Jump to content

Уколико имате проблем са отварањем тема након апдејта сервера и форума, пробајте да промените на неку другу тему на дну форума, па се касније пробајте вратити на ову главну, јер ће до тада можда већ бити поправљено све.

Црепајац

Кошаркашка Репрезентација Србије

Recommended Posts

Kapone sve rekao, da ne pisem ponovo. . . Uz Francuze u Spance smo najaci na kontinentu. Djordjevic mora da pozove najbolje, a tu je svakako Bobi, a svakako nisu Katic i Bircevic. Ako ne ume da prilagodi igru na makar 10 minuta po utakmici sa Marjanovicem u igri, kakv je to onda trener-

Bobi je izgleda spremniji fizicki sada nego u isto vreme  prosle sezone, verujem da ima snage za EP. Milutinov jeste napredovao ima samo 20 godina, ako nastavi ovim tempom za 5,6 godina ce verovatno biti odlican centar, ali on nema mesta u ovoj reprezentaciji.

Sta je bilo sa Ercegom prosle sezone? Zasto on nije bio u reprezentaciji ne secam se uopste, nije hteo ili povreda??

Krstic je u sjajnoj formi i mnogo bi znacio ako bi se predomislio. Bolje on nego Raduljica koji nije odigrao ozbiljan mec godinu dana.

Krstic vise nece igrati Igrace Boban,Raduljica

Ma dobar je Krle, korektan igrac, uvek ima konstantan ucinak, nesto slicno kao Bjelica. Tacno znas sta mozes da ocekujes od njega. Sto se mene tice, neka odigraju ovo muski, udju u finale i izbore OI i neka se u Riju oprosti od repke. Posteno.

Da se ne lazemo,odavno vec gledam reprezentaciju kroz prizmu naseg kluba..

Ako ce ko da ide na prvenstvo,i da se posle vrati kao ispusena lula,sto se mene tice ne mora ni jedan nas igrac da ide..

A ako ce da napreduje i da dobije sigurnost,kao Kalinic prosle godine neka ide..

I opet kazem,po meni.davno sam to rekao,mozda ne ovde,vec na nekom drugom mestu,

prosle godine za TOP 16 ne bi dao ni zlato sa prvenstva,a ove za top8 isto tako zlato...

Neko se lozi na reprezentaciju neko ne,svako ima pravo za svoje misljenje..

meni je Zvezda prva a za ostalo mi je onako....

Aj ljudi leba vam da sacekamo spisak..Ovih dana ce biti.

Ne znamo kakvi su Bobijevi planovi, mozda on zeli da se dobro spremi za NBA. Mada vjerujem da ce biti na spisku...

Posted (измењено)

Embedded image permalink

Đorđević objavio spisak.Čak petorica naših! Bravo Zvezdo!!!

Edited by Raka Delija

Embedded image permalink

Đorđević objavio spisak.Čak petorica naših! Bravo Zvezdo!!!

​Ja vidim ovde 14 ''nasih'' ako imamo istu definiciju sta je nase :2gxij5g:

Vise manje nema iznenadjenja. Jeste da vise volim Keselja, ali ne vidim sta on tu radi pre Lucica, iskreno. 

I ne mogu da verujem da je Bircevic ispred Jelovca recimo.

Teodosic,Markovic

Bogdanovic,Nedovic

Kalinic,Milosavljevic

Bjelica,Macvan,Mitrovic(Erceg)

Marjanovic,Raduljica

Posted (измењено)

Vise manje nema iznenadjenja. Jeste da vise volim Keselja, ali ne vidim sta on tu radi pre Lucica, iskreno. 

I ne mogu da verujem da je Bircevic ispred Jelovca recimo.

​Sto ti rece cudno da nema Lucica,bas cudno sa obzirom da bi mu usao medju 12 prosle godine da se nije povredio,nije da ga nesto volim kao igraca cak naprotiv ali cudno.

Da je malo vise pratio umjesto sto robuje starim zaslugama bi vidjeo da je Jelovac ove godine u Spaniji igrao odlicno u dresu Saragose dok Bircevic nije igrao nista u Estudijantesu(malo zbog povrede a malo zbog neznanja),a i kad je igrao bio je los,takodje vidjeo bi da je Stimac imao takodje losu sezonu...

Cudan spisak,mada onako na prvu razumem nekakve poteze,mene brine onaj konacni koji ce da bude,pre svega brine me moguce pumpanje cijene nekim igracima...

Edited by ALcaponeDeLiJa

Što se Vladimira Lučića tiče, najveći problem je njegov bol u leđima.

"Imao je problem s leđima i probali smo da nađemo rešenja i taj rizik ne smemo ponovo da preuzimamo. Zaslužuje da se nađe na spisku i igrama i ponašanjem. Nadam se da će uspeti da reši taj problem", rekao je Đorđević... 

Meni je jedino cudno za Bircevica sve mi je ostalo okej.

Po meni bi trebalo ovako nesto da izgleda prvih 12:

Teodosic,Markovic 

Bogdanovic,Nedovic,Milosavljevic

Kalinic (Bjelica,Milosavljevic)

Bjelica,Erceg, Macvan 

Marjanovic a za drugog centra nzm, trebao bi Raduljica ali covjek nije igrao 6 mjeseci...

i neko kao 12. igrac sad da li Luka ili neko drugi nisam siguran ali trebalo to da bude igrac na poziji 5/4.

Posted (измењено)

Koliko igraca broji konacan spisak,jel zna neko,jel 14 ili 15 igraca?!,ja mislim da se imaju 2 ili 3 zamjene...

Tesko je izabrat 12,bojim se da ce biti opet nekih nelogicnih poteza,zaista je tesko,cini mi se da ima jedno 16 ili 17 igraca koji bi trebali da budu ravnopravno u ekipi,sve je stvar ukusa,neko bih dao priliku izkusnijim Macvanu i Milosavljevicu a neko bi dao priliku Luki Mitrovicu,Milutinovu i Jokicu,sve zavisi ko kakav ukus i odnos prema kosarci ima,ja licno,kazem ja licno bi uradio sledece,ne zato sto je ovo mozda najbolji sastav vec ja licno bi poveo ovo jer smatram da je najpametnije,da tim kroz turnir moze da bude duplo bolji na kraju nego na pocetku,da moze da napreduje kroz ta dva mjeseca sa reprezentacijom,ja bi ovako nesto :

Plejevi (1) : Teodosic i  Markovic

Bekovi (2) : Bogdanovic i Nedovic

Cisto Krilo(3) : Kalina

Visoko krilo (4) : Bjelica, Mitrovic i Erceg

Laki Centar(4-5) : Jokic i Macvan

Centri(5) : Bobi Marjanovic i Raduljica

A u pricuvi bi bili prva zamjena Micic,druga Milosavljevic a treca Milutinov

na nekom spisku za kraj priprema bi ostali Jovic,Dangubic i Kuzmic...ovo ostalo sa spiska ja mislim da nije nesto,neznam svako ima neku svoju teoriju :),ja sam za neki miks mladosti i iskustva,dug je turnir,mislim da ovaj tim moze da napreduje...

Mislim da MIlosavljevic nije u reprezentativnoj formi i da ga svi svrstavaju u 12 samo radi balansa u ekipi(Zvezda -Partizan),ja mislim da on trenutno nije za roster reprezentacije,po meni,jer ovo nije ni pola Milosavljevica od onoga od pre godinu i pol dana...on kao druga ili treca zamjena po meni...Ako vec neko mora iz Partizana onda je Macvan broj 1 zbog forme i Milutinov zbog buducnosti...

Jedini iz ABA a da nisu Zvezda i Partizan jedini koji moze u reprezentaciju je Jokic,za bi ga ubacio medju 12,da budu on i Luka 11 i 12 igraci,mislim da bi to bilo pun pogodak,miks mladosti i iskustva,zna se ko su vodje,zna se sta ko moze da igra,svih 12 mogu da igraju na po 2 mjesta,svi osim Bobija i Radulje,moze da se drzi tempo 40 minuta,ja bih to poveo ...

Edited by ALcaponeDeLiJa

Majstorović je tu zbog Metalca i sviđa mi se što Sale iz svakog tima draftuje po nekog. Spisak manje više očekivan. Iskreno mislio sam da neće zvati Mačvana jer je onomad odbio. Na prvi pogled imamo nezamenjive:

1. Teo
  2. Bogdan
  3. Kalina
  4. Bjelica
  5. Bobi

Odmah posle toga ide dilema koja će zavisiti i od povreda i trenutne spremnosti. Iak cenim da će tu biti: Marković, Nedović, Mitrović, Raduljica, Milutinov, Milosavljević i Erceg.

U slučaju povreda Jović umesto Markovića, Micić umesto Nedovića...Dangubić je osim Kaline jedina trojka tako da ga nebi diskvalifikovao tako brzo. No to je to. Osim što ne volim što je Mačvan konjina tu jer me mnogo razočarao onomad kada je odustao a gotivio sam ga samo tako. Ipak ove godine igra dosta dobro ali ipak dajem malu prednost janičaru!

Očekivano je zvao sve igrače sa kojima je išao u Španiju. Bar na širi spisak. I Birča, Jovke, Simon, Štime.. Nije Raška zvao jedino.. Imaće slatke muke selektor, posle toliko godina mučenja i otkazivanja sa sastavljanjem spiska. Možda je jedino još Lučić mogao da uleti na širi spisak i onaj Radičević iz Sevilje.. 

Slažem se sa Nićiforom, petorka je tu sigurna a ostali se moraju dokazati na pripremama. Zavisiće i do nekih taktičkih varijanti selektora, možda se uzmu u obzir i protivnici protiv kojih ćemo igrati.. Ali ovih 5 igrača su 99% sigurni, ako ne i 100%. 

moja prognoza:

Teo, Marković, Jović

Nedović

Bogdan, Milosavljević

Kalina

Bjelica, Luka

Erceg

Bobi, Radulja

Ovako nešto.. Kad već nema Lučića onda mi je logičnije da trojku "krpe" Milosavljević i Bogdanović, možda i Jović u nekim varijantama ili Bjelica isto da se spusti.. Bobi i Radulja na 5 dok bi Erceg igrao i 4 i 5. Mada mislim da će umjesto Jovića da zovne ili neku trojku (Simon ili Danga) ili trećeg centra (Kuzmić/Milutinov). 

U svakom slučaju, da nakrivimo šešir i uživamo. Pogotov što ćemo gledati dosta igrača koji su igrali ili igraju za Zvezdu, ili bi željeli da igraju :)

. Nedovic se povredio, skocni zglob

Teo, MarkovićBogdanKalinic,BjelicaErceg,Bobi, Raduljica

Ovih 8 verujem da je 100% sigurno na krajnjem spisku.

Bice tu jos najmanje jedan visoki igrac, cista 5ica. Ocekujem tu Kuzmica. Znaci pored Kuzmica tu jos upada po meni Nedovic(ako povreda ne bude teze prirode), Milosavljevic i Simonovic.