Jump to content

Кошаркашка Репрезентација Србије

Recommended Posts

Ivković bio ljut na neke igrače nakon meča...

- ''Uticaj menadžera na mlade igrače je ogroman. Oni među sobom, pod uticajem tih menadžera, pričaju priče tipa: „ko si ti kad nisi šutnuo bar devet, deset puta. Smešan si“ i onda dođe do ovoga da nemaju kontrolu na terenu nego šutnu kad god im padne na pamet. Protiv Belgije uglavnom bez rezona. Porazgovaraće kapiten Krstić sa njima na tu temu ''- rekao je Ivković.

Onako površno ovde prepoznajem Anđušića i ovog glodara Bogdanovića pa i Nedovića (možda zato nije ni igrao mnogo večeras... :mislim11:)

Biće klanje u ovoj drugoj grupi, samo se Španija izdvaja, ostali su tu negde. Moja procena je da će sigurno proći Španija, Italija i Slovenija (najviše zato što je domaćin), a da će se Grčka, Finska i Hrvatska boriti za to četvrto mesto. Mada, kakvi su se rezultati dešavali, može lako i sve potpuno suprotno da bude. Mislim da bi nam Italija ili Grčka odgovarale, ne bih voleo da nam zapadnu Hrvati ili Finci.

Boga mi oko ove price sa menadzerima najvise sumnjam na Nedovica. Decko skroz pogresno shvata pojam "preuzimanje odgovornosti". On koji uopste nema neki dobar sut uzima skroz nerezonske suteve, umesto da svojom brzinom i atletskim sposobnostima probija kroz protivnicku odbranu. Meni tako barem deluje logicno...

Pricaju svi o otkazima, pa realno ako je neko ostecen otkazima, mi smo. Savanovic, Erceg, pa i Milicic mozda ako dodje neki drugi selektor, Macvan takodje moze da odradi posao, idi bre, to  su 4 igraca na poziciji gde nam najvise skripi.

Bilo  je juce tesno sa Belgijom ali se izvukosmo, opet zahvaljujuci Krsticu i Markovicu, a pomogao im je mali Kalinic, svaka cast decku za ogranje odbrane, ali i za onu trojku. Nista, idemo dalje, pa sta nam Bog da, samo da izbegnemo Spance u cetvrtfinalu, sa Italijanima i  Grcima mozda i mozemo da se nosimo.

Не играмо добро уопште, то се види из прве. Што се тиче менаџера, мишљења сам да је Дуда кошаркашки Михајловић, да га је вријеме прегазило и да је излапио. Ово што се он као правда по новинама за менаџере је просеравање.  Лоша селекција тима. Несхватљиво је да, поред силних отказа на 4ци, он не позове Савовића. Зато сад и имао четири 5це и једну 4ку. Рашко, јбт, игра крилног. Нелогично. Јеби га, морало се за Гагића наћи мјеста, Мишко интервенис'о. Иначе, Марковић изненађујуће добар, Рашко и Бјелица стандардно, Крле капитенски. Изненађење дефинитивно 10ка, Калинић, чини ми се. Фантастично игра одбрану. 

Da pratis znao  bi da Savovic nema pravo da igra

Pa kako da prati kad je bio banovan???

da ali govorili smo odavno o Savovicu da nemoze bio je pozvan ali nema pravo

Што нема? Ја, колико знам, Савовића је само требало позвати, дало би се то средити са савезима, за ког ће онда Ћоки и екипа у ККу, ако то не могу средити? Значио би више него Гагић. 

Igro je u mladjim kategorijama za Mila pa zato nemoze da igra za nas

da ali govorili smo odavno o Savovicu da nemoze bio je pozvan ali nema pravo

Igro je u mladjim kategorijama za Mila pa zato nemoze da igra za nas

Nije tačno da ne može. Može da igra, ali mu treba neko odobrenje iz Cg saveza. To odobrenje je već bilo sređeno, ali ga Duda nije imao u svojim planovima.

Ja takođe mislim da nije kalibar za reprezentaciju, ali poslije mnogo otkaza na poziciji 4, možda bi nam i valjao.

Nije tačno da ne može. Može da igra, ali mu treba neko odobrenje iz Cg saveza. To odobrenje je već bilo sređeno, ali ga Duda nije imao u svojim planovima.

Ja takođe mislim da nije kalibar za reprezentaciju, ali poslije mnogo otkaza na poziciji 4, možda bi nam i valjao.

Nemoze govorio je Ivkovic o tome Fiba mu nebi izdala dozvolu

Nemoze govorio je Ivkovic o tome Fiba mu nebi izdala dozvolu

Već sam ti napisao da FIBA automatski izdaje dozvolu, ako se dva saveza dogovore. Bilo je i prije nekoliko takvih slučajeva. Znam za Vardu, a i neki BiH reprezentativac je igrao za mlađe kategorije Slovenije. Čak je i za ove amerikance trebalo odobrenje matičnog saveza. A slušao i predsednika CG saveza kad kaže da to uopšte neće biti problem jer je CG na toj poziciji pokrivena boljim igračima.

Već sam ti napisao da FIBA automatski izdaje dozvolu, ako se dva saveza dogovore. Bilo je i prije nekoliko takvih slučajeva. Znam za Vardu, a i neki BiH reprezentativac je igrao za mlađe kategorije Slovenije. Čak je i za ove amerikance trebalo odobrenje matičnog saveza. A slušao i predsednika CG saveza kad kaže da to uopšte neće biti problem jer je CG na toj poziciji pokrivena boljim igračima.

nema nista od toga duda je govorio da ga je preporucio Vlada ali nismo zemlja u razvoju da bi dobili dozvolu za njega

Jos od Mongolije nismo izgubili...

Nisam komentarisao uopste ovo prvenstvo zato sto sam ocekivao ovako nesto...Ova ekipa nema kvalitet,mi smo I od Belgije trebali izgubiti...

Zbogom golubaru,zbogom pravilo 4 stranca,nema nize...

Pa ova ekipa Ukrajine je ubacila 50 koseva Letoniji,izgubila 35 razlike,izgldala kao grupa gradjana...

SRAMOTA!!!!

Igramo lose to se razume,ali veceras kad god se vratimo onaj jebeni amerikanac sa 8,9m da trojku. 
Najveca glupost koja je uvedena, ovo je evropsko,ne svetsko prvenstvo. Sta je evropska kosarka dobila time sto je Mekejleb najbolji igrac Makedonaca ili ovaj Dzeter Ukrajinaca? Nista,a sigurno je neki talenat ostao kod kuce umesto da dobije proliku na EP-u. 
Osim za nase od sada navijam za Litvance i Letonce, u inat proamerickim reprezentacijama. 

Neka uvedu pravilo kao u fudbalu,mora da zivi u zemlji barem  5 godina i kraj price. Ovako je glupo, jer su crnci tako gradjeni da ih tesko moze ko ispratiti nogama,a pogotovo evropski igraci.

Добро је да су се неки напокон освестили.Каква црна медаља,какве глупости и 1/4 је много за овакав тим.Све скупљено с коца и конопца,све извикани менаџерски играчи,набеђене звездице,да им није било Крстића завршили би још у првој фази.

I vi ga sad tupite, ja cu navijam za ove momke makar zadnji da budu jer im nije preko kurca da igraju za reprezentaciju kao nekima!

Nismo rekli da necemo navijati.  Nije ovo Ramadanija... :) Samo smo konstatovali da nema tu dovoljno kvaliteta za medalju. Ali normalno da se svi nadamo da ce uspeti da naprave iznenadjenje, ali sa ovakvom igrom vrlo tesko.