Jump to content

Уколико имате проблем са отварањем тема након апдејта сервера и форума, пробајте да промените на неку другу тему на дну форума, па се касније пробајте вратити на ову главну, јер ће до тада можда већ бити поправљено све.

Црепајац

Кошаркашка Репрезентација Србије

Recommended Posts

Sta smo uradili protiv Rusa 98? Ko te pita kakvu su oni odbranu igrali, mi smo osvojili zlato. Sudeci prema postovima do sada, kod mene imas reputaciju coveke koji prati basket, pa mi onda iskreno odgovori na pitanje- Da li mozes da poredis Teodosica sa Navarom i Djordjevicem? Da li mozes da poredis coveka koji je vise puta u karijeri resavao finala evropskih takmicenja trojkama u poslednjos sekundi, poosvajao sve zivo, sa covekom koji nema nijedan veliki trofej u karijeri? Verujem da si gledao F4 evro lige, verujem da pratis evro ligu prethodnih godina, da si pratio kvalifikacije za ovo prvenstvo- gde se denuo taj strah protivnika od Teodosica? Sto bi neko njega cekao na 7-8 metara kad je spor i ne moze da probije nikoga? Druga stvar, Spanija u reketu ima dva Gasola i Ibaku, sta ih briga da li ce neko da probije Navara u odbrani? Mnogo jos toga ima, ali za pocetak ovo.

Vidi. poenta mog posta nije u tome da poredim Đorđevića i Tea, jer kao što svi znamo to je neuporedivo. Naravno isto mislim i za Navara. Ali ono što sam ja pokušao da kažem je žalosno da neko kaže da će Nedović ili Stefan Marković odigrati kao Teo. Nama je svima Teo krivac za loš učinak u kvalifikacijama, a niko da kaže kako su igrali ostali. Očigledan primjer njegove nemoći je završnica eura u Litvaniji kad je igrao sa Paunićem i Stefanom u petorci, a ulazio i kešelj na spoljne pozicije. Povrijeđeni su bili tepić, Rašić i Bjelica. On odigra pik sa Krletom, a ovi ga udvoje i on vrati Pauniću a ovaj jedva u obruč. Koliko to on tvrdo baci mislim da su im rasklimani obručevi u Litvaniji i neko mi kaže dobar je Paunić.

Dakle teo je nam najvažniji igrač, ali treba da igra kao u Poljskoj i Turskoj i da imamo podršku od ostalih, a ne on sam.

Ovako osiromasenoj i nikad slabijoj reprezentaciji izostanak Teodosica predstavlja veliki hendikep. Da imamo pored njega jos 5 kvalitetnih igraca ne bi skodio njegov izostanak, ovako produkciju u napadu mozemo da ocekujemo samo od Bjelice i Krstica.
Sad je Teodosic tesko zamenljiv, nije on u sjajnoj formi, ali i kao takav je trenutno najbolji plej Srbije.

Vidi. poenta mog posta nije u tome da poredim Đorđevića i Tea, jer kao što svi znamo to je neuporedivo. Naravno isto mislim i za Navara. Ali ono što sam ja pokušao da kažem je žalosno da neko kaže da će Nedović ili Stefan Marković odigrati kao Teo. Nama je svima Teo krivac za loš učinak u kvalifikacijama, a niko da kaže kako su igrali ostali. Očigledan primjer njegove nemoći je završnica eura u Litvaniji kad je igrao sa Paunićem i Stefanom u petorci, a ulazio i kešelj na spoljne pozicije. Povrijeđeni su bili tepić, Rašić i Bjelica. On odigra pik sa Krletom, a ovi ga udvoje i on vrati Pauniću a ovaj jedva u obruč. Koliko to on tvrdo baci mislim da su im rasklimani obručevi u Litvaniji i neko mi kaže dobar je Paunić.

Dakle teo je nam najvažniji igrač, ali treba da igra kao u Poljskoj i Turskoj i da imamo podršku od ostalih, a ne on sam.

Pa pazi, kad prva zvezda tima igra ocajno, ne mozes ocekivati da 7 igrac podize ekipu, toga nema nigde. O Paunicu necu da pricam, on je za mene smesan igrac i sto se njega tice tu se rasprava prekida, o njemu stvarno ne zelim da pisem niti sam ga ikad pomenuo. Teodosic igra lose, ubija nas u napadu svojom nedisciplinovanom igrom, izbacuje nas iz ritma redovno. KAd je u formi i kad krene njegovo ludilo, moze da igra i za Spaniju bez problema, ali kad nije u formi, on u napadu potrosi x lopti a ne uradi nista, odbranu se i ne trudi da igra i povrh svega opet ne popije klupu nego igra 30+ minuta. Tu je razlika izmedju vrhunskog igraca i nekoga ko ima potencijal da bude vrhunski. Dodju ti neki Finci i biju te, on bre mora  da bude u stanju sam da ih pobedi! Nema tu price, on je najveci krivac za nase lose partije u kvalifikacijama, iako su i ostali bili losi. Najveci potencijal ima, najvecu slobodu u igri, najvise mora i da pruzi. Teodosic iz Poljske i Turske je jedan od najboljih plejeva evropi, ali ovakav kakav je sad, malo cemu vredi. Ja sam siguran da ako sada na ovom prvenstvu odigramo bez njega, neko ce da iskoci kao lider. Onda za naredno uz Tea imamo jos jednog igraca i mozemo necemu da se nadamo, od ovog prvenstva sam se ja odavno oprostio.

Кошаркашка репрезентација никад слабија.Бојим се да је и српска кошарка кренула стопама српског фудбала.  :vaisti10:

Rasko Katic dobio poziv da igra na Evropskom prvenstvu. Bravo Dudo dobro si se sjetio!

Добио је и Гагић , Мусли и Бирчевић по мени неоправдано. Задња два такмичења Боби Марјановић је био само број ,а сада када дечко игра у животној форми њега нема  :cudi11: ,не логично у најмању руку .

Савовић такође  није добио позив ..штета.

Свака част Ралету,оправдао је сваку минуту у Звезди и заслужио је позив за репку.Иначе списак: играча је  http://sportal.rs/news.php?news=102652

Meni je ovo pomak, nemojte da vas čude Musli i Gagić, ipak je ovo širi spisak. Vjerujem da će 3 centra biti Krstić, Štimac i Raško. To je i najrealnije i najbolje. Bez Koste Perovića. Što se ostalih tiče, manje-više, to je to. Posle onakvih kvalifikacija morali smo da napravimo drastičan potez, ubacio je dosta mladih igrača. Mada je ovo širi spisak, ne očekujem da svi oni ostani.

Što se mene tiče:

Teodosić (ako bude spreman), Stefan Marković, Vasilije Micić. 

Nemanja Nedović, Danilo Andjušić, Bogdan Bogdanović (ili Dangubić)

Nemanja Bjelica, Vladimir Lučić, Vladimir Micov

Duško Savanović, Novica Veličković, Milan Mačvan, Zoran Erceg

Nenad Krstić, Vladimir Štimac, Raško Katić.  

Volio bih da je zvao još Milosavljevića, zbog odbrane. Nemamo dobre defanzivce na poziciji 2. Drago mi je što nema Tepića, Perovića, Tripkovića, Rašića, Kešelja.. Neka je sve rastjerao. Ovo je neki sklop mladih i iskusnijih igrača. Tu su Teo, Krle, Novica, Savan, Marković, Raško.. A i mladi od kojih očekujem finu minutažu: Nedović (koji će igrati i 1 i 2), Andjušić, Lučić, Bjelica (mada sam ga mogao svrstati u iskusne). Bogdanović... Može ovo da se sklopi u jak kolektiv. 

Na osnovu cega Andjusic?!Pa taj nije odigrao ove sezone ni 20 minuta u dva kluba?!

bio je već u reprezentaciji, u kvalifikacijama. On i Nedović su odradili fino te minute. Igrao je u Italiji. Nemamo koga na 2, zato i mislim da će Nedović igrati beka. 

Andjusic nezasluzuje da igra u reprezentaciji jer za godinu dana nije odigrao sve zajedno 20 minuta i to u 2 kluba,al ajd i onako nista spektakularno i neocekujem od njih,iskreno,nek daju sve od sebe za Srbiju pa sta urade :salsrbijajk6: ...!

Oni koji su bili pozivani a sada nisu, hvala dragom Bogu sto nisu i vala dobro si Dudo setio. Bobi je morao dobiti prednost u odnosu na jednog od partizanovih centara ali svakako mislim da selekciju prolaze Krstic, Katic i Stimac. Ne vidim ni sta ce nam Bircevic ali ajde, ionako i on otpada sigurno. Krivo mi je sto se nismo za Savovica borili. I moram da priznam da sam prijatno iznenadjen pozivanjem Dangubica, decko je strahovito napredovao, drago mi je da je to ispraceno. Vasa Micic i nije iznenadjenje. I bez obzira sto je vec igrao, i ja se pitam zasto Dangubic? Bogdanovic ajde, nesto je i igrao ali on i nije...Mogli da se probaju i npr Aleksandrov i Tadija Dragicevic ali kapiram da se u tom smeru nije i nece razmisljati. Konacno je bar nesto promenjeno u odnosu na prethodna okupljanja, pa mogu da konsatujem da je spisak nikad bolji, ali nije ni savrsen.

Posted (измењено)

Meni je ovo pomak, nemojte da vas čude Musli i Gagić, ipak je ovo širi spisak. Vjerujem da će 3 centra biti Krstić, Štimac i Raško. To je i najrealnije i najbolje. Bez Koste Perovića. Što se ostalih tiče, manje-više, to je to. Posle onakvih kvalifikacija morali smo da napravimo drastičan potez, ubacio je dosta mladih igrača. Mada je ovo širi spisak, ne očekujem da svi oni ostani.

Što se mene tiče:

Teodosić (ako bude spreman), Stefan Marković, Vasilije Micić. 

Nemanja Nedović, Danilo Andjušić, Bogdan Bogdanović (ili Dangubić)

Nemanja Bjelica, Vladimir Lučić, Vladimir Micov

Duško Savanović, Novica Veličković, Milan Mačvan, Zoran Erceg

Nenad Krstić, Vladimir Štimac, Raško Katić.  

Volio bih da je zvao još Milosavljevića, zbog odbrane. Nemamo dobre defanzivce na poziciji 2. Drago mi je što nema Tepića, Perovića, Tripkovića, Rašića, Kešelja.. Neka je sve rastjerao. Ovo je neki sklop mladih i iskusnijih igrača. Tu su Teo, Krle, Novica, Savan, Marković, Raško.. A i mladi od kojih očekujem finu minutažu: Nedović (koji će igrati i 1 i 2), Andjušić, Lučić, Bjelica (mada sam ga mogao svrstati u iskusne). Bogdanović... Može ovo da se sklopi u jak kolektiv. 

Covek koji je zasluzio poziv je Stanojevic ali i ovako je dobro

Edited by Nenad74

Spisak je odličan, po meni. Pošto se ne računa na Igora i Darka (dok je Duda selektor) ovo je najbolje što Srbija ima.

Mnogi kažu zašto Anđušić. Pa on je jedini kršten šuter na poziciji 2, a širi spisak i služi da se vidi u kakvoj je formi.

Pominju se i Savović, T. Dragićević i Aleksandrov. Oni igraju na poziciji 4, gdje je naša reprezentacija trenutno najbolje pokrivena.

Zašto Gagić i Musli. Pa da bih popunili broj do 20. Ja to tako gledam i mislim da Duda planira Krstića i Raška za centre, a ako bude vodio 3 centra onda i Štimac. Obično se vode 2 klasična i 3 četvorke, s tim da neko od četvorki može pokriti nekoliko minuta na petici, a to su kod nas Mačvan ili Erceg.

Na poziciji 3 je siguran Bjelica, a uz njega vjerovatno i Lučić. Možda i Micov koji može igrati i dvojku i trojku. Ako budu tri petice Bjelica može da pomogne i na četvorci.

Bek je siguran samo Nedović, a borba će se voditi između Anđušića i Bogdanovića. Na pleju Teo i Stefan i pomagaće im neko od ovih dvojki.

Dakle, ja očekujem ovih 12 ako ne bude povreda:

Teo i Marković - Nedović, Anđušić (Bogdanović) i Micov - Bjelica i Lučić - Savanović, Mačvan i Novica (Štimac) - Krstić i Raško.

Znači samo dvije dileme. I ako bude otkaza na četvorci Erceg upada. Ovo govorim pošto Mačvan i Savanović nisu sigurni.

Hvala Bogu nema mlitavog Savanovica! On je direktni krivac za neuspeh u Litvaniji, do te utakmice sa Francuzima smo igrali odlicno, a posle njegovog proamasaja...!!!

Markovic,Nedovic,Bjelica,Macvan i Krstic...po meni prva petorka(kontam Teo povredjen)+ Katic,ostali sta urade(ako urade) ... ! :salsrbijajk6: