Jump to content

Уколико имате проблем са отварањем тема након апдејта сервера и форума, пробајте да промените на неку другу тему на дну форума, па се касније пробајте вратити на ову главну, јер ће до тада можда већ бити поправљено све.

Александар

Фудбалска репрезентација Србије

Recommended Posts

Izvini brate a ko bira struku? Ko postavlja i menja selektore? Ko je postavio Antica, ko mu je ponudio nastavak saradnje za vece pare i ko ga je posle svega sto je uradio za reprezentaciju na onakav nacin oterao?

Nemoj da se zajebavamo. Odgovornost za stanje u kome se nalazi nas fudbal je na svima koji se bave tim poslom a najveca je naravno na volusini Tomislavu. 

Mozda se nisam jasno izrazio.Ja ne pricam o TRENUTNOM stanju.Kad kazem struka, ne mislim na to ko je selektor danas, juce ili za pet godina.Pricam generalno zasto u fudbalu nemamo rezultate kao u drugim sportovima, a u mladjim kategorijama redovno igramo zavrsnice, a nekad cak i osvajamo velika takmicenja.Hteo sam da kazem da mi kvalitetne trenere nemamo UOPSTE.Bukvalno je nemoguce navesti trojicu vrhunskih srpskih trenera.Evo npr U19 reprezentacija je osvojila Evropsko prvenstvo.Za nekih 5-6 godina, kada svi ti igraci budu igrali za seniorsku reprezentaciju, lagano ce gubiti od istih tih igraca koje su sad pobedili.Imamo ogroman potencijal, ali nemamo ljude od znanja koji ce napraviti taj zavrsni korak pretvaranja talenata u ozbiljne igrace.Samo u tom dugorocnom kontekstu sam rekao da je Tomislav najmanji problem.

Ma kao i uvijek će biti. Trener kriv i igrači neće da se bore. Niko neće ni pomisliti da je problem u Karadziću. Toliko promijenjenih trenera i igrača u poslednje vrijeme, svi oni ne valjaju, ali jedan čovjek je uvijek u pravu. 

Mozda se nisam jasno izrazio.Ja ne pricam o TRENUTNOM stanju.Kad kazem struka, ne mislim na to ko je selektor danas, juce ili za pet godina.Pricam generalno zasto u fudbalu nemamo rezultate kao u drugim sportovima, a u mladjim kategorijama redovno igramo zavrsnice, a nekad cak i osvajamo velika takmicenja.Hteo sam da kazem da mi kvalitetne trenere nemamo UOPSTE.Bukvalno je nemoguce navesti trojicu vrhunskih srpskih trenera.Evo npr U19 reprezentacija je osvojila Evropsko prvenstvo.Za nekih 5-6 godina, kada svi ti igraci budu igrali za seniorsku reprezentaciju, lagano ce gubiti od istih tih igraca koje su sad pobedili.Imamo ogroman potencijal, ali nemamo ljude od znanja koji ce napraviti taj zavrsni korak pretvaranja talenata u ozbiljne igrace.Samo u tom dugorocnom kontekstu sam rekao da je Tomislav najmanji problem.

Ja se sa tobom ne slazem da nemamo trenere. Pa toliko je uspesnih trenera koji rade po inostranstvu ali jednostavno oni ne mogu da dodju na red od kumova, prijatelja i ostalih veza i vezica koje godinama vedre i oblace po Srbiji. Ako se nekim slucajem i zajebu i dodju do mesta selektora onda se izgube u zivom blatu i brlogu koje vlada u nasem fudbalu. Pa kad je jedan Dik Advokat zvao u reprezentaciju Lazovica iz partizana onda bi trebalo da ti sve bude jasno. Danasnji selektor je neznalica zesca. Covek je u karijeri vodio Javor i to je sve sto je radio u zivotu. A za sve ovo sto sam napisao pita se i odlucuje jedino volusina i niko drugi. Zato i treba da odgovara za sve rezultate. Kao sto se onda kada smo otisli u Juznu Afriku sepurio i razjapio tako i sada treba da podnese izvestaj i da ode iz FSS

Tosic nikada nije bio bek, od Banatskog Dvora je igrao na krilu, jedino ne znam za mladje kategorije.Markovic je jednostavno brzi od lopte i trebalo je da ostane bar jos dve sezone na nasim njivama da bi postao ozbiljan igrac.Ljajic je najblizi klasicnom kreativcu od svega sto imamo, ali evidentno ni od njega nema nista.Mi od Piksija nemamo klasicnu "desetku", a bilo je potencijala.Bosancica je unistila glava, Ninkovica tavorenje u Kijevu, Sasu Ilica alkohol....

Mislim da je kod nas najveci problem (ne)struka.To se potvrdilo cim je dosao Antic koji je od grupe gradjana napravio tim za koji i danas mislimo da je uz malo vise srece mogao da igra polufinale SP.Koga jos imamo od ozbiljnih trenera?Samo Boru Milutinovica.Nije nama problem Tole i menadzeri.Ozbiljan trener bi Jermene otresao sa sve Petrovicima, Bastama i Gavricem na krilu.Npr pogledate kosarku.Od 15 najboljih evropskih trenera, bar 7-8 je sa prostora SFRJ i zato uvek izlaze novi vrhunski igraci.U fudbalu toga nema.Nije cudno sto uvek imamo vrhunske rezultate u mladjim kategorijama, gde ipak vise zavisi od suvog kvaliteta i predispozicija nego od struke, a kasnije skoro niko od njih ne postane ozbiljan igrac jer se na pogresan nacin radi sa njima.Lako je Mitrovicu da dominira u U19 kategoriji kad je jedno sedam puta snazniji od svakog drugog.

Ljudi, mi godinama nemamo igraca koji je naucen da izvede obican centarsut, korner....A retki koji su to znali, poput Milijasa, uglavnom nisu imali nista drugo.Jedino kod nasih trenera postoji ono: "On je majstor, znaci da ne mora da trci".Nemojte o Kolarovu, on i u Sitiju zvekne ostru loptu pa ako se neko nadje, nadje se.I dalje tvrdim da je to apsolutno izvikan igrac koji je sticajem okolnosti zabo milionski ugovor u klubu koji i inace sve igrace preplacuje, koji 90% utakmica napada pa ne dolaze do izrazaja pukotine u odbrani.Desi se jednom u deset utakmica da Kolarov uputi loptu po zemlji u 16, Aguero utrci izmedju trojice i da gol, pa se onda fudbalske analfabete krste kako Gael Klisi moze da ima prednost i zasto igraci igraju bolje za klub nego za reprezentaciju....

Bosancica, Ilica i Ninkovica stavljati u istu recenicu sa Piksijem je u najmanju ruku vredjanje lika i dela Grande Piksija.

Mi smo zemlja koja u novijoj istoriji je u stanju da prozvede jedino kvalitetne odbrambene igrace.

Igraci u veznom redu su ili spori, ili brzi a bez ikakve tehnike i kontrole lopte. Nasi napadaci koji su na "ceni" ,se ne krecu ,nemaju tehnike , spori su i  nezgrapni, idu samo na neku snagu i probijanje. Nemamo ni jednog tehnicki potkovanog igraca koji moze da izbaci iz balansa protivnickog igraca, sve se svodi na neke pokusaje pretrcavanja protivnika. Cim nase mladje kategorije ostvaruju solidne rezultate znaci da talenata ima, ali da se sa njima ne radi na pravi nacin cim se nasi igraci izgube kada pocnu da igraju seniorski fudbal, a igraci drugih zemalja odskacu i prave dobre karijere, i u tom periodu prelaska iz mladjih kategorija u seniorsku fudbal mi izgubimo najvise talenata. Sta je razlog tome, struka ili nesto drugo nzm.

Englezi treći  :krstixf7:

Od kada pratim fudbal ti ljudi nisu napravili nikad ništa. A nije da nisu imali ozbiljnih igrača.  

A mi iza svih. Tole  :th_icon_hail:

Ako ti je to bio zadatak onda svaka čast. Nema šta. 

Дакле припадамо доњем дому. Мада бих ја нас померио негде између 44. и 54. места. Ако ништа, већина репрезентација макар из залагања према репрезентацији заслужују да буду испред нас.

Алал вера Толе, алал вера Фаљи, алал вера бата Ђоро... Доминирамо! Ако није проблем кад већ не можемо ад будемо у првих десет спреда, дај да будемо у првих десет отпозади.

Уопште се нисам потресао. Што се мене тиче репрезентација може да се угаси за стално.

Svaka cast momcima, odlicno odigrano. Ipak se vidi da fali Luka Jovic u spicu, steta sto se povredio. 

Takodje, mislim da je mogao i Ristic da ide na prvenstvo, da nije tu samo operacija krajnika u pitanju, ali... Zao mi je sto ne gledamo tamo i njih dvojicu.

Odigrasmo odlicno danas, steta sto ne koristimo sanse,jbg. Jovic bi bio agano najbolji strelac ovog prvenstva. Razlika izmedju njega i Saponjica je ogromna iako se cini da nije tako. Gajic desni spoljni je odlican igrac, meni najubedljiviji.

Onaj mali milinkovic savic kakva je igracina steta sto nije prvo dosao u nas klub pa onda da ide u inostranstvo mali je novi balak on mora pod hitno u A reprezentaciju , delka lopte kao rukom a jak je kao konj bice ubica samo pravilno da se razvija , mali zivkovic je mnogo sebican a saponjic prenaduvan igrac menadzerski luka je za njega klasa ovaj mali ima tremu samo takvu , a gacinovic pokazuje zasto ce da ide preko gajic i antonov bi nam legli kao budali samar...

Како поред Раче и Фејсе?Си луд?Зато нам тако и иде.Уопште ме не интересује А тим,јеб'о их Ћурчић и во.

Како поред Раче и Фејсе?Си луд?Зато нам тако и иде.Уопште ме не интересује А тим,јеб'о их Ћурчић и во.

Извињавам се,пребаците ово у репрезентацију Србије.Грешка.

​Pa naravno moraju ta 2 buzdovana da igraju , a reprezentacija  treba da skartira te menadzerske igrace ubaciti malog radoju milinkovic savica zategli bi vezni red samo tako .

Posted (измењено)

Odgledao sam celu utakmicu,dobro su igrali,malo mi se nije svidjelo kad smo dali drugi gol sto se stalo,okrenulo da se cuva gol a mogli smo im dati jos 2 gola da se nastavilo igrati agresivno u polju oni su usli zadnjih 20 minuta sa 3 napred i jos 3 ofanzivna sto bi nama ostavilo jako dosta prostora ali ok turnir je u pitanju i treba voditi brigu...

Paunovic pokazao Lalatu sta znaci spremiti tim sa dve taktike,4-2-3-1 i na 3-4-3(tacnije 3-6-1),nema da se pogube vec svi spremni,samo digne ruku i pokaze opciju,transformacija odmah kako treba,kod nas protiv Radnickog na Marakani propast pri promeni formacije,sve sablonski u pm...

Rile da je ostisao bio bi u prvoj umjesto Zdjelara,bolji je igrac od Zdjelara,Jovic bolji od Saponjica ali jbg.povreda...

Maksimovic ce vrlo brzo put lige petice,jos ovu sezonu u Astani i polako gazi krupnim koracima napred(inace da naspomenem da smo mi njega dali Domzalama i doplatili za Parkera ,bravo Terza skaute nas :2gxij5g:)...

Mali desni bek OFK-e,jako dobar,Grujic usao u utakmicu lepo,Mijat mora da poradi na sutu,ali njemu sve pohvale jer  prelepo je vidjeti igraca koji nije klasicni linijas a krilo je,kako lepo ima dribling u sredinu,kako lepo koristi prostor izmedju beka i stopera,sve bi dao da hoce doci kod nas u Zvezdu.

Zivkovic previse glumi da je zvezda a nije,koristan igrac ali igraj fudbal,udarile mu u glavu price novina,od 3 miliona o Sevilji i slicno,on ima da radi jos koliko hoces da bi dostigao taj nivo,osim brzine i driblinga u desno jos nista on nema za ligu petice,mora da poradi na ponasanju i odnosu prema igri...

Saponjic ulazi u sanse ali ga nece gol,ja da sam seletor ili trener savetovao bi mu da se malo vise krece,previse je statican,nije on spor ili trom igrac pa da nemoze,itekako moze i mora da se vise krece i da vise ucestvuje u samoj igri,da odigra neki dupli pas,da udje u prostor i otvori isti,realizacija dodje sama kao i kod Luke naseg...

Ostali svi ok,lepo odradjena utakmica,cestitke momcima i Paunovicu,sledeci je Meksiko...

Edited by ALcaponeDeLiJa

Po ovome sto sam gledao do sad mislim da imamo fine sanse za neko cetvrtfinale, a uz malo srece mozda i nesto vise. Zao mi je sto ne igra Luka jer sam siguran da bi sa njim vec imali dvije pobjede. Fali nam jedan takav napadac u ovoj ekipi. Svaka cast Saponjicu, ali  Luka je mnogo bolji.

Овај Мали везе са фудбалом нема. Како ли су они добили Мексико, то ће изгледа бити мистерија... Наши одлични и лепо играју. Мали Шапоњић... Дечка нису требали ни да зову на СП, штета је што је Јовић повређен. Углавном, лепо то изгледа за око и можемо до неког 1/4 финала, евентуално до 1/2 финала.

Odgledao sam celu utakmicu,dobro su igrali,malo mi se nije svidjelo kad smo dali drugi gol sto se stalo,okrenulo da se cuva gol a mogli smo im dati jos 2 gola da se nastavilo igrati agresivno u polju oni su usli zadnjih 20 minuta sa 3 napred i jos 3 ofanzivna sto bi nama ostavilo jako dosta prostora ali ok turnir je u pitanju i treba voditi brigu...

Paunovic pokazao Lalatu sta znaci spremiti tim sa dve taktike,4-2-3-1 i na 3-4-3(tacnije 3-6-1),nema da se pogube vec svi spremni,samo digne ruku i pokaze opciju,transformacija odmah kako treba,kod nas protiv Radnickog na Marakani propast pri promeni formacije,sve sablonski u pm...

Rile da je ostisao bio bi u prvoj umjesto Zdjelara,bolji je igrac od Zdjelara,Jovic bolji od Saponjica ali jbg.povreda...

Maksimovic ce vrlo brzo put lige petice,jos ovu sezonu u Astani i polako gazi krupnim koracima napred(inace da naspomenem da smo mi njega dali Domzalama i doplatili za Parkera ,bravo Terza skaute nas :2gxij5g:)...

Mali desni bek OFK-e,jako dobar,Grujic usao u utakmicu lepo,Mijat mora da poradi na sutu,ali njemu sve pohvale jer  prelepo je vidjeti igraca koji nije klasicni linijas a krilo je,kako lepo ima dribling u sredinu,kako lepo koristi prostor izmedju beka i stopera,sve bi dao da hoce doci kod nas u Zvezdu.

Zivkovic previse glumi da je zvezda a nije,koristan igrac ali igraj fudbal,udarile mu u glavu price novina,od 3 miliona o Sevilji i slicno,on ima da radi jos koliko hoces da bi dostigao taj nivo,osim brzine i driblinga u desno jos nista on nema za ligu petice,mora da poradi na ponasanju i odnosu prema igri...

Saponjic ulazi u sanse ali ga nece gol,ja da sam seletor ili trener savetovao bi mu da se malo vise krece,previse je statican,nije on spor ili trom igrac pa da nemoze,itekako moze i mora da se vise krece i da vise ucestvuje u samoj igri,da odigra neki dupli pas,da udje u prostor i otvori isti,realizacija dodje sama kao i kod Luke naseg...

Ostali svi ok,lepo odradjena utakmica,cestitke momcima i Paunovicu,sledeci je Meksiko...

​Nemojte pretjerivati za Terzića. Kakve veze on ima sa odlaskom Maksimovića. On ima veze jedino sa 80 000 koje su Domžale trebale da isplate Zvezdi, Kao kompenzaciju, jer je neko pametan dozvolio da Maksimović ode za džabe. Od kako je Terzić došao niko (a da vrijedi) nije otišao džabe.

Malo o ekipi. Mene su najviše oduševili bekovi iz OFKe, oba su fantastični. Mali Mandić je odličan igrač, gledao sam ga u prvenstvu protiv partizana kad je bilo 2:2 oduševio me je, a i sad na prvenstvu igra odlično. Milinković-Savić fantastičan. Ja ne mogu da vjerujem kakav je igrač. Ako popravi kondiciju biće top klasa.