Jump to content

Уколико имате проблем са отварањем тема након апдејта сервера и форума, пробајте да промените на неку другу тему на дну форума, па се касније пробајте вратити на ову главну, јер ће до тада можда већ бити поправљено све.

Црепајац

Кошаркашка Репрезентација Србије

Recommended Posts

А нико и проценте шута да спомене,битно да је био Мишков кусур и камењар.Чак се и током ове задње повреде његове писало све и свашта.

Posted (измењено)

Danga jeste napredovao u defanzivi , ali nikako nije za klasu bolji od Gudure ,  Zagora i Simona. Nema sanse . Svi oni imaju svoje mane i vrline, a ko ce ici na OI zavisi od koncepcije Djordjevica .

Edited by kusha

Od svih četvorice naših u reprezentaciji najmilije mi je zbog Dangubića,bez obzira što je Guduri ovo debitantska sezona u ozbiljnoj košarci.O Joviću ne bih da trošim reči jer je dečko naš najbolji plej posle Teodosića.

Možda je Štimac mogao pre Milutinova ali dobro... 

11 minutes ago, kusha said:

Danga jeste napredovao u defanzivi , ali nikako nije za klasu bolji od Gudure ,  Zagora i Simona. Nema sanse . Svi oni imaju svoje mane i vrline, a ko ce ici na OI zavisi od koncepcije Djordjevica .

NIsam napisao da je za klasu bolji nego korisniji, to su razlicite stvari. Za Gudurica i Zagorca je jos rano a o Simonovicu ne zelim ni da razmisljam u kontekstu reprezentacije, i u Zvezdi jedva cekam da mu vidim ledja.

Just now, abraham said:

, i u Zvezdi jedva cekam da mu vidim ledja.

Ova zelja ce ti se ispuniti:28k4t1e:

Posted (измењено)
6 minutes ago, abraham said:

NIsam napisao da je za klasu bolji nego korisniji, to su razlicite stvari. Za Gudurica i Zagorca je jos rano a o Simonovicu ne zelim ni da razmisljam u kontekstu reprezentacije, i u Zvezdi jedva cekam da mu vidim ledja.

A   to ... Pa sta znam , moguce da je korisniji -     ali opet meni to sve zavisi  od nacina na koji ce Djordjevic pripremati ekipu i taktiku za buduce protivnike .... Za pojedine varijante Danguba jeste korisniji ....

Edited by kusha

Just now, dragan wien said:

Ova zelja ce ti se ispuniti:28k4t1e:

Volim ja Simona do iznemoglosti, zemljak mi je, verovatno mi je licno jedan od najdrazih igraca u Zvezdi ali jednostavno nemam pouzdanja u njega da ce uvek da stisne kad je najvise gusto. Njegova najveca prednost je u tome sto kad krene da pogadja u stanju je da zatrpa kos za nekoliko minuta ali on u reprezentaciji nece ni dolaziti u situaciju da uzima suteve i odlucuje bitne utakmice i onda se ta prednost gubi. A u svemu ostalom Dangubic je jednostavno bolji igrac, atletski je mocniji, brzi je i skocniji u katovima, raznovrsniji je u odbrani i za njegovu igru je nebitno da li ja na parketu 5 ii 50 minuta.

Djordjevic se, inace, vise puta izjasnio da posebno ceni atletski sposobne igrace i zato mislim da su izrazito male sanse da Dangubic otpadne pre nego Gudura, Zagor i Simon.

Jbt koja kuknjava komsija zbog Milosavljevica, pljuje se po twiteru selektor samo tako hahah.

Sto se mene tice dobar spisak. Dragan nije nista vise pokazao u reprezentaciji od Simonovica npr. i realno nije neko iznenadjenje. Sve u svemu odlican tim, jedva cekam kvalifikacije.

Dobro je da ove godine nema "padobranaca" tipa Bircevic,Rasko,Stimac...Mada one godine je bio jedan takav pa je izrastao u jednog u najboljih plejeva Evrolige. 

Dobra reprezentacija, zao mi je sto je Erceg propustio sezonu jer vise moze da pruzi reprezentaciji od Macvana. Macvan nije igrac od koga znas sta mozes da ocekujes. 

I mozda Milosavljevic umesto Pefija. Pefi se prosle godine totalno pogubio, na prvenstvu je sutnuo toliki broj trojki da ja mislim toliko nije u celoj reprezentativnoj karijeri. Jos je i propustio veci deo sezone zbog povrede. Imamo Tea, imamo Jovica, Nedovic moze na 1 i mislim da nema potrebe za Markovicem. 
Na stranu navijacka opredeljenosti i da na trenutak zaboravimo onu majicu voleo bih da vidim Milosavljevica u reprezentaciji. Imao je napadacki odlicnu sezonu u Albi, uvek je igrao dobru odbranu...

PLEJMEJKERI: Miloš Teodosić, Stefan Jović, Stefan Marković;
BEKOVI: Bogdan Bogdanović, Nemanja Nedović, Marko Gudurić, Rade Zagorac;
KRILA: Nemanja Dangubić, Nikola Kalinić, Marko Simonović;
KRILNI CENTRI: Nemanja Bjelica, Milan Mačvan, Nikola Jokić;
CENTRI: Boban Marjanović, Nikola Milutinov, Miroslav Raduljica.

Za olimpijadu nzm dokle mozemo, zavisi kad naletimo na amerikance ali sledece evropsko ova ekipa(bice svi na okupu) moze biti samo jos jaca ako ne bude nekih povreda mi moramo pucati na zlato. Definitivno barem po imenima i nekoj formi  u ovoj sezoni najbolja reprezentacija u zadnjih14-15godina.

Nzm koju cetvrocu bih otpisao za OI. . . BOldovani su po meni 100% sigurni. Bold + Italic sastav koji bih ja poveo.

Opsta kuknjava po komentarima na mondu i mocartu jer nije na spisku Milosavljevic, i iscudjavaju se jer su tu pre njega Simonovic,Guduric,Zagorac i Dangubic. . . cak i Nedovic.

Mislim sve u svemu da je dobar spisak, slazem se sa  recimo 15 od 16 igraca na spisku.  . . 

Stefan Markovic je dosta dugo deo ove ekipe i bez obzira na povredu njega bi isto ostavio i za dalje.
Dangbubic treba da ima mesto u reprezentaciji pre Gudurica,Zagorca, i Simonovica. Veoma koristan u defanzivi od 1 do 3, atetski odlican. . .u napadu jos uvek nema tu slobodu ali ako ostane i dogodine kod nas moze da da eksplodira. I Guduric,i Zagorac su mladi i svakako su buducnost reprezentacije ali za tim bi bio korisniji trenutno Dangubic, milism i da bi Simonovic pre njih dvojice bio korisniji za tim, ali videcemo.Do sledece olipmpijade(2020)ne moramo da brinemo za kosarkasku reprezentaciju a za onu tamo videcemo.

Mozda nije iznenadjenje ako Milosavljevic ne bude na koancnom spisku, ali definitivno jeste iznenadjenje sto je ovako rano otpao. 

Sto se Macvana tice, mislim da je Sasa konacno uvideo da on moze da ima neku korisnu rolu u ekipi, da je vezano nekoliko dobrih sezona i da je, posle Bjelice sigurno nasa najpouzdanija cetvorka, previse je reci najbolja. 

Markovic jeste bas dugo deo tima, ali mislim da je imao mnogo losu sezonu iza sebe, mada on je kod Djordjevica imao dosta vaznu ulogu, dosta ofanzivnih skokova je kupio, tzv. otpadaka. Videcemo, ne bih se iznenadio da krenu i on i Jovic i Teo, mada mislim da je to nepotrebno s obzirom na suterski arsenal spoljne linije. 

Kod spoljne linije, vazno da Kalinic bude u suterskoj formi kao kada je igrao za nas, na proslom prvenstvu je bio dosta los, vidim da je u Feneru tek pred kraj sezone poceo vise da igra, ali je sut ponovo izostao. Zagorac i Gudura ce verovatno otpasti zbog nedostatka iskustva, ipak je tu Danguba malo stariji. Da nije bilo povrede, ko zna kakva bi ovo bila sezona za njega. 

Pod kosem nemam sta da kazem, u kvalifikacijama nece verovatno biti Bobija, a ako se plasiramo na OI i ako tamo bude igrao, verovatno ce otpasti Milutinov. Mada, mozda otpadne i Macvan, pa Jokic bude igrao 4.

Отпашће још Дангубић,Гудурић и Милутинов ако Бобан буде игро

Dres ko dres, mada ovo Srbija pise u nekom bezveze fontu. . .

Posted (измењено)

Мени је генерално ружњикав, али оно дрес ми је најмање битан. Битно је да ми одиграмо у скалду са потенцијалом који у тренутном кадру имамо а за дрес кога брига...

Edited by Crow

Urnebesan font. Direktno iz nekog srednjevekovnog crkvenog spisa na dres reprezentacije.

Taj koji je stavio ovaj font je težak bolid, ovo ne liči nim na šta.

ŠOK: Srbija bez jednog od najboljih igrača u kvalifikacijama za Rio!

– Nemanja je otišao u Mineapolis na planirani sastanak sa novim trenerom i generalnim menadžerom, ali ono što je neplanirano su lekarski pregledi u klinici “Mejo” i trenutno radi terapije i rehabilitaciju –

Pred odlazak u SAD, Nemanja je bio na pregledima sa doktorom reprezentacije Draganom Radovanovićem. Posle slanja rezultata i mišljena lekara, Tibodo i Lejden su odlučili da se urade dodatne analize na pomenutoj klinici, pod kontrolom klupskih lekara. U pitanju je upala nerva desne noge, zbog čega je već počeo rehabilitaciju, uz lagane treninge, pa se njegov povratak u Beograd očekuje za nekoliko sedmica 

Moraju ti ameri stalno nesto da kenjaju. . .