Jump to content

Уколико имате проблем са отварањем тема након апдејта сервера и форума, пробајте да промените на неку другу тему на дну форума, па се касније пробајте вратити на ову главну, јер ће до тада можда већ бити поправљено све.

Црепајац

Кошаркашка Репрезентација Србије

Recommended Posts

Posted (измењено)

Realno , razumem i selektora, razumem i Marjanovica - obojica imaju jake razloge sto je ova situacija stigla do takozvanog cirkulusa viciosusa ( zacaranog kruga ) . Imali smo mi i ranije , jos u doba onih mocnih reprezentacija ex YU slicnih situacija - ali tada bi se pojavio neki zestok autoritet ( politicki , sportski , sam Bora Veliki  Stankovic  ) i takve stvari su resavale u najboljem iteresu nase reprezentacije. Nazalost , danas mi prakticno nemamo predsednika OK Srbije ( sem na papiru , jer covek je drzavljanin amerike   , amerikanac , zivi i radi u Skramentu , ali sigurno koristi ogromne benefite koje mu daje pozicija predsednika Olimpijskog komiteta Srbije) , koji bi svojim uticajem i zalaganjem mogao stvari da ,,ispegla,, ... Takodje, ne vidim nikakav ni sportski , ni politicki autoritet koji bi mogao da okupi  sve strane i pronadje resenje koje bi islo u korist nase kosarke i koje bi nas tim priblizilo velikom cilju - osvajanju medalje na Olimpijadi .... No , sacekajmo jos malo , vec se javljaju i glasovi razuma , i to od nekadasnjih super-  asova nase kosaqrke ( Danilovic ) , koji ukazuju i selektoru i igracu da je kompromis pozeljan i moguc ....

Edited by kusha

Muta vec lobira igrace za onaj njegov usrani klub,i obecava da dodju kod njega i da ce vec sledece godine igrati u A selekciji..jedan sto je trebao kod groblja da predje ide kod njega sad, uz obecanja.

Od reprezentacije samo ocekujem da se moji Cigani vrate zivi  zdravi sa takmicenja, a za ostalo me bas zabole..sve dok je ovakvo stanje oko nje..

Podrska Bobanu...

Vise prezirem Elmera od Vujosevica..

Кад се вратимо ко шампиони, биће вам криво што сте их овако биједно испратили. Јебо вас Бобан Марјановић, људски минимум од 222цм. 

Najlakse je izigravati budalu i praviti se mutav,gluv i corav u isto vreme. . . . . .Samo nek se Jovic i ekipa iz Zvezde vrati citava iz Ria. . .

Upravo procitah da je Zagorac otkazao odlazak na pripreme sa reprzentacijom. Selektor mu zeli svu srecu, nema problema, nema izdaje, nema odnos prema drzavnom dresu.

Pišu da mu je sa dozom ironije poželeo svu sreću.

Mala smo mi zemlja da bi mogli zbog sujete da se odričemo igrača poput Bobana.

1 hour ago, Uscanac said:

Naravno da ne podrzavam selektora, a evo i zasto. Ne tako davno, jedan nas drugi igrac je odbio poziv da bi igrao letnju ligu. Nas selektor je tada izjavio da je sve to ucinjeno u dogovoru s njim. Taj nas igrac sada, kada je resio svoje pitanje u NBA ligi, normalno igra za reprezentaciju. Te iste godine Boban, kao MVP EL, se nije uklapao u selektorovu koncepciju igre. Danas o njemu govori kao o jednom od najbitnijih igraca reprezentacije, ali njemu ne nudi da u "dogovoru s njim" ostane u Americi dok ne resi ugovor. Zanimljivo. Taj nas igrac je daleko mladji od Bobana i svakao da bi imao prilike da se obezbedi finansijski i kasnije, a sto se Bobana tice ovo je bila poslednja prilika. Selektor ima veliki ego, ne zeli Bobana u reprezentaciji, a opet nema muda da kaze da ga ne zeli jer ako ispusimo onda ce dobiti po njusci. Ovako, napravio je od Bobana zrtveno jagnje, on se oprao od toga sto ga nije zvao i skinuo odgovornost sa sebe, a svu svalio na igraca. Ne radi se to tako selektore. Sto se mene tice, igra je odavno procitana.

Podrska reprezentaciji u svakom slucaju, veci je tim i od igraca i od selektora, ali ovaj detalj cu zapamtiti onako kako se stvarno desio, ne onako kako pokusavaju da nam podmetnu.

Bobi je prosle godine kao mvp el pozvan u reprezentaciju, ali nije mogao da igra zbog povrede noge. A nije se uklapao u koncepciju za SP 2014. 

Voleo bih da nismo ni videli OI,da ne ucestvujemo ni na SP i EP, kao fudbalska reprezentacija, jer bolje i ne zasluzujemo. 

11 minutes ago, Uscanac said:

Upravo procitah da je Zagorac otkazao odlazak na pripreme sa reprzentacijom. Selektor mu zeli svu srecu, nema problema, nema izdaje, nema odnos prema drzavnom dresu.

А реално, Загорац је направио сасвим добру одлуку. Чим није био у 12 за овај турнир, јасно је да неће бити ни у 12 за ОИ.. Боље му је да оде у Америку радити са оним тамо стручњацима, да се додатно унаприједи.

Исто сам говорио и за Јокића прошле године, само што тада нисам био на форуму..

28 minutes ago, MisterDelija said:

Bobi je prosle godine kao mvp el pozvan u reprezentaciju, ali nije mogao da igra zbog povrede noge. A nije se uklapao u koncepciju za SP 2014. 

Voleo bih da nismo ni videli OI,da ne ucestvujemo ni na SP i EP, kao fudbalska reprezentacija, jer bolje i ne zasluzujemo. 

MVP u sezoni 14/15, prvenstvo je bilo leta 2014. Ako sam ja pred tu sezonu mogao da znam i pisem (ima ljudi koji mogu da potvrde) da ce Bobi biti kljucan faktor u svim nasim pobedama u EL, onda je to morao da vidi i jedan selektor. Nije izmedju ta dva dogadjaja proslo 10 godina, nego 6 meseci.

Potpuno se slazem Drazene i ni najmanje ne zameram Zagorcu, kao sto nisam zamerio ni Jokicu. Samo pokazujem dvolicnost naseg selektora i kako se razliciti arsini primenjuju na igrace. Bobi ima 28 godina, ovaj ugovor je mogao da potpise sad ili nikad. Znalo se da nece moci da igra ovaj kvalifikacioni turnir ako ne potpise ugovor, Djordjevic je svesno lagao na konferencijama za stampu i prodavao neku populisticku pricu o patriotizmu, a kada su drugi igraci u pitanju toga nije bilo. Kao i Macvan npr, on je ranije i za mnogo manje od NBA ugovora odbijao poziv.

Posted (измењено)

Odredjene su i grupe na OI...  

U grupi smo sa SAD, Francuskom, Venecuelom, Kinom i Australijom. 

6. avgust Srbija - Venecuela
8. avgust Srbija - Australija
10. avgust Srbija - Francuska
12. avgust Srbija - SAD
14. avgust Srbija - Kina

Edited by miloshb

Могло је то и боље.. надао сам се да ћемо упасти у групу са Америма, али заједно са Хрватима.

Позитивна је ствар што смо у јачој групи и укрштамо се са слабијом.. реално је проћи групу, а надам се да можемо до другог мјеста.

Није лош ни распоред, лакше мало на почетку, таман да се залетимо...

Posted (измењено)

Sale: Nadam se da će Bobi prihvatiti poziv 2017

http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2016&mm=07&dd=14&nav_id=1155069

Ако је истина да му је рекао да има страх од повреде и да због тога неће да ризикује да игра на трурниру онда је Боби испао *****, и дефинтивно није заслужио да га води у Рио.

Edited by cavke
typo

Ko ce otpasti ako se oporave Bjelica i Macvan ?

Da li ce onda biti fer prema igracima koji su ,,ginuli,, kroz kvalifikacije ili taj princip vise ne vazi ...

Kad se vrate sa OI neka selektor oprosti novac ,ako je patriota i voli svoj narod,svoju zemlju i svoju naciju koliko sere kao foka,ili uzme novac od Djilasa i uplati nekom bolesnom detetu i tako mu operacijom spasi zivot...posteno,kad vec deli ljude i lekcije po medijima neka na svom primjeru pokaze da je gospodin,a ne da sa zenom pali na more kao i onomad kao igrac...

Zelim im svu srecu,da nema Jokica i Tea tesko da bi dobili i Kostariku,ovako imamo sanse,a i Kineze bi trebali dobiti,Australija je mnogo jaka...

Poz

Ne znam da li si vidio njihov roster za OI...

K. Durant. 26
K. Irving. 25
D. Green. 24
K. Thompson 22
P. George. 20
D. Cousins. 18
C. Anthony. 17
J. Butler. 15
K. Lowry. 15
D. Derozan. 8
D. Jordan. 6
H. Barnes. 4

Prejako je ovo za nas... Boricemo se za drugo mjesto za Francuzima.

Sa Goberom i Batumom oni su favorit, ali imamo sanse.

nisam ceo iskreno,citao sam samo za  ove sto su otkazali........prosto zaboravih koliko su mocni :D nema veze,siguran sam da smo bolji od francuza i bez bobija i da cemo biti drugi !!!

Kapone, mnogo si daleko otisao. Izvini, ali ovo sto si napisao je cista nebuloza. Mesas sport sa nekim potpuno drugim stvarima. Mozda je ovakav,onakav, ali on posao selektora obavlja kako zna i ume, zaradjuje svaki dinar koji ga sleduje po ugovoru. Tako da on sa njegovim parama moze da radi sta hoce,a mi najbolje da se ne pravimo pametni po tom pitanju.

Nasem narodu nikad udovoljiti. Kao sto smo pljuvali Djordjevica nakon polufinala EP, tako bi i pljuvali Bobija nakon prvog promasenog suta. 

1 hour ago, ALcaponeDeLiJa said:

Ko ce otpasti ako se oporave Bjelica i Macvan ?

Da li ce onda biti fer prema igracima koji su ,,ginuli,, kroz kvalifikacije ili taj princip vise ne vazi ...

Kad se vrate sa OI neka selektor oprosti novac ,ako je patriota i voli svoj narod,svoju zemlju i svoju naciju koliko sere kao foka,ili uzme novac od Djilasa i uplati nekom bolesnom detetu i tako mu operacijom spasi zivot...posteno,kad vec deli ljude i lekcije po medijima neka na svom primjeru pokaze da je gospodin,a ne da sa zenom pali na more kao i onomad kao igrac...

Zelim im svu srecu,da nema Jokica i Tea tesko da bi dobili i Kostariku,ovako imamo sanse,a i Kineze bi trebali dobiti,Australija je mnogo jaka...

Poz

Бјелица и Мачван су били повријеђени. Мјешаш бабе и жабе. Зато између осталог Гобер код Француза иде, а Фурније не иде на ОИ. Један имао повреду, а други хтио прескочити квалификације да испреговара нови уговор.

Нема шта он опраштати новац, он га поштено зарађује. Те приче како не би добили Костарику, Аустралију или шта већ, су крајње смијешне. Ми смо без Бобија на два велика такмичења у топ 4. Скинули смо бројне скалпове и вјерујем да ћемо их тек скидати на ОИ.

Иначе, драго ми је што су Бобију отворена врата репрезентације наредне године.