Jump to content

Уколико имате проблем са отварањем тема након апдејта сервера и форума, пробајте да промените на неку другу тему на дну форума, па се касније пробајте вратити на ову главну, јер ће до тада можда већ бити поправљено све.

Александар

Фудбалска репрезентација Србије

Recommended Posts

U Celziju Luiz igra iza Matica, u Sitiju Fernandinjo iza Turea. To nije nista cudno, samo sto kod nas to ne treba da igra Fejsa.

Ma slažem se za Mustafu. I dok je bio u Zvezdi ja sam se tresao na svaki centaršut, nešto kao sad Bajko. 

Za Baneta je druga stvar u pitanju, on je sinoć igrao štopera i nikako nije bio u mogućnosti da bude ofanzivniji kao u Čelziju gdje igra isključivo desnog beka. Sve ovo pričam o drugom poluvremenu, jer prvo nisam gledao.

Matić je doktor fudbala i sa njim je sad moguće to držanje lopte, a naravno dok su igrali Radovanović, Raća i Ignjovski to nije bilo moguće.

Neko pomenu i da niko ne igra sa dva zadnja vezna i to nije tačno.

Na primjer:

Brazil: Fernandinjo i Paulinjo,

Francuska: Pogba, Kabaje, Matuidi (znači 3 komada)

Italija: Montolivo, Mota,

Njemačka: Švajni i Lam,

Argentina: Gago i Maskerano.

Ima tu još primjera, ali su ovo uz Španiju najjače reprezentacije na svijetu. Španija doduše igra samo sa Busketskom, ali ima neku specifičnu igru sa još tri centralna vezna, gdje Inijesta pokriva poziciju lijevog krila.

Nisam mislio u tom kontekstu. Ovi gore nabrojani igrači jednako dobro djeluju u oba pravca, zatvaraju u odbrani, a jednako su opasni i po protivnički gol, dok kod nas dva zadnja vezna nemaju nikakvu ulogu osim da kvare igru protivnika

Fejsa nije igrac za reprezentaciju koja pretenduje da bude na ozbiljnom nivou, i da bude ucesnik evropskih i svetskih prvenstava.

Slažem se da nije vrhunski kalibar, ali je i činjenica da na toj poziciji (zadnjeg veznog) mi nemamo vrhunskog igrača koji bi bio par Matiću.

Volio bih da mi ti ili neko navede primjer igrača koji je bolji od Fejse i da mi to obrazloži.

Ja mislim da znam jednog, a poslije ću napisati njegovo ime, ali čekam da vidim prvo vaše mišljenje.

Nemoj ovo da shvatiš kao provokaciju, nego čisto kao dijalog.

Nisam mislio u tom kontekstu. Ovi gore nabrojani igrači jednako dobro djeluju u oba pravca, zatvaraju u odbrani, a jednako su opasni i po protivnički gol, dok kod nas dva zadnja vezna nemaju nikakvu ulogu osim da kvare igru protivnika

Matić na primjer nije takav igrač. On je jedan od onih koji igra u oba pravca. Na primjeru Argentine možeš vidjeti da oni imaju dvojicu koji samo kvare igru. Pa ovi Francuzi mi nisu nešto kreativni, osim Pogbe. Pa i 2 Brazilca su skroz defnzivno orijentisani.

Zato mislim da je odlična kombinacija jedan defanzivno orijentisan i jedan kreativac kao Matić.

Tim se sastavlja u odnosu na kvalitet igraca. Ne mozes da igras sa dva zadnja vezna kad imas skroman izbor. Matic je odlican igrac, koji se odlicno snalazi u oba pravca. Njemu ne treba jos neko smetalo, dovoljni su mu protivnici. Ostali igraci koji konkurisu za zadnjeg veznog su- Raca, Ignjovski, Fejsa, Milivojevic i Mijailovic. Ne mogu trenutno da se setim jos nekog imena. Izuzev Matica, ostali su prosek.

Ma ova prijateljska nije nikakvo mjerilo. Ne samo naše ekipe nego i ostalih. Sezona je pri kraju, slijede veoma bitne utakmice za mnoge igrače što u ligi što u Ligi Šampiona. Vidjelo se da su se čuvali svi igrači koji su važni za svoje klubove. Npr. kod nas Bane, Kolarov, Matić.. Gledao sam Argentinu i Mesijevo šetanje.. Pa Španija-Italija.. Termin za odigravanje ovih pripremnih utakmica je više nego debilan. Pogotovo za ove dobre igrače koji imaju i finiš lige i Evropu. 

Ajd sve (Mustafa iako Brkic igra u 16x boljem klubu,Bane na pogresnom mestu u formaciji :facepalm: ,Fejsa nepotreban al ajd bar ipak igra u jakom timu)ali zivo me interesuje na koju to foru Rukavina i Radosav Petrovic i dalje igraju za reprezentaciju,to ako je Drulovicevo trenersko opredeljenje onda sam se ja debelo zafrkao(citaj *AJEBAO) kad sam ga svrstao u one ,,podobne,, za mesto selektora :facepalm:

Kuburimo sa golmanima, ali po meni trenutno treba da brani Avramov,covek je u fantasticnoj formi. On i Mustafa da se bore za mesto prvog golmana. Mislim da je Brkic izgubio mesto prvog golmana u Udinezeu jer je kiksao vise puta ove sezone. 

Tim se sastavlja u odnosu na kvalitet igraca. Ne mozes da igras sa dva zadnja vezna kad imas skroman izbor. Matic je odlican igrac, koji se odlicno snalazi u oba pravca. Njemu ne treba jos neko smetalo, dovoljni su mu protivnici. Ostali igraci koji konkurisu za zadnjeg veznog su- Raca, Ignjovski, Fejsa, Milivojevic i Mijailovic. Ne mogu trenutno da se setim jos nekog imena. Izuzev Matica, ostali su prosek.

U ovoj formaciji, sa jednim napadačem i 3 igrača iza njega obično se igra sa 2 zadnja vezna. To je formacija 4-2-3-1. 

Uvijek je igraju Portugalci, Brazilci, zadnjih 5-6 godina Njemci, Francuzi, Holanđani, Argentinci i mnogi drugi.

Ovi igrači što si ih nabrojao na toj poziciji su tragedija od igrača. Nema tu čestitog igrača i realno je Fejsa za njih doktor. Jedini igrač, a da je Srbin koji može igrati na toj poziciji prije fejse po meni je Kuzmanović. Njega ne zovu ko zna zbog čega iako u Interu u poslednje vrijeme često igra u prvoj postavi ili ulazi sa klupe.

Fejsa ipak igra ozbiljnu ligu, i to standardno, i plus evropu. Priznaćeš da niko od ovih ostalih nije ni blizu toga. 

Nama su 2 igrača na poziciji zadnjeg veznog od kojih sam ja dosta očekivao u reprezentaciji bukvalno propala, a to su Kačar i Medojević. Za ovog drugog još ima šanse.

Stvarno ne mogu vjerovati da neko poziva raću petrovića, pa on je igrač kvaliteta Gogića i Kovačevića iz Zvezde ili onog Saše Markovića iz partizana.

I još jedno zaboravih, a nisam siguran dal si ti napisao da Fejsa Matiću pokriva leđa. To po formaciji nije tačno. On pokriva leđa Tadiću, Tošiću, Markoviću i Kolarovu kad ode naprijed.

To je neko moje mišljenje o ovoj poziciji.

Po meni Medojevic igra ove godine dosta dobro i dosta redovno,pratim Bundes i znam to,zasluzuje poziv.Kuzmanovic se nepoziva iz ko zna kojeg razloga,momak je sjajan igrac i sjajan covek,igra u velikom klubu,manje vise redovan,tek 26 godina,ali jbg,nije Ramadanijev :).

Nikad mi nista u fudbalu ,bar u seniorskom necemo uradit,nemamo mi sistem a ni znanje za nesto veliko,dzaba igraci iz Celzija,Man City,Benfika,Lion itd.nemamo sistem,kod nas reprezentacija sluzi za prodaju igraca,kod nas je bitnije ko je mladji a ne ko je kvalitetniji,meni su likovi ubili svaku zelju za bodrenjem iste,pratim ja to,navijam,zelim ali nema tog zara vise,sve su ubili sa tim glupostima i pricama ,e pomladjivanje,cega pomladjivanje jbt. nemamo 5 igraca od 30 da kazes da su mladi,mada kod nas su talenti i sa 25 jos uvek :),pa nije ovo pijaca jbt.,ustvari jeste :facepalm:

Posted (измењено)

Po meni Medojevic igra ove godine dosta dobro i dosta redovno,pratim Bundes i znam to,zasluzuje poziv.Kuzmanovic se nepoziva iz ko zna kojeg razloga,momak je sjajan igrac i sjajan covek,igra u velikom klubu,manje vise redovan,tek 26 godina,ali jbg,nije Ramadanijev :).

Nikad mi nista u fudbalu ,bar u seniorskom necemo uradit,nemamo mi sistem a ni znanje za nesto veliko,dzaba igraci iz Celzija,Man City,Benfika,Lion itd.nemamo sistem,kod nas reprezentacija sluzi za prodaju igraca,kod nas je bitnije ko je mladji a ne ko je kvalitetniji,meni su likovi ubili svaku zelju za bodrenjem iste,pratim ja to,navijam,zelim ali nema tog zara vise,sve su ubili sa tim glupostima i pricama ,e pomladjivanje,cega pomladjivanje jbt. nemamo 5 igraca od 30 da kazes da su mladi,mada kod nas su talenti i sa 25 jos uvek :),pa nije ovo pijaca jbt.,ustvari jeste :facepalm:

Medojevica nisam pratio, pa tu ne mogu nista da prokomentarisem. A sto se ostaloga tice, slazem se od reci do reci. Toliko sam oguglao sto se tice reprezentacije, da mi je prakticno svejedno. Onaj osecaj, kad ti nesto tu ne stima i ne osecas ni euforiju ni bilo sta drugo. Za to je kriv Tomislav Karadzic i oni koji ga podrzavaju, koji mu cuvaju ledja. 

Edited by AleksMCZ

Osetice se euforija kada pocnu kvalifikacije,sto bi divljali protiv Irske u prijateljskoj utakmici.Neverujem da je iko sa nestrpljenjem cekao ovaj mec,ali mene prvog zanima kako cemo da se ponasamo u sledecim kvalifikacijama.

Sto se tice selektora juce sam gledao emisiju Nebojse Petrovica i u intervjuu sa Karadzicem,ostao je ovaj drugi zagonetan da se mozda cekaju Piksi i Mihajlovic,samo mi nije jasno zasto opet Mihajlovic ?

Rok za dovodjenje novog selektora je 12. jun i sigurno nece Drulovic da ostane po intervjuu mada ja nista protiv ne bih imao.

Osetice se euforija kada pocnu kvalifikacije,sto bi divljali protiv Irske u prijateljskoj utakmici.Neverujem da je iko sa nestrpljenjem cekao ovaj mec,ali mene prvog zanima kako cemo da se ponasamo u sledecim kvalifikacijama.

Sto se tice selektora juce sam gledao emisiju Nebojse Petrovica i u intervjuu sa Karadzicem,ostao je ovaj drugi zagonetan da se mozda cekaju Piksi i Mihajlovic,samo mi nije jasno zasto opet Mihajlovic ?

Rok za dovodjenje novog selektora je 12. jun i sigurno nece Drulovic da ostane po intervjuu mada ja nista protiv ne bih imao.

Ma kakve kvalifikacije i euforija to dvoje nema nista zajednicko,veruj mi,znam po sebi...

To i jeste nas problem,nemamo mi kult reprezentacije,prvo ponasanje pa tek onda ostalo,nema tu ni grama profesionalnosti.

Zasto bi divljali,pa pogledaj snimke kako divljaju Irci pred utakmicu :),ispred stadiona kolo lulja,vidjet ces kad bude turneja po Latino Americi,za gore njih je utakmica reprezentacije svetinja,dal igrali protiv Paname ili protiv Francuske njima isto :raz_097: ,euforija uvek tu,pozitivna atmosfera uvek tu,kod nas to nema...

Kako cemo se ponasati,pa isto kao i predhodniih godina,decenija itd.veruj mi nista novo vidjet neces,nemas razloga za bilo kakav optimizam,ako kojim ,,cudom,, i izborimo Evropsko,opet ce biti trte mrte i izbora igraca,ljutnje,uvaljivanje menadzera,bice ucjena,neko ce se pobuniti opet,ispast ce svadja,neko ce lokat pivu i sve isto, :raz_097: pa to nije od jucer to je uvek tako ...!

Sto se tice Drulovica ja nemam zamerku kao trenera,svatanje fudbala ali mislim da ce biti istrosen tako lako,pristat ce na sve da ostane a to nece nikom nista doneti dobro osim pojedincima,mislim da je dobar trener,perspektivan selektor ali takvi najgore prolaze...

Ma kakve kvalifikacije i euforija to dvoje nema nista zajednicko,veruj mi,znam po sebi...

To i jeste nas problem,nemamo mi kult reprezentacije,prvo ponasanje pa tek onda ostalo,nema tu ni grama profesionalnosti.

Zasto bi divljali,pa pogledaj snimke kako divljaju Irci pred utakmicu :),ispred stadiona kolo lulja,vidjet ces kad bude turneja po Latino Americi,za gore njih je utakmica reprezentacije svetinja,dal igrali protiv Paname ili protiv Francuske njima isto :raz_097: ,euforija uvek tu,pozitivna atmosfera uvek tu,kod nas to nema...

Kako cemo se ponasati,pa isto kao i predhodniih godina,decenija itd.veruj mi nista novo vidjet neces,nemas razloga za bilo kakav optimizam,ako kojim ,,cudom,, i izborimo Evropsko,opet ce biti trte mrte i izbora igraca,ljutnje,uvaljivanje menadzera,bice ucjena,neko ce se pobuniti opet,ispast ce svadja,neko ce lokat pivu i sve isto, :raz_097: pa to nije od jucer to je uvek tako ...!

Sto se tice Drulovica ja nemam zamerku kao trenera,svatanje fudbala ali mislim da ce biti istrosen tako lako,pristat ce na sve da ostane a to nece nikom nista doneti dobro osim pojedincima,mislim da je dobar trener,perspektivan selektor ali takvi najgore prolaze...

Ja se barem nadam za euforiju,secam se kad smo popadali sa jedne klupe cale i ja protiv Nemaca na Svetskom,kad smo bili Rumune 5:1 i ceo dan na primer cekao Austriliju da prodjemo dalje,sa vec pripremljenim skuterom i zastavama za proslavu..

Sta znam brate,iskreno se nadam da mozemo da se vratimo makar na put gde je Antic krenuo,ali za takvu reklamu su nam potrebni mediji,jer pogledaj SOS na primer gde svi kukaju na Mihajlovica zbog Ljajica i Matica,novinar cak pisao broj tacninh dodavanja za vreme meca i pita kako to da Mihajlovic nije mogao da vidi to.

Ako dodje selektor kakav treba da dodje,prvi cu biti uz njih.

Ja se barem nadam za euforiju,secam se kad smo popadali sa jedne klupe cale i ja protiv Nemaca na Svetskom,kad smo bili Rumune 5:1 i ceo dan na primer cekao Austriliju da prodjemo dalje,sa vec pripremljenim skuterom i zastavama za proslavu..

Sta znam brate,iskreno se nadam da mozemo da se vratimo makar na put gde je Antic krenuo,ali za takvu reklamu su nam potrebni mediji,jer pogledaj SOS na primer gde svi kukaju na Mihajlovica zbog Ljajica i Matica,novinar cak pisao broj tacninh dodavanja za vreme meca i pita kako to da Mihajlovic nije mogao da vidi to.

Ako dodje selektor kakav treba da dodje,prvi cu biti uz njih.

Isto i kod mene bilo,ali od tad je i krenuo sunovrat,ako malo bole razmislis,cim je zavrseno ono sa Rumunima nastao je haos,ovaj trazio 3x vece pare,posvadjali se za premije,pripreme bile katastrofa,ispraceni i jos brze vraceni  :facepalm: ,to bi se isto ponovilo,to nije prvi put,vec 10x,nazalost,zato ti i kazem nista novo neces vidjeti...

Isto i kod mene bilo,ali od tad je i krenuo sunovrat,ako malo bole razmislis,cim je zavrseno ono sa Rumunima nastao je haos,ovaj trazio 3x vece pare,posvadjali se za premije,pripreme bile katastrofa,ispraceni i jos brze vraceni  :facepalm: ,to bi se isto ponovilo,to nije prvi put,vec 10x,nazalost,zato ti i kazem nista novo neces vidjeti...

Ne reci 2 puta ! :)

Optimista sam pa cemo da vidimo,dotakli smo dno dna,od ovoga gore ne moze

Imamo li mi zensku fudbalsku reprezentaciju, pade mi nesto na pamet kad sam procitao da je nasa bivsa igracica osvojila sa volzburgom ligu sampiona

Voleo bih da Drulović ostane trajni selektor, jer mislim da može napraviti rezultat. I dalje mislim da u reprezentaciji mora da bude mesta i za iskusnije poput Žigića, Krasića...