravnopravnoj poziciji na ovom forumu ! Del Mafiozo je otvorio jednu sportsku pricu - u kojoj  , naravno ,  ima i primesa politike. U svom upisu sam se striktno drzao cinjenice da pisem na SPORTSKOM FORUMU , na SPORTSKOM TOPIKU , na ZVEZDASKOM FORUMU  - i ma koliko to  mozda ovde bilo konjukturno  nisam pri  tom pominjao ni predsednika drzave, ni  njegovu diplomu , ni premijerovu biografijju , ni  njegove psihopatoloske crte,  , pa cak nisam pominao ni  ministra unustrasnjih poslova ( a bogme ni saobracaja i poloprivrede ) - jer sam , naivno , smartao da ovde treba analizirati sportsku i drustvenu dimenziju IZBORA ZA PREDSEDNIKA FSS ?! 

p.s. Ne smatram sebe nekompentrentim da ovde pisem o sirim drustvenim problemima kako Srbije , tako i regiona - pa cak i da dam relativno kompetentan  stav o  trenutnoj  geopolitickoj  i geoekonomskoj  situacije u svetu   -  koji sav  u grehu lezi ( kako danas , kako i pre 2000 godina ) - ali sam se , avaj , ogranicio iskljucivo  na problematiku postavljene  teme  . I tu verovatno napravih gresku ! Izvinjavam se , mnogo se izvinjavam ....

Edited by kusha

Posted (измењено)
14 minutes ago, kusha said:

Nismo u ravnopravnoj poziciji na ovom forumu ! Del Mafiozo je otvorio jednu sportsku pricu - u kojoj  , naravno ,  ima i primesa politike. U svom upisu sam se striktno drzao cinjenice da pisem na SPORTSKOM FORUMU , na SPORTSKOM TOPIKU - i ma koliko to bilo mozda ovde konjukturno bilo nisam pri  tom pominjao ni predsedika drzave, ni  njegovu diplomu , ni premijerovu biografijju , ni i njegove psihopatoloske crte,  , cak nisam pominao ni  ministra unustrasnjih poslova ( a bogme ni saobracaja i poloprivrede ) - jer sam , naivno , smartao da ovde treba analizirati sportsku i drustvenu dimenziju IZBORA ZA PREDSEDNIKA FSS ?! 

p.s. Ne smatram sebe nekompentrentim da ovde pisem o sirim drustvenim problemima kako Srbije , tako i regiona - pa cak i da dam relativno kompetentan  stav o  trenutnoj  geopolitickoj  i geoekonomskoj  situacije u svetu-  koji sav  u grehu lezi ( kako danas , kako i pre 2000 godina ) - ali sam se , avaj , ogranicio iskljucivo  na problematiku postavljene  teme  . I tu verovatno napravih gresku ! Izvinjavam se , mnogo se izvinjavam ....

Predsednik FSS je, na zalost, politicka funkcija, samim tim izbor Kokeze rezonira s ukupnom politickom situacijom u zemlji. Mozemo mi da zatvaramo oci pred tim i da se striktno bavimo "sportskom pricom" ali to je cisto zavaravanje. Svi bismo mi voleli da mozemo da se posvetimo samo terenu, problem je samo u tome sto to sto je na terenu precesto i previse zavisi od onoga sto je van terena. Svi ti potpisi ispod mog posta nisu postovi iz slaganja sa sadrzajem vec iz ocaja zbog toga sto u ovoj zemlji ne mozes ni slicice da skupljas a da to na neki bizaran nacin ne zavrsi u politici. Osete to ljudi i krivo im je sto se na takav nacin zloupotrebljava njihova cisto sportska i cisto navijacka emocija.

I ne znam zasto se konkretno meni izvinjavas, nijednim svojim postom nisi isprovocirao nista zbog cega bi mi se izvinjavao. Ako si ti taj koji je editovao moj post vec sam napisao sta mi je zamerka.

Edited by abraham

Posted (измењено)

Kako ja mogu da editujem bilo ciji post ? Ja ne mogu to da radim . Mogu eventalno da uzdvojim deo posta , kao i svi ostali forumasi - pa da taj deo odgovorm , ali ni to obicno ne koristim - jer smatram da nije korektno izvlaciti delove posta iz konteksta - sem ako izdvojeni deo korenspondira sa duhom upisa .

Opet apostrofiram - i sam sam pisao i o ,,paradi  kica,, .  o ,,slucajnim ljudima ,, ,  o licemernom ponasanju u stilu ,, Koza Nostre,,  na samoj sednici , ali siriti dalje pricu nisam hteo - imamo mi politickih foruma koliko hocemo , i tu mozemo izskazati svoj stav o vladi , predsedniku drzave  , ministrima , ukupnom drustvenom ambijentu .. i evroatrlanskim integracijama ....

Edited by kusha