Jump to content

Уколико имате проблем са отварањем тема након апдејта сервера и форума, пробајте да промените на неку другу тему на дну форума, па се касније пробајте вратити на ову главну, јер ће до тада можда већ бити поправљено све.

Црепајац

Кошаркашка Репрезентација Србије

Recommended Posts

18 минута раније, SHERIFF said:

Evo sta kaze perjanica, dakle, od sad drugovi, ako niste znali, nisu vise bitne medalje, plasmani, zalaganje, bitno je da su se odazvali, da nas caste prisustvom. Nema veze sto je bila kurcobolja na kub, oni su odvojili vreme.

Nove generacije, novi momenti, nove vrednosti...

Dakle, umesto kritike, budite im zahvalni. Evo ja cu prvi. Hvala momci, kapa dole. 

Uteha od Bogdana: Kapa dole za sve koji su odvojili vreme da budu u reprezentaciji.

Nove generacije 

Nekim tamo sledecim generacijama cemo da se zahvalimo sto su se uopste javili da ne mogu ,a ne samo da nisu dosli :) 

Kokoškov više nije selektor Srbije

Košarkaški savez Srbije i dosadašnji selektor muške seniorske reprezentacije Srbije Igor Kokoškov sporazumno su raskinuli ugovor o saradnji.

"Košarkaški savez Srbije želi Igoru mnogo sreće i uspeha u nastavku trenerske karijere, uz zahvalnost za rad i trud. KSS će se u narednom periodu angažovati u izboru novog selektora, o čemu će javnosti biti blagovremeno obaveštena", navodi se na sajtu KSS.

Kokoškov je u novembru 2019. preuzeo selekciju umesto Aleksandra Đorđevića, ali Srbija pod njegovim vođstvom nije uspela da se kvalifikuje na Olimpijske igre u Tokiju.

On je u međuvremenu napustio i turski Fenerbahče i vratio se u NBA ligu kao pomoćni trener u Dalas Meveriksima.

Kao njegov naslednik najavljuje se iskusni strateg Svetislav Pešić, koji je sa SR Jugoslavijom bio prvak Evrope 2001. i sveta 2002. godine, što su poslednje titule naše košarkaške reprezentacije.

Danilović potvrdio: KSS pregovara sa Pešićem

Svetislav Pešić prvi je kandidat za mesto selektora reprezentacije Srbije, potvrdio je Tanjugu predsednik Košarkaškog saveza Srbije Predrag Danilović.

Nakon što je sa Igorom Kokoškovim sporazmno raskinuta saradnja, Danilović je u izjavi Tanjugu rekao da ce KSS učiniti sve da Pešić preuzme kormilo selekcije koju ove jeseni očekuje start u kvalifikacijama za Mundobasket, a naredne godine i učešće na Evropskom prvenstvu.

"Tokom ove nedelje počećemo pregovore sa našim trofejnim strucnjakom Svetislavom Pešićem. Svi znamo koliko je on veliko trenersko ime, tako da nema nimalo sumnje da bi njegovo angažovanje na klupi naše reprezentacije bilo najbolje rešenje", rekao je Danilović i potom dodao:

"Uložićemo maksimalne napore da postignemo dogovor sa gospodinom Pešićem, koji je našoj košarci u prošlosti već doneo istorijske uspehe i trofeje. Iskreno, nadam se pozitivnom ishodu, a o rezultatima tih pregovora javnost ćemo obavestiti u najskorije vreme“".

a vala sam post i lici na neku citulju ili umrlicu.

Ocekivan i zapravo jedini izbor u ovom momentu. . .problem ce biti po posle jer smo obrnuli krug.

7 hours ago, IBRS said:

problem ce biti po posle jer smo obrnuli krug.

Dovesce stranca. Na mala vrata doveli su one Amerikanke u reprezentaciju, skoro pa necujno. Tako da me ne bi cudilo da isto pokusaju i sa mestom selektora u buducnosti.

Muska kosarka u Srbiji je nesto drugo. Bio bi zlocin dovesti stranca kako u tim tako i na mesto selektora.

52 минута раније, miloshb said:

Dovesce stranca. Na mala vrata doveli su one Amerikanke u reprezentaciju, skoro pa necujno. Tako da me ne bi cudilo da isto pokusaju i sa mestom selektora u buducnosti.

то не постоји.

1 hour ago, IBRS said:

Muska kosarka u Srbiji je nesto drugo. Bio bi zlocin dovesti stranca kako u tim tako i na mesto selektora.

Apsolutno. Ja sam protiv takvih eksperimentisanja. Ali me ne bi zacudilo da to pokusaju.

Pa pogledaj fijasko koji smo doziveli ove godine u muskoj kosarci. Pocev od A tima pa do mladjih kategorija. I niko, ama bas niko da pozove na odgovornost onog Danilovica i ostatak bande u KSS.