Jump to content

Уколико имате проблем са отварањем тема након апдејта сервера и форума, пробајте да промените на неку другу тему на дну форума, па се касније пробајте вратити на ову главну, јер ће до тада можда већ бити поправљено све.

Црепајац

Кошаркашка Репрезентација Србије

Recommended Posts

Тај Тепић је могао бити један од бољих наших играча... 

Mogao sam i ja bit :)

A dajte neki dobar razlog zasto ne bi eksplodirao Markovic? Neverovatna stvar je sta igrac moze da uradi ako mu se da sloboda u igri. Teo je prvi dokaz za to, u oba smera. Prvo je eksplodirao, postao skoro nacionalni heroj, a posle je igrao ispodprosecne partije koje su nas dovele do poslednjeg sesira u takmicenju. Tako to ide, rizik je, ali ako nekome ne das sansu, nece pokazati sta i koliko moze. Za njega znamo, daj da vidimo imamo li jos jednog takvog.

Kakvo mesanje baba i zaba. Teodosic jeste najbolje sto imamo, ali igra lose, pa iako bude u sastavu necemo proci nesto mnogo bolje nego sto cemo i bez njega. Kada bi on bio u sastavu, igrao bi 30+ minuta na utakmici i niko pored njega ne bi imao sansu da se dokaze i pokaze da mozemo na njega da se oslonimo u buducnosti. I sta sad to znaci nije nam valjao Vidic? Pa nije, sta ima veze sto se on zove Vidic, igrao je ocajno, pravio penale, kiksao kao malo dete, promasio odlucujuci penal u kvalifikacijama, mnogo bolje igrace od njega su kritikovali, pa im se nije podigao nos i napustili reprezentaciju. Jednog MEsija Argentinci ubise od kritikovanja, ali je decku patka ipak malo spustenija, pa igra i pokusava da napravi nesto. Bane Ivanovic je sto se reprezentacije tice za Vidica BOGOTAC. Nema veze s temom konkretan primer, ali princip je slican.

Nijedna reprezentacija na svetu ne služi za razigravanje klinaca za to služe juniorske reprezentacije.Za seniorske igraju samo najbolji.U ovom našem bolesnom društvu to nije moguće.

Nijedna reprezentacija na svetu ne služi za razigravanje klinaca za to služe juniorske reprezentacije.Za seniorske igraju samo najbolji.U ovom našem bolesnom društvu to nije moguće.

ne znam zasto, ali imam neki filing da Markovic i Nedovic nemaju vise prava nastupa za juniorsku reprezentaciju.

Teodosić od Turske nije isti igrač. Momak se ne trudi uopšte u odbrani, ne igra je. U napadu uzima nerezonske šuteve i ima previše slobode u igri. Potpuno sam na strani Ušćeta što se ovog tiče. Ne kažem da je Teo loš igrač, ali momak ne igra dobro trenutno. Ne igra već nekoliko godina za reprezentaciju dobro. Nek' se da šansa Nedoviću, nije on više klinac. Ima 22. godine i sprema se za NBA. Tu je i Stefan Marković, sasvim solidan igrač koji nas neće prodati. Izginuće na parketu. Njih dvojica su dovoljni. Siguran sam da će biti dobri, ali siguran. Uostalom, Teo je igrao kvalifikacije pa ništa nije pokazao. Sem što je stalno bio u novinama kako je povredjen i ostale stvari. 

ne znam zasto, ali imam neki filing da Markovic i Nedovic nemaju vise prava nastupa za juniorsku reprezentaciju.

U tvom postu koji sam citirao nisi spomenuo ni jednog igraca vec si samo napljuvao Teodosica. Nedovic nikako nece igrati pleja niti moze da bude bolji od najgoreg Milosa. Markovic ce nam verovatno biti prvi izbor na pleju, a neko je pominjao Micica da treba da se razigra zato sam citirao onaj deo, nista licno :)

Vasilije jeste potencijal, ima telo, ima tu dozu bezobrazluka da krene na bolje i jace od sebe...medjutim, shvatite da je KLS na mnogo,mnogo nizem nivou od ostalih Evropskih liga.Ocekivati od 19godisnjaka, koji je imao 3 krstene utakmice u karijeri, da doprinese ekipi na EP je iluzorno...

Pa sad, reci da Nedovic ne moze da bude bolji od najgoreg Teodosica moze da kaze samo neko ko nije gledao ni jednog ni drugog u poslednje tri godine. Ja sam siguran da moze, i to milion posto, od Teodosica sa fajnal fora npr i ja ne bih bio mnogo losiji. O Micicu nisam ni razmisljao, smesno je uopste da on igra u reprezentaciji, to nisi cuo od mene. I de mi citiraj gde sam ja to napljuvao Teodosica?

Možete da pričate šta oćete i da volite Nedovića koliko oćete, ali u ovom trenutku on je dvije klase ispod Tea. Njega se bre protivnici plaše, a to je veoma važno za ostale naše igrače, ali ako to nije Paunić ili Tepić koji kad ostanu sami eventualno mogu da pogode obruč. Ne može igrač da igra u reprezentaciji, a da zna samo odbranu da igra.

Pitate kakvu odbranu igra Teo, a pitaju li španci možda kakvu odbranu igra Navaro. Ma boli ih k...  Ako je samo odbrana bitna daj da povedemo Lazića, Paunića, Budalu, Krstovića i možda još Stefan Marković i da igramo na 0:0, pa posle na penale da ga damo.

Sjećam se prvenstva 98 kad su plejeve igrali Saša Obradović i Lukovski, a Đorđević bio povrijeđen ali išao na prvenstvo. Igramo protiv Rusa finale i oni ovu dvojicu ubiše presingom, a kad uđe Đorđević (koji se jedva vukao po terenu) povukoše se i čekaju ga na 7-8 metara. To ti je strah od igrača i protivnička odbrana se odmah uvlači u reket, jer je Teo klasa, a tada Đorđević.

I kad smo kod odbrane jedno pitanje. Kako je gore pomenuti Đorđević igrao odbranu?

Ma ja se plasim da ne pozove onog balvana Muslija, on mu je jedan od omiljenih igraca... 

Ako je neko zaslužio da dobije poziv u reprezentaciju,a da dolazi iz naših klubova,onda je to Raško Katić.Ako Ivković pozove onog balvana Kostu Perovića iskreno počeću da sumnjam da neko lobira da se igrači Zvezde ne zovu u državni tim.Raško je najbolja petica Jadranske lige i svojim partijama i profesionalnošću zaslužuje taj poziv.

Trebo bi Rasko da bude pozvan Kosta nema klub

Ma ja se plasim da ne pozove onog balvana Muslija, on mu je jedan od omiljenih igraca... 

Musli ide na univerzijadu

Možete da pričate šta oćete i da volite Nedovića koliko oćete, ali u ovom trenutku on je dvije klase ispod Tea. Njega se bre protivnici plaše, a to je veoma važno za ostale naše igrače, ali ako to nije Paunić ili Tepić koji kad ostanu sami eventualno mogu da pogode obruč. Ne može igrač da igra u reprezentaciji, a da zna samo odbranu da igra.

Pitate kakvu odbranu igra Teo, a pitaju li španci možda kakvu odbranu igra Navaro. Ma boli ih k...  Ako je samo odbrana bitna daj da povedemo Lazića, Paunića, Budalu, Krstovića i možda još Stefan Marković i da igramo na 0:0, pa posle na penale da ga damo.

Sjećam se prvenstva 98 kad su plejeve igrali Saša Obradović i Lukovski, a Đorđević bio povrijeđen ali išao na prvenstvo. Igramo protiv Rusa finale i oni ovu dvojicu ubiše presingom, a kad uđe Đorđević (koji se jedva vukao po terenu) povukoše se i čekaju ga na 7-8 metara. To ti je strah od igrača i protivnička odbrana se odmah uvlači u reket, jer je Teo klasa, a tada Đorđević.

I kad smo kod odbrane jedno pitanje. Kako je gore pomenuti Đorđević igrao odbranu?

Sta smo uradili protiv Rusa 98? Ko te pita kakvu su oni odbranu igrali, mi smo osvojili zlato. Sudeci prema postovima do sada, kod mene imas reputaciju coveke koji prati basket, pa mi onda iskreno odgovori na pitanje- Da li mozes da poredis Teodosica sa Navarom i Djordjevicem? Da li mozes da poredis coveka koji je vise puta u karijeri resavao finala evropskih takmicenja trojkama u poslednjos sekundi, poosvajao sve zivo, sa covekom koji nema nijedan veliki trofej u karijeri? Verujem da si gledao F4 evro lige, verujem da pratis evro ligu prethodnih godina, da si pratio kvalifikacije za ovo prvenstvo- gde se denuo taj strah protivnika od Teodosica? Sto bi neko njega cekao na 7-8 metara kad je spor i ne moze da probije nikoga? Druga stvar, Spanija u reketu ima dva Gasola i Ibaku, sta ih briga da li ce neko da probije Navara u odbrani? Mnogo jos toga ima, ali za pocetak ovo.

Sta smo uradili protiv Rusa 98? Ko te pita kakvu su oni odbranu igrali, mi smo osvojili zlato. Sudeci prema postovima do sada, kod mene imas reputaciju coveke koji prati basket, pa mi onda iskreno odgovori na pitanje- Da li mozes da poredis Teodosica sa Navarom i Djordjevicem? Da li mozes da poredis coveka koji je vise puta u karijeri resavao finala evropskih takmicenja trojkama u poslednjos sekundi, poosvajao sve zivo, sa covekom koji nema nijedan veliki trofej u karijeri? Verujem da si gledao F4 evro lige, verujem da pratis evro ligu prethodnih godina, da si pratio kvalifikacije za ovo prvenstvo- gde se denuo taj strah protivnika od Teodosica? Sto bi neko njega cekao na 7-8 metara kad je spor i ne moze da probije nikoga? Druga stvar, Spanija u reketu ima dva Gasola i Ibaku, sta ih briga da li ce neko da probije Navara u odbrani? Mnogo jos toga ima, ali za pocetak ovo.

Vidi. poenta mog posta nije u tome da poredim Đorđevića i Tea, jer kao što svi znamo to je neuporedivo. Naravno isto mislim i za Navara. Ali ono što sam ja pokušao da kažem je žalosno da neko kaže da će Nedović ili Stefan Marković odigrati kao Teo. Nama je svima Teo krivac za loš učinak u kvalifikacijama, a niko da kaže kako su igrali ostali. Očigledan primjer njegove nemoći je završnica eura u Litvaniji kad je igrao sa Paunićem i Stefanom u petorci, a ulazio i kešelj na spoljne pozicije. Povrijeđeni su bili tepić, Rašić i Bjelica. On odigra pik sa Krletom, a ovi ga udvoje i on vrati Pauniću a ovaj jedva u obruč. Koliko to on tvrdo baci mislim da su im rasklimani obručevi u Litvaniji i neko mi kaže dobar je Paunić.

Dakle teo je nam najvažniji igrač, ali treba da igra kao u Poljskoj i Turskoj i da imamo podršku od ostalih, a ne on sam.

Ovako osiromasenoj i nikad slabijoj reprezentaciji izostanak Teodosica predstavlja veliki hendikep. Da imamo pored njega jos 5 kvalitetnih igraca ne bi skodio njegov izostanak, ovako produkciju u napadu mozemo da ocekujemo samo od Bjelice i Krstica.
Sad je Teodosic tesko zamenljiv, nije on u sjajnoj formi, ali i kao takav je trenutno najbolji plej Srbije.

Vidi. poenta mog posta nije u tome da poredim Đorđevića i Tea, jer kao što svi znamo to je neuporedivo. Naravno isto mislim i za Navara. Ali ono što sam ja pokušao da kažem je žalosno da neko kaže da će Nedović ili Stefan Marković odigrati kao Teo. Nama je svima Teo krivac za loš učinak u kvalifikacijama, a niko da kaže kako su igrali ostali. Očigledan primjer njegove nemoći je završnica eura u Litvaniji kad je igrao sa Paunićem i Stefanom u petorci, a ulazio i kešelj na spoljne pozicije. Povrijeđeni su bili tepić, Rašić i Bjelica. On odigra pik sa Krletom, a ovi ga udvoje i on vrati Pauniću a ovaj jedva u obruč. Koliko to on tvrdo baci mislim da su im rasklimani obručevi u Litvaniji i neko mi kaže dobar je Paunić.

Dakle teo je nam najvažniji igrač, ali treba da igra kao u Poljskoj i Turskoj i da imamo podršku od ostalih, a ne on sam.

Pa pazi, kad prva zvezda tima igra ocajno, ne mozes ocekivati da 7 igrac podize ekipu, toga nema nigde. O Paunicu necu da pricam, on je za mene smesan igrac i sto se njega tice tu se rasprava prekida, o njemu stvarno ne zelim da pisem niti sam ga ikad pomenuo. Teodosic igra lose, ubija nas u napadu svojom nedisciplinovanom igrom, izbacuje nas iz ritma redovno. KAd je u formi i kad krene njegovo ludilo, moze da igra i za Spaniju bez problema, ali kad nije u formi, on u napadu potrosi x lopti a ne uradi nista, odbranu se i ne trudi da igra i povrh svega opet ne popije klupu nego igra 30+ minuta. Tu je razlika izmedju vrhunskog igraca i nekoga ko ima potencijal da bude vrhunski. Dodju ti neki Finci i biju te, on bre mora  da bude u stanju sam da ih pobedi! Nema tu price, on je najveci krivac za nase lose partije u kvalifikacijama, iako su i ostali bili losi. Najveci potencijal ima, najvecu slobodu u igri, najvise mora i da pruzi. Teodosic iz Poljske i Turske je jedan od najboljih plejeva evropi, ali ovakav kakav je sad, malo cemu vredi. Ja sam siguran da ako sada na ovom prvenstvu odigramo bez njega, neko ce da iskoci kao lider. Onda za naredno uz Tea imamo jos jednog igraca i mozemo necemu da se nadamo, od ovog prvenstva sam se ja odavno oprostio.

Кошаркашка репрезентација никад слабија.Бојим се да је и српска кошарка кренула стопама српског фудбала.  :vaisti10: