Jump to content

Уколико имате проблем са отварањем тема након апдејта сервера и форума, пробајте да промените на неку другу тему на дну форума, па се касније пробајте вратити на ову главну, јер ће до тада можда већ бити поправљено све.

Црепајац

Кошаркашка Репрезентација Србије

Recommended Posts

Neigranje Bobija necu uzeti kao olaksavajucu okolnost jer nije igrao ni na svetskom prvenstvu iako je zasluzio mesto sigurno ispred 2 igraca koja su bila tu na njegovoj poziciji.

Mozemo da pricamo sta hocemo nakon onakve grupe, sve sem finala je neuspeh,i to sam jos odavno potencirao kad sam, napadao djodjevica i njegovu strucnost i objektivnost. . . Protiv francuza nemamo sanse i ta bronza je daleka svetlosnim godinama od nas.  . . Sad odmah da kazem i da ce na olipmijadi sve ispod bronze biti neuspeh.A ako nekim cudom ne odemo tamo, to ce biti katastrofa. . .
Francuzi ce nas pocistiti, nesto kao onda kada smo pretrpeli teza poraz u polufinalu protiv turske a nakon toga nas litvanci rutinirali u borbi za bronzu, tako nesto ocekujem u borbi za trece mesto.

Znaci sad ide prica da je Bogdan igrao prvenstvo povredjen.Milosavljevic dve trecine priprema proveo na terapijama. Milutinov nista, Simonovic nista,Kuzmic nista. Cak je i Kalinica sveo na mizernu minutazu. Kalinica koji je imo iza sebe sezonu zivota,koji ima onu stvar koji igra i napad i odbranu, i sut i skok.
Pricamo o nekoj dugoj rotaciji i jakoj klupi?Ovo moze se podvesti kao tacno samo ako se odonsi na prvu fazu. Ovo prvenstvo su nosili Teodosic i Bjelica, dok su tu jos uskakali s vremena na vreme Markovic,Erceg,Nedovic,Raduljica i aj malo Bogdanovic. Stoo znaci da smo mi imali 7,8 igraca u rotaciji. Od milutinova i i milosavljevica smo imali ucinak ravan NULI.
Kako je prvenstvo odmicalo nasa rotacija je bila sve kraca, a od igraca sa klupi sve manji ucinak a Teodosicu Bjelici i Raduljici je rasla minutaza. . .
Portali(manje vise isti oni koju su pucali na kalinica nakon selektorove "nepristrasne" i "objektivne" izjave) sada pozivaju da se bogdan ne napada i da se klubastvo ostavi po strani. E pa ne moze tako, i ako budu prikazivali cetvrto mesto kao uspeh to ce biti bezobrazluk i licemerje.
Sloboda koju je imao bogdanovic je ravna gotovo onoj koju je imao u partizanu gde je radio sta je hteo. Taj Bogdan koji je pre par godina(znaci tad se jos nije ni ispilio) preti da nece igrati za reprezentaciju(i tad niko nije od novinara bar "pecnuo" mladu usijanu glavu), mora jos mnogo kasika supe da posrce da bi zasluzio slobodu da puca kao da je Spanulis. Poleteo onako ko pickica na prodor 99% sa namerom da iznudi faul kao sto je radio nama dok je bio u pratizanu kada je ispucao silna slobodna bacanja.Ako si mudonja skoci i pucaj, za 2 ili 3 nebitno. Ne bi ja zamerio promasaj da on ima iza sebe 7,8 godina reprezentativnog iskustva, i da je imalo logike da on zavrsava akciju. Mora da bude svestan da on jos nista nije napravio u karijeri ni u klupskoj ni u reprezentativnoj i morace da prodje jos dosta godina da bi on postao lider i da bi se onako ponasao na terenu.

Znaci bez ikakvog izvrtanja stvari treba nazvati pravim imenom:ovo je nesupeh,selektor je kriv,bogdanovic je kriv,raduljica je kriv. Mahaoce peskira da ne spominjem jer oni nisu imali ikakvog ucesca a ni krivice sto ih je selektor pozvao. Selektor kakav god da je bio igrac on nema autoritet a o njegovim trenerskim kvalitetima ce se uveriti u grckoj, po mojoj proceni pre nove godine, posle moze ici samo dole. . . Za dovde sto smo dogurali zasluzni su Teodosic i Bjelica.

Jos nesto posto razni strucni konsultanti vole da spomenu cinjenicu da sem sporta ni u cemu vise nismo treci ili cetvrti u evropi(verovatno aludirajuci na ekonomiju i siromastvo).Srbija je oduvek bila kosarkaska nacija i imala vrhunske rezultate i u vremenima kada je zemlja bila u mnogo vecim govnima, smo dominirali pogotovo u evropi, tako da je i to jedna vrsta licemerja. Zasto se zadovoljavati necim(trece ili cetvrto mesto) kad  moze bolje?? Tako se ne gradi pobednicki mentalitet vec cemo od igraca napraviti gubitnike koji ce imati izgovor za svaki poraz.

I dalje mislim da imamo vrlo dobru generaciju i da uz nekoliko promena pod vodjstvom Teodosica i Bjelice na terenu mozemo da uzmemo zlato na sledecem evropskom prvenstvu, ali mislim da to ostvariti ne mozemo ostvariti sa Djordjevicem na klupi. Posto smo realno daleko od amerikanaca  nama uvek cilj treba da bude zlato u evropi.
Ostaje da se nadamo dobroj godini i napredku za Bogdanovica,Nedovica,Kalinica.Da su u NBA ne pogube Marjanovic i Bjelica, pa da dobijemo i Jokica.Da Teodosic ostane zdrav. Pa da se dogodine borimo za medalju na olimpijadi, naravno ako se predhodno kvalifikujemo a nadam se da hocemo.

Јебали вас и Звезда и партизан да вас јебали! Никад нам и неће бити боље, нити треба да буде боље, јер смо говна и стока од људи. Мали, искомплексирани, без икаквих достигнућа у животу, али знамо шта не ваља код човека који је био првак Европе и света, код момака који су други на свету. Држава у којој једна половина навија да ће да засере Богдан, а друга да ће да засере Тео, не заслужује момке међу 4 у Европи. Све ви знате, како је требало, ко је крив, све стручњак до стручњака. Јебе ми се више за ово и усране форуме, сајтове и интернет коментаторе. ***** ти сву технологију овог света која је омогућила да свака будала изнесе мишљење, да пљуне по шампиону, по бољем од себе.

Први селектор има болдоване особине и кратко и селективно памћење.То што је светски и европски шампион и један од најбољих играча који су играли на овим просторима не значи да је добар човек (слично као Михајловић).Болестан је у мржњи према Звезди и то не крије и то се види.Па нисмо ни луди ни ћорави.

Ово остало што си написао је теша замена теза,сви смо навијали за репрезентацију и за Богдана у њој.Да нису форумаши криви што је одиграо слабо првенство?

Ко навија да засере Богдан?Наведи једног на овом форуму?

I tvrdim da je Jovic bolji plejmejker od Markovica. Zasto? Jovic je bolji u sutu sa distance i u sutu za tri poena, ne trosi lopte, a ima i bolji pas i bolji pregled od Markovica. Markovic je najbolji u odbrani, ali sto si Milosavljevica specijalca za odbranu zvao?! 

Teodosic, Jovic

Nedovic, Bogdanovic, Milosavljevic

Kalinic, Erceg 

Bjelica, Jokic

Marjanovic, Raduljica, Kuzmic (ova dva poslednja moraju formu da dizu u toku klupske sezone)

Džabe spominješ Markovića, jer je on sada zamenik kapitena, tako da nema ništa od njegovog sklanjanja sa spiska. Ne znam na kojoj poziciji vidiš Ercega, ali mislim da on nikada nije igrao na trojci.

I tvrdim da je Jovic bolji plejmejker od Markovica. Zasto? Jovic je bolji u sutu sa distance i u sutu za tri poena, ne trosi lopte, a ima i bolji pas i bolji pregled od Markovica. Markovic je najbolji u odbrani, ali sto si Milosavljevica specijalca za odbranu zvao?! 

Mislim da gresis u vezi Markovica, i da on oma svoje mesto u 12. Sad sastavljati spisak je bezveze, al ajde ovako, da smo imali recimo Marjanovica, i zdravog Krstica u mesto Kuzmica i Milutinova. Zdravog Lucica u mesto SImonovica. I Pesica na klupi mi bi uzeli zlato

Ovo nezadovoljdstvo od strane navijaca prema selektoru se kuva odavno, i kod mene isto samo ja nisam cekao prvi neuspeh da "opljunem"

Јебали вас и Звезда и партизан да вас јебали! Никад нам и неће бити боље, нити треба да буде боље, јер смо говна и стока од људи. Мали, искомплексирани, без икаквих достигнућа у животу, али знамо шта не ваља код човека који је био првак Европе и света, код момака који су други на свету. Држава у којој једна половина навија да ће да засере Богдан, а друга да ће да засере Тео, не заслужује момке међу 4 у Европи. Све ви знате, како је требало, ко је крив, све стручњак до стручњака. Јебе ми се више за ово и усране форуме, сајтове и интернет коментаторе. ***** ти сву технологију овог света која је омогућила да свака будала изнесе мишљење, да пљуне по шампиону, по бољем од себе.

Први селектор има болдоване особине и кратко и селективно памћење.То што је светски и европски шампион и један од најбољих играча који су играли на овим просторима не значи да је добар човек (слично као Михајловић).Болестан је у мржњи према Звезди и то не крије и то се види.Па нисмо ни луди ни ћорави.

Ово остало што си написао је теша замена теза,сви смо навијали за репрезентацију и за Богдана у њој.Да нису форумаши криви што је одиграо слабо првенство?

Ко навија да засере Богдан?Наведи једног на овом форуму?

На основу чега тврдиш да је лош човек? Ја то могу да кажем само за људе које познајем, не за људе за које ми се чини да можда јесу или нису. Отац му је Бата Ђорђевић, кум Неша Илић (узгред директор репрезентације и један од сарадника), нешто сумњам да му је усађена мржња према Звезди.

По коментарима видим колико су сви навијали. Слабо првенство? Полуфинале ЕП је слаб резултат? У једном од најпопуларнијих спортова на свету? Ја бих волео да смо у свему тако лоши.

Могу да наведем неколико њих, али нећу да ширим дискусију. Знају они врло добро ко су, знају они врло добро да још од припрема деле играче на њихове и наше, а узгред забораве да је над Богданом био чист фаул, али лакше је рећи да је гробарско говно.

Немам ништа против да се критикује. Мислим да смо синоћ изгубили највише због лоше тактике, тј. недостатка исте и немам проблем да било ко то анализира и каже. Имам проблем с тим да се не поштује ИМЕ, да се не поштује величина, да се неко ко је шампион назива свакаквим именима. Морају да се цене нечије знање, квалитет, одрицање. Може да ми се не свиђа како игра Радуљица нпр. али је он нешто урадио у послу којим се бави и ја то морам да поштујем.

Ja iskreno nisam primetio da Đorđević nešto mnogo mrzi Zvezdu, ja nemam niša protiv njega. Svaka čast za igračku karijeru, ali ti si ovde zamenio teze, svesno ili slučajno. Nisi jedini na ovom forumu, to mnogi ovde rade. Jedno je Đorđević igrač a nešto sasvim drugo je Đorđević trener. 

Ja se iskreno više radujem pobedama Zvezde nego reprezentacije, iskreno kažem. Ali to ne znači da ja ne navijam za reprezentaciju, ili da manje volim Srbiju od drugih. I kada sam bio klinac i danas draže mi je kada u reprezentaciji bolje igraju Zvezdini nego nečiji drugi igrači. 

Da li treba da navijam za igrača koji posle jedne izgubljene utakmice izjavi, da li trebam da igram za reprezentaciju, možda je bolje da igraju Dženkins i Nelson... To što je on u reprezentaciji treba da znači da niko ne sme da ga pobedi i on svima treba da ubaci 50 poena? Ima tu još nekih faca, koje ne mogu očima da gledam, ali ne bih sada da ih pominjem.

Sve u svemu. Navijam da reprezentacija osvoji bronzu i da se kroz kvalifikacije plasiramo na OI, i nisam manje Srbin od onih koji su sinoć plakali. Ja iskreno nisam.

Селектор је острашћен више од многих форумаша.А то да ли је добар или лош човек могу да потврде Крстић и Мицов.

Ако ти ниси видео какве је изјаве и критике давао (не само ове сезоне) Звездиним играчима,функционерима,директно се мешајући у рад и селекцију,док је за неке друге ствари остао и ћорав и нем онда немамо о чему да причамо.Нико га није вукао за језик,сам се разоткрио и навукао гнев.

То што му је Илке кум нема везе са животом.

Полуфинале није лош успех,немој замењивати тезе опет,реч је била о Богдановој слабој игри и форми током целог првенства.Прочитај лепо пост,немој ми убацивати речи које нисам написао.

Кажеш не може се причати о људима које не познајемо,битно да ти знаш да су људи на форумима неостварени,када упиреш прстом према другом,она три савијена показују према теби.

Острашћен, а више од пола репрезентације играло или навија за Звезду. Сад је проблем што није отишао Дангубић на ЕП, а није проблем што је и код нас тај Дангубић био 7. или 8. играч. Је л' он крив што је Сан Антонио тражио да Боби не игра? Је л' он крив што смо морали да продамо Калину, па је на ЕП отишао као играч Фенера, а не Звезде? Је л' он крив што су нам два главна играча били Американци, па није могао да их зове? Он није ништа погрешно рекао за било кога из Звезде, проблем је што је ћутао на Богданову изјаву. То се слажем. Само што то ћутање није уопште толико страшна ствар колико је потребно клубашима да представе да јесте. Ја партизан не волим, ни име им не пишем великим словом, али кад игра Србија боли ме уво ко је из којег клуба, што је једном делу форумаша изгледа немогућа мисија.

Извини, у брзини сам разумео да пишеш генерално о резултату, а не о Богдану. Да, слажем се, јако лоше првенство за њега, али тај момак треба репрезентацији и глупост је свалити на њега гнев. Исто је глупост што и ови преко пута пљују Калину. То су момци који следеће године треба да нам донесу ОИ, исти они који су нам донели светско сребро, барем мало поштовања мора да постоји.

Да, нажалост, већина људи који се баве пљувачином према онима који су нешто постигли у животу обично су несрећни и незадовољни својим. Срећан, задовољан и остварен човек најпре нема толико времена да се бави пљувањем, а као друго, и на успех и на неуспех гледа трезвено и потпуно другим очима, јер и сам зна колико је труда и одрицања потребно да би се нешто постигло у животу. То не значи да су сви који коментаришу такви, али сам начин размишљања и изношења критике доста тога говори. Далеко више од три прста окренута на горе или доле.

Posted (измењено)

Jeste se Djordjević par puta loše ponio prema Zvezdi i to ne treba kriti. Ne samo ta izjava Bogdana, koja je skandalozna i u svakoj normalnoj državi bi selektor iznapušavao tog igrača. Bilo je tu spominjanja Lipovija, u stilu zašto Zvezda ne pruži šansu Stojanoviću itd.. Možda to i jeste tačno, ali zašto onda nije izjavio "Koji će vam kurac Akojon, što niste pružili šansu Petru Aranitoviću?" ili neki drugi primjer kojih je sigurno bilo.. To je jedna situacija. Druga situaicja je napušavanje Kalinića za sudijske odluke i ponašanje a nije spomenuo Mačvana i njegovo pokazivanje srednjeg prsta, a zvao ga je na širi spisak. I treća situacija, nije "a" rekao Milosavljeviću na majici o pasjim sinovima a svi znamo šta je to značilo i kome je upućeno. Možda je bilo još ali mi je ovo najsvježije..

To je ono šta mu zamjeram. Što se vodjenja reprezentacije tiče, odabira igrača itd.. To sam skroz zadovoljan kao što sam napisao. Posle propuštenih OI u Londonu i 7. i 8. mjesta u Litvaniji i Sloveniji, došao je u Španiju sa igračima za koje su mnogi mislili da nećemo grupu proći pa je došao do finala. Lako je sada pričati ali treba se vratiti u vrijeme kada smo izgubili u grupnoj fazi od Brazila ako se dobro sjećam i Francuza i šta se pisalo i očekivalo od reprezentacije tada. Pa je opet došao na EP sa najvišim ambicijama. Nismo uspjeli, išli smo na zlato, razbio ga je Kazlauskas, raspali smo se.. Sve je to tačno, ide na dušu Djordjeviću pa tek onda igračima. Ali smo ponovo istrajali do kraja, igrali u polufinalu i imali šansu da udjemo u finale. Posle svih onih godina kada su nas zamalo ubijedili da je normalno da budemo sedmi ili osmi, meni je i ovo dobar rezultat. Sada nismo bili spremni da udjemo u finale, bićemo drugog puta. Uostalom, kad smo uzeli zadnji put zlato, Indijanapolis? Važno je da držimo kontinuitet i da ne padamo previše kao što nam se desio taj pad posle Turske 2010 i posle Indijanapolisa 2002. 

Ostvario je dobar odnos sa ovom generacijom i treba da gura još nekoliko godina. Pa posle toga vidjeti kakvi su rezultati i šta dalje. Sada ne vidim nikakvu potrebu da ga smjenjujemo. Slijedi borba za OI, daće Bog da budemo kompletni i da se plasiramo. I tamo možemo do medalje. Kao što me zamalo ubijedili da je normalno to što smo osmi u Evropi tako me je i selektor ubijedio da uvijek imamo šansu da uzmemo medalju. U Španiji smo tu šansu iskoristili, ove godine smo bili blizu. Ali smo je imali. 

A za odnos sa Zvezdom je trebao neko iz kluba da rešava. Obrusiš mu jednom pa da vidimo drugi put kada će ispirati usta našim klubom. 

Edited by Јури Ангемон

Апсолутно се слажем. Шта знам, можда није хтео да се замера њима, па је ћутао. Тамо су људи с којима је одрастао итд. Опет, ја нисам видео лошу намеру кад је рекао оно за Калину, али наравно да стоји и то да ако је хтео њега да васпитава, није требало да ћути на њихове глупости.

Елем, лепо је Јури приметио, он је вратио веру да припадамо самом врху. Сећам се како су се људи смејали кад је рекао да је наш циљ да скинемо Шпанију са трона и да нападамо злато. Нико није веровао у то. Сад се причају неке друге приче. Не кажем да је Сале најбољи тренер на свету, свакако да мора још доста да ради на себи, али је рођени победник и верујем да ће циљ остварити.

Ja sam isto protiv smene, kada je vec zapoceo da radi sa ovom generacijom, ali mora neke stvari da promeni i da imi isti kriterijum selekcije igraca za sve.
I ovo sto je Јури Ангемон napiso u prvom pasusu to apsolutno stoji.I ja mu sve isto to zameram, plus proslogodisnje nepozivanje Mitrovica i Marjanovica. Zbog svega toga ce mi biti antipatican do kraja zivota pa nek je nzm sta postigao u karijeri. Po stopti put nije problem sto je grobar ali mora da ima neku granicu, u svim tim nastupima jer je selektor reprezentacije a ne trener partizana.
A jednog dana kada postane trener partizana a hoce jer sam misljenja da on nema sta da trazi u ozbiljnim evropskim klubovima, kada budemo ratovali bice jasno kakav je covek i koliko je zapravo objektivan.

Svaka cast za karijeru i srebro sa svetskog, ali necu zbog toga da mu zmurim i mora se jasno da se kaze:Djordjevic je kriv za ovaj poraz, da je bogdanovica pustio sa lanca da radi sta hoce. Sto nismo izradili jednu akciju za otvoren sut nego smo 95% suteva za tri gadjali preko ruke ili sa daljine preko 9 metara . Sto smo u padu forme iz utakmice u utakmicu. Kalinic mu je igrao vise i bolje posle prosecne sezone u radnickom, nego posle sezone zivota u Zvezdi.

Valjda ce i on svega ovoga izaci iskusniji i pametniij i da ce to doci na svoje na olimpijadi, a ako ne dodje na svoje i ne odemo na olimpijadu moze da se gubi iz reprezentacije i da se nikada vise ne vrati,jer je zemlja ima ekipu koja je u najmanju ruku u top 5 u svetu. . .Mozda nema mladjih trenera koji autoritetom i harizmom mogu da vode reprezentaciju ali tu je stara garda koja je vec osvajala medalje i rade u velikim evropskim klubovima.

Ova generacija zasluzuje zlato sa Evropskog prvenstva i to zlato mora biti cilj na sledecem evropskom. 2017-a mora biti nasa godina kada je u pitanju kosarka.
A da li ce to biti sa Djordjevicem kao selektorom mi nije bitno reprezentacija Srrbije ce imati moju podrsku u svim sportovima osim u fudbalu(koju sam otkacio jos od Mihajlovica i njegovog menadzerisanja) i zenskoj kosarkaskoj reprezentaciji zbog angazovanja strankinje u reprezentaciji. Posle naseg fudbalskog i kosarkaskog kluba najvise me "pali" kosarkaska reprezentacija.

Boli mene tuki sto je sale nacionale osvoji to sto je osvojio i da je bio veliki igrac bio. Al ovo sto radi sa Kalinarijem je za svaku osudu,pa vidi se da je selektor nevidjeni grobarski smrad.

Boli mene tuki sto je sale nacionale osvoji to sto je osvojio i da je bio veliki igrac bio. Al ovo sto radi sa Kalinarijem je za svaku osudu,pa vidi se da je selektor nevidjeni grobarski smrad.

Kalinic nemoze slobodna da ubode prema tome i on je kao i svi ovi igraci katasrofa treba da se dovedu drugi igraci i selektor Pesic

Kakav raspad. 

Onog trenutka na ovom prvenstvu kad je Teo stao, stala je i cela ekipa i tu je nas kraj. 

Cuj "ne moze slobodna bacanja da ubode"... A koliko je to igrao danas pa da mozemo da ocenjujemo Kalinicev ucinak? Minut-dva? Bruka, bre... Raspada se sve i covek i dalje vrti istih 6-7 igraca. Menjaj nesto u p.m...