Jump to content

Кошаркашка Репрезентација Србије

Recommended Posts

Posted (измењено)

Sasvim zasluzena pobjeda Litvanaca,ljudi su od pocetka do kraja igrali sa vise zelje,volje,pre svega agresivnosti,na kraju krajeva ljudi su vodili 40 minuta i zasluzeno pobijedili...

Bez suta se nemoze pobijedit niko na ovom nivou kosarke,sut za 3 poena 6 od 29,ono sto Bjelica nije radio Kuzminkas je sjajno radio,ono sto Bogdan Bogdanovic ili alias Serbian Drazen Petrovic nije radio Seibutis je na drugoj strani odlicno radio,ono sto ja pricam da nije dovoljno pustit bradu i udarit tetovazu i odmah si NBA igrac,nema brate,ja kad kazem da fali visoki igrac kad nekom neide meni kazu treba nizi igrac,Milutinov i MIlosavljevic neupotrebljivi u igri,bolje da je poveo bilo kojeg igraca pa maka i iz Mege ali da igra i da daje nesto na terenu,ovako supljo sve...

Nema bez suta kosarke,mi ne samo da nista nismo pogodili vec nista nismo mogli ni odbranit,40 minuta ritam nismo mogli pronaci,zadnje tri utakmice nezna se sta je bilo gore,sut ili odbrana...

Utisak veceri,Kuzminkas ubio Bjelkana,..

JBG.sta reci vise,steta,od pocetka se vidjelo da nestima ovde nesto...

Hajde daj bar medalju,mada sam rekao jebes medalju ako neodu na Olimpijadu,jbg.steta ,bas sranje ,bas sam u bedaku :28k4t1e:

Edited by ALcaponeDeLiJa

Posted (измењено)

Strasno je da imas 3 centra a nijedan nije u stanju ozbiljnoj ekipi ubacit vise od 10 poena,neznam da li su nasa tri centra ubacili ukupno sva trojica zajedno vise od 20 poena,mislim na utakmice osmine finala,cetvrtfinala i polufinala...

Strasno da reprezentacija sa ovakvim potencijalom suterskim nemoze da ubaci nista vec 3 utakmice,da Erceg nije poludio nebi mi ni Cehe prosli...

Teodosic,Bogdanovic,Nedovic,Milosavljevic,Bjelkan i Erceg,svaki moze da ima bar 35% za tri poena prosek,oni zajedno nemogu da ubace vise od 6 trojki,od cega pola toga ubacio Teodosic i to sa jedne noge,ubise veceras coveka a niko da pridje,trojica ga ubise po rukama a niko da preuzme loptu...

Bobi je nas ubeldjivo najbolji centar,i to ubedljivo...

I dalje mi neide u glavu Kuzminkas,kakav napredka ove godine u njegovoj igri,pratio sam ga ove godine bas puno,Plaza je od njega napravio strasnog igraca,za godinu dana 100% NBA liga,ubio je Bjelicu veceras...

Bas mi je ovaj poraz tesko pao,jebemti kao da sam neznam ti ni sam sta doziveo,e moj Bogdane,nemozes prodjes Jelineka i Milankansa a hoces u NBA ligu :28k4t1e:

Valancijunas je jedno 5 puta zalijepio Braduljicu,strasno,kao da je neboder,on njega ugura sam pod kos i covek ga zalijepi kao malo dete ispred zgrade,pa kamo horok,kamo ramen u grudi pa od tablu,kamo trzaj glavom ala Felipe Rejes pa uzmes faul,on baca kao kamena s ramena ,ej Boze :30hm2iq:

Edited by ALcaponeDeLiJa

Nije mi žao uopšte. Jednostavno su bili bolji. Možda malo ali ipak dovoljno. Držali su nas stalno na +5 i mi smo se nekako vraćali ali ne iz igre nego ne znam ni ja kako.. Bili su pripremljeniji za utakmicu, spriječili našu igru Teo-Raduljica, puštali Markovića da šutira, ostali se nisu uključili.. Plus se na to nadoveže da mi ne možemo okean da pogodimo i to bi bilo to. S druge strane nisu ni oni blistali ali bar nisu imali crne minute. Imali su balans odbrane i napada. Mi smo imali par puta tokom utakmice periode od po 5, 6 minuta kad nismo poena dali. Nijednu kontru nismo istrčali (ustvari jednu), nijedan lak poen.. 

Očigledno da su oni laganu grupu iskoristili da dižu formu. Kao mi u Španiji. Sada smo željeli preko grupe da udjemo u lakši dio žrijeba što je i uspjelo, ali zato forma pada iz utakmice u utakmicu.. Očekivao sam neki bljesak pojedinca, koji bi bio dovoljan, ali je izostao.. 

Tako je kako je. Polufinale nije malo. Ostaje još ta borba za bronzu. Žal ostaje jedino što smo ispali od Litvanije koja nije prejaka, samo bolje pripremljenija za utakmicu. Mi smo kao izduvan balon. Nadam se pobjedi protiv Francuske ali malo je to vjerovatno.. 

Ostaju kvalifikacije. Koliko ekipa ide na OI preko kvalifikacija i ko učestvuje? Poraženi iz duela SRB-FRA, Italija, Češka, Grčka..?! 

Nema sta, nadjebani u svemu veceras. . . moze raduljica da utera i 50 poena ako ga neko sastavi sa kosem. Nemamo centra. . . Nudili su nam se imali smo napade koje smo bezveze resavali. Poklonili smo im par lopti. . .  Bar da smo izborili produzetak imali bi prednost jer njihovi glavni igraci su imali 4licne. . .
Kako sam video da je lopta kod bogdana onaj napad, znao sam da ce on zavrsavati i da ce usrati motku. . .Bogdan je imao svu slobodu u igri. . . ne razumem toliku slobodu koju ima Bogdanovic. Mogu nasi portali sad da seru o sudijama koliko hoce, Litvanci apsolutno zasluzeno u finalu. 
Rekao sam jos odavno kada se vodila prica o selektoru i rekao da ce posle neuspeha isplivati ono najgore. Bice jos podrske malo veceras ali nakoon poraza od francuza u sta sam uveren sve ide nizbrdo.OVO JESTE NEUSPEH, sta god da pricali  novinari i "strucnjaci". Kad nema asistencija teodosica mi nemamo nikakvu igru u napadu, svodilo bi se na individualne kvalitete Nemanje Bjelice. . .ali kad zatvore i Bjelicu i Teodosica i uz to udarimo na granitnu odbranu kao veceras mi resenja nemamo. . .
Pa i simonovic je imao vise minuta od kalicina veceras. . .

Plasim se debakla u borbi za trece  mesto. . .

Dobra stvar je sto ova generacija moze da ostane jos dosta godina zajedno i da pokaze sta moze i uz par izmena  u sastavu da konacno uzmemo zlato u evropi.

Ono sto tvrdim da je Kari Pesic trener, mozda ne bi bila ovako dobra atmosfera i "hemija" u ekipi kako se potencira svaki dan ali bi na prvenstvo islo 12 najboljih da bi nam forma i da bi ovoj fazi prvenstva bila u usponu, no nebitno je to sada.
Sto rece Pesic u nekom intevjuu pre neki dan trener se ne postaje samo u pobedama vec i nakon poraza u teskim situacijama kada treba podignuti ekipu iz govana(ovo zadnje sam ja dodao). Da li je to u stanju videcemo brzo. Selektore sad da te vidimo kad ne ide kako treba. A nije dobro jos od osmine finala i ide sve gore iz meca u mec od tada.
Nadam se da ce ova generacija otici na olimpijadu u Rio zajedno sa Marjanovicem, kao jedinim centrom da vredi u Srbiji.

Utakmicu je izgubio Djordjevic,nema dileme. Ocajno vodjenje utakmice,nista nije uradio da promenimo igru u napadu. Bez osecaja je pravio izmene, Milosavljevic koji nije igrao 3 cetvrtine pocinje zadnju. Kalinic je igrao prva 3 minuta, ubacuje ga u zadnju i ocekuje od njega neki ucinak. Takodje kad nismo mogli kos da damo on ubacuje Simonovica. 
Verovatno je neiskustvo glavni razlog.
Mislim da smo propustili ogromnu sansu, otvorio nam se zreb, padali smo sa formom iz meca u mec i ovo je posledica. Ne mogu da prezalim sto su nas veciti talenat Kuzminskas i veteran Seibutis dobili.

Našao sam ovo za OI. Biće zajebano. Tri grupe po 6 ekipa i pobjednici grupa idu u Rio. I treći sa EP-a mora u kvalifikacije. Mi, Francuska, Kanada, Italija, Grčka i ostali su slabije reprezentacije.. Mada i zemlje koje organizuju te grupe takodje učestvuju pa treba očekivati da će se priključiti Turska, Njemačka, možda Rusija itd.. Turci će sigurno platiti tu organizaciju, jaki su na svom parketu i to im je šansa.. Ta grupa će biti najteža. 

Ne volim da komentarišem takve poteze jer mislim da je ta utakmica izgubljena tokom utakmice a ne na kraju. Ali ono je moralo da se šutira za 3. Rekao sam ocu na 20, 30 sekundi do kraja da bih radije išao na šut za pobjedu ako bude -2 nego na produžetke. Na kraju kad sam vidio da maše bacanje tačno mi se u glavi stvara film da šutiramo za 3 pa šta bude. Moglo je to drugačije da se uradi.. Teo je uhvatio loptu ako se ne varam, dao Bogdanu i trčao prema njemu. Samo da mu je ostavio loptu i da se pomjeri u ćošak. Teo bi ili šutirao ili odigrao ekstra pas za njega u ćošku i to bi bila idealna pozicija. 

I svu tu završnicu smo odigrali očajno. Na -2 do kraja imamo napad i Bjelica griješi.. Pa Raduljica pravi faul na 4 sekunde do kraja napada? Onda i ovo na kraju.. 

Mada ovdje su nam najmanje krive te pojedinačne odluke u zadnjih 20, 30 sekundi. Utakmica se izgubila davno prije toga.. Nadigrani smo skroz, selektor Litvanije je uradio bolji posao i to treba priznati. Nismo imali ludilo jednog igrača a tim protiv tima i selektor protiv selektora, te bitke su bile na njihovoj strani. 

Posted (измењено)

Najmucnije mi je kad ustanem ujutro upalim TV i cujem izjavu selektora kako prica o Litvaniji,on jos nije skontao kako nije bio problem u LItvaniji vec u nama...

Kaze Litvanci su usli jace u utakmicu,igrali su agresivnije,bili su kaze spremni za ovu utakmicu itd.pa rodjace to znamo i mi,svi smo vidjeli,de ti nama objasni zasto mi nismo usli jako u utakmicu,zasto mi nismo igrali agresivno ,zasto mi nismo bili spremni za ovakvu utakmicu?!,to ti nama reci,to sta je i kako je LItvanija to smo i sami vidjeli,netreba nam prevodioc...

Kaze ja bi sutnuo trojku,trebalo je sutirati trojku,pa ko vodi majstore tim ti ili Srpski Drazen Petrovic?!,pa to se lepo kaze,ako se promasi ide na se na 3,daj Teu loptu a on ce ili sutirati ili ce te u trepavicu pogodit asistencijom,a ne kao kljuse se zaleces a nemozes to da izvuces,on krenuo na prodor a nije za 4 godine dva puta pogodio iz dvokoraka...

Krivi su svi,selektor vodio utakmicu ocajno,priprema utakmice katastrofa(iako su svi najavljivali pred utakmicu da su spremni,vidjeli smo da nisu ni blizu spremni da igraju ovakvu utakmicu),igraci na terenu su izgledali u vecini utakmice jako lose...

Ritam nisamo mogli pronaci 40 minuta,bilo u svakoj cetvrtini po 3 minuta suvog hoda bez kosa,odbrana losa,sut ocajan,ma ljudi 100% zasluzeno pobijedili,nema se tu sta vise palamudit...

Svi osim Markovica podbacili,Nedovic nije bio los,Simon bolje nemoze,sta ce,Teodosica su udvajali 40 minuta i dao je sta je moglo dat,ovo ostalo sve podbacilo ali bukvalno sve...

Ma kakva medalja,ogulit ce nas Francuzi,em su jaci,em su domacini,em mi igramo jako lose...

Jebiga...

Edited by ALcaponeDeLiJa

Samo su sutirali i sutirali, iako nas nije hteo sut. Covek nista nije uradio da promeni nacin igre u napadu,sve na istu foru. Losa kretnja,nigde blokova, desavalo se da u cosku budu po trojica nasih igraca, smetaju jedan drugom. 
U odbrani su Litvanci svesno isli na Raduljicu i Teodosica. Kad vec vide da Seibutis ide poslednjih nekoliko napada na Teodosica,pa izadji na vreme i pomogni mu. Raduljica tele izadje sa zakasnjenjem i pravi faul na 4 sekunde do kraja napada i poklanja bacanja. 

Onaj potez Bogdana je isto kao potez Blazica. Zalece se u igrace. Logicno je bilo da se ide na dvojku jer mislim da bi imali vece sanse u produzetku zbog njihovih problema sa faulovima, ali ne da se zalece,a ostalo je 8 sekundi do kraja. 
Nedovic je najjaci, odigra dve dobre odbrane, i onda sutne sa 9 metara. 

Ali ne mogu ljudi da se krive jer je Djordjevic ranije izgubio utakmicu. Kalinic igra prva 3 minuta,i ubacuje ga u poslednjih 5...strasno

Posted (измењено)

Hladne glave sada da napisem nesto,da sam juce krenuo da pisem dobio bi ban ovde koliko sam ja besan bio i razocaran nista spavao nocas nisam 3 kafe sam popio i ne vredi jos ne mogu da verujem kako su odigrali najbitniju utakmicu na prvenstvu...

Prvo prebili su nas,procitali su nam igru i Sale je ispao neznalica.. E ljudi su 2 dana pre toga igrali produzetak a izgledali su svezije od nas.. Pa gde to ima ???

Drugo selekcija centara je bila ocaj,tu smo najtanji.. Pa dao bi i 500.000 za Bobija ako trazi San Antonio,ali neee nasi nisu hteli da plate jer Bobi ne odgovara Saletu...Bobi je ogromna prednost u odnosu na sve ostale ekipe i mi smo zbog tvrdoglavog trenera to izgubili... Poveo je Milutinova da drzi peskir.. Bolje Stimca da je ubacio sigurno bi vise Valancijunasa namucio..

Drugo Bogdan ovakav nam je vise stete naneo nego koristi sto je doneo.. Ja njega ne razumem stvarno,odakle njemu ideja da zavrsava zadnji napad ?? Ko je on ?? Jel vodja ekipe ? Jel najbolji igrac ?? Razumem da je zeleo najbolje ali majstore ti si u ovoj ekipi iza Bijelice i Tea i pomiri se sa time. .Kazu svi nemojte njega da krivite ?? A Kalinica su svi mogli da napljuju posle Saletovih reci ?? Pa sve po spisku cu mu svaki dan zbog ovoga,jel bi ga Zoc pomazio da je uradio ovo u Feneru ?? Bi djavola.. Drugo Kalinica je unisitio totalno,koliko mu je prosle sezone podigao formu toliko mu je ove sezone spustio. :Eee krilo sutria 30% sa penala,pa sta si mu uradio nije to centar,samopouzdanje mu je na 0% ?? Radonja je pokazao kako treba sa Kalinom...Svi su igrali ocaj,podigao se malo Markovic i Erceg ostali nista..

Ne zanosite se sa medaljom,sanse nemamo protiv Francuza ne znam koliko ce publike biti uz njih jer su svi kupovali karte za finale i koliko ce imati motivacije za ovo utesno finale..

Ja sam rekao ovo je super rezultat jer smo mi jedina ekipa na turniru koja nema centra i biti 4 u Evropi je fantazija...

Sad se vidi selekcija ekipe i pozivanje Milutinova,Raduljice i Simonovica.. 

Samo kod nas moze da igra Raduljica a 1 mec nije odigrao prosle sezone...

Sjebase mi ceo vikend nisam nizasta..

Mnogo gotivim kosarkasku reprezentaciju i pre emotivno sam ovo doziveo i zato sam ovoliko nervozan

Edited by Lux

Posted (измењено)

Skoro mi nije tesko pao neki poraz kao ovaj sinoc. Bogdan celo prvenstvo ocajan, centre nismo ni imali, Kalinic ispod proseka... Bice tesko sutra, ko lakse preboli poraz blizi je pobedi. I ruku na srce, kao sto je Sale maestralno proslo prvenstvo vodio nas tim, isto tako mislim da se ocajno spremio sa ovu utakmicu. Imam utisak (ne tvrdim) da smo mnogo bolje igrali eliminacionu fazu na proslom SP nego sad na EP. Podrska igracima i treneru.

Sto se tice kvalifikacija:

- Tri turnira sa po šest ekipa

- Svaki turnir ima dve grupe sa po tri ekipe

- Po dve ekipe idu u polufinale turnira

- Pobednici polufinala odlučuju o odlasku u Rio

Učesnici kvalifikacija:
Evropa - Srbija, Francuska, Grčka, Italija i Češka
Afrika - Angola, Senegal i Tunis
Amerika - Kanada, Meksiko i Portoriko
Okeanija - Novi Zeland
Azija - Druga, treća i četvrta ekipa sa kontinentalnog šampionata

+ Tri domaćina turnira

Ukoliko budemo igrali u najjacem sastavu, nijedna ekipa ne racunajuci timove iz Evrope, ne bi trebalo da nam pravi problem. Ako cemo da strepimo od npr. Angole, Novog Zelanda ili Japana, onda i ne zasluzujemo da budemo na OI.

Edited by miloshb