Jump to content

Форум је од 19. јула у потпуности отворен за госте, што значи да можете да читате све теме као и регистровани корисници! Уживајте! 😎

Црепајац

Кошаркашка Репрезентација Србије

Recommended Posts

2 минута раније, RedHart said:

Da budem iskren ni meni se ne svidja !

Pazi, mi imamo Teodosica, Jovica, Micica i Nedovica koji je strasan ball handler iako je kombo 2/1, tako da realno ne znam gde bi mogao pored njih !

Koliko ja znam on ima 198m, ali dobro, on svakako spada u visoke poit guard's ili plejeve. Koliko ja znam on ima wingspan od samo 202m, sto je malo u odnosu na njegovu visinu.

Fora broj jedan je da nema neki atleticizam, samim tim i nema neke brze noge u lateralnim pravcima da cuva eksplozivnije bekove u prodorima. Dobar je spot up suter, losiji je kao sut kreator. Dobro igra P&R na perimetru(izmedju linije za penale i 3 poena linije),dobar je i iza linije za 3 poena u pik igri, mislim i na centralni i na side P&R, narocito je dobar u bounce pasovima(dodavanje od parketa) kod pik igre, mislim da dobro cita defanzivne seme protivnika i zaista donosi dobre odluke.

Dve stvari su me ovde impresionirale kod njega :

1. Dodavanje iz pokreta, i to iz brzih kretnji, dinamic pass skill

2. Post up igra narocito protiv nizih igraca bocno od farbe, to znaci da poseduje IQ za prepoznavanje missmatcha i zahvaljujuci fizikalijama ume da poentira igrom ledjima iz tih situacija(nesto sto je fenomenalno radio Air Jordan,iskopirao ga potom izuzetno dobro Brajant, Lebron je u kasnijim igrackim godinama to uveo gde preferira sut iz fade away-a, od nasih vrlo dobar je Radanov sa post up igrom u farbi protiv nizih igraca).

Sveukupno mislim da je napredovao u zadnjih par godina i kad se povuce Teodosic posle OI 2020 i jos konstantno povredjeni Jovke, ima sansi da bude legitimni kandidat za reprezentaciju.

Mislim da u nba nije prosao zbog atleticizma i zbog suta koji je ispod proseka za vrhunske Evropske igrace, kao i zbog igre u odbrani, mada Evropski bekovi teze prolaze tamo generalno. Ovo samo pod uslovom da kontinuirano napreduje, sto mislim da radi u Albi, ali ako sut ne pop;ravi ja ga ne vidim u dresu Srbije.

Ono gde je on izuzetno los to je sut, podatak da je sutirao u EC 13-1 za 3 poena je katastrofalan !

Ni sut za 2 poena mu nije nesto posebno, samo 37.4% je sigurno ispod prosecan !

Za Nemacku ligu nemam statistiku, ovo je samo za Evrokup...

Pitao sam nevezano za reprezentaciju,vise me je interesovalo misljenje o njemu kao igracu...za Zvezdu :) 

• Палац горе 1

Ma za Zvezdu bi bio ok, samo uz neke korekcije...

Mozemo das probamo i onog Dzona Koncara iz usa, dobar je za backup pleja...

• Палац горе 4

On 4/19/2019 at 3:54 PM, RedHart said:

Veoma dobra vest za Srbiju !

Tristan Vukcevic(Real) hoce da igra samo za Srbiju.

Mali je strahovit talenat...

Sta je sa Mariom Nakicem  hoce li on igrati za nas? 

2 hours ago, Asta Cohones said:

Sta je sa Mariom Nakicem  hoce li on igrati za nas? 

Ja koliko sam cuo, on zeli da igra samo za Srbiju, a i rodjen je u Begisu...

• Палац горе 2

Siri spisan reprezentacije Srbije do 20 godina za EP u Izraelu koje se igra u drugoj polovini jula.

Od 20 na spisku njih 8 je vec u inostranstvu, dvojica (za koje ja znam, mozda ih ima i vise) su vec stigla da odu napolje i da se vrate nazad u Srbiju.

Vuk Vulikić (Dinamik), Mihailo Jovičić (OKK Beograd), Aleksa Ilić (Zemun), Vanja Gazibegović (Spartak), Tadija Tadić, Vuk Đorđević (Sloboda), Aleksa Uskoković, Stefan Momirov, Ranko Simović (FMP), Andrija Marjanović, Nikola Mišković (Mega Bemaks), Boris Ristanović (Memorijal, Kanada), Mihajlo Jerković (Venecija/Santa Margerita, Italija), Lazar Nikolić (Rozeto, Italija), Danilo Petrović (Montegranaro, Italija), Filip Pavićević (Skafati, Italija), Aleksa Popović (Klivlend Stejt, SAD), Aleksa Matić (Severna Alabama, SAD), Balša Koprivica (Montverde, SAD).

Selektor je Oliver Popovic.

Simanic mora da se nadje u rep da na 4 igra sa belim donosi nam mnogo sto u odbrani sto u napadu od Bircevica nema leba... 

Јокић се још репрезентативно није испилио, тако да је непотребно поредити га са легендама које су одбијале да играју након медаља и трофеја.

• Палац горе 4

Jokić je sjajn košarkaš i tu nema dileme, ali i teško govno od čoveka! Da sam selektror ili neko u savezu doživotno bih ga otpisao iz reprezentacije! More marš...

• Палац горе 3
  • Палац доле 1

Kapa dole Jokicu. Dobar je on igrac. Nba zvezda. Voleo bi da vidim kako bi se snasao na Evroligaskim parketima. Bas me interesuje dali bi na bilo kojoj utakmici imao 30 poena, 15 skokova i 10 asistencija. 

Sto se reprezentacije tice, mlad je ima vremena za njega. Mora jos da ocvrsne... :D

• Палац горе 1

Jokic je jedan od 15 najboljih kosarkasa na planeti, pri cemu svih tih 15 dolaze iz NBA lige. Iluzorno je govoriti koliko bi doprineo nasoj reprezentaciji ako bi za nju igrao. Nista u sportu nije zagarantovano, ali ako bismo izbegli Amere pre finala, 99% bih potpisao da uzimamo srebro (ako igramo u nasem najjacem sastavu). Sa te strane mislim da nam nikako ne bi bio u interesu stav 'e neces sad vise nikad igrati za reprezentaciju, govno jedno'. Ja sam ga prvi pljuvao, ali isto tako bih prvi voleo da roka tripl dablove na SP, posebno sto ce centri na prvenstvu biti daleko ispod NBA standarda. On tehnicki nista jos nije odbio, vec samo svesno ili nesvesno izigrava majmuna i tvrdi pazar. Ja ne znam da li je ijedan reprezentativac dobio zvanican poziv od selektora do sada? Uglavnom su se svi nesto 'odazivali' preko medija, kroz price neke. I s te strane, da mu nisu trebale te idiotske izjave - nisu. 

Treba mu staviti do znanja da jeste dobrodosao, da bi nasa reprezentacija sa njim bila znatno jaca, ali mu i reci da bi i jedan dan kasnjenja na pripreme autamatski znacio kraj za njega. U prevodu, onda kada dobije zvanican poziv, da se odmah i izjasni, i da ispostuje svaki dogovor sa selektorom ukoliko prihvati.

• Палац горе 1

Nema sumnje da bi svi voleli da igra, naravno da je jasno da je on trenutno najbolji srpski igrac. Problem je sto kod nas ne prolazi status zvezde ma koliko dobar igrac bio, to je poprimio od americke kulture pa mozda hoce da ga neko moljaka da igra. Da ga smara ovo svakodnevno pisanje o tome da li hoce da igra saopstio bi odmah svoju odluku jer nema summje da ga novinari zivkaju svaki dan.

Koga nema bez njega se moze, zamenice ga neki Stimac koji ce znati da ceni taj poziv. 

• Палац горе 2

Polako ljudi, imamo jak tim i bez njega, Teo se uzeleo repstacije, a Jokic najvise gubi, decko pojma nema sta propusta i kakve uspomene se nose iz A tima, kad bude stariji,  bice mu mnogo zao, jer ce iza sebe imati samo gomilu letova izmedju Denvera i gradova po Usa, i naravno pare na racunu, ali uspomene, dozivljaji , emocije na terenu nista ne moze da zameni A tim.

Steta sto klinacki razmislja, ali ako ne oseca A tim kao ovi drugi, ne treba ga cimati za dres, ispadaju svi smesni. Verovatno ima i lose savetnike oko sebe, kad izadjes na parket sa nacionalnim dresom, pa kad ide po titulu svetskog prvaka, taj osecaj uzbudjenja na parketu, ne moze nikada se poredi sa Nba regularnom sezonom i obicnim cirkusom od utakmica, bukvalno se navijaca jebe za te utakmice, dodju tamo da pojedu koji hamburger , da ih uvati kis kamera i to je to.

• Палац горе 1

48 minuta regularnog toka meca. 6 licnih greski. Tajm aut u toku napada. Defanzivne 3 sekunde. To je drugi sport. Tu dileme nema. Mislim da su i dimenzije terena razlicite. 

Zamislite fudbal koji se igra na razlicit nacin i po razlicitim pravilima na sveckom prvenstvu i u ligi sampiona. Da se liga sampiona igra 120 minuta, da ne postoji ofsajd, da postoje beli ziti i crveni karton. A da se svecko prvenstvo igra 90 minuta, da ima ofsajd. Da posle zutog dobijas crveni karton. Nebj to bila dva ista sporta. 

Nikad Jokic nece beleziti tripldablove za reprezentaciji, kao sto ih nebi belezio ni u evroligi. 

Направи налог да би могао да коментаришеш

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Региструј се на наш форум, лако је!

Register a new account

Пријави се

Већ имаш налог? Пријави се овде.

Пријави се сада