Jump to content

Уколико имате проблем са отварањем тема након апдејта сервера и форума, пробајте да промените на неку другу тему на дну форума, па се касније пробајте вратити на ову главну, јер ће до тада можда већ бити поправљено све.

Црепајац

Кошаркашка Репрезентација Србије

Recommended Posts

Mislim da nikad u životu neću dočekati da košarkaška reprezentacija bude kompletna na nekom takmičenju :30hm2iq: 

Stvarno šteta i za njega da propusti takmičenje u kojem idemo na zlato, a i reprezentaciju jer smo svakako slabi na poziciji 4 a Bjelkan je za Evropu klasa

Sad je Jokić pod moranjem, jer bez takva dva igrača u reketu smo prosek, a mogli smo da budemo najjači. 

Još nam se otvara da francuzi dolaze bez Gobera, Parkera i Batuma.. 

Ogroman hendikep je Bjelica, jos ako Jokic ne bude igrao, pa ni Bobi, prva opcija na 4/5 ce nam biti tandem iz Armanija...

Umjesto da sve uspjehe ove generacije krunisemo zlatom, mi cemo opet izgleda krpiti tim i pitanje da li cemo osvojiti medalju.

Steta, velika steta.

On 5/14/2017 at 7:40 PM, Berloq said:

Ogroman hendikep je Bjelica, jos ako Jokic ne bude igrao, pa ni Bobi, prva opcija na 4/5 ce nam biti tandem iz Armanija...

Umjesto da sve uspjehe ove generacije krunisemo zlatom, mi cemo opet izgleda krpiti tim i pitanje da li cemo osvojiti medalju.

Steta, velika steta.

И без Бјелице,Јокића главни смо кандидати за златну медаљу

Daleko smo od Spanaca. Oni u reketu imaju 2 Gasola, Mirotica, 2 Hernangomeza, mi Macvana i Raduljicu.

Лако је овом да осваја медаље, кад му Звезда истренира играче.За похвалу је позив Раданову.Сад ће у Железнику имати обавезу да га више форсирају.

Најбоље би било да се ћелебонгола повуче после ЕП.Ионако га желе жабари.Радоња да преузме, боље би водио од њега.

Mnogo mi je drago zbog nasih i FMP - ovih igraca, a posebno mi je drago zbog Vase Micica. Decko je i dalje vrhunski talenat ali je sklon povredama jbg.. Nadam se da ce otkinuti na jesen u Zalgirisu.. Inace sto se tice spiska toeto.. Fali samo Novica na poziciji majmuna.

Ako ostanu na snazi Fiba prozori za kvalifikacije tesko da ce Djordjevic ostati selektor posle EP.

Ili da ce bilo koji trener koji vodi klub biti selektor.

Bravo Sale. Tako se to radi. Najmladje postepeno uvodis u sistem. 

Ajmo Aleksa!

On 5/20/2017 at 2:22 PM, Berloq said:

Daleko smo od Spanaca. Oni u reketu imaju 2 Gasola, Mirotica, 2 Hernangomeza, mi Macvana i Raduljicu.

Свако такмичење постоји барем 4-5 репрезентација које су по именима јаче од нас. Али само по именима, јер ће лаици рећи.. види Хрвата, имају 7-8 НБА играча. Или види Француза, имају 7-8 НБА играча. А то не значи да су бољи.

Ми на високим позицијама имамо сасвим добре играче који се могу такмичити са свима. Бјелица, Кузмић, Боби, Јокић.. па и тај Радуљица је увијек добар у репрезентацији, вољели га ми или не. Ко ће од њих моћи играти, то је већ друга ствар. Шпанци јесу јачи од нас, али не бих рекао далеко јачи. Ако дође до мечева са њима, вјерујем да ће бити густо.

34 minutes ago, ДоброЗнај said:

Свако такмичење постоји барем 4-5 репрезентација које су по именима јаче од нас. Али само по именима, јер ће лаици рећи.. види Хрвата, имају 7-8 НБА играча. Или види Француза, имају 7-8 НБА играча. А то не значи да су бољи.

Ми на високим позицијама имамо сасвим добре играче који се могу такмичити са свима. Бјелица, Кузмић, Боби, Јокић.. па и тај Радуљица је увијек добар у репрезентацији, вољели га ми или не. Ко ће од њих моћи играти, то је већ друга ствар. Шпанци јесу јачи од нас, али не бих рекао далеко јачи. Ако дође до мечева са њима, вјерујем да ће бити густо.

Moj post se odnosio na potencijalno odsustvo Bjelice, Jokica i Bobija. Bez njih smo pretanki u reketu.

Ako svi budu igrali, to je vec druga prica.

Nama je, kao i prethodnih godina najveci problem na cetvorci, gde ti je prva opcija Macvan. Dobar igrac, ali daleko manjeg renomea nego bilo koji drugi igrac na drugim pozicijama u nasem timu. Mislim da ce morati Kalina i Simke da izvlace tu pozciju, a da ce Birca, ako bude pozvan, imati kao i uvek epizodnu ulogu. Simke kad krene u repki da igra cetvorku, pa se izvuce na 45 stepeni...al ce da bude zlato na kraju!

Na centarskoj poziciji, zbog minulog rada i prethodnih zasluga, mislim da je Raduljica siguran, a svaka druga opcija je bolja od njega, osim mozda Milutinov koji svakako nece ni igrati, ako sam dobro razumeo. I Bobi i Kuzma i Stimara su imali bolje sezone od Radulje, ali on uvek korektno odigra za nacionalni tim, dobro se kapira sa Teom i nemam sumnju da ce biti pozvan. U takvom odnosu snaga, plasim se da Kuzma opet ne izvisi. Za nas kao klub, mozda i dobro, ali opet, volim da gledam Zvezdine igrace u reprezentaciji. Naravno, pod uslovom da ne odluci da povede 4 centra.

Opasan tim imamo, za koga god da se odluci!

Pod uslovom da svi budu zdravi i zele da igraju ja bih rekao da bi konacan spisak trebao da izgleda:

Teo, Jovic

Nedovic, Bogdanovic, Lazic

Kalinic, Simonovic

Bjelica, Bircevic

Jokic, Marjanovic, Raduljica

E sad ako Jokic i Bjelica ne budu igrali ja bih Simona stavio tu pre nego Macvana, a pozvao Guduru. A preostalo mesto da popune Milutinov ili Kuzmic.

16 minutes ago, Meda said:

Pod uslovom da svi budu zdravi i zele da igraju ja bih rekao da bi konacan spisak trebao da izgleda:

Teo, Jovic

Nedovic, Bogdanovic, Lazic

Kalinic, Simonovic

Bjelica, Bircevic

Jokic, Marjanovic, Raduljica

E sad ako Jokic i Bjelica ne budu igrali ja bih Simona stavio tu pre nego Macvana, a pozvao Guduru. A preostalo mesto da popune Milutinov ili Kuzmic.

MIslim da na Bjelicu i Jokaru ne treba racunati, kao i da je Macvan pre opcija nego Birca. Na centru mislim da ce sigurni biti Bobi i Radulja, a da li ce dati sansi Stimari ili Kuzmi, stvarno predstavu nemam. Mozda povede i svu cetvorci, a izostavi recimo Bircu, sto bi bilo i mozda najlogicnije, pa u nekim rotacijama Stimara da ti glumi cetvorku, kad ti treba jaci skok i gradjenje u reketu. Ne treba ni Luku zaboraviti, zdrav je sada.

Spolja bukvalno mislim da postoji samo jedna dilema - Lazic ili Milosavljevic. Lucic mozda u nekim kombinacijama ako resi Kalinu i Simketa da gura na cetvorci, pa mu zatreba klasicna trojka. 

Za sada, mislim da svi ocekujemo ove igrace pod obavezno: Teo, Jovic, Nedovic, Bogdan, Kalina, Simke, Macvan, Radulja, Bobi. To je 9 komada, mozda cak i 8, ako racunamo da Macvan nije 100% siguran. 

Za sve drugo, postoje razne opcije i pitanje je za koju ce se strucni stab odluciti.

Тео,Јовић,Недовић,Богдан,Лазић,Калинић,Симоновић,Мачван,Кузмић,Марјановић,Радуљица,Штимац

Mogao bi i Lucic biti u ozbiljnoj konkurenciji za konacnih 12 igraca. Prosao je dril ove sezone kod selektora, ne bi me zacudilo sekunde. Samo ne znam ko normalan moze stavljati Bircevica u ozbiljnu pricu, nemojmo se zajebavati.