Jump to content

Форум је од 19. јула у потпуности отворен за госте, што значи да можете да читате све теме као и регистровани корисници! Уживајте! 😎

НБА  

30 чланова је гласало

1. 1. МВП?

• Вестбрук
      16
    • Харден
      10
    • Кавај
      4
  2. 2. Играч који је највише напредовао?

• Јокић
      14
    • Антетокумпо
      15
    • Гобер
      1
  3. 3. Најбољи шести играч?

• Лу Вилиамс
      8
    • Гордон
      12
    • Игуадала
      10

Recommended Posts

Posted (измењено)
26 minutes ago, Meda said:

Svaka ti cast ako si uspeo da odgledas vise. Ja skoro svako vece ostajem do 5,6 budan i otpratim skoro sve, s tim sto Oklahomu i Denver gledam sve vreme dok ostale šaltam povremeno. I generalno zbog tvog komentara sam i usao u ovu diskusiju. Drazen (ako sam lepo pohvatao ime) mi je bas gotivan lik, da ne ispadne da sam zbog njega odgovorio onako. 

Lepo si rekao za fizicke sposobnosti i to je u sustini i glavna stvar sto obozavam njega. A verujem ako si gledao da si primetio da ostatak tima bez njega ne moze nista. Jedini Kanter (i Oladipo doduse) moze da izmisli poene. Zato i ulazi sa klupe kad Vestbruk nije u igri i uglavnom mu se tad daje lopta da igra dole pod kosem. 

Mislim da i ne posmatramo trenutno isto. Ti govoris o tome da ONI budze statistike a ovde je bila prica o tome da Harden vise zasluzuje MVP a po meni Vestrbuk mnogo vise radi od Hardena (cak i krade lopte i udara banane).

Znaci u pitanju je poredjenje njih dvojice medjusobno a ne njih dvojica u odnosu na ostale igrace. 

I jos da se osvrnem na ovo da su mu realne sposobnosti daleko od tripl dabla. Sam si rekao kakve fizicke predispozicije ima, neverovatno je skocan. Nebrojeno puta je nadskocio i protivnicke centre. Znaci skokovi mu nisu nikakav problem. O poenima je glupost pricati jer mu za 3D treba 10 a to moze da postigne i da uzme 5 puta. To sto on forsira sut doprinosi vecoj brojci ali ne utice nikako na 3D. Ostaju samo asistencije koje su direktno povezane i sa ostatkom tima. Njegove asistencije nisu nimalo lake. Za razliku od Hardena on mora da izgradi situaciju i namesti nekome zicer. Bilo je i nekih asistencija u stilu Tea ove sezone. Ona kroz noge preko pola terena na primer... Uglavnom tu mu niko ne moze pomoci i debelo se namuci za asistenciju..

Sa druge strane Harden apsolutno ne zasluzuje da ima onoliko skokova po mecu jer realno covek treba da ima mozda 2 komada. Niti je narocito visok niti je skocan, niti nesto igra odbranu, gradi ili sta vec :2gxij5g: Tako da, razlika je ogromna. Da ne duzim...

Znam da si zbog mene usao u pricu i zato sam ti i odgovorio. Ja ne pravim razliku izmedju njega i Hardena. Rade istu stvar cele godine obojica i u principu ih nijanse dele. Evo ti ovo, dovoljno je da poslusas 2 minuta.

(Inace zena u klipu je razlog zasto ljudi misle lose o zenama u sportu :D)Diandre Dzordan je branio vise suteva za 3 poena od njega. Covek ne igra odbranu, ode i stoji u reketu da bi uhvatio svoj skok. Zato ima toliko skokova, to je jednostavno objasnjenje, Covek je poslednji u ligi u navedenoj kategoriji. Mislim samo poslusaj klip. Mnogi igraci mogu da skoce mnogo, ali ne rade ono sto im nije posao. Nece da se naguze u reket i puste coveka kog cuvaju da sutira otvorene suteve. Imas i klipove koji analiziraju posebno jednu njegovu utakmicu, iseku mu svih 13 skokova recimo. Ni na jednom skoku on nije na poziciji kojoj treba da bude. Neke stvari jednostavno ne mozes da ispratis na utakmici koliko mozes kroz ove napredne statistike. Sto se njegovih asistencija tice, pa brate znas li koliko je puta on bacao takve pasove dok jedan nije prosao kroz noge? On nije kreativan dodavac. Njegove asistencije proizilaze iz toga sto 1 na 1 niko ne moze da ga cuva i neko je uvek sam. I naravno usage. Lopta je uvek samo kod njega. Coveka je nemoguce trenirati, preveliki je divljak. Najgori suter za 3 poena u istoriji ligi uzima toliko suteva za 3. Ne mozes tako, jednostavno to nije kosarka. Njegove fizikalije i energija ne mogu da mu se ospore, ali on nema dovoljno skila i kosarkaske inteligencije za pravog MVPa.

Edited by Uscanac
  • Палац горе 1

25 minutes ago, Uscanac said:

Znam da si zbog mene usao u pricu i zato sam ti i odgovorio. Ja ne pravim razliku izmedju njega i Hardena. Rade istu stvar cele godine obojica i u principu ih nijanse dele. Evo ti ovo, dovoljno je da poslusas 2 minuta.

(Inace zena u klipu je razlog zasto ljudi misle lose o zenama u sportu :D)Diandre Dzordan je branio vise suteva za 3 poena od njega. Covek ne igra odbranu, ode i stoji u reketu da bi uhvatio svoj skok. Zato ima toliko skokova, to je jednostavno objasnjenje, Covek je poslednji u ligi u navedenoj kategoriji. Mislim samo poslusaj klip. Mnogi igraci mogu da skoce mnogo, ali ne rade ono sto im nije posao. Nece da se naguze u reket i puste coveka kog cuvaju da sutira otvorene suteve. Imas i klipove koji analiziraju posebno jednu njegovu utakmicu, iseku mu svih 13 skokova recimo. Ni na jednom skoku on nije na poziciji kojoj treba da bude. Neke stvari jednostavno ne mozes da ispratis na utakmici koliko mozes kroz ove napredne statistike. Sto se njegovih asistencija tice, pa brate znas li koliko je puta on bacao takve pasove dok jedan nije prosao kroz noge? On nije kreativan dodavac. Njegove asistencije proizilaze iz toga sto 1 na 1 niko ne moze da ga cuva i neko je uvek sam. I naravno usage. Lopta je uvek samo kod njega. Coveka je nemoguce trenirati, preveliki je divljak. Najgori suter za 3 poena u istoriji ligi uzima toliko suteva za 3. Ne mozes tako, jednostavno to nije kosarka. Njegove fizikalije i energija ne mogu da mu se ospore, ali on nema dovoljno skila i kosarkaske inteligencije za pravog MVPa.

Ova jadna zena nije ni znala sta da kaze :D jbg, nisu zene za sport. 

Inace, ovo oko branjenih suteva za 3 poena je zbog toga sto u oklahomi Vestbruk "cuva" igraca u uglu uvek a Roberson uzima najboljeg, dok Oladipo takodje nekog dobrog cuva. E sad ti ga napravi da on ode u reket i ceka tamo skok sto naravno u NBA nije dozvoljeno (pravilo o 3 sekunde). Slazem se u sustini za to da se uglavnom ne trudi previse u odbrani mada i tako ima oko 2 ukradene lopte po mecu (kao nas Djenka koji je najbolji kradljivac u EL). Naravno u NBA je to dosta lakse postici ali eto da ne bude da je sve crno. Slazem se da sistem igre u kom on ne mora da brani dobre igrace i centri dobro grade a on grabi skokove pomaze da se nabudzi koji skok ali svakako to ne moze svako. Pa i nas Jokic ne bi imao asistencije da u napadu sistem u Denveru nije takav (preuzeto dosta od Memfisa i San Antonia). Baca se lopta Jokicu na kapicu pa je on doda Herisu ili Cendleru itd i oni prangijaju. Sigurno Jokic ne uzme kao Dzef Tig da izmesa pola protivnickih igraca pa napravi pravu asistenciju :2gxij5g: Sve je u NBA budzenje. Ali se i ceni kad je neko sposoban da napravi nesto nestvarno mocno kao sto to mogu Vestrbuk i Antetokumpo. Po meni 50% bolji igrac od Hardena i jako blizu Vestbruku. 

Vestbruk je godinama imao pored sebe Durenta i Ibaku i nista nisu uradili, prosle godine ih je Kari napravio na majmune. Svaka cast i njemu i Hardenu, obojica zasluzuju MVP nagradu ali je pitanje za Hardena kakav bi bio sa jos nekim all star saigracima(Hauarda ne racunam). Po meni najbolji u ligi su 1.Lebron 2.Durent 3.Kari 4.Lenard 5.Harden/Vestbruk. To su igraci oko kojih bih ja pravio tim.

44 minutes ago, Meda said:

Ova jadna zena nije ni znala sta da kaze :D jbg, nisu zene za sport. 

Inace, ovo oko branjenih suteva za 3 poena je zbog toga sto u oklahomi Vestbruk "cuva" igraca u uglu uvek a Roberson uzima najboljeg, dok Oladipo takodje nekog dobrog cuva. E sad ti ga napravi da on ode u reket i ceka tamo skok sto naravno u NBA nije dozvoljeno (pravilo o 3 sekunde). Slazem se u sustini za to da se uglavnom ne trudi previse u odbrani mada i tako ima oko 2 ukradene lopte po mecu (kao nas Djenka koji je najbolji kradljivac u EL). Naravno u NBA je to dosta lakse postici ali eto da ne bude da je sve crno. Slazem se da sistem igre u kom on ne mora da brani dobre igrace i centri dobro grade a on grabi skokove pomaze da se nabudzi koji skok ali svakako to ne moze svako. Pa i nas Jokic ne bi imao asistencije da u napadu sistem u Denveru nije takav (preuzeto dosta od Memfisa i San Antonia). Baca se lopta Jokicu na kapicu pa je on doda Herisu ili Cendleru itd i oni prangijaju. Sigurno Jokic ne uzme kao Dzef Tig da izmesa pola protivnickih igraca pa napravi pravu asistenciju :2gxij5g: Sve je u NBA budzenje. Ali se i ceni kad je neko sposoban da napravi nesto nestvarno mocno kao sto to mogu Vestrbuk i Antetokumpo. Po meni 50% bolji igrac od Hardena i jako blizu Vestbruku. 

Ma da, a Diandre Dzordan i ostali centri koji su ispred njega cuvaju Karija u Tompsona svako vece :D I uzmes pa bukvalises, ne stoji u reketu jer ima 3 sekunde. Pa ako ces pravilo, dovoljno je da jednim stopalom ne bude u reketu i to nisu tri sekunde, a opet sa nase tacke gledista on je i dalje u reketu. Ukradene lopte nisu uopste merilo kvaliteta igre u odbrani, tacnije nisu ni priblizno glavno merilo. Ras uvek ide na secu i na kradju kad igra odbrani, zato uhtavi te ukradene, ali zato tim primi 30 poena, to nije kvalitetna odbrana. Poenta je da ti skokovi koje on skupi na silu na donose timu nista, da ih ne kupi on pokupio i ih neko drugi. Ako se nesto u NBA ceni onda su to pobede i prstenje.

Nisam se lepo izrazio za ono poslednje. Hteo sam da kazem da ja cenim to a u NBA istina cene pobede. Gotovo uvek nagrada ode nekom iz sampionske ekipe. Mislim da bi to trebali nekako da odvoje ali tako je kako je. 

Sto se tice odbrane hteo sam da kazem da je igrao sa pola snage ali da mislim da ce sad u plej ofu da se igra drugacije. Ne samo on, nego i ostali.

P.s. inace, kazes da si gledao vecinu meceva, pa pretpostavljam da neces da propustis veceras slag na torti, prvi duel u kome ce Grmljavina da srusi Rakete :2gxij5g: ako treba HD link to uvek imam. 

brate mili ovog Amira Dzonsona ne bih ni kod nas doveo. Kakva neznalica.. :facepalm:

Onaj Zipster iz Bajerna cepa 20 minuta u plej ofu. :ohmy:

Seltiksi ne mogu da uhvate skok u odbrani, a Bulsi ne mogu da pogode ništa..

74:74 3/4 moraće mališa da strpa 20 poena sad u četvrtoj. :mon12:

18 hours ago, Meda said:

Nisam se lepo izrazio za ono poslednje. Hteo sam da kazem da ja cenim to a u NBA istina cene pobede. Gotovo uvek nagrada ode nekom iz sampionske ekipe. Mislim da bi to trebali nekako da odvoje ali tako je kako je. 

Sto se tice odbrane hteo sam da kazem da je igrao sa pola snage ali da mislim da ce sad u plej ofu da se igra drugacije. Ne samo on, nego i ostali.

P.s. inace, kazes da si gledao vecinu meceva, pa pretpostavljam da neces da propustis veceras slag na torti, prvi duel u kome ce Grmljavina da srusi Rakete :2gxij5g: ako treba HD link to uvek imam. 

HD linkovi uvek moze. Sezonu sam ispratio na yoursportsinhd ali su sada to blokirali, traze satro neku ekstenziju koja ima viruse. Ras u PO modu, previse suteva presmesni procenti, naravno bez 3D i lagani poraz. Doduse, nisu mu ni saigraci pomogli.

Posted (измењено)

Nisam znao da yoursportsinhd ne funkcionise. Ja gledam njihove linkove preko KODI-a. To ti je mnogo dobar program preko kog mozes da gledas sve moguce kanale i vecina u odlicnoj rezoluciji. Naravno za NBA je rezolucija vrhunska. 

A ako te mrzi to da instaliras i ubacujes addon-ove onda mozes preko http://arenavision.in/schedule da nadjes ace stream linkove. Treba ti samo ace player da instaliras i to je to. 

p.s. mec ne bih komentarisao.. :2gxij5g:

Edited by Meda

Posted (измењено)
2 hours ago, Meda said:

Nisam znao da yoursportsinhd ne funkcionise. Ja gledam njihove linkove preko KODI-a. To ti je mnogo dobar program preko kog mozes da gledas sve moguce kanale i vecina u odlicnoj rezoluciji. Naravno za NBA je rezolucija vrhunska. 

A ako te mrzi to da instaliras i ubacujes addon-ove onda mozes preko http://arenavision.in/schedule da nadjes ace stream linkove. Treba ti samo ace player da instaliras i to je to. 

p.s. mec ne bih komentarisao.. :2gxij5g:

Arenavision preporuka, ja dve,tri godine tu pratim NBA slika je super.

@Meda Mozes li poslati preko pp te linkove preko kojih ubacujes addone za KODI?

Edited by Montella

Posted (измењено)

radije bi pogledao sandefjord - rosenborg, nego kavse i pejserse

ne pada na pamet da odvojim 3 sata i to nocu! radnim danima, pa sve i da mi platis

sta ima jebote da se vidi, lebron i to je to, kajri i to je to, kao da ih nikada niste gledali

ustanes ujutro, pravac jutjub i 10 min sazetka i to je to

veoma jednostavno

da je ovo 2002 pa i da razumem, nema prenosa, nema strimova, nema nicega, uzivo nocu prenosi su bili spektakl, ali sada brate , imas toliko mogucnosti za skidanje utakmica, da ih gledas kad pozelis, zaista ne mogu da shvatim da bilo ko moze da odvoji nocu par sati na Nba

to cak ne rade ni profi pratioci Nba koji imaju svoje blogove i slicno, ljudi prate ujutro u reprizi , imaju onaj program ili vec imaju druge nacine za to

Edited by gorance
  • Палац горе 1

Au jebote Indijana strpala Klivlendu 74 poena u prvom poluvremenu :ohmy::2gxij5g:

3 hours ago, Јури Ангемон said:

Au jebote Indijana strpala Klivlendu 74 poena u prvom poluvremenu :ohmy::2gxij5g:

Боље да није , не треба краља љутити :smeh11:

• Палац горе 1

5 hours ago, Јури Ангемон said:

I onda se raspala u drugom i iznervirali su Lebrona..

26 razlike su ispustili.. LeBron tripl-dabl doktor kosarke..  Sa rezervistima sam igrao.. U 4/4 Irving i Lav 0 min..

Шта кажете до сада на ПО? Треутно Вориорси 3-0, Клиперси 2-1, Хјустон 2-1, Спурси 2-2 и на истоку Кливленд 3-0, Визардси 2-1, Булси 2-1, Торонто 2-2.

Вечерас у добром термину има пренос Хјустон - Оклхаома.. а синоћ сам гледао Баксе против Торонта и оно је била утакмица на нивоу АБА лиге. Пуно изгубљених, без икаквог шута за три.. Бакси су се држали у игри чисто на основу атлетике и дужине.

Вечерас Бостон игра за голи живот пошто не вјерујем да ће се вратити ако Чикаго оде на 3-1. Ако је судити по задњој утакмици, изгледа да је Булсе доста погодио изостанак Ронда.

Иначе, Грифин се повриједио и неће наступати више ове сезоне.

5 minutes ago, ДоброЗнај said:

Шта кажете до сада на ПО? Треутно Вориорси 3-0, Клиперси 2-1, Хјустон 2-1, Спурси 2-2 и на истоку Кливленд 3-0, Визардси 2-1, Булси 2-1, Торонто 2-2.

Вечерас у добром термину има пренос Хјустон - Оклхаома.. а синоћ сам гледао Баксе против Торонта и оно је била утакмица на нивоу АБА лиге. Пуно изгубљених, без икаквог шута за три.. Бакси су се држали у игри чисто на основу атлетике и дужине.

Вечерас Бостон игра за голи живот пошто не вјерујем да ће се вратити ако Чикаго оде на 3-1. Ако је судити по задњој утакмици, изгледа да је Булсе доста погодио изостанак Ронда.

Иначе, Грифин се повриједио и неће наступати више ове сезоне.

Navijas veceras za OKC? :2gxij5g:

Ау јбт, нисам испратио то за Грифина.  Шта му се десило, јел на утакмици? Видим да и Дурент није играо синоћ...

Изненадили су ме и Чикаго и Мемфис, али и Милвоки. Торонто игра сувише променљиво, ако преживе Милвоки од следећег испадају извесно.

Не знам шта би са Рондом, није играо претходну, осетило се. Могли су да почисте Бостон на крају што би било огромно изненађење обзиром на игре ове сезоне.

Оклахома да је добила другу у Хјустону могло је свашта да буде, али видећемо вечерас да ли ће серија да буде готова, ако Хјустон оде на 3-1 или ће наставити да се игра. Мислим да нас свакако чека интересантан меч али предност дајем Хјустону. Далеко константнији шут имају а Оклахому ако крене да кења, једино тако могу да се изваде.

2 minutes ago, Meda said:

Navijas veceras za OKC? :2gxij5g:

Вечерас само за добру кошарку. :mrgreen:

Када гледам неке екипе у којима нема Срба и које не готивим, обично је тако. Али бих највише волио да буде неки епски окршај Браде и Вестбрука и да буде утакмица на једну лопту.

Жао ми је што синоћ Меде и Сан Антонио нису били у неком ранијем термину.. одгледао сам онај преглед и чини се да је била екстра утакмица.

@Драган

Грифину је ваљда отишао палац од ноге, а Рондо је сломио неку кост шаке.. Овај је до краја ПО у ауту, а Рондо би ваљда могао заиграти у другом кругу ако прођу Бостон.

• Палац горе 1

Велика штета за Грифина, да се овако опрости од Клиперса :mrgreen:

Направи налог да би могао да коментаришеш

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Региструј се на наш форум, лако је!

Register a new account

Пријави се

Већ имаш налог? Пријави се овде.

Пријави се сада