Jump to content

Кошаркашка Репрезентација Србије

Recommended Posts

Nismo rekli da necemo navijati.  Nije ovo Ramadanija... :) Samo smo konstatovali da nema tu dovoljno kvaliteta za medalju. Ali normalno da se svi nadamo da ce uspeti da naprave iznenadjenje, ali sa ovakvom igrom vrlo tesko.

Za to se slazem, ali zasto neki ljudi toliko brzo menjaju misljenje?! Pre 9,10 dana su pricali napred momci, igrajte srcem bez obzira na rezultat i sada odjednom su debili,operisani od kosarke itd itd. 

8 od 12 igraca u reprezentaciji nije igralo ozbiljnu kosarku u karijeri i bolje cu da trpim sebicnog Micica nego da mi neki Amer predstavlja zemlju. 

Posted (измењено)

Није Рамаданија, јес' Бео Баскет репрезентација. Јебо га Гагић. 

Dobro si me podsetio za Gagica. Sta on trazi u reprezentaciji, nije mi jasno? :cudi11: A i za Andjusica bih mogao da postavim isto to pitanje...

Edited by AleksMCZ

Навијаћу и ја наравно, али нас ће Французи разбити ако будемо овако играли.. Имамо превише шкартова у репрезентацији, то је чињеница. Недовић, Бјелица, Богдановић и Крстић су једини који су изнад просјека, па и Марковић мање-више.

Posted (измењено)

Za to se slazem, ali zasto neki ljudi toliko brzo menjaju misljenje?! Pre 9,10 dana su pricali napred momci, igrajte srcem bez obzira na rezultat i sada odjednom su debili,operisani od kosarke itd itd. 

8 od 12 igraca u reprezentaciji nije igralo ozbiljnu kosarku u karijeri i bolje cu da trpim sebicnog Micica nego da mi neki Amer predstavlja zemlju. 

Za ovo se apsolutno slazem. Je l'  se secate one slike sto sam postavio pre nekoliko dana? Na poziciji pleja mnogi doveli Amere a mi naseg talenta. Sto kazes, bolje da trpimo i jos mladog i nedovoljno iskusnog i kvalitetnog Micica, nego da nam stranci predstavljaju zemlju. Idi begaj... Druga je stvar sa Klubovima. Reprezentacija je reprezentacija...

Edited by AleksMCZ

Za ovo se apsolutno slazem. Je l'  se secate one slike sto sam postavio pre nekoliko dana? Na poziciji pleja mnogi doveli Amere a mi naseg talenta. Sto kazes, bolje da trpimo i jos mladog i nedovoljno iskusnog i kvalitetnog Micica, nego da nam stranci predstavljaju zemlju. Idi begaj... Druga je stvar sa Klubovima. Reprezentacija je reprezentacija...

Aj pisi normalno molim te, nista ti ne mogu procitati :D

Evo neka moja analiza. 

Na pleju trenutno nemamo bolje igrače, osim Teodosića koji je povrijeđen. 

Na dvojci od Bogdanovića nemamo boljeg, a tu je planiran i Nedović da je Teo zdrav. Sad je tu Anđušić, a jedini alternativa koja bi mogla je Milosavljević.

Na trojci je naš najbolji igrač Bjelica, a tu je trebao i Lučić, koga nema zbog povrede. Zbog toga je upao Kalinić, koji se nametnuo radom. Sigurno ne kvalitetom. Dobar u odbrani, ali za mene je to uvijek malo. Vjerovatno je mogao Micov, ali on je u lošim odnosima sa Dudom.

Na poziciji 4, trenutno na prvenstvu nemamo igrača na toj poziciji. Bjelica je žrtva toga i on to pokriva. Po meni ovo je u modernoj košarci najvažnija pozicija, jer odatle treba da dobijamo 20-tak poena. Iako smo inače dobro pokriveni na toj poziciji (Savanović, Veličković, Mačvan, Erceg) sad se mučimo. Nešto zbog Dude, a nešto zbog lične sujete.

Na poziciji 5 nam ne škripi jer su pozvani najbolji igrači trenutno. Tu naravno ne računam Gagića.

Dakle od ovih 12 realno mjesta u reprezentaciji nemaju Gagić, Kalinić, Anđušić, Nemanja Krstić i vjerovatno Štimac (jer nikad ne vodimo tri petice, pogotovo jer bi Mačvan i Erceg mogli pokriti koji minut ako bi zatrebalo.

Duda od ove ekipe izvlači maksimum, ali je problem u tome što zbog njega neće da igra 5-6 igrača.

Idealnih 12 po meni bi bilo: Teo, Marković, Micić - Nedović, Bogdanović - Bjelica, Lučić- Veličković, Savanović, Mačvan - Krstić i Rale.

Sa ovim sastavom bi bili favoriti za zlato.

Jeste nas, jeste da ga gotivim, jeste i da se ne razumem puno u kosarku, ali mene je Nemanja Nedovic razocarao za sve pare. On niti koristi svoju brzinu za POKUSAJE prodora, niti asisitira, a od suteva uzima samo trojke i to iskljucivo preko ruku koje vecinom masi. Kao da pokusava da bude neka kopija Teodosica, ne znam ni sam.

Рецимо Лука Митровић, кад већ немамо 4ки, што није могао њега позвати? Кад може Крстић, што Лука не може? Комотно умјесто Гагића. Даље, Боби Марјановић умјесто Штимца. Која је фора да се сад не зове, послије овакве сезоне, а до сад је увијек био на списку? Треће, Кешељ умјесто Немање Крстића. Јес' да није имао неку сезону, али је добар шутер и када га крене шут, слабо га ико може зауставити. Че

Mislim da za Luku radi vreme i da će biti odličan igrač, ali verovatno je poveo Gagića jer je snažniji. Za Bobija se slažem, mogao je da ga zove. Kešelj tu i tamo, ne verujem da bi doneo neku prevagu, ali verovatno je bilo mesta i za njega. Od igrača koji nisu pozvani ja bih zvao Aleksandrova i Luku Bogdanovića sigurno, a Kešelja i Bobija možda. Naravno, ne treba zaboraviti da u reprezentaciji ne mogu da igraju 12 igrača koji imaju individualne kvalitete, već 12 igrača koji daju najbolji tim. Siguran sam da Duda to bolje zna od nas.

Posted (измењено)

77.65 kraj toooooo gde ste kriticari :salsrbijajk6:

Eve me. :smeh211:

Prosle tekme nisu bas mnogo obecavale. Ova je bila fenomenalna i najbolja partija do sada. Mada, Francuzi nisu bili bas na svom nivou. Imamo dosta mladih igraca koji su skloni velikim oscilacijama, tako da uopste nije sigurno da li ce ponoviti nesto ovako u cetvrtfinalu. Da ima potencijala- ima, ali pitanje je da li mogu u kontinuitetu da odigraju dobro. Samo tako se moze doci do medalje.

Svaka cast za vecerasnju partiju! :th_icon_hail:

Edited by AleksMCZ

A zar je toliko bio očajan da ne dobije ni tričavih 5 minuta?Jel on jedini problem ove reprezentacije i glavni krivac zbog prethodnih poraza?

to je pitanje za selektora. A Stimac i Gagic su bili potpuno takticko iznenadjenje za francuze i odlicno su odradili svoje role. Rale je bio na hladjenju zbog predhodnih utakmica u kojima je bio zaista puno ispod svog nivoa

Ma dajte, Rasko protiv onako skocnih i brzih Francuza ne bi imao sta da radi, Gagic je bolji atleta od njega, samo nema tu masu, a i Stimac se odlicno pokazao. Nemojte da smo paranoicni, osecam vec da ce neko da napise kako se opet radi protiv Zvezde.

Bili su odlicni, ali i dalje mislim da Nedovic pogresno igra, on treba da uzima ulaze i suteve sa poludistance kad stvori prednost svojom brzinom. On je trojke dobro gadjao samo sinoc i mozda protiv Litvanije, a znamo svi da on nije glavni trojkas. Mali Bogdan igra gotovo bez greske. Kalinic me isto odusevljava, a i Vasa ima mu*a da krene napred, mada se vidi da mu bas fale jace utakmice.