Jump to content

Управа ФК

Mazzan

Летњи прелазни рок  

122 чланова је гласало

1. 1. За летњи прелазни рок, управа добија оцену

• 1 - Веома лоше
      34
    • 2 - Лоше
      52
    • 3 - Осредње
      26
    • 4 - Добро
      9
    • 5 - Веома добро
      1

Recommended Posts

Pazi, od 2017e na ovamo je mnogo vode proslo Dunavom.

Na kraju te sezone sam ga i terao iz Zvezde, kao i Bozovica, posto me samo rezultati zanimaju, oni na terenu.

A ne secam se da mi je to neko uzeo kao olaksavajucu okolnost kad su me nazivali placenikom i botom, kojeg je uprava potplatila da cuva vatru na MCZ.

Teracu ga opet kad ne bude titule. Posto sam navijac, a ne bankar.

Napisao sam to. Sta znam, 2017e mi je mozda i delovalo logicno. 

Kada bih kopao sta je ko pisao, ispadali bi smesni svi od reda. Pa i ti.

Okolnosti su se promenile, samim tim i misljenje, sada prolazimo monitoringe (obezbedjujemo licence) koji su ostriji nego ikad. Svaki igrac kojem se duguje u evro naplati sve. Sve se zna. Sve ispliva.

To da je on zbog Zvezde navodno zalozio svoj stan (moze biti istina i ne mora) nikad ne koristim u njegovu 'odbranu' , niti sam popio tu pricu (prokomentarisao sam je u pet reci i verovatno nikada vise spomenuo). Samo rezultate na terenu, titule, duple krune, proleca u Evropi. 

Evo npr. i tvog misljenja o Srnicu 2015e. 

Ono se u medjuvremenu izmenilo-drasticno i ne pada mi na pamet da ti to nabadam na nos. Samo primer.

20220921_003359.jpg

20220921_003438.jpg

Posted (измењено)

Nema potrebe da se siri prica, samo si mi se "namestio" na penal  sa ovim. 

1 hour ago, SHERIFF said:

Ne znam ko je popusio tu pricu o stanu.

A zaista nikada nikog nisam cuo da kaze 'svaka cast onom Terzicu, stavio je stan pod hipoteku'. 

A ostalo mi je u secanju da si jedan od retkih ako ne i jedini koji je to tada pozdravio. Sad kada sam premotao temu na 2017u vidim da je Uscanac jos afirmativno pisao o tome i mislim niko vise. 

A inace 3puta se nama pusta ta prica o hipoteci i stanu. 2017 mart mesec. Decembar 2020 godine i pocetkom prosle godine kada je isla prica kako se Kostadin odrice plate i stavlja svoj stan pod hipoteku zbog Zvezde.
Meni je ova prica jednako sizofrena kao i ta da Nordeus sipa pare u partizan.

Edited by IBRS

Samo me teren interesuje. Dokle god Zvezda ima rezultate, on ce imati moju podrsku. Kada ih ne bude bilo- mrs u pizdu materinu.

Opet da ponovim, tu pricu sam prokomentarisao tako, blic komentar, ali je nikada nisam popio, niti uzimam tu njegovu izjavu za ozbiljno, niti je ikada koristim kad ga 'branim' ovde, niti u drustvu privatno spominjem, niti sam cuo da neko od mojih prijatelja, brace, kumova, drugarica spominje.

Stavise zaboravio sam da se ciklicno i ponavlja, imas pravo, cak je i smesno pomalo, kao i on kao pojava.

Dok je ono za Branka Nordeusa siroko rasprostranjeno medju stokom i bukvalno ne moze u istu recenicu s ovim.

Dakle... Terzic-SHERIFF

Rezultat, rezultat, rezultat.

Nema rezultata- napolje. 

Takodje zelim da ponovim da bi bilo dobro da se pojavi neki protivkandidat, to uvek kazem, neka da doznanja da zeli da se kandiduje, najbolje nasa legenda, neka iznese program u kratkim crtama, pa da vidimo. Ako je bolji, neka izvoli. Ne volim ja Terzu, nego Zvezdu.

Samo sto toga nema u realnosti. Niti je stoci na vlasti u interesu da klubovi, pogotovo mi i stoka stanemo na noge.

Džaba pričaš , ljudi misle da neko treba da se trpi zbog zasluga od prošle godine/decenije. Tako ne posluju uspješne kompanije/brendovi nego čim se osjeti ne pad, nego stagnacija , slijedi sastanak na kojem pljušte smjene hijerarhijski do onoga koji je lično stvorio kompaniju. Bio si dobar, sve najbolje...počinjes da budeš los ,letis napolje, jer prosto nemamo prostora za ikakve greške. 

Mnogo će proći dok cijeli Balkan to ne nauči.

31 минута раније, czbp said:

Smijesno je uopste pricati o smjeni uprave, a da nemamo ni u naznakama nekog ko bi naslijedio upravu. Bukvalno nema niko od bivsih igraca, funkcionera da je u nekoj zavijenoj formi objavio neku zainteresovanost ili prilozio kritiku. Ne racunam Alkosana.

Posvadjao nas veli sa Savicevicem Terzic - nije nas posvadjao Terzic sa Savicevicem, nego nije dozvolio da igraju Stojkovic i Ivanic protiv lazne drzave Kosovo. A nije da on to nije dozvolio u krajnjoj liniji, nego je to poruceno sa vise instance (potpuno ispravno), pa je morao i Tumbakovic nakon sto je ubjedjivao ovdasnji savez nakon jutarnjeg okupljanja pred mec koji je bio uvece da nema nikakvih problema  i da on sigurno vodi ekipu. Dok su Ivanic i Stojkovic jos prije toga obavijestili da ne mogu igrati, i da je pritisak bio jos par dana pred, znalo se da ne smiju da igraju. Ovo znam sa sigurnoscu, a dovoljno govori i to sto su odavde najvise ruznih rijeci uputili Tumbakovicu jer je on taj koji ih je zavlacio i obecavao do pred zadnji cas.
O politickom kaljanju Savicevica mislim sve najgore, ali i dalje smatram da se mora ispraviti nepravda i dodijeliti mu se Zvezdina zvezda, svakim danom je sve veca bruka ono sto je Lukic uradio.

Posvadjao nas sa Piksijem - nije nas on posvadjao sa Piksijem, nego to datira jos od kad je Terzic bio u OFK, ne znam otkud uopste pomisao da je on odgovoran za ovo.

Ja ne znam je li se ikad desilo da je neki klub u takvim problemima o kakvim se ovdje prica, a da nema nekog RELEVANTNOG da digne glas, predlozi to, to, to i to. Bar taj Grof nema apsolutno dlake na jeziku, pa znamo sta misli o upravi kluba. Ne zavisi ni od Terzica ni od Vucica, a Zvezdu voli koliko i mi svi ovdje, eto on nije ucijenjen radom u klubu, Srbiji, ovim ili onim. 

Da mi je neko rekao da cu braniti Terzica ne bih vjerovao, ali Zvezda je iznad toga sta ja mislim o nekom licno i mislim da to morate da rascistite u glavi. Da ima ogavnih stvari kao ovo sa Kostadinom, ima. Taj ko misli da bi dosao neki covjek koji nije blizak vlasti, mesijanski bi uputio FKCZ u potpunu transparentnost i finansijske tokove kakvih nema ni u "Evropi" taj ne zivi na planeti Zemlji. Vrhunski sport je plodno tlo za muljanja, toga je bilo i bice ga, bilo ga je 30 godina prije Terzica, bice ga i 100 godina posle Terzica. Samo trofeje racunam kao pokazatelj dje smo i kraj price.

Pogledajte recimo kad su otjerali Pereza nakon prvog mandata u Realu, dje je napravio ekonomsku silu od Reala ali nema titula i ajde zdravo. Pogledajte Junajted od koga su Glejzeri i Vudvord napravili najvredniji FK na svijetu marketingom po Aziji i marketinskim transferima, pa sta navijaci misle o tome. 

Smijesno je da se uopste kod nas prica o ovim stvarima, dje je klub u drzavnom vlasnistvu, i da se desava bilo sta sto nije "dozvoljeno" da se desava, taj neko ko radi to bi bio skrajnut i dosao bi neki drugi ko bi vodio racuna o klubu uz ove "dozvoljene" stvari.

Vucelic i Vazura su radili lose, izvolite dolazi drugi covjek, Ostoja, blizak vlasti i ta vlast ga je pogurala da tu dodje. Kraj price, ne zivite u bajkama.

Sto je najgore ne zamera mu se to sa Savicevicem ili Piksijem ...nigde ni ne pominje jer jedan deo ljudi i nema neko misljenje o njima ( nazalost vecina ) a onaj drugi deo ne smatra to nesto relevantnim.

Ovaj deo za Junajted je odlican..takav su marketing napravili da su finansijski oduvali ostale..ali bajo moj titula..

Sad ja ovde pisem kako je preduzece drustveno u fazonu Sojic stajl a na kraju jos se vise plasim da se privatizujemo...Kao prvo navijaci bi tesko to izbacili iz glave  da klub nije "nas"  ( sto naravno nije ni sad ali je niciji i svaciji pa je drugacije ) , a drugo mogu zamisliti poteze vlasnika kluba kad on odluci da naoravi neki potez za koji misli da mu je isplativ....Znaci revolucija bi izbila 

18 минута раније, Деееккки said:

Неколико разлога је што људи овде агитују против Управе.

1.Један је свакако повређена сујета. 

2.Други је одсуство реалности јер се замишља да је вођење клуба играње ФИФА менаџера. 

3.Трећи је повезан са другим, а то су што људи гледају максималистички и идеалистички па смо ваљда за 7-8 година требали од понора да будемо бара-бар са Реалом и Ситијем, да платимо играча 50 000 хиљада а продамо за 50 000 000 милиона евра, да сваког младог талента на свету ископа наш скаутинг као да је једини он на свету да тражи играче, да сваког квалитетног за кога смо платежно способни баш ми доведемо као да је сваком сан да живи у Србији и игра на српским ораницама....

1. pre bih rekao lična frustracija pojedinaca, jer su ubeđeni u svoje subjektivno mišljenje!!!

2. ili igranje Football Managera 

3. takvi su stvarno ubeđeni da mi treba da se nosimo sa najvećim klubovima Evrope, pa sada posle ispadanja od Makabija i dva poraza na stratu LE su razoračani, daleko su od realnosti...

Teranje uprave je katastrofalan potez!!!

Stanje bih plasticno objasnio na sledecem primeru

Radis nesto , namestas ili sklapas neku spravu ili slicno, mucis se ceo dan i nisi skapirao sustinu  a onda odjednom ne znas ni sam kako ali hop uspes namesti i sprava funkcionise nekako 

Dodje neko o kaze ti Pa druze nisi to dobro sklopio ..A ti odgovoris Ma batali me bre vise ceo dan se mucim oko toga poludeo sam evo sprava radi zavrsava mi posao i necu da razmisljam

A on ti kaze Pa da ,ali srusice ti se ili pokvariti ...Ti kazes Ej zabole me vise  ne mogu ceo dan sam odlepio ,zavrsava posao ako se pokvari kupicu drugu.

Eto tako je sa upravom ....Ovde ima dosta mladjih pa mozda drugacije reaguju...Ja sam odrastao u vremenu kada je Zvezda dominirala , tacnije ako se pogledaju klubovi velike cetvroke Zvezda je imala najstandardnije titule i trofeje i pogotovo ucesce u Evropi ...partizan daleko manje .

Nakon raspada SFRJ i tamo nekih kasnijih godina partizan krece da uzima titule da igra LS da dominira ...U pocetku sam mio zatecen novonastalom situacijom a onda sam poceo biti frustriran , pogotovo poslednjih godina njihove dominacije sa onim spojenim titulama.

Dosla je nova uprava prekinula  to poceli smo da osvajamo

Zabole me sta i kako jednostavno ne zelim vise frustraciju i vidu crno belih boja ...Nista me  ne zanima nek bude sam djavo i Vucic na celu ...hocu sam da ih gledam odozgore u prvenstvu u Evropi a Bogami i u kupu u poslednje vreme

Evo priznajem jesam frustriran tim titulama to je za  mene nesto novo odrastao sam drugacije , mozda drugima ne pada to tesko..Ne zelim vise to  da osetim ,  i ako se prekine ova  dominacija nek traje sto duze sta rade i kako bas me briga 

Duple krune,grupe u evropi,ono sto  smo do pre nekoliko godina  sanjali sada ne valja,treba klub da ide dalje i vise al neki put ne ide.Za vecinsku populaciju koja dolazi na stadion ovo su najveci uspesi rezultatski,nas kop i cine momci koji nisu videli Bari, pa  preziveli stokinu dominaciju i docekali nasu,pa ih sad treba ubedjivati da ovo ne valja,tesko to ide.Zato mi je i draze kad vidim 4-5 hiljada na utakmici,toliko nas je  kojima ovo znaci i aj zdravo,a iz brda memingena i fufingena lako je pisati i soliti pamet.

Klasična zamena teza i spinovanje priče. 

Činjeninca je da klub konstantno osvaja trofeje i puni kasu uspešnim nastupima u evropi i zbog toga smo svi srećni. Činjenica je i da nema pas za šta da nas ujede i da posle svih tih pozitivnih stvari nemamo stabilne finansije. Za finasnije odgovora ko? Uprava naravno. 

-Od desetina pa i stotina milona evra zaradjenih u 8 godina, koliko od toga je stvorio Terzić i uprava, a koliko treneri?

-Od destina pa i stotina igrača koji su prošli kroz naš klub u 8 godina, koliko je dobrih dovela uprava a koliko treneri lično?

Odgovori na ova dva pitanja su ujedno i ključ ove diskusije. Ostale priče o lojalnosti na tribini i FM-u su tu samo da diskredituju sagovornika. Legitimno, ali jadno jer nisu nikakav argument. 

Evo jedan primer... Barselona... dovodila igrace, osvajala LS, kupovala skupo, prodavala jeftino... zezanje na 100 nacina... onda dodje kriza, dodje korona, dodje problem... ode jedan, dodje drugi predsednik i ... milijardu i kusur duga.. zasto? Zaduzivao, se,  nije kontrolisao finansije kako treba... placao ugovore nerealno visoke, dovodio igrace koji nisu ni igrali u Barsi, a morao da ih placa...

E sad, prebacite to nas nas mikrosistem. Mi imamo 2 vrste prihoda.. Gasprom i Telekom kao veliki sponzori i gomila sitnih koji ne dobacuju ni do Telekoma. A druga vrsta prihoda je UEFA i prodaja igraca.

Od UEFA imamo dosta para, jer imamo uspeha u Evropi. a prodaja nam ide kako-tako posto ono sto mi hocemo da prodamo niko nece, a ono sto moze, mi necemo da prodamo. Ono sto je savrseno sto smo osvojili gomilu bodova, sto ne krecemo od prvog kola, sto imamo otvoren put ka LS i ogromnim prihodima za nase uslove.

Ono sto ne valja i sto je, po meni problem, sto se ne prilagodjavamo novoj realnosti  - da titula vodi direktno u LS.

Ovog juna je trebalo kupiti igrace koji bi se uigravali za LS. Ovog juna je trebalo misliti na zamene za Kangu i Sanoga, Bena i Kataia, Pavkova i cak Dragovica.

Zasto? Pa zato sto ce u junu biti kasno za to, ostao nam je januar, gde je losija ponuda, gde igraci cekaju jun i duzi prelazni rok. Kanga, Sanogo, Katai i Ben su bas usli u 30+ i pitanje je koliko ce fizicki biti dobri sledece sezone u LS (kod Bena se to vec vidi, kao i kod Sanoga). Doveli smo Bukarija i to je fenomenalan potez, Kangvi treba vremena da se uigra, ali kupljen je na vreme, isto kao i mali Mitrovic koji bi morao vise da bude forsiran.

Erakovic tesko da ce biti tu sledece sezone... Imamo problem i veterana Milunovica, koji ove sezone igra odlicno.

Lepo je da se fokusiramo/te na titule i Evropu, a opet je mnogo lepse da tu Evropu zaista igramo, a ne da budemo dzak za udaranje.

Kod nas se sve radi na vrat na nos, ili drzi vodu dok majstori odu... to se lepo videlo kad smo ispali iz LS i obezbedili LE. Odjednom nema para, nema pojacanja, nema novih igraca i onda na silu dovedu Mijailovica koji sigurno nije bio prvi izbor za tu ulogu.

Dakle, po meni, Terzic igra na tankoj zici i to mu je do sada prolazilo, a sto duze igra, to je zica tanja i ima sanse da pukne.

Ne daj Boze da ne osvojimo titulu, taj raspad bi bio gori nego kad su nas izbacili iz LS pre 8 godina. Zato i mislim da nam trebaju promene u klubu, da se osvezi krv i da se misli na januarski rok i dogovore vec sad ili sto pre igraci za junski rok.

Nemam iluzija da ce Terzic da ode, posto je on politicki postavljeno lice, ali bi moralo da se promeni mnogo toga u funkcionisanju kluba i na sportskom i na finansijskom planu, da ponekad imamo i plan B i C, a ne da improvizuju i nadaju se da ce se nesto pozitivno desiti.

Titule nece doveka biti nase, mora se misliti i na sezone kad ne budu nase kako ce funkcionisati klub i sa kojim prihodima.