Jump to content

Кошаркашка Репрезентација Србије

Recommended Posts

1 hour ago, IBRS said:

Muska kosarka u Srbiji je nesto drugo. Bio bi zlocin dovesti stranca kako u tim tako i na mesto selektora.

Apsolutno. Ja sam protiv takvih eksperimentisanja. Ali me ne bi zacudilo da to pokusaju.

Pa pogledaj fijasko koji smo doziveli ove godine u muskoj kosarci. Pocev od A tima pa do mladjih kategorija. I niko, ama bas niko da pozove na odgovornost onog Danilovica i ostatak bande u KSS.

• 1 month later...

SELEKTOR košarkaške reprezentacije Srbije Svetislav Pešić odredio je danas spisak od 24 kandidata za nacionalni tim, uoči početka kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2023. godine.

Srbija će prvi meč u Grupi A kvalifikacija igrati 25. novembra na svom terenu protiv Letonije, a tri dana kasnije igraju na gostovanju protiv Belgije.

Konačan spisak igrača koji će nastupati za selekciju Srbije biće objavljen naknadno.

Spisak kandidata:

Vasilije Micić (Efes), Filip Petrušev (Efes), Ognjen Jaramaz (Bajern), Jovan Novak (Fuenlabrada), Dušan Ristić (Fuenlabrada), Miloš Teodosić (Virtus Bolonja), Nikola Rebić (Miteldojčer), Nemanja Nedović (Panatinaikos), Vanja Marinković (Baskonija), Dragan Apić (Zelena gora), Dalibor Ilić (Igokea), Aleksa Radanov (Igokea), Balša Koprivica (Partizan), Aleksa Avramović (Partizan), Uroš Trifunović (Partizan), Nemanja Dangubić (Partizan), Rade Zagorac (Partizan), Alen Smailagić (Partizan), Aleksa Uskoković (Crvena zvezda), Ognjen Dobrić (Crvena zvezda), Dejan Davidovac (Crvena zvezda), Nikola Jović (Mega), Nikola Đurišić (Mega), Marko Jagodić Kuridža (Budućnost Podgorica).

Zanimljivo je da su čak šestorica košarkaša Partizana na spisku, dok su iz Crvene zvezde trojica dobila poziv, ne i Nikola Kalinić koji je već neko vreme van reprezentacije Srbije.

Pešić objasnio zašto nema Kalinića na spisku

Selektor košarkaša Srbije Svetislav Pešić prokomentarisao je najnoviji spisak za mečeve protiv Letonije i Belgije u kvalifikacijama za Mundobasket.

Izostanak Nikole Kalinića, prvotimca Crvene zvezde, mnogima je zapao za oko.

"Nema puno igrača koji imaju to reprezentativno iskustvo i kvalitet, ali te igrače jednostavno ne možemo da imamo. Kalinić bi došao ovoj ekipi kao kec na desetku i zbog njegove forme i kvaliteta, on je pravi igrač, on je nosioc i ima novu ulogu u Zvezdi. On odlučuje ko pobeđuje, a ko gubi. Pozvali smo Dejana Davidovca, Aleksu Uskokovića i Ognjena Dobrića", rekao je Pešić za "Arena sport" i dodao:

"Jednostavno u razgovoru sa Radonjićem smo videli koga možemo da uzmemo a da ne remetimo njihovu važnu utakmicu koju igraju 26. Ista je situacija sa Vasom Micićem koji ima želju da igra, ali on upravo tada igra utakmicu Fenerbahče – Efes."

Miloš Teodosić ima želju da igra za reprezentaciju.

"Miloš me je svojim odgovorom iznenadio, rekao mi je da će biti tu sve dok bude bio potreban. To je zaista lepo za čuti", istakao je Pešić.

Izabrao je još prošle godine Srbiju, pisao sam već. 

2 hours ago, Asta Cohones said:

A zasto nema Tristana Vukcevica sta rade ti idioti iz saveza hoce te  i njega da izgubimo kao Doncica 

Uopšte mi nismo izgubili Dončića, on je tamo rodjen, odrastao je, oseća se kao Slovenac... 

Simanic je povredjen, povredio se uoci meca sa Zvezdom i od tada ne igra.

Tristan Vukcevic tek nakon tri godine posto se opredeli da igra za Sbiju stice pravo nastupa, procitao sam negde i zasto ali se ne secam dobro pa ne bih da lupam. Mislim da je poenta bila u tome da bi se kad bi zaigrao odmah vodio kao naturalizovan igrac.

Recimo malo ljudi zna da se Kuzmic u nasoj reprezentaciji vodi kao naturalizovani igrac. 

Гледам резултате квалификација, какво је ово лудило...

Belorusija – Turska 84:70
Slovačka – Belgija 57:83
Izrael – Poljska 69:61
Nemačka – Estonija 66:69
Velika Britanija – Grčka 78:69
Srbija – Letonija 101:100
Švedska – Finska 72:62
Hrvatska – Slovenija 74:76

Sinoc posle nase utakmice prebacim na Sport klub ne znam koji, utisan mi televizor, zena drema, vidim igra Hrvatska, protivnik SLO, gubili 3 razlike na 5 minuta do kraja trece cetvrtine.

Sve vreme cackam telefon, rek'o evo papci gube od Slovaka (mislim u sebi) odlicno, podignem glavu, ucini mi se da vidim Dimeca, ali ne razmisljam i dalje. Tek dva minuta pre kraja shvatim sa u stvari igraju protiv Slovenije ? 

Ubi ih Prepelic na kraju, osim Doncica i stranca visokog manje vise kompetan sastav Slovenije.