Jump to content

Уколико имате проблем са отварањем тема након апдејта сервера и форума, пробајте да промените на неку другу тему на дну форума, па се касније пробајте вратити на ову главну, јер ће до тада можда већ бити поправљено све.

Црепајац

Кошаркашка Репрезентација Србије

Recommended Posts

Бјелица је бољи и комплетнији играч од Бодироге.Толико.

Steta sto ode u NBA pa nece moci ostvariti dominaciju kao Bodiroga. Potpuno se slazem sa Serifom da je mozda i nas najkompletniji igrac. A dal ce biti najbolji pokazace vrijeme.

Ma Bjelkan će tek da gazi. Ima 27 godina ali ovakvom igrom može do 35 i više. Ne koristi snagu, atletiku.. Samo mozak i znanje. Sad kad ode u NBA gdje će još više raditi individualno i igrati utakmice svaka 3 dana.. Ma biće još bolji 100%. Jedna od legendi naše reprezentacije zadnjih 10 godina. Krle, Teo i Bjelica. Uvijek tu za reprezentaciju, miran momak, ma sjajan je. 

Ne sumnjam da će Minesota naći prostor za njega. Pogotovo ako pokida ovo prvenstvo kao što hoće. Pa Mirza i Mirotić tamo igraju uveliko, igraće i Bjelica. 

https://www.youtube.com/watch?v=djHbzXi6uyA 

Malo više Mekela. Važan šut pogodio za +3! 

Posted  · Пријави објаву

Ova generacija je zrela za velika djela. Svi su u najboljim igračkim godinama + nekoliko mladjih igrača. Teo 28 godina. Bjelica, Raduljica, Marković i Bobi po 27. Milosavljević 26, Kalina i Nedović 24, Kuzmić 25, Bogdan 23.. Dodaj tu Luku i Dangubu 22 godine, Milutinov 21, Jokić 20.. Lučića ne bih zaboravio, 26 godina i nadam se da će prevazići problem sa povredama. Ima i on dosta toga da da reprezentaciji. 

Kako mi je žao što Majk sutra neće igrati, da onog nabeđenog igrača nauči košarke. Protiv iole ozbiljnijeg centra nema šta da traži. Jedine poene koje on ume da ubaci je kada ga Teo sastavi sa košem. Inače ako treba sam sebi nešto da iskreira procenat mu bude 1 od 7. A ovamo izigrava nekog mangupa i prosipa neku pamet, a ne vidi da je smešan kao bioskop. Krenuo šmeker na Gasola u prvom napadu, a ovaj ga sastavio sa zemljom. Goreg centra reprezentacija nije videla.

Posted (измењено)

Da se nadovezem malo na jurija. . .Ono najbolje ocekujem na olimpijadi, tada ce par igraca imati sezonu u NBA. Bobi,Bjelica i Jokic,Kuzmic,Raduljica kod djordjevica u panatinaikusu, a Milutinov u Olimpijakosu.Naravno jos i Erceg.Dogodine ce nam centarske pozicije biti najaci deo tima.Dok dole Teo i Markovic standardno, a jos iskusniji i kvalitetniji pristizu Nedovic,Bogdanovic, i Kalinic. Lucic da ima jednu sezonu kako treba i eto na svim pozicijama vrhunski igraci.Zdravlje da nas posluzi dogodine ima da napravimo haos u Brazilu. Stvarno je lepo izbalansirana generacija, i ako dogodine budemo zdravi svih 12 igraca ce imati sta da pokazu na parketu i nece neki samo mahati peskirom.
Ne treba nzm koliko toga da nam se slozi da na ovom prvenstvu obezbedimo OI, a da tamo uz malo srece uzemo medalju.

Ja zivim i mastam za dan da mi pobedimo selekciju amerike. Secanje na Indijanapolis mi bledi polako, imao sam jedva 8 godina. Nzm da li je realno da se to uskoro desi . . . posto nemamo nijednu NBA zvezdu. Uzdam se da ce to postati Bobi ili Bjelica ali to nije dovoljno da bi se nadigravali sa Amerima. Jokic je jos mlad, imali smo jos par bezuspesnih pokusaja(Raduljica,Nedovic,Kuzmic).Trebace izgleda dosta vremena za novog Divca ili Stojakovica. Ali ovo sto imamo bi trebalo da bude dovoljno za medalje u evropi.

Edited by IBRS

Posted (измењено)

Ne zaboravi i Luku. Glavu bih mogao da dam da će biti u 12 ako odemo na Olimpijadu. Ova sezona je sezona njegove pune afirmacije. Prošle godine je imao uspone i padove, varirala forma. Vjerujem da će držati nivo svojih igara kao iz prvog dijela prošle sezone ili kraja (plej of ABA lige i domaćice). 

Pa ond akad zaigraju Teo, Kalina, Luka, Bjelkan, Bobi, Kuzmić, Nedović možda Danguba.. Sve Cigan do Cigana bajo moj :smile:

Edited by Јури Ангемон

Kako mi je žao što Majk sutra neće igrati, da onog nabeđenog igrača nauči košarke. Protiv iole ozbiljnijeg centra nema šta da traži. Jedine poene koje on ume da ubaci je kada ga Teo sastavi sa košem. Inače ako treba sam sebi nešto da iskreira procenat mu bude 1 od 7. A ovamo izigrava nekog mangupa i prosipa neku pamet, a ne vidi da je smešan kao bioskop. Krenuo šmeker na Gasola u prvom napadu, a ovaj ga sastavio sa zemljom. Goreg centra reprezentacija nije videla.

Zapazio sam kad je usao da je odmerio Gasola,a zatim je odmah krenuo preko njega da postigne poene. Kad je popio 2-3 banane nije smeo u oci da ga pogleda. Prolazile u fore u Kini, pa misli da ce ovde.
Jedini u reprezentaciji koji me nervira jer mi ne deluje kao da ozbiljno shvata ovo, odbrana velika nula niti zna da je igra niti se trudi. Ostali trce ko ludi, Bogdan igra pod bolovima,a ovaj se seta. Mirotic je preko njega ubacio 6 poena zaredom jer mu  nije izasao na sut sa poludistance, Hernangomez nam je sve poene dao preko njega. 
Za napad to stoji, pisao sam vise puta, jedino ako ga Teo spoji sa kosem, ovako nista, sve na silu. Tako je bilo i prosle godine pa kad je uskocio Krstic bilo je mnogo lakse. 
Danas je Bjelica u reketu igrao za dvojicu kad je bio s njim na parketu, Erceg je pokusao, ali nije toliki kalibar.

Posted (измењено)

Meni se Kuzmara svidja defanzivno. Jbg jeste ga Gasol "punio" na kraju, ali Gasol je Gasol. Desetak godina stariji od njega, iskustvo ogromno, kredit kod sudija itd.. Čini mi se da može na evropskom nivou da postane defanzivna zver. Krade onamo loptu kod Bogdanove trojke u stilu Markovića. Može da bude narednih godina i više nego dobar bekap. 

Mi pucamo na zlato a startni centar nam zaboravio šta znači igrati preko sezone ozbiljnu košarku. Godinu dana se sprda po Kini a prije toga dolazi na pripreme reprezentacije sa kilogramima viška. Nadam se da će dići formu kroz grupu i da će doći do nekog pristojnog nivoa jer ni u snu ne može ponoviti utakmice iz Španije. Ovo danas je jezivo bilo. 

Slažem se za Krleta, uskočio bi on sigurno posle ovog sa Bobijem što se izdešavalo. 

P.S. Samo što je Kuzmić ofanzivno jaaako tanak. Počeše lopte da mu ispadaju na početku, iznevjerovao sam. Valjda može bolje od ovog u napadu. 

Edited by Јури Ангемон

Kuzmic deluje kao da ceo zivot igra kosarku bez lopte. Pegla odbranu, ali loptu ne mozemo da uhvati.

Da je Bobi tu smeo bih da potpišem da u najmanju ruku igramo finale. Verujem i ovako, ali biće teško odigrati ceo turnir bez pravog centra. Raduljicu je morao da povede usled suženog izbora, ali meni je neverovatno koliko taj čovek traći talenat. Prošle godine je vraćen u život i umesto da iskoristi priliku, njemu dupe zine za parama kao da ovako ne bi zaradio dovoljno. Jedino na čemu je radio poslednjih godinu dana je to da stigne Sofoklisa po kilogramima, samo što Sofo zna da ih koristi. Nažalost, od momka sa NBA potencijalom napravio je čoveka kojeg za 20 godina niko neće ni spominjati, ali nije jedini. Jbg. opet se nadam da će mu proraditi neki inat i da će nam pokazati da smo jeli g...

Elem, da se vratim na lepše teme. Ova ekipa je odlično izbalansirana, svako zna svoju ulogu, igra se odgovorno i brzo. Mi smo krizne godine imali kad nismo imali igrača koji bi mogao da iskoči, da povede ekipu kad se lomi, a sad imamo bar četvoricu takvih i to je ono što nam daje razlog da verujemo da možemo do samog kraja. Ne bih sad padao u euforiju, ipak je to samo jedna pobeda, a turnir traje dugo. U svakom slučaju, raduje sve ovo, ali ima još stvari za ispraviti.

Odlicna igra. Obicno ne komentarisem na pocetku prvenstva (sezone) , ali se vidi fizionomija tima.

Raduljica jedini van ritma, jer mu fale utakmice. Kuzmic u odbrani odlican. Cak mu svirana 2 faula koja nisu bila. Erceg dobar. Prije prvenstva sam pricao da ce igrati peticu i to se desilo. Jedino tesko moze cuvati Gasola. Imace problem defanzivno, ali i oni sa njim.

Bjelicu je suvisno komentarisati. Najbolji igrac u evropi.

Kalinic u dzep stavio Rudija, ali za potpuni utisak je morao realizovati bacanja, bar jedno. Dvije trojke mu ispale iz kosa.

Gagi dobar, ali mora koji minut vise. Pun samopouzdanja. Opravdano u 12 najboljih. 

Bogdan nije dao sve. Trudio se, ali mora vise napadati kos. Ne samo kad ostane sam.

Nedovic je pokazao vise nego sto smo realno i ocekivali, pogotovo u odbrani. Iznenadjujuce siguran u sutu. Jedan od Karijevih promasaja ( on ga otjerao iz Zvezde).

Teo igra bolje nego u CSKA. Trudi se i u odbrani, iako mu je to velika mana, ima ga i u skoku.

I namjerno na kraju Stefan Markovic. Svaka cast ovom momku. Caco Rodrigez nije imao ni asistencije ni poene. Dao je i neke bitne poene. Moja velika zelja za Zvezdu.

I jedina stvar koju ne razumijem je uloga Simonovica. Jeste Zvezdas, ali nije ni mlad i perspektivan. Mislim da je on zauzeo mjesto Dangi, a ne Gagi. Za Milutinova razumijem, mlad je i izuzetno mu je drag jer je otisao bez obestecenja.

Posted (измењено)

Za mene nije nikakvo iznenadjenje igra Nedovica,od pripremnih utakmica koje sam ispratio uvek je bio ili najbolji ili medju 2-3 najbolja na terenu,imao je i dobar kraj sezone u Valensiji,zdrav je i u formi je,tako za mene tu nema iznenadjenja :2gxij5g:,i ono najvaznije ima volju i zelju da igra odbranu sto do sad nikad nije bio slucaj kad je Neda u pitanju :2506yh2:

Jos ovo da dodam,sredio sam teme,obe sto se tice EP,od sad ovde ce mo da komentarisemo nasu reprezentaciju a na onoj drugojh temi ostatak EP...molim vas pazite gdje sta pisete,vazi...

Hvala

Edited by ALcaponeDeLiJa

Mene je Nedović zaista prijatno iznenadio na pripremama, a i sinoć protiv Španaca. Imao je nekoliko kvalitetnih partija u Valensiji, pre svega u napadu, ali je u odbrani uglavnom bio dosta slab. Verujem da je odabrao pravi klub kako bi konačno odigrao celu sezonu u kontinuitetu.

Mislim da smo bez potrebe danas forsirali šut za tri poena. Fine role danas Kuzmića i Milutinova, samo neka tako nastave, jer je Raduljica i dalje u očajnoj formi. 

Teo zamalo da nas sa njegovim sutevima odvede u propast. Ni Bogdan nije bio mnogo bolji. Ali dobro je, bice oni bolji. 
Bjelica je majstor,mislim da se malo stedeo ceo mec jer je ipak umor ucinio svoje,juce je bio sve na terenu, ali na kraju resi utakmicu.I juce i danas staroj gardi iz NBA je porucio ko dolazi. 
Kuzmic danas dobar u odbrani, u napadu dao ono sa vrha kapice. Raduljica je i dalje kriminalan, forsira,a ne moze. To je kad se zajebavas godinu dana. 
Ne znam sto ovako mala minutaza za Kalinu, dobro je krenuo. 

Danas smo mnogo lose igrali, glavni organizatori su zakazali, pre svega Teo i Markovic,a ni sut nas nije hteo. Cekam i Ercega da namesti nisan i da pocne da prangija jer mu ostavljaju bas dosta prostora kad igra peticu.
Fali nam unutrasnja igra, igra ledjima prema kosu.