Jump to content

Уколико имате проблем са отварањем тема након апдејта сервера и форума, пробајте да промените на неку другу тему на дну форума, па се касније пробајте вратити на ову главну, јер ће до тада можда већ бити поправљено све.

Александар

Одбојкашка репрезентација Србије

Recommended Posts

Izvukoše li se naši odbojkaši sa Turskog aerodroma?Hvala Bogu pa im ništa nije bilo.

Svasta je moglo da bude, hvala Bogu pa je i let kasnio 20 minuta zbog nestanka struje na aerodromu u Bg.

Nasi odbojkasi su dobili Poljsku rezultatom 3:1 i na taj si obezbedili plasman u polu-finale svetske lige.Sutra sa Francuzima koji su po mom misljenju trenutno najjaca reprezentacija i ujedno najtezi protivnik po nas.Srecko Lisinac se razvio u pravu zver isto to vazi i za Jovovica koji je delio odlicne lopte.Luburic za sada korektno menja Batu a cini mi se da su nas blok i servis nikad bolji.Nikola Grbic veliki gospodin i nadam se da ce bas dugo biti nas selektor steta sto nasi momci nisu obezbedili OI.Poznato je da je najteze obezbediti OI upravo u odbojci

Nazalost poraz nasih odbojkasa od Francuske 3:2 ali i pored toga smo obezbedili prvo mesto i najverovatnije igramo sa Italijom u polufinalu.Na danasnjem mecu nisu igrali Luburic koji se zalio na povredu ledja kao i Nikic koji je zadobio povredu kolena na pocetku meca i do kraja se nije vracao u igru.

Bas sam razocaran sto smo na kraju izgubili zato sto je nas prijem presudio koji je u kljucnim trenucima 1 i 2 seta bio kriminalan mada istini za volju i Francuzi su mnogo dobro servirali u tim trenucima utakmice.Dokic me je neprijatno iznenadio u situacijama kada je iole bilo tesko on nijednom nije uspoe da osvoji poen cak je i neke ciste lopte izbacio u aut.Ivovic je takodje nije bio na svom nivou pre svega mislim zbog servisa a i upao je u napadacku krizu krajem 5 seta.Lisinac i Stankovic su nas cupali u bas jako bitnim momentima utakmice i glavni su razlog sto smo uspeli da uzmemo taj 3 a kasnije i 4 set.

Mislim da mozemo da dobijemo Italijane mnogo smo kvalitetniji od njih i ocekujem da igramo u finalu za pobednikom meca Francuska/Brazil.Iako je Francuska favorit u tom mecu ne bih se bas tako gladio posto je Brazil Brazil i njjh nikada ne treba otpisivati pogotovo kada se vratio Rezende na klupu

Evo mene opet izgleda da samo ja pratim ovu temu :)

Pobeda nasih odbojkasa 3:2 protiv Italijana.Utakmica je bila bas napeta i mnogo nervoze su ispoljili nasi momci mada ne mogu da im zamerim zbog odluka koje je donosio onaj smehotresni sudija.Stvarno se zapitam kako im dopustaju da sude ovakve utakmice kada se odlucuje da li ce jedna ekipa uci u finale.Nemam reci da opisem kakav je gospodin Nikola Grbic i u takvim situacijama je uspeo da pribere nase momke i da im kaze da ohlade glavu.Juce sam prognozirao da ce nasi momci dobiti lagano Italijane i videlo se da nisam daleko bio od prognoze da smo dobili prvi set gde smo vodili 22:17 i onda smo na kraju izgu bili 25:23.

Posle takvog momenta ocekivao sam da ce nasi momci poceti da padaju ali ono sto kazu sto te ne ubije to te ojaca.Ivovic je odigrao majstorski citavu utakmicu i uz Luburica bio najbolji pojedinac meca.Sutra igramo finale najverovatnije ce to biti Brazil posto smatram da su navikli da igraju ovakve utakmice iako su Francuzi u boljoj formi.Ono sto je najvaznije da ce biti odlicna utakmica i mozda bi prognozirao da ce ta utakmica ici u 5 setova

A sada se odjavljujem do sutra

Sve cestitke odbojkasima na ulozenom trudu i osvojenoj zlatnoj medalji!

Ucinili ste naciju ponosnom.Bravo momci!:th_icon_hail:

Ова генерација је сазрела,не јебу живу силу,Бразил је ударао јако,ми још јаче.

Штета што не идемо на ОИ,освојили би је убедљиво,у налету смо.

Браво за Грбића и момке,владаћемо дуго.

Ono sto je mene najvise obradovalo jeste da je ovo vrlo mlad tim i da ce sigurno biti jos jaci i bolji, a najverovatnije i najbolji u sledecem Olimpijskom ciklusu, kada ce biti i tacno 20 godina od zlata u Sidneju!

1 hour ago, Mazzan said:

Ono sto je mene najvise obradovalo jeste da je ovo vrlo mlad tim i da ce sigurno biti jos jaci i bolji, a najverovatnije i najbolji u sledecem Olimpijskom ciklusu, kada ce biti i tacno 20 godina od zlata u Sidneju!

Al' smo omatorili. Nikada necu zaboraviti Grbicevo preskakanje reklama i poen iz bloka.

https://youtu.be/DRize6Rvymc

3 hours ago, Mazzan said:

O toj mladosti ja ovdje pričam od kako se povukao Miljković. Imamo izuzetnu generaciju momaka. Na ovom turniru je nedostajao Bata Atanasijević, ali su zato kovač i Ivović odradili jedan dio njegovih poena. Blokeri su nam odavno među najboljima na svijetu. pojavio se i Luburić, sad je prešao u Belčatov i vidjećemo kako će tamo odigrati. Tamo je Vlazli prvi korektor i neznam koliko će igrati. Doduše Vlazli nije igrao za Poljsku (možda zbog godina 33), a možda i zbog kvaliteta. Imao je dobru sezonu Luburić. Vidjećemo, trebao bi biti odlična dopuna za Atanasijevića.

Imamo odličnog selektora, čovjeka čija svaka riječ na tajm aut imao smisao. Ne mlatara rukama i ne priča o predhodnim poenima, već dogovara sa igračima kako dalje. On će najviše značiti Jovoviću, od koga je već napravio solidnog tehničara. Kad Jovović bude (a biće) među 10 najboljih tehničara na svijetu opet ćemo dominirati.

Iznenađenje je i povratak Nikića, ali poslije odlične sezone u Italiji možda smo mogli i očekivati. Tu je i Petrić koji je dobio slobodno za ovu akciju.

Nisam uopste ispratio sve uspehe ovih momaka niti to koliko imaju godina, ali vidim da je vecina slicnih godina, od '92-'94. godista sa naglaskom na '93. godiste i naravno nekoliko starijih i dosta iskusnijih kao sto su Podrasacanin i Nikic...

NOVA MEDALJA ZA ODBOJKAŠICE Juniorke Srbije u finalu Evropskog prvenstva!

Novi veliki uspeh za našu žensku odbojku! Posle medalje u Riju, Srbija je stigla do još jednog odličja. Juniorke će u nedelju igrati četvrto vezano finale na Evropskom prvenstvu.

Juniorke Srbije
Foto: Promo Juniorke Srbije

U polufinalu devojke su bile bolje od Turske - 3:0 (25:22, 25:23, 25:19). Izabranice Marine Boričić su posao odradile za 84 minuta meča. Katarina Lazović je utakmicu završila sa 19, a Jovana Kocić sa devet osvojenih poena.

U kolekciji juniorki se nalazi jedno zlato i tri srebra, tako da će u nedelju imati priliku da se okite još jednom najsjajnijom medaljom.

Finale je na programu u nedelju (17 časova), a protivnik će biti selekcija Rusije.