Jump to content

Уколико имате проблем са отварањем тема након апдејта сервера и форума, пробајте да промените на неку другу тему на дну форума, па се касније пробајте вратити на ову главну, јер ће до тада можда већ бити поправљено све.

Црепајац

Кошаркашка Репрезентација Србије

Recommended Posts

Moraju se pobediti ovi Makedonci, pa sa maksimalnim ucinkom da docekamo dan odmora za finis za Letonijom i Crnom Gorom koje su  pokazale da se uvek bore do samog kraja. 

Sa Makedoncima ne bi trebalo da bude problema, mladji smo, brzi, pa cak i odmorniji nekoliko sati od njih, a i oni sami priznaju da im je kratka klupa.

Kao što nije realno da onako lako dobijemo Litvaniju, tako nije realno ni što smo sinoć izgubili toliko ubedljivo. Kvalitet ove reprezentacije je negde između te dve utakmice. Ovaj poraz može da bude dobra lekcija, jer mi i dalje nismo onaj tim kakav je Jugoslavija bila, a počela je da se stvara slika da ćemo se prošetati do polufinala. Ništa strašno, idemo korak po korak, glavni cilj je plasman na SP i to bi bio izuzetan uspeh za ovako mlad sastav. Sve preko toga je sjajno, a nije da ne verujem da je moguće.

Свака част Дуди и момцима како се боре али док менаџери имају толики утицај чак и на репку нама нема бољитка.Конкретно ,мислим на Мицића кога сам гледао много пута и заинтересован натписима у медијима а и на овом форуму обратио сам пажњу на његову игру.Увек кад сам га гледао није показао ништа више него неки други плејеви и мени је јасно по ком основу је он у репки.Има ту још ту репрзентативаца сумњивих квалитета али о њима се нећу изјашњавати док их мало више не будем гледао.

Свака част Дуди и момцима како се боре али док менаџери имају толики утицај чак и на репку нама нема бољитка.Конкретно ,мислим на Мицића кога сам гледао много пута и заинтересован натписима у медијима а и на овом форуму обратио сам пажњу на његову игру.Увек кад сам га гледао није показао ништа више него неки други плејеви и мени је јасно по ком основу је он у репки.Има ту још ту репрзентативаца сумњивих квалитета али о њима се нећу изјашњавати док их мало више не будем гледао.

Ocito nisi gledao mladu reprezentaciju pa ne znas sta pricas,a sasvim solidne partije pruza i za prvi tim.

Ako je neki plej perspektivan to je Micic,i ima bolju preglednost igre od mnogo plejeva unazad godina za reprezentaciju.

Auuu kako sam puko jbt te...Samo su me košarkaši oborili tiket,a ja ih još igrao sa hendikepom  :valjanje:

I mene brate nasi oborili.Imao sam poverenja i bio siguran u pobedu,ali malo mi je i sumnjiva ova utakmica.Sledecu moramo dobiti,pa se nadam da ce nam vratiti za ovo obaranje.

Pa mi smo jedva skupili ovih 12 igrača. Toliko njih je odbilo poziv da stvarno ne znam koga je još mogao da pozove.

Nije tacno, Duda je uvek bio sujetan a sa godinama je sve sujetniji i zlobniji. Ko mu se samo jednom usprotivio (a dovoljno je da on samo pomisli da mu se neko usprotivio) vise ga nema u reprezentaciji. Zato mu je ekipa puna limitiranih poslusnika koji nemo klimaju glavom i slusaju njegove tirade. Gospodin izmislja povrede nekih igraca samo da bi imao opravdanje zasto ih nije zvao ili prica o podmladjivanju i debitantima a pozvao je Katica sa 33g. To sto su Kalinic, Stimac i Gagic u reprezantaciji je strasno i zalosno u isto vreme. Ni to sto je poveo Nemanju Krstica da mu sedi na klupi ne opravdavam jer ima vec 20g a setimo se EP u Atini 1987 gde su igraci od 19 i 20 godina imali zavidnu minutazu i kasnije postali ekipa koja hara. Od klupe i od gledanja nema koristi. A sta reci za Kalinica koji vec ima 22 i Gagica sa 23, Stimac 26? Za njih se vec jasno zna da nikada nece biti klasni igraci. Ne samo to, potpuno su beskorisni. Kalinic je navodno odlican u odbrani a Makedonci nas napunise u prvoj cetvrtini koju je on igrao skoro celu a tek sta reci za njegov ucinak u napadu ... Samo su Macvan, Savanovic, Velickovic i Micov otkazali a umesto ove cetvorice koje je poveo da igraju ili sede na klupi i masu peskirima mogao je da povede Tepica, Keselja, Raduljicu, Bobija Marjanovica, Milosavljevica, Tripkovica, Bogdanovica ... mogao je da bira ali njemu su vazniji klimaci glave i mahaci peskirima. I to sam samo naveo sigurno bolje a dostupne igrace i moje licno uverenje je da su i Milicic i Aleksandrov bolji od pomenute cetvroke.

Vodio ih je ranije i šta smo uradili? Tepić i Tripković kao imaju šanse da postanu veliki igrači? Koliko oni imaju godina? Raduljica nije bolji ni od Krstića, ni od Katića, a i u poređenju sa Štimcem je diskutabilno. Kešelj mozda, mada je i on precenjen igrač, ali dobro, možda je mogao da bude u 12. Jedino Luka Bogdanović ima kakve-takve partije iza sebe da može da se kaže da je nezasluženo van spiska. Da ne bi bio klimač glavom moraš da budeš klasa, a ovi koje si ti nabrojao su daleko od nekih imena da bi dozvolili sebi da nešto palamude Dudi. A to koliko je Duda loše prolazio sa klimačima glave najbolje govore njegovi rezultati.

Ovo je najbolje što imamo, svidelo se to nekome ili ne. Jeste teško posle svih onih titula, ali njih je osvojila Jugoslavija i ovo nije ista reprezentacija. Što pre to shvatimo, pre ćemo moći da krenemo ka tim rezultatima koje je Jugoslavija imala.