Jump to content

Кошаркашка Репрезентација Србије

Recommended Posts

Za nas i jeste bolje da ne ide Mitrovic jer na pripremama nemamo nijednu cetvorku, Tejic ima jos da pauzira. 

S druge strane meni je glupo da ponovo otpise decka tako lako,a ovo su mu vec druge prireme plus imao je odlicnu Evroligasku sezonu. Izgleda da hoce svoje PAOvce da razigrava. Onaj Kuzmic deluje izgubljen u vremenu i prostoru.

Posted (измењено)

Znao sam da ce Luka otpasti,mora ici Kuzmic,cim je potpisao za Pao znao sam da ce ici na EP,da je potpisao za nas nebi isao,bila bi fora,nije spreman,mlad je,ima vremena,imamo na centrima Raduljicu a moze pomoc i Erceg,nije igrao ozbiljno zadnje 2 godine i te price...

Neverujem ni da ce Danga ici,povest ce budala Milosavljevica koji nije odigrao ni 1 minut priprema i Simonovica,nebi me cudilo da sutne i Milutinova a povede Stimeta...pisao sam vec o tome...

Ako se gledaju pripreme cele,Nedovic i Danga su cele pripreme bili najbolji ako ne najbolji onda medju 4-5 najboljih igraca u svakoj utakmici !

Imao bih pitanje za selektora,po cemu otpadaju i na osnovu cega odabir da u Izrael ide Milosavljevic koji nije bio ni 1 minut u ekipi a i Stime koji je proveo na 5 utakmica ne vise od 5 minuta u igri a otpadaju sa spiska oni koji su mu igrali cele pripreme po bar 10 minuta,zaista mi lik nije jasan al ajd,sto vi rekoste jos bolje za Zvezdu,na miru ce da rade sa Radonjom,bolje za nas u svakom slucaju,meni i onako ovo EP nemirise na dobro od kad je pocelo sve ono oko spiska,posle sa Bobijem,vidjeo sam neke stvari koje sam i pred odlazak u Spaniju primetio ali sam cutao a to je da lik nevoli da ima 12 najboljih igraca,vec da ima 8 igraca sa kojim igra utakmice i 4 da pored njega stoje i masu peskirima,mozda se tako oseca bolje sta znam,ja im zelim sve najbolje,navijat cu za njih kao i do sad samo previse nelogicnosti a usudio bi se reci i tvrdoglavosti(tacnije samovolje),jednom smo imali srece sumnjam da mozemo ponovo,ovo je Olimpijska karta i ako sad usere sto se mene tice ono sa SP moze da okaci macku o rep,ako sad napravi neuspeh,sve je na njemu,ili junak ili pokojnik...

Momcima sretno,ja od danas cekam EP i necu dalje ni komentarisat,nevidim svrhu da bilo sta pisem,moj stav je da ako se neode na Olimpijadu ceo ciklus od 4 godine je propao,bar za mene,ono SP je proslost,nema treba kontinuitet a samo uspeh na Olimpijadi je ono zaista ono pravo,sam odlazak na Olimpijadu za mene nema cijenu sto se tice kosarke,posle toga dolazi SP pa EP,za mene.

Pozdrav !!!

Edited by ALcaponeDeLiJa

Posted (измењено)

Ma namerno je otpisao Luku,to je idiot ćelavi.Prošle godine ga je zadnjeg otpisao sa nekim objašnjenjem tipa 'ok je on ali neka se kali još godinu u Evroligi' da bi ove godine Luka imao najbolju sezonu u najjačem evropskom takmičenju,osvojio 3 trofeja,igrao TOP16.Pa šta još treba da uradi džukelo ćelava da bi ga ti ostavio za EP...?Da sam na kapitenovom mestu,ne bih se odazivao pozivu u reprezentaciju sve dok je ovaj selektor.

Daće Bog da i Dangubića otpiše pa da Dejan bar ima i njih na pripremama.

Edited by Raka Delija

Posted (измењено)

Previse je on poleteo posle onog SP u Spaniji,ufurao se,glumi da nekazem budalu,covece spusti se na zemlju,a ko god pogleda bez emocija to prvenstvo vidjet ce da smo mi imali ne srece vec gomilu,gomilu,gomilu srece...

Prvo poveo je igrace u koje je jedino ,,Muta,, verovao :)

Drugo u grupi nam igra nije licila ninasta,bruka se protiv Spanije van terena,onaj crveni,kao nesto govori publici i te stvari...

Trece nalecemo na Grcku koja bi nas u svakoj drugoj varijanti rasformirala(ali Oli nije pustio svoje igrace na to prvenstvo zbog svadje sa Savezom njihovim,nije bilo Bilija Spanulisa,nije igrao Perperoglu,nije bio Mancaris,nesto se nesecam jel igrao i Printezis nisam sad siguran za njega ja mislim da nije ni on bio),sa prvim nastupom Aketekumpoa kao glavnog malte ne igraca,sa baksuzom Burusisom,istrosenim Zisisom itd.

Dalje nalecemo na Brazil koji na papiru ima strasan tim,ali kad ga podelite na pozicije dodjete do toga da njima nema ko da vodi loptu,da asistira i slicno,imaju 5 vrhunskih visokih igraca i istrosenog Barbosu od 32 godine i Neta koji tad nije bio ozbiljan igrac,bar ne jos uvek...

Dalje nalecemo na Francusku koja je dobila Spaniju u Madridu,sto se desava jednom a mozda nijednom,Francuska bez najboljih igraca osim Diaoa i Batuma...da smo dobili Spance ispali bi mi 100%,a i od Francuske da se igralo sutredan ispali bi mi 100% jer ono sto je nama Batum radio a oni nisu prosli to se retko kad vidja,PLUS NA TO SVE MI SMO IMALI BJELKANA NA SVETSKOM NIVOU,TEODOSICA NA SVETSKOM NIVOU,RADULJICU U KOJEG NIJE VEROVALA NI RODJENA MAJKA :)  A NI JA DANAS NEVERUJEM DA ON MOZE DA IGRA OZBILJNU KOSARKU(TO STO JE ON UDARIO DVE TETOVAZE I PUSTIO BRADU NEZNACI DA SI NBA IGRAC) I IMALI SMO KALINICA ZA KOJEG SMO DO TAD CULI SAMO MI IZ SRBIJE(RS i CRNE GORE),I BOGDANA KOJI JE BIO SVE SAMO NE KORISTAN,zato je i bio druga postava...

Na kraju protiv USA nije ni moglo,to je normalno da nemoze,sa njima nemoze niko,ipak to nije drzava to je kontinent i oni su neki treci svet za razliku do cele evrope a kamo li na nas same...

Znaci ,gomila,gomila,gomila srece...

Dalje,ovo nije samo EP,obicno EP,ovo je viza za Olimpijske igre,najvaznije takmicenje na celoj planeti,ono je najvaznije,i kako tu uradi posao ja cu tako i da ga gledam,on ako se sad prospe kao kula od karata,sto se mene tice moze da istopi onu medalju iz Spanije i napravi sebi neki kep prsten ili narukvnicu...

To sto je on nabio Kinu sa 45 razlike ili Rusiju koja se jos od odlaska Blata sa mesto selektora raspada a i onako su doveli 3 tim u BG ,meni nista neznaci,mislim da je previse poleteo,bar za moj ukus,postao je reklo bi se jednosmjeran,tvrdoglav,glumi kosarkaskog Murinja a ustvari nista u trenerskoj karijeri nije uradio da bi se onako bahato ponasao,to sto je osvojio srebro nista neznaci,to mu je jedini uspeh kao trener,pardon kao selektor...po meni dosta je svojeglav,da li ce to doneti uspeh,neznam,nadam se kao i svi mi,navijat ce mo ali sam dosta sumljicav,mislim da ni u PAO nece nista uradit,nema on kvalitet za trenera,nema on tu kvaku,preveliki zalogaj za njega po meni,on je trebao da pocne iz ,,svog kraja,, pa polako,jednog dana u PAO,tamo nije mogao jedan Dule Ivanovic da prodje...

Pozdrav .

Edited by ALcaponeDeLiJa

Ma zajebite te price, ja najvise volim kad Zvezda u svakom sportu daje najvise reprezentativaca. Zao mi je Luke, ali mislim da nije mogao da se nosi sa ovom konkurencijom. 

Sto se preostala dva igraca tice, ne bih se zacudio da otpadnu i Gagi i Danga, pa da idemo sa 6 visokih tamo. Prilicno smo tanki pod kosem, Radulja i Kuzmic nisu igraci koji daju poene ledjnom tehnikom, narocito ovaj drugi. Mislim da, u nekim kombinacijama, moze tu da se nadje prostora i za Stimaru i za Milutina. Mada bih ja najvise voleo da Danga ode tamo.

Posted (измењено)

Ocekivano je otpao Keselj, mislio sam da ce otpasti  i Mitrovic mozda ne sada, ali sam se negde nadao da bi mogao da upadne u 12, upravo zato jer Djordjevic "voli"  da ima igrace koji su uvek raspolozeni i vole da masu peskirom sa klupe.Upravo zato ce i Stimac i Simonovic zavrsiti u 12. Milosavljevic je ok igrac ali nije Teodosic pa da ga cekamo cele pripreme da se oporavlja i da juri formu. . . 

Otpadaju po mom misljenju jos Milutinov i Dangubic/Milosavljevic

Djordjevic od samog pocetka ima mogucnost da sastavi odlicnih 12 igraca iako Marjanovc nije u opticaju.Realno imamo sastav koji je u top 3 ili 4 u Evropi,, i svaki nesupeh ide njemu na dusu.  .  . 

Edited by IBRS

Posted (измењено)

Ma zajebite te price, ja najvise volim kad Zvezda u svakom sportu daje najvise reprezentativaca. Zao mi je Luke, ali mislim da nije mogao da se nosi sa ovom konkurencijom. 

Sto se preostala dva igraca tice, ne bih se zacudio da otpadnu i Gagi i Danga, pa da idemo sa 6 visokih tamo. Prilicno smo tanki pod kosem, Radulja i Kuzmic nisu igraci koji daju poene ledjnom tehnikom, narocito ovaj drugi. Mislim da, u nekim kombinacijama, moze tu da se nadje prostora i za Stimaru i za Milutina. Mada bih ja najvise voleo da Danga ode tamo.

Sam ostanak na spisku Kuzmica(kojeg ja gotovim ali je bio na pripremama ubedljivo najgori igrac ne samo od visokih igraca vec uopste) i odlazak u Izrael Milosavljevica koji nije proveo nijedan minut na terenu baca senku na sve ovo sto si ti rekao,bar po meni...

O ostanku Stimca i Simona nemam reci,jedino on izgleda vidi nesto sto drugi nevide ali ok,to se znalo,po meni Simonovic kao igrac nema mjesta ni na siri spisak od 20 igraca,ako gledamo cisto kosarkaski,a Stimac moze nekako do 16 ali nema sanse da pridje blize,a ja sam vec sad ubedjen pa nekih 75% da Stime ide a ubedjen sam,cak mislim da vise niko i neostavlja dilemu da li ce ili nece ici SImon,100% ide...ja njih volim,to su oba veliki Zvezdasi,bivsi nasi igraci,moje postovanje ali pricam cisto kosarkaski...

Drugo vodjenje 4 igraca koji neigraju u Spaniju pored Luke i Bobija tad velika mrlja.

Drugo onako istresanje na Kalinica u toku sezone sramota...

Trece ovo sve oko Bobija,mislim da nismo kao reprezentacija ni zasluzili da ide na EP,mislim na Bobija,ja bi mu samo rekao povedi BIrcevica ko te je-e :)

Kuzmic 1000% ma kakvih 5 miliona % da je kojim cudom dosao u Zvezdu,pa usudio bi se reci i u partizan(sto nije moglo nikako jer je momak prvo Zvezdas a onda sve ostalo)nebi isao na EP,nebi 100% isao...

I na kraju,Milosavljevic,nemam sta za reci tu sve je samo od sebe jasno...

Za nas kao klub je 100x bolje da nijedan neode,ja sam ubedjen da ce tako i biti,ja cu da navijam za reprezentaciju kao i uvek ali nesvidja mi se nista sta se radi,ama bas nista,ali o tome sam vec pisao na novoj temi da ovo nezatrpavamo :)

Edited by ALcaponeDeLiJa

Posted (измењено)

Iskreno, ove godine je bilo manje realno da povede Luku nego prosle. Ove godine nam fali i snage i iskustva u reketu i mislim da Stimara moze tu da pruzi mnogo vise. Pisao sam vec detaljnije na drugoj temi, da se ne ponavljam.

Nama ako centri budu Raduljica,Kuzmic i Stime mi smo pokojni :)

Ja od visokih igraca verujem samo u Bjelkana i njegovu vrhunsku formu koja ga drma vec trecu godinu zaredom,te se nadam da ce Erceg raditi sve ono kontra od onoga sto mu govore da igra,znaci da sutira,u njih dvojicu gledam kao u Boga sto se tice visokih igraca i samo se molim Bogu da budu zdravi,pre svega Bjeklan,nista drugo...

Dole nize je sve ok,od Kaline pa nadole,mada razlika izmedju Dange i Milosavljevica je trenutno hiljade milja u korist Dange ali sam ubedjen sa ce ici Milosavljevic pa bar 95% sam ubedjen,jednostavno to je Djordjevic,sad da li ce nam sta to ,,ludovanje,, doneti vidjet ce mo,rekao sam vec sto se mene tice ako neodu na Olimpijadu mogu slobodno onu medalju iz Spanije da okace macku o rep,prvo selektor pa onda svi redom...

Pozd. 

Edited by ALcaponeDeLiJa

Posted (измењено)

Kroz raznorazne medije se pokusava natuknut i opravdat Djordjevic kako ima Bjelkan i Erceg pa je nepotreban Luka,kao netreba mu 3 cetvorke ali mu zato treba 3 ili 4 centra a prosli put cak 6 visokih igraca ili 7 koliko ih je vec bilo pojma nemam...

To su gluposti,Bjelkan je vec sada institucija i uporedjujuci Ercega i Mitrovica dolazimo do saznanja da su oni totalno drugaciji tipovi igraca,Luka je bolji skakac,bolji asistent,cak i bolji ofazivni skok ima,ima bolju igru ledjima,a dok je Erceg bolji suter i to jeste ali mu selektor Djordjevic neda da sutira :)

Sad bi ja selektora upitao zasto mu treba 3 centra koja su mahom ista a netrebaju mu 3 cetvrotke koje su razlicite,i sta je svrha izmjene,da mase peskirom,da donese isto ono sto vec imas na terenu ili da imas neku opciju vise na terenu,da nesto u datom trenutku promenis na terenu?!

Izbacivanje Mitrovica po meni nemoze nikako da bude opravdano to sto na 4 imamo Bjelkana i Ercega,iz dva razloga,prvo Ercega gura u reket a covek je tu neupotrebljiv cak bi se reklo i smijesan,on Kineza onog nije uspeo izdmonirat u reketu jer jednostavno nije takav tip igraca,covek je suterska 4 u telu 5,siri igru,daje kos,sutira,trci kontre i slicne stvari,nemoze on dole da se guzi,spusta na post i slcine stvari,to Luka radi ...Drugi razlog zasto se nemoze opravdat jeste taj sto se ocigledno guraju neki igraci koji nemogu da doprinesu nicemu osim skakanjem sa klupe,udaranjem prsa u prsa i jaukanju u svlacionici i duvanje gluposti u kameru,realno,i mi svi to vidimo i niko nece da mu prigovori nista samo zato sto je doneo medalju,pa jbt.medalju sta treba onda Obradovic da iznajmi helikopter i da se voza i pisa po narodu,Kari da nas samara sve redom a Dudu za predsednika drzave...

To mi se nesvidja,prave mit od nekoga,prvo mediji pa onda navijaci,padaju svi u euforiju a niko nece realno da sagleda cinjenice i da kaze istinu,a kad tikva pukne svi ce se setiti gresaka,to nam je u mentalitetu,ceo zivot kukamo kad se stvar desi umesto da menjamo nesto na vreme...

Erceg ima samo bolji sut za 3 poena od Mitrovica i nista vise,a ovo sto sad na priprema pokazuje Erceg nije ni za amtersku kosarku a kamoli za eurobasket.

Al dobro to je odluka selektora i sta je tu je.

Erceg ima sut ali mu nedaju da ga koristi,Luka mu visak ali zato ce da ima 3 ili mozda cak i 4 centra,Simon mu zamijenit Kalinu nemoze ni na treningu,a Milosavljevic mu nemoze da seta a kamo li da trci i zavrsit ce medju 12,ziveo selektor,ovo ako izvuce na srecu ja mu ljubim stope...

Stime ide pa makar bio 4 centar :4616yk7:umesto Milutinova jer ga menadzer nije odveo u Pao kad je trebalo vec u Oli...Kuzmic mislim da ni sam nece poverovati kad procita ime medju 12,realno,igra momak u nekakvom grcu i strahu da je za mene tesko poverovati,pratim tog igraca vec 3 godine i nikad nije ovako izgledao uplaseno i izgubljeno.

Dangubine sanse da udje medju 12 su ravne sanzaciji...

Edited by ALcaponeDeLiJa

Жао ми је капитена.Трудио се дечко,имао је сјајну сезону иза себе,прошле године испао са списка на самом крају припрема али шта је ту је.

Одлуку селектора наравно не подржавам и слажем се са већином вас који кажу за њега да је велики звездомрзац али то нека њему служи на част.

Нећу ништа унапред да причам,сачекаћу ЕП па ћу онда д изнесем свој суд,мада је овде све јасно,ово само будала не види шта се ради.

Надам се да ће Ђорђевић ако остане и даље селектор након овог ЕП,заобићи у широком луку нашег капитена.Толико ваљда образа има!!?

Imao je Djordjević lak posao. Koga god da je ostavio da bude zamjena Bjelici ne bi pogriješio. Bjelkan će igrati 25+ minuta, i Erceg i Luka su dovoljno kvalitetni da odrade ostatak + može i Kalina u nekim small ball varijantama. I jedan i drugi su se raspali na ovim pripremama tako da nema šta da se žale ni Luka ni Erceg. Na kraju je otišao Erceg jer je imao predobru sezonu u Evroligi. 15 poena u prosjeku uz sjajne procente za 3 i bacanja.. Konkretniji je od Luke i može za tih 10-15 minuta zatrpati svakoga. Odbranom se ne mogu pohvaliti ni jedan ni drugi. Erceg ima sigurniji šut što je nama jako bitno zbog Raduljice kojem treba prostora u reketu da igra ledjima. A sve što Luka može da pruži imamo već u Bjelici samo na višem nivou. 

Žao mi je Luke što opet ne ide sa reprezentacijom ali ne brinem previše. Konstantno napreduje i samo tako nek nastavi. Ako ništa, imaće više vremena da se posveti svom tijelu i jačanju. 

Kešelj je očekivano otpao. Posle onoga sa Miškom očekujem da Djordjević sačeka Milosavljevića koliko god je potrebno i da izbriše i Dangubu. Mada bih ja svakako sačekao Milosavljevića, na stranu emocije, može više da nam pruži od Dangube. I u odbrani i u napadu. Samo je pitanje koliko je spreman. 

I još centar. Štime ili Milutinov. Kuzmića će 99,9% ostaviti. 

Fale samo Bobi i zdravi Lučić i stavio bih fine pare na nas. Ovako neću, mada mislim da imamo dobre šanse. 

Teo (Marković, Nedović), Bogdan (Milosavljević), Kalina (Simon), Bjelica (Erceg), Radulja (Kuzmić, Milutinov). 

Daleko od toga da podržavam svaku odluku Đorđevića, ali mislim da ste malo preterali. Ni meni se nije dopalo kada se prošle godine posvađao sa Micovom, poveo četiri centra i Birčevića umesto Mitrovića. Simonović ima sreću, za razliku od Mitrovića, da je glavni konkurent na njegovoj poziciji (Lučić) povređen. Da je on tu, siguran sam da ga Đorđević ne bi vodio. U potpunosti se slažem sa njegovom odlukom da vodi tri centra na prvenstvo. Sa Raduljicom se nikada ne zna šta će mu pući u glavi, a i nije igrao cele sezone, tako da su povrede usled velikih napora veoma moguće. Kuzmić nije još uvek za startnog centra, ali je defanzivno za koplje ispred svih ostalih (i dosta može pomoći u skoku). E sad, da li će voditi Štimca ili Milutinova - meni je iskreno svejedno. Poziciju četvorke možemo pokriti i Kalinićem, dok nijedna od naših četvorki ne može da igra peticu i zato su nam potrebna tri igrača na toj poziciji. Prošle godine bi mu svi zamerali  što smo jedva imali osam i po igrača u rotaciji da nismo postigli uspeh, ali jesmo, i zato to nije bilo toliko propraćeno. Reći za igrača koji je u prethodne dve sezone beležio preko deset poena u Evroligi da nije ni za amatersku košarku je u najmanju ruku neozbiljno.

Imao je Djordjević lak posao. Koga god da je ostavio da bude zamjena Bjelici ne bi pogriješio. Bjelkan će igrati 25+ minuta, i Erceg i Luka su dovoljno kvalitetni da odrade ostatak + može i Kalina u nekim small ball varijantama. I jedan i drugi su se raspali na ovim pripremama tako da nema šta da se žale ni Luka ni Erceg. Na kraju je otišao Erceg jer je imao predobru sezonu u Evroligi. 15 poena u prosjeku uz sjajne procente za 3 i bacanja.. Konkretniji je od Luke i može za tih 10-15 minuta zatrpati svakoga. Odbranom se ne mogu pohvaliti ni jedan ni drugi. Erceg ima sigurniji šut što je nama jako bitno zbog Raduljice kojem treba prostora u reketu da igra ledjima. A sve što Luka može da pruži imamo već u Bjelici samo na višem nivou. 

Žao mi je Luke što opet ne ide sa reprezentacijom ali ne brinem previše. Konstantno napreduje i samo tako nek nastavi. Ako ništa, imaće više vremena da se posveti svom tijelu i jačanju. 

Kešelj je očekivano otpao. Posle onoga sa Miškom očekujem da Djordjević sačeka Milosavljevića koliko god je potrebno i da izbriše i Dangubu. Mada bih ja svakako sačekao Milosavljevića, na stranu emocije, može više da nam pruži od Dangube. I u odbrani i u napadu. Samo je pitanje koliko je spreman. 

I još centar. Štime ili Milutinov. Kuzmića će 99,9% ostaviti. 

Fale samo Bobi i zdravi Lučić i stavio bih fine pare na nas. Ovako neću, mada mislim da imamo dobre šanse. 

Teo (Marković, Nedović), Bogdan (Milosavljević), Kalina (Simon), Bjelica (Erceg), Radulja (Kuzmić, Milutinov). 

bravo za prognozu,delimo misljenje..

izbacice jos dva cigana i onda mu je do jaja..

mnogo lepo misljenje sam imao o tom coveku,ali ovo sad je cist primer grobarskog odrastanja i kompleksasa.. tacno pola gorbari 

Zanimljivo misljenje sam od jednog coveka koji je bio u Kranjskoj Gori sa ekipom cuo o Stimcu. Navodno, nije bas omiljen medju igracima, on je kasican primer loseg igraca koji svoje nedostatke nadoknadjuje raznoraznim uvlacenjem u bulju trenerima, kao pokazuje da je on najvredniji, najodaniji, spreman na sve i zbog toga ga mnogi saigraci i ne vole bas. 

Ovo je sve neciji subjektivni utisak, ali eto, cisto da podelim sa vama. :28k4t1e:

I utisak o selektoru...teeezaaaak paranoik i usijana glava.