Jump to content

Уколико имате проблем са отварањем тема након апдејта сервера и форума, пробајте да промените на неку другу тему на дну форума, па се касније пробајте вратити на ову главну, јер ће до тада можда већ бити поправљено све.

Александар

Одбојкашка репрезентација Србије

Recommended Posts

Odličan rezultat za ovako mlad tim. Bata je već sad korektor top klase, a i naš Petković je ogroman potencijal. Biće slatke muke koga od njih dvojice staviti u prvu postavu. Roske veoma dobar libero, ne leti preko reklama, ali hvata sve što treba da se uhvati i pokriva veoma dobro.

Odbojkaški savez je uz italijanski najozbiljniji na svetu, sve se radi po dugoročnom programu. Za odbojku nema zime.

Odličan rezultat za ovako mlad tim. Bata je već sad korektor top klase, a i naš Petković je ogroman potencijal. Biće slatke muke koga od njih dvojice staviti u prvu postavu. Roske veoma dobar libero, ne leti preko reklama, ali hvata sve što treba da se uhvati i pokriva veoma dobro.

Odbojkaški savez je uz italijanski najozbiljniji na svetu, sve se radi po dugoročnom programu. Za odbojku nema zime.

Naravno, zato je poveden rezervni tehnicar od 30g a mladji sede kuci, zato je 4 bloker koji cesto i nije u 12 prijavljenih za mec lik od 28g umesto da ide neko daleko mladji, zato je rezervni korektor lik od 25g koji nikada nije u reprezentaciji nista pokazao isto kao i njegova sestra kod zena (sreca pa bar nju vise ne zovu) a najbolji korektor lige nije dobar da bude rezerva, zato je 4. primac lik od 26g dok najperpektivniji primac sa svojih 20g nije ni pozvan jer se drznuo da misli da je dobar igrac.

A i protivnici su nam bili vrh, slabasna Slovenija i katastrofa, protiv Holandije koje je nekada bila sila ali vise nije bili smo na rubu poraza ivracanja kuci, Finska je samo solidna ekipa i nista vise, Danci da nisu domacini ne bi ni bili na EP, Belgija tek nesto jaca od Finaca. Ajde protiv Rusa se nije moglo i jedino svaka cast za mec protiv Bugara. Sreca da se nismo ni sreli sa Italijom, Nemackom, Poljskom, Francuskom.

Naravno, zato je poveden rezervni tehnicar od 30g a mladji sede kuci, zato je 4 bloker koji cesto i nije u 12 prijavljenih za mec lik od 28g umesto da ide neko daleko mladji, zato je rezervni korektor lik od 25g koji nikada nije u reprezentaciji nista pokazao isto kao i njegova sestra kod zena (sreca pa bar nju vise ne zovu) a najbolji korektor lige nije dobar da bude rezerva, zato je 4. primac lik od 26g dok najperpektivniji primac sa svojih 20g nije ni pozvan jer se drznuo da misli da je dobar igrac.

A i protivnici su nam bili vrh, slabasna Slovenija i katastrofa, protiv Holandije koje je nekada bila sila ali vise nije bili smo na rubu poraza ivracanja kuci, Finska je samo solidna ekipa i nista vise, Danci da nisu domacini ne bi ni bili na EP, Belgija tek nesto jaca od Finaca. Ajde protiv Rusa se nije moglo i jedino svaka cast za mec protiv Bugara. Sreca da se nismo ni sreli sa Italijom, Nemackom, Poljskom, Francuskom.

Taj cetvrti primac je igrac Perudje i dosta je dobro odigrao ovo prvenstvo, cak mi se dosta vise svidja nego Nikola Kovacevic. A taj klinac koga spominjes sigurno ne bi dao reprezentaciji vise nego Nemanja Petric, u to sam siguran. Bice vremena i za njega da pokaze sta zna, ali u ovom trenutku ima onih koji daleko vise zasluzuju da budu u timu

Ја мислим да је ово врло добар резултат и права је несрећа да смо налетели на Русе у 1/2,да смо којим случајем ишли на Бугаре или Италијане имали би 50/50% у том мечу,али било је шта је било.

Ово што ивахок каже за Петковића можда је у праву,али не заборавите да је тај момак већ неколико година у репрезентацији,а и био је први коректор на прошлом ЕП када смо били први.Сигурно да има неких старих заслуга што је био у тиму.Има времена за Митића,сада је отишао у Италију,тамо ће доста напредовати,па можда он на СП буде и први техничар.

Иста је прича и са Старовићем,али ако он настави са лошим партијама,сигурно ће и Петковић добити шансу.

Све у свему феноменални низ освајања медаља на великим такмичењима је настављен и сва је прилика да се исти неће скоро прекинути,зато,али пре свега због свих радости које су нам приредили ови момци у прошлости,требамо бити задовољни и захвални пре свега што су део нас.

Ljudi osvajaju medalje skoro 20 godina i na svakom takmičenju izbacimo neko novo ime. Ali 'ajde, svako ima pravo da gleda sport na svoj način.

Taj cetvrti primac je igrac Perudje i dosta je dobro odigrao ovo prvenstvo, cak mi se dosta vise svidja nego Nikola Kovacevic. A taj klinac koga spominjes sigurno ne bi dao reprezentaciji vise nego Nemanja Petric, u to sam siguran. Bice vremena i za njega da pokaze sta zna, ali u ovom trenutku ima onih koji daleko vise zasluzuju da budu u timu

Taj klinac koga spominjem je igrao za Modenu koja je bila izpred Perudje.

Ako igrac nije u prvom planu kao u slucaju Petkovica, Starovica, Rasica, Petrica uvek je bolje voditi mladje igrace. Stare zasluge u sportu ne treba da postoje.

Medalja je osvojena sa samo jednom kvalitetnom utakmicom.

Taj klinac koga spominjem je igrao za Modenu koja je bila izpred Perudje.

Ako igrac nije u prvom planu kao u slucaju Petkovica, Starovica, Rasica, Petrica uvek je bolje voditi mladje igrace. Stare zasluge u sportu ne treba da postoje.

Medalja je osvojena sa samo jednom kvalitetnom utakmicom.

Ovo što ti priča nema "veze s vezom". Po tebi treba da povede mladog igrača samo zato što je mlad. Za tebe je Petrić star sa 26 i Starović sa 25. SMIJEŠNO.Da si malo bolje pratio prvenstvo, tj. utakmice prije polufinale vidjeo bi da je taj Petrić imao učinak i to ne mali. Ali pošto si tvrdoglav i neinteresuje te ništa što drugi pričaju i ne vidiš dalje od svog nosa s ovim završavam diskusiju, a i ostalima to preporučujem.

Izvinjavam se adminima zbog malo jačeg tona, ali sa ovakvima i ne možeš drugačije.

Ovo što ti priča nema "veze s vezom". Po tebi treba da povede mladog igrača samo zato što je mlad. Za tebe je Petrić star sa 26 i Starović sa 25. SMIJEŠNO.Da si malo bolje pratio prvenstvo, tj. utakmice prije polufinale vidjeo bi da je taj Petrić imao učinak i to ne mali. Ali pošto si tvrdoglav i neinteresuje te ništa što drugi pričaju i ne vidiš dalje od svog nosa s ovim završavam diskusiju, a i ostalima to preporučujem.

Izvinjavam se adminima zbog malo jačeg tona, ali sa ovakvima i ne možeš drugačije.

Svakako da ima vise veze nego tvoje pisanje. Verovatno bi Modena uzela nekog samo zato sto je mlad? Nisam ja naveo neke nepoznate klince nego vec vrlo perspektivne igrace koji su uz to vec kvalitetni. I uvek je bolje da igrac koji nije u prvom planu bude mlad i perspektivan nego neko ko je sa 28g srecan sto je 4. bloker ili Starovic kome nije problem sto ima 25g nego sto je odavno pokazao da on nije kalibar za reprezentaciju a na toj poziciji imamo bolje i mladje igrace od njega. Ili tehnicar koji je poveden kao rezerva sa 30g.

EP sam pomno pratio i zato i pisem to sto pisem da osim meca sa Bugarima i dva seta protiv Rusa sve ostalo je bilo slabo a ponekad i katastrofalno.

Kad covek padne toliko nisko da on sam glasa negativno za post koji je odgovor na njegov post. Kao malo dete kada se duri ...

Мисли се на све и списак кандидата је довољно широк. Свако има прилику да се докаже. Ево прилике за млађе играче. http://www.zurnal.rs/2013/10/02/srbija-sa-atanasijevicem-lisincem-i-jovovicem-na-sp-za-mlade-seniore/index.html

Juce smo bili dobri protiv Italijana, ali ovo je danas bilo katastrofa. Ali oni momci sto su usli sa klupe pred kraj treceg seta kao da u zivotu nisu igrali odbojku. Duduk sam za odbojku, ali oni veze nemaju. Ko zene serviraju i smecuju.

Ovaj Kolakovic kao da je placen da nam unisti odbojku (kao i Terzic u zenskoj) ...

Oni su stalno tu pri vrhu, nekada nesto i osvoje ali da nije ove dvojice mislim da su mogli da se postignu mnogo bolji rezultati ...

Kao da su preslikani, od diskutabilnog izbora igraca, preko kasnjenja sa tajm autom (na kome se retko sta pametno savetuje) do toga da je izmena igraca za njih skoro nepostojeca stvar osim silom prilika ili ako je vec predat set ...

Od ekipa koje imaju neku tezinu u svetu odbojke imamo najlosiji servis, najslabiji prijem, najlosijeg libera, najgoru igru u odbrani ... prosto je neverovatno kako smo i tu gde jesmo ... blokeri su dobri ali cesto im se bacaju koske  a posto nam je servis los tesko se i na bloku isticemo ...

kao rezervnog tehnicara vodi matorca od 31g umesto mladog i perspektivnog Brdjovica (koji je i odlican server), naseg Mitica je zaboravio potpuno

kao rezefvnog korektora vodi Starovica od 26g koji ne moze dupe da odlepi od parketa kolicki mu je odraz a i smec mu je kilav. Atanasijevic pored toga sto nije ni blizu Miljkovica jos je i u losoj formi i umesto da ide razarac Petkovic (mlad, eksplozivan) ide kilavi Starovic

primaci servisa Nikola Kovacevic i Nikic katastrofalni uz to i matori (31g i 28g) ali ajde Kovacevic nesto uradi u napadu a Nikic je valjda tu samo zato sto je CG ...

rezerve na prijemu mladi Uros Kovacevic koji ce ako ovako bude dobijao sansu na kasicicu da potone i Petric, rezerva sa 27g ... Ivovic mu je na tribinama ...

Libera kao da nemamo, nikada nismo ni imali vrhunskog libera ali ovaj je skoro katastrofa i na prijemu i na igri u polju ...

I onda poslije svega toga što si nabrojao uzmemo zlato na evropskom, pa poslije opet bronzu, prije toga bronza na svjetskom.

Znači da pada u vodu ta kompletna teorija koju si naveo. 

Amerikanci su trenutno najjača reprezentacija na svijetu uz Ruse i poraz od njih ne treba da čudi jer igraju atomsku odbojku.

Mi ako dobijemo Francuze i Irance idemo među 6 ekipa, a poslije toga dosta zavisi sa kim ćemo igrati u 1/4 finalu.

Starović je prošle godine bio najbolji poenter drugog dijela italijanske lige i navesti za njega sve te karakteristike je smješno. On je i dan danas za Petkovića doktor, iako mi Petka volimo jer je naš.

Vlada Petkovića vodi jer je različit dizač od Jovovića, a i zbog toga jer je neuporedivo bolji od Brđovića i Mitića.

Nikola Kovačević je naš najbolji igrač na poziciji primača i to će se vidjeti kad ne bude igrao, kao na utakmici protiv kameruna koji jedva dobijemo sa Petrićem i Urošem Kovačevićem. Petrić ima loš prijem i teško da će se naigrati u reprezentaciji. Nikić je jedini primač drugačijeg tipa, tj. sa dobrim prijemom i on mora da igra zbog toga jer nikako par primača ne mogu da budu Kovačević i Petrić jer oba su tanki sa prijemom. 

Što se tiče libera mi boljeg nemamo od Rosića. Slažem se da nije klasa, ali je takva stvar.

Srednjaci su nam fantastični i mislim da niko nema zamjerku na njih trojicu.

Očigledno se nismo razumjeli, ali to nije ništa strašno za ovaj naš forum.

Za Uroša mislim da je perspektiva i da će biti nosilac igre naše reprezentacije u budućnosti. Sad je trenutno treći primač (koliko ja vidim). Prije je Petrića i neznam zašto potenciraš da je Petrić prije njega. Ivović i petrić imaju svoje dobre osobine i ne mogu ni jedan biti nosioci igre u reprezentaciji, NIKAD. Odlični su na poziciji trećeg ili četvrtog primača, Petrić malo bolji. Ne mogu da objašnjavam zašto, jer trenutno nemam vremena i prije ponedeljka neću biti na forumu. Ako te interesuje daću ti analizu na pp.

Što se tiče Starovića imaš na sajtu Italijanske lige podatke i možeš ih i sam naći. Između njega i Petka je još uvijek razlika u klasi.

Mi već imamo na poziciji dizača (tehničara) mladog igrača Jovovića i nije ni slična situacija kao sa Štimcem i Katićem.