Jump to content

Уколико имате проблем са отварањем тема након апдејта сервера и форума, пробајте да промените на неку другу тему на дну форума, па се касније пробајте вратити на ову главну, јер ће до тада можда већ бити поправљено све.

Црепајац

Кошаркашка Репрезентација Србије

Recommended Posts

Najveća čast za jednog sportistu je poziv u reprezentaciju! Ništa od toga vece nema, obučeš taj dres, čuješ tu himnu i oznojis se za tu pobedu, učiniš svoje sugradjane i ljude koji su te podržavali od prvog dana ponosnim. Obaviš to i onda sa još vise elana odeš i pokupiš zlotvorima milione. 

Kao dete sanjaš da budeš onaj Gece, da ćeš i ti dati gol u finalu SP-a u 113. minutu i postati NAJBOLJI NA SVETU. Može vas do sutra ***** boleti za bilo šta, to je sportsko SAVRŠENSTVO!

50 минута раније, SHERIFF said:

Sve od toga pomalo, mada mislim da su kilometri zbog Zvezde najvece merilo.

@Momčina je po tom kriterijumu apsolutno bez premca na ovom  MCZ  FORUM-u... 

Posted (измењено)

Ja se jos secam Jokiceve ispale 2017. godine i ocekivao sam da ce i sad da ispali. Njegovo je pravo, ali jedno je pikati basket za Denver, a skroz druga stvar za svoju reprezentaciju.

Iskren da budem niti sam pratio Denver ove sezone, niti sam navijao za Jokica. Boleo me je .I. sta ce Denver da uradi i koliko ce skokova nakrkati ovaj iz Sombora. A isto tako ga je masa Srbalja i 2017. podrzavala pa je popila jedno piskanje od strane istog igraca. Sad je cak mozda i vise njih popiskano. 

A mogu nabrojati masu igraca koji su posle sezone u NBA igrali za svoju reprezentaciju. Dirk, Gasol, Parker, Doncic...

Da li bi ovoliku slavu koliku sad imaju npr. Celafuto i Bodiroga imali da nisu igrali za nacionalni tim? Naravno da ne.

Edited by miloshb

Samo me zanima hoce li se Bogdanovic odazvati a on jos igra vrlo tesnu seriju protiv Filadelfije, cak me ne bi iznenadilo i da udju u finale istoka posto je Embid nesto opet kilavog zdravlja. . .

Ne mogu da kažem da me iznenadila ova odluka Jokića, ali se ovo jednostavno svodi na to da li želiš da posvetiš vreme reprezentaciji ili ne.

Dončić je već u Sloveniji, Lilard je rekao da će igrati, tako da pojedini igrači iz NBA lige svakako imaju želju da nastupaju i na tim takmičenjima.

Inače, retko ko od naših igrača ima dug staž u reprezentaciji i velika većina prestane tu oko 30-te godine. Na kraju će verovatno Teodosić imati najduži staž u reprezentaciji.

Sve od toga pomalo, mada mislim da su kilometri zbog Zvezde najvece merilo. Sezonske ulaznice (mada sam uvek vise voleo da platim ulaznicu i da mi ostane kao uspemena) i clanarina takodje, poznavanje istorije bitna stavka.
Moze da se meri, naravno. 

Onda sam ja vrlo "los" Zvezdas posto sam od "kilometara" skupio JNA, OFK vise puta i Smederevo jednom, sve ostalo je domaci teren.

Sa druge strane imam sezonsku 10 godina uzastopno, imao sam je i 90ih dve ili tri sezone, za sever naravno, bio sam na stadionu i kad je bilo 300 ljudi i 55.000, a i kad je bio krcat, bukvalno.

Naravno, svaka cast onima koji dolaze van BG na stadion posle par stotina km predjenih, iskreno postovanje za svakog pojedinacno i ovde i bilo gde.

Nazalost, nisam skupljao karte, neko vreme jesam i za kosarku i fudbal, sad nemam pojma gde je to, zbog selidbi najvise. Imam Zvezdu u srcu, znam koliko mi je to bitno i to niko ne moze da mi oduzme.

Kao sto sam napisao, Pizonu i Robiju priznajem da vole vise Zvezdu od mene, ostalima ne.

Sa druge strane, svaka emocija je licna stvar i prema klubu i zemlji i osobi i zivotinji i gradu i... I mislim da se ne treba meriti i porediti.

Neko daje poslednji dinar da dodje na utakmicu ko zna odakle, a neko kupi VIP lozu i ne ode nikad. Neko se svercuje uz grupu ili Upravu i ide u inostranstvo sa Zvezdom, a neko prosto ne zeli da ide na gostovanja.

100 ljudi 100 nacina ljubavi prema Zvezdi, ne treba ni uzdizati ni potcenjivati tu ljubav.

Naravno da nisi los, jedino ako se smatras takvim, da je bar 20 posto Zvezdasa u Beogradu na tvom nivou...

Naravno da se ne smatram.

Poenta je da ne treba meriti nicije Zvezdastvo ni patriotizam ni lokalpatriotizam ni bilo koji odnos prema bilo cemu.

Posto svako to radi kako misli da treba, a ako merimo, onda to radimo po sebi, posto ne postoji skala bilo kakve ljubavi prema bilo kome i bilo cemu.

Ne treba mi priznanje bilo koga za moj odnos prema Zvezdi, meni je cast sto sam Zvezdas i to mi je dovoljno. A to iskazujem kako mislim da treba i mogu u datom trenutku.

Svake godine ista priča i neko moljakanje, ako oćeš oćeš, ako ne briši da te ne gledam 

Ima ko hoće i kome je čast, pa makar poslednji bili 

8 hours ago, MannyCalavera said:

Svasta se da procitati. Ljudi mu zele da polomi nogu, sto vise govori o njima ne o Jokicu. Ta gnev ne bi ni postojala da je Jokic neki Tejic i sl. Onda bi se terala sprdnja jos. Ovako kad ti najbolji igrac otkaze, dize se po koji put protiv njega hajka, zele mu se povrede i sl. Ta kolicina malicioznosti, mora da se hrani licnim kompleksima i traumama. 

BTW, apsolutno me zabole ***** za reprezentativna takmicenja u svim sportovima. To je go ***** od sporta uvek bio. Da nikad nijedan bod ne uzmemo ko repka u fudbalu bi dao da Zvezda opet bude sampion Evrope. Isto tako u Kosarci da ne vidimo nikad nijednu medalju, a da Zvezda uzme Evroligu. Da sam Jokic, odjebo bih da igram za repku jos posle onog prvog polivanja govnima koje je pretrpeo oko repke...

A smeo sam da se kladim da ti reprezentacija znači više od Zvezde. 

9 минута раније, Punkerstein said:

A smeo sam da se kladim da ti reprezentacija znači više od Zvezde. 

Komunjara je to ne padaj na te jeftine floskule , citaj izmedju redova :) 

7 minutes ago, keyser_soze said:

Komunjara je to ne padaj na te jeftine floskule , citaj izmedju redova :) 

Misliš to je samo zbog kontre ispisano?😀

4 минута раније, Punkerstein said:

Misliš to je samo zbog kontre ispisano?😀

Ma jasno .....Komunjare su ti zajebani prevrtljivci ...Taj tera kako mu odgovara :) 

Realno vece su sanse da ga preko leta gledamo u zadruzi nego u dresu reprezentacije. Nekako je kao skrojen za zadrugu... Zeks vapi za njim...

Sad kad si MVP i ceo svet gleda u tebe , e sad je poenta da se pojavis u dresu Srbije i kazes E ovo je Srbija 

Al zabole te 

Sad je pravi trenutak da ujase u Zeksov imaginarium... :D