Jump to content

Пред вама је нова главна тема форума. Уколико желите да користите стару и даље, на дну форума са леве стране имате мени и ту можете да је вратите.

Recommended Posts

AleksMCZ    45,062

...If tomorrow never comes 
Will she know how much I loved her 
Did I try in every way to show her every day 
That she's my only one...

Dzoni    2,616

Pesma naseg benda o slovenskoj mitologiji. Po meni nesto sto itekako nedostaje na domacoj sceni. Strani rok i metal bendovi dosta paznje posvecuju tradiciji svojih zemalja, religiji i istoriji, a sve sto nasi bendovi pokusaju da naprave nailazi na negodovanje - dobra stara prica o tome kako 'ne ide srpski jezik uz hard&heavy'. Ljudima je vise 'kul' da poslusaju pesmu o Finskoj, Svedskoj mitologiji, nego bilo sta sto potice sa ovih prostora. Za mene je ova pesma remek delo:

• Палац горе 1

Punkerstein    4,710

Pesma naseg benda o slovenskoj mitologiji. Po meni nesto sto itekako nedostaje na domacoj sceni. Strani rok i metal bendovi dosta paznje posvecuju tradiciji svojih zemalja, religiji i istoriji, a sve sto nasi bendovi pokusaju da naprave nailazi na negodovanje - dobra stara prica o tome kako 'ne ide srpski jezik uz hard&heavy'. Ljudima je vise 'kul' da poslusaju pesmu o Finskoj, Svedskoj mitologiji, nego bilo sta sto potice sa ovih prostora. Za mene je ova pesma remek delo:

Nisan fan metala nikako ,al generalno, potcenjivanje domaćih metalaca je uglavnom iz razloga što sami nisu originalni i previše su pod uticajem onoga što slušaju tj.skloni su da bregovićevski "pozajmljuju" muzičku podlogu od inostranih bendova. Tekstovi su uglavnom na nivou Granda, čast izuzecima. Što se tiče tih tradicionalnih motiva tu je 357 dao najviše kvalitetnog materijala mada su ovdašnji hipster idioti i pomodari skloni da ih etiketiraju kao nešto što ne ide uz rok muziku. Takođe, mogao bih tu da svrstam i Bjesove koji se možda ne bave tom tematikom na tako direktan način ali u Marinkovim tekstovima ima i te kako religijskih motiva. I sećam se benda,mislim da se zovu Uneven...Ne znam šta se sa njima desilo i da li i dalje sviraju ali pre desetak godina su bili aktivni i bavili su se tom tematikom koju ti pominješ i najsličniji su bili ovome što si ti okačio. Videh na YT da su Pink metalci iz Alogije sa Acom Seltikom radili,takođe, nešto na tu temu. Da li su snimili samo singl ili je tu bilo još nečega, ne znam :-)

Послато са Lenovo A2010-a уз помоћ Тапатока

• Палац горе 1

Dzoni    2,616

Uf.. uglavnom se slazem sa tim sto si napisao. Ali, ima tu svacega, posebno kod ljubitelja bilo kakvog rok pravca kod nas - izmedju ostalog, to je najkritickije orijentisana publika (da se blago izrazim). Jedino su dzezeri veci meraci patke od rokera, pa posebno metalaca kao 'podgrupe' rokera. Ja samo hocu nekako da apostrofiram taj stav 'tudje-sladje' koji je prisutan u domacem metalu, a totalno je kontradiktoran u smislu da se u toj muzici prilicno cesto postuje tradicija svog podneblja. 

Sto se tice ostalih rok pravaca, da, apsolutno tu prednjaci 357 po patriotskoj i pravoslavnoj tematici, ali tu i tamo jos i moze da se nadje poneka grupa/pesma sa slicnim motivima (pocev od Corbe, Yu grupe itd..).

Bend Brankovica i Ace se zove Despot, ako se ne varam snimili su samo jedan album. I taj bend voleo ili ne veoma postujem, bas zbog tematike i koncepta koji furaju.

• Палац горе 1
  • Лајк 1

profesor    3,539

Kakve pjesme su se nekad stvarale. A danas, a danas...

• Палац горе 1