Jump to content

Уколико имате проблем са отварањем тема након апдејта сервера и форума, пробајте да промените на неку другу тему на дну форума, па се касније пробајте вратити на ову главну, јер ће до тада можда већ бити поправљено све.

Црепајац

Кошаркашка Репрезентација Србије

Recommended Posts

27 минута раније, Zvezda le said:

Brate , ne volim ih ni ja , cak stavise... Ne mrzim nikoga , ali blago receno ne volim tu sektu. I ja znam neke stvari , nisam se juče rodio , ali kad je reprezentacija u pitanju barem na tih 15,16 dana dok traje prvenstvo da zaboravimo na to i da podrzimo momke koji predstavljaju nasu zemlju na velikom takmicenju kakvo je prvenstvo sveta u kosarci. Ne tera nas niko da se ustajemo tri sata posle ponoci da gledamo Bogdana i Kingse , ne moramo da ih simpatisemo posle , ali tokom prvenstva oni predstavljaju nasu zemlju i bilo bi lepo da ih do kraja prvenstva ako nista barem ne vredjamo.

Kao što ih i ne gledam a gledao sam ih kad god sam mogao dok su igrali Weber, Divac, Stojaković, Bibi, Hido. Ne volim grobare i nikada ih neću voleti ali u reprezentaciji igrače ne gledam po klupskoj boji već po znanju.

2 hours ago, Zvezda le said:

Brate , ne volim ih ni ja , cak stavise... Ne mrzim nikoga , ali blago receno ne volim tu sektu. I ja znam neke stvari , nisam se juče rodio , ali kad je reprezentacija u pitanju barem na tih 15,16 dana dok traje prvenstvo da zaboravimo na to i da podrzimo momke koji predstavljaju nasu zemlju na velikom takmicenju kakvo je prvenstvo sveta u kosarci. Ne tera nas niko da se ustajemo tri sata posle ponoci da gledamo Bogdana i Kingse , ne moramo da ih simpatisemo posle , ali tokom prvenstva oni predstavljaju nasu zemlju i bilo bi lepo da ih do kraja prvenstva ako nista barem ne vredjamo.

Smatram da je Kisli mislio nesto drugo ....Znaci ok da se navija da oni daju koseve i prave dobre poteze da reprezentacija pobedi , ali bas da im dajemo nadimke Bogi i slicno bar sto se mene tice ne ide ......Jedno je razdrati se bravo Bogi ljubim te u kure ,a drugo je samo reci Bravo .....Znaci kad su oni u pitanju navijas jer moras a kad moras onda im ne tepaas i ne raznezis se kao da su ti rod rodjeni

Momak odustao od odlaska na sahranu majci da bi ostao uz reprezentaciju, i opet se ljudi nađu da po istoj pljuju iz nadrealnih razloga. Neshvatljivo. 

15 hours ago, micho9 said:

Боби може да се користи и у одбрани и у нападу, али кад имаш тренера а не циркузанта на клупи. То је доказао Радоња, а Бога ми и Дуле свиња са Врањешом који је лошији од Бобија 10 пута. Наравно да Боби не може играти у петорци са Јокићем на четворци, не могу сачувати ни Рашка Катић јер би био пребрз за њих двојицу, али би могао са Калинићем на 4, а Лучићем на тројци, Богдан 2 и Јовић.

Slažem se. 

Bobi je potpupno atipičan igrač, kome nesvakidašnja konstitucija donosi određene slabosti, ali i brojne prednosti. Na treneru je da te slabosti pokrije, a da iskoristi njegove prednosti.
Kako bi bilo da smo odbacivali Tea zbog lošije odbrane?

Razumijem ja priču da Španaci igraju prebrzo za Bobija, ali ne vjerujem da bi 2. četvrtina bila gora po nas da je Bobi bio u igri. 

Španci nam pročitali igru kao da čitaju dječju slikovnicu, zbunjuju nas promjenama odbrane, razbili nam koncepciju...
Pa promijeni i ti nešto, napravi nešto neočekivano, uvedi Bobija i poremeti im koncepciju makar za prva dva napada i dve odbrane.

Ne mislim da bismo dobili da je Bobi bio više u igri, već razmišljam (kao što neko reče na ovoj temi prije mene): Pa što si ga uopšte vodio, ako ti ne treba. Mogao si lijepo da čovjeku ostaviš da ljeto provede sa porodicom i da se odmori.

Pogledao sam sve pripremne utakmice i zapazio da smo u jako lošoj šuterskoj formi: ne pogađamo bacanja u uobičajenim procenitima, Gudura ne može da nabode otvorene šuteve... Pomislio sam da su im"teške ruke" od priprema i da će tempirati šutersku formu do početka barem drugog kruga na prvenstvu. 
Ne znam da li je to do priprema ili je stvar individualna, pa ne bih da za Gudurinu nedopustivo lošu šutersku formu krivim stručni štab, ali u svakom slučaju je neshvatljivo kako loše gađamo sa distance.

Volio bih da oni koji se bolje razumiju u pripreme od mene kažu svoje mišljenje o uzrocima lošeg šuta.

Isitina, mnogo toga nam nije išlo na ruku u utakmici sa Špancima. Pored toga, ova Vasina porodična tragedija otkriva i njegovo psihičko stanje prethodnih dana (vjerovatno se ono reflektuje i na njemu bliske saigrače). Bjelica vjerovatno vuče posljedice one povrede...

Vidjelo se da su Španci imali bolju energiju i da ćemo teško i da priđemo nekom neizvjesnom rezultatu. 

Očekujem reakciju u narednoj utakmici, da prođemo Argentinu i da u boljem raspoloženju i sa pozitivnom energijom uđemo u duel sa Amerima. 

Ništa još nije izgubljeno, sve je moguće. 

svaka cast Vasi. ja sam u cudu da decko nije otisao na sahranu majci, vec je ostao da pomogne timu. od strasne vaznosti nam je ovo s obzirom da imamo samo 4 beka, od cega 1 jako sklon povredama i cudo da se jos uvek nije pozalio da ga bole ledja (Jovic) i jedan kome su muda manja od zrna kukuruza trenutno (Guduric). 

veliko postovanje za Micica. 

Svaka cast Vasi, u jako teskom trenutku za njega on i dalje ostaje uz reprezentaciju..Kako god da odigra sutra i kako god da je odigrao ceo ovaj turnir, niko ne sme ni jednu lošu reč da mu kaže..

Ma niko njemu ne sme da kaze naravno velika tragedija ali govedo celavo kakvo je ovaj Djordjevic se nije pojavilo jos. Znalo se pricalo se po forumimam da mu je majka na samrti i ti ga vodis i plus vodis jos samo 3 beka a znas sta se moze dogoditi. Takva sujetna budala je stavila svoj interes ispred interesa reprezentacije. 

Iskreno saucesce Vasi. Nadam se da ce nekako prebroditi ovaj period. Normalno da ne moze biti fokusiran na kosarku. Da nije mogao biti fokusiran dok mu se majka bori za zivot.

Ma sta god da napisem nema smisla. Tesko je to. 

Drz se Vaso.

Znam kako izgleda kada izgubis blisku osobu tako da Vasi svaka cast i iskreno saucesce!!! Neka igra srcem i podari medalju majci!!!!!

A sto se tice prekoputasa, jeste reprezentacija u pitanju, nikada necu zaboraviti npr. odlazak Stanojevica u partizan iz naseg kluba, ljudi privukli njega i njegovog menadzeri time da ce 100% da igra za reprezentaciju, takva mu je klauzula stojala u ugovoru, da bi ga Kari odjavio a on potom raskinuo sa njima ugovor...reprezentacija im je uvek bila otvorena za pravljenje dilova sa igracima, tako su dugo funkcionisali a vidim sada da se to polako vraca, tipa Bircevic, zato je i u reprezentaciji, uslov igranje za partizan. Mi koji smo preziveli svasta, znamo kako je bilo, bez obzira sto se radi o Zvezdasima, ljudima se napuni glava i zaborave odakle su dosli i potekli...

Plasim da nam mogu skalp uzeti i Gaucosi, pogotovo sto smo sada uzdrmani...ali ajde da vidimo!!!!

Plasman na Olimpijske igre će obezbediti po dve najbolje plasirane evropske i američke  reprezentacije plus po jedna najbolje plasirana azijska, afrička i predstavnik Australije i Okeanije. Neke vize su već podeljenje.

Ostaje da se podeli još šest viza. Dve od toga na ovom Mundobasketu koje će pripasti evropskim selekcijam. Za ta dva mesta konkuriše pet reprezentacija: Srbija, Francuska, Španija, Poljska i Češka.

Spanci imaju zicer za polufinale, Srbija je favorit protiv Argentine, Francuzi su blagi autsajderi protiv Amerikanaca, Česi protiv Australijanaca, a rekosmo da je Poljska totalni autsajder protiv Crvene furije. Dakle, ako dođu očekivani rezultati, Španija i Srbija bi trebalo da plasmanima u polufinale obezbede i olimpijske vize.

Međutim, ako Francuzi iznenade Amerikance, a Česi Australijance, onda će u polufinalu biti četiri evropske selekcije. U tom slučaju bi samo plasman u finale garantovao i plasman na Olimpijske Igre u Tokiju narednog leta.

Ima i druga šansa posle Mundobakseta. A to su predolimpijski kvalifikacioni turniri na kojima će učestvovati 16 najbolje plasiranih reprezentacija sa ovog Mundobasketa koje se nisu kvalifikovale za OI plus četiri puta po dva učesnika iz svake kontinentalne federacije. Dakle, 24 učesnika kvalifikacionih turnira će se boriti za četiri poslednje vize za Tokio. Još se ne zna kako će biti raspoređeni i u koliko grupa.

Za sada se zna da će kroz te kvalifikacije sigurno morati da se bore Litvanija, Grčka, Turska, Nemačka, Italija, Rusija, Brazila, Portoriko i Novi Zeland. Spisak ostalih će biti poznat po završetku Mundobasketa.

Iako smo kvalitetniji od Argentinaca, brine me to što ponovo idemo na ekipu koja voli da bije u odbrani. 

Samo se nadam da neće ponovo početi sa Birčevićem jer će ići direktno na Skolu. 

Nema potrebe da započinjemo utakmicu iz minusa.

Ne kapiram kad vec odrzavas ovakvo takmicenje u Kini prilagodi bar publici koja to uglavnom gleda a to je Evropa ....Ti indijanci ako ce da idu na utakmice da gledaju gledace i u 22,00 

Lose poceli, bojim se da ce lose i da zavrse.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

Ovaj Marjanovic nije normalan svega mi. Ma, vecina ih danas kao na nekim drogama

Guduric polu igrac polu finta. Jbt sam i ne sme da sutne. 

Ma ja bih Bobija poslao kuci odmah posle ovog meca. Guduric posebna prica, nista bolji ni Jovic nije

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

Posted (измењено)

Bjelica ili corav ili drogiran nema druge.

54 poena primiti za poluvreme, mnogo je brate...

Milutinov mora da igra u drugom poluvremenu.

Edited by miloshb