Jump to content

Уколико имате проблем са отварањем тема након апдејта сервера и форума, пробајте да промените на неку другу тему на дну форума, па се касније пробајте вратити на ову главну, јер ће до тада можда већ бити поправљено све.

Црепајац

Кошаркашка Репрезентација Србије

Recommended Posts

Posted (измењено)
20 минута раније, AvantiStellaRossa said:

Da. Meni je klubastvo vaznije. 100 puta mi je vaznija Zvezda nego repstacija, bilo da se radi o fudbalu ili basketu. Uostalom, ionako je Zvezda Srbija.

Kod reprezentacije Republike Srpske velik bi bio simbolicki znacaj njenog igranja. Preko Drine postoje isto Zvezdasi i glodari ali opet je to tamo nesto drugacije, uostalom oba kluba igraju u Srbiji. Atmosfera  bi vrh bila zdravija. Sto moraju svi igrati za Srbiju? Pa i nema nesto previse Kopre Nedri kadra, pogotovo bez koga se ne bi moglo i ne postoji zamjena. A recimo Subotic ne igra odavno nigdje.

Meni je takvo razmisljanje neshvatljivo. I drago mi je sto nije moje. Meni Zvezda nije draza od reprezentacije moje drzave. Mislim da je to posledica velike mrznje koja je stvorena.

Sto se tice reprezentacije R.Srpske, ne mogu da razumem da neko ne shvata kakve bi posledice u jednom narodu sklonom podelama to proizvelo. Da je to postojalo u Kalajevo vreme, sigurno bi oberucke prihvatio ideju. Srpskom narodu je potrebna jedna reprezentacija i jedna drzava. Sve drugo bi znacilo dalje podele i otudjenje.

Edited by Saluki

Ko ga j**e može reprezentacija i bez njega. Inače ova rasprava me podseća  na situaciju kada je "avangarda" na sajtu partizai net objavila  sliku reprezentacije gde stoje odnosno sede "njihovi" igrači isečeni od "naših" i čestitali im srebro na EP 2017-e.  Navijam za reprezentaciju ali to ne menja moje mišljenje o Bogdanoviću smradu, Raduljici koji nas je zvao FMP-om, Lučiću koji je pričao dok je on igrao u partizanu Zvezda nije postajala, ali moja čestitka za medalju ide svima i NIKAD ne bih iseko sliku i odvojio "njihove" od "naših". Nismo isti i neka tako ostane ne spuštajte se na njihov nivo jer su oni MNOGO nisko pali!

A ogadili su ti se zasto? Zato sto ti je neki burek novinarcic preneo da ce se vratiti u Zvezdu?! I kada se to nije desilo posto i nije bilo realno , onda da se ponasamo ko deca i kmecimo za zveckom i pokazujemo srednji prst?
I meni se gade ovakvi upisi pa uglavnom ćutim , pa savetujem da to uradiš i ti. Ovaj forum postaje poligon za lecenje kompleksa.
Ne valja ti logika...

Sent from my iPhone using Tapatalk
Prvo, komplekse nemam, hvala na brizi.
Drugo, imam i previse godina da se lozim sta pisu tamo neki mediji.
Trece, boli me kurcina za tvojim "bogijem".
Cetvrto, ne da mi se raspravljati na ovu vrucinu, nego ti nabavi "udarajke" pa vici "napred Bogi", niko ti ne brani.
Peto, jebe mi se za celavim i njegovom grobarskom reprezentacijom.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

Sta bi smo tek pricali o Teodosicu da je prihvatio tu nasu "jedinu" ponudu i sad se povredio, razapeli bi smo  ga. Covek je legenda i velika je steta sto nece igrati za reprezentaciju, o njemu kao coveku nije mi se promenilo misljenje ni najmanje sto nije dosao. Ocigledno da ne zeli da igra EL zbog svih napora i lakse mu je tamo u Virtusu da se zeza. Naravno da mi je krivo sto se nije ozbiljnije brinuo o sebi i produzio karijeru, on nije ni star jer ima tek 32 god ali sta je tu je. Tako se ponasao kroz celu karijeru nije neka novost, da je zdrav u potpunosti verovatno bi bio najbitniji igrac reprezentacije(uz Jokica). 

Naša reprezentacija u ovom ciklusu nije sastavljena od svojih najboljih igrača i to je evidentno.

E sad svaki od ovih igrača bilo iz Zvezde ili od onih će dati svoj maksimum za reprezentaciju i to je sigurno. 

Ali i ja takodje moram napraviti razliku izmedju igrača koji su igrali za nas a koji za njih. Jednostavno je tako...

Posted (измењено)

Opste poznata stvar je da su se Teo i Velickovic na pripremama krili od Dude i tukli po dve pakle dnevno. A i poznato je da Teodosic nije vican sportskom nacinu zivota, tako da ova povreda i ne cudi.

Jbg kako sejes tako i zanjes... Ipak nadam se da ce nekim cudom moci da zaigra na SP.

Edited by miloshb

Дискусија о Србији и РС је пребачена на тему "Српска историја" да се не би гушила сваштара. Припазите мало на офтопик, двадесет постова потпуно невезаних за тему сте исписали...

Nije mi jasno samo kako pored ovoliko dabl dabl masina u nasem timu ovi pokupise sve moguce lopte jbt,bas iritantno izgleda!

Zato Milutinov mora više od svih na peticu, a Jokić će minute uzimati i na četvorci. Jokić i Raduljica su loši u građenju defanzivnog skoka definitivno.

Samim spuštanjem Jokića na 4 se naslućuje ko bi trebao sa spiska uz Tea ( nažalost). To je Birčević, jer Bjelica treba da igra 25 minuta, a ostalo će krpiti Jokić, Lučić i Simon.

Јовић катасрофалан одлични Бјелица,Богдан,Јокић:salsrbijajk6:

2 hours ago, micho9 said:

Zato Milutinov mora više od svih na peticu, a Jokić će minute uzimati i na četvorci. Jokić i Raduljica su loši u građenju defanzivnog skoka definitivno.

Samim spuštanjem Jokića na 4 se naslućuje ko bi trebao sa spiska uz Tea ( nažalost). To je Birčević, jer Bjelica treba da igra 25 minuta, a ostalo će krpiti Jokić, Lučić i Simon.

Greota bi bilo Joku Vulkanizera spustati na cetvorku, mislim da je ovaj nas Selektor jeo gljive ludaje ! 

Istovetnu ulogu treba da ima kao u Nagetsima, da bude point center, i kao primarni i kao skundarni kreator, a vidim po malo  napreduje i u odbrani !

Nestvaran i neverovatan napadacki arsenal, sa vizijom, citanjem kretnji protivnickih odbrana, konstantnom pretnjom iz pick and roll-a, iz pick and pop-a, iz perimetra, iza linije za 3 poena itd.

Tek sam sad video koliko fali Nedara, bio bi idealan tandem sa Jokicem u handoff (urucenja) akcijama, to bi bilo nesto najslicnije tandemu Jokic- Mari u Denveru ! Isto mislim i za Kalinarija kao defanzivnog glue guy-a, on je igrac sto nam osigurava slobodniju igru u napadu !

P.S. Da pojasnim oko Nedare, on je apsolutno nas najbolji off bal(od lopte) igrac, dakle to je komponenta moderne kosarke koja se sve vise ceni i vrednuje ! Kada pogledas pazljivije napade, videces da ima poprilican broj staticnih igraca koji cekaju ishod akcija, nemaju dinamicke kretnje u napadu, ne zuje i ne menjaju mesta u napadu, cekaju orvorene suteve ili lopte  da bi oni nesto odigrali. Kada imas takvog beka koji je u stanju da istrcava, protrcava, ide u ledja odbrani, onda ti dobijes izuzetno oruzje za raznovrsniju igru u pozicionom napadu, na stranu i to sto je Nedara veoma dobar i u tranziciji kad je zdrav. Ne bih voleo da izgubimo jos i najkreativnijeg igraca(Teodosic), onda smo u velikom problemu...

Bas sam hteo prokomentarisati da Jokicu fali jedan Dzamal Mari, koji ce da se vrti oko njega i protrcava, a ovaj samo da ga spoji sa kosem. . .A Nedovic je nesto  najslicnije tome. 

Svidja mi se kako igramo zavrsnice. . .prilicno je rotirao Djordjevic u ove dve utakmice. . .bice to u fulu za pocetak prvenstva samo da nas zdravlje posluzi.

9 hours ago, RedHart said:

Greota bi bilo Joku Vulkanizera spustati na cetvorku, mislim da je ovaj nas Selektor jeo gljive ludaje ! 

Istovetnu ulogu treba da ima kao u Nagetsima, da bude point center, i kao primarni i kao skundarni kreator, a vidim po malo  napreduje i u odbrani !

Nestvaran i neverovatan napadacki arsenal, sa vizijom, citanjem kretnji protivnickih odbrana, konstantnom pretnjom iz pick and roll-a, iz pick and pop-a, iz perimetra, iza linije za 3 poena itd.

Tek sam sad video koliko fali Nedara, bio bi idealan tandem sa Jokicem u handoff (urucenja) akcijama, to bi bilo nesto najslicnije tandemu Jokic- Mari u Denveru ! Isto mislim i za Kalinarija kao defanzivnog glue guy-a, on je igrac sto nam osigurava slobodniju igru u napadu !

P.S. Da pojasnim oko Nedare, on je apsolutno nas najbolji off bal(od lopte) igrac, dakle to je komponenta moderne kosarke koja se sve vise ceni i vrednuje ! Kada pogledas pazljivije napade, videces da ima poprilican broj staticnih igraca koji cekaju ishod akcija, nemaju dinamicke kretnje u napadu, ne zuje i ne menjaju mesta u napadu, cekaju orvorene suteve ili lopte  da bi oni nesto odigrali. Kada imas takvog beka koji je u stanju da istrcava, protrcava, ide u ledja odbrani, onda ti dobijes izuzetno oruzje za raznovrsniju igru u pozicionom napadu, na stranu i to sto je Nedara veoma dobar i u tranziciji kad je zdrav. Ne bih voleo da izgubimo jos i najkreativnijeg igraca(Teodosic), onda smo u velikom problemu...

Slažem se i ja da je on petica i ništa drugo, ali vidiš da će ga koristiti na 4. Mnogo bi smo lakše gradili taj defanzivni skok sa Kalinom na trojci (bjelica 4) ili na primjer u kombinaciji Lučić 3, a Bjelica na 4. Imali bi smo odlična igrače na strani pomoi svakako, ali je izostanak Kaline to dosta poremeti. pokušavaće to Đorđević sa Lučićem i Milosavljević, ali oni nisu ni blizu Kalini.

Slažem se za Nedovića, ali evo on pokušava da igra to sa Bogdanom i Gudurom.