Jump to content

Фудбалска репрезентација Србије

Recommended Posts

Posted (измењено)

Mladi pokidali. A ovi senori... pa sta znam... prvo pol. srednje zalosno... Trebalo je da bude 2-0 za Irce, al' sudija im ponisti cist gol. Drugo pol. bolje, ali daleko je sve to od necega ozbiljnog. Drulovic je tu da bude v.d., posle ko zna sta ce biti... Nisam optimista sto se tice A reprezentacije.

Edited by AleksMCZ

Надам се да си био саркастичан... 

Елем, гол Ираца је с пуним правом поништен јер је овај играч Ирске који је био ближе голу закачио лопту када је онај други ухватио полу-волеј. Друго полувреме је путоказ како може и мора да се игра. Лагано, смирено, без срљања и голови ће стићи. Оставити Друлу за селектора, ем што немамо пара да јуримо неког баш до јаја, ем што не бих да гледам Илију Петковића на месту селектора или неког сличног Батађористу.

Надам се да си био саркастичан... 

Елем, гол Ираца је с пуним правом поништен јер је овај играч Ирске који је био ближе голу закачио лопту када је онај други ухватио полу-волеј. Друго полувреме је путоказ како може и мора да се игра. Лагано, смирено, без срљања и голови ће стићи. Оставити Друлу за селектора, ем што немамо пара да јуримо неког баш до јаја, ем што не бих да гледам Илију Петковића на месту селектора или неког сличног Батађористу.

Sa ovim se potpuno slažem. Doduše nisam gledao prvo poluvrijeme, a drugom je bilo odlično. Netipične greške za Ivanovića (dvije), ali on ima pravo na to makar na prijateljskim utakmicama. Mustafa sve bolji, odlična stvar za Zvezdu što je otišao u Grčku.

Ono malo meča što sam gledao, mogu opisati kao nastavak srednje žalosti kao i do sada. Ne ide mi u glavu samo taj zatucani sistem sa dva klasična zadnja vezna koji prema napred nemaju nikakvih ambicija. Pa kod nas je uvedena nova pozicija u teoriji fudbala POMOĆNI ZADNJI VEZNI. Fejsa čuva leđa Matiću čitav meč. Zato su nam takvi i rezultati i klubova i reprezentacije

Onaj fudbal, sto smo igrali pod vodjstvom Antica, je u poredjenju sa ovom lakrdijom, fudbal iz neke udaljene galaksije, gde covekolia bica igraju kung fu fudbalicu. Kao onaj film, ako je neko gledao... Spali smo dotle da se plasimo Jermenije. Mada, brukali smo se i pre Antica. Dok god je mafija u FSS i oko njega, nemamo cemu da se nadamo. 

Posted (измењено)

Матора дртина out, Антара in. Идеално по мојем укусу.

Onaj fudbal, sto smo igrali pod vodjstvom Antica, je u poredjenju sa ovom lakrdijom, fudbal iz neke udaljene galaksije, gde covekolia bica igraju kung fu fudbalicu. Kao onaj film, ako je neko gledao... Spali smo dotle da se plasimo Jermenije. Mada, brukali smo se i pre Antica. Dok god je mafija u FSS i oko njega, nemamo cemu da se nadamo. 

:smeh211: Каква коинциденција.

Edited by Никола '89.

Да, али види какве је играче Антић имао тада и ко је од тих играча остао у репрезентацији. Дакле, небо и земља. Ми имамо сада поприлично младу репрезентацију и не може се од њих очекивати да сада играју неки астрономски фудбал јер су још млади, али се види да се полако ствара некаква игра. То држање лопте, мирноћа у игри, сигурност у пасовима итд.

Sa ovim se potpuno slažem. Doduše nisam gledao prvo poluvrijeme, a drugom je bilo odlično. Netipične greške za Ivanovića (dvije), ali on ima pravo na to makar na prijateljskim utakmicama. Mustafa sve bolji, odlična stvar za Zvezdu što je otišao u Grčku.

Ово болдовано... Бане је нешто лоше одиграо, ако не и најлошије. Директан кривац за гол Ираца, али 'ајде. Играо је превише дефанзивно колико сам ја могао да видим, а то му не лежи... Он треба да игра као што игра у Челзију, значи нешто офанзивније а не онолико дефанзивно, даш му мало слободе, да повуче напред. Мустафа к'о мустафа... Нит' смрди, нит' мирише, али да је он један глуп голман, то да и ово не кажем само због тога што је играо за Партизан него овако. Не уме да процени када треба да изађе и покупи лопту, нешто се мангупира па као покушава левом да избацује лопту, као он је сад голманчина светског гласа а не може пола да пребаци са том ногом, слабо превише.

Posted (измењено)

Lakrdija je i sto je A reprezentacija toliko podmladjena, da se sve raspalo. U A reprezentaciju se uvodi par mladih igraca, a ne ovako. To nisam ja izmislio, nego se oduvek tako radilo. Za A reprezentaciju uvek treba da igraju najbolji, bez obzira na godine. Nije ovo podmladjivanje reprezentacije, nego ''stavljanje u izlog'' mladih igraca kako bi im cena bila veca, i kako bi se lakse prodali. Od svog ovog ''podmladjivanja'' najvise menadzeri i drugi muljatori profitiraju. 

I da dodam...

Mi imamo toliko mladjih selekcija, da nam nije potrebna jos jedna mlada reprezentacija.

Edited by AleksMCZ

Ono malo meča što sam gledao, mogu opisati kao nastavak srednje žalosti kao i do sada. Ne ide mi u glavu samo taj zatucani sistem sa dva klasična zadnja vezna koji prema napred nemaju nikakvih ambicija. Pa kod nas je uvedena nova pozicija u teoriji fudbala POMOĆNI ZADNJI VEZNI. Fejsa čuva leđa Matiću čitav meč. Zato su nam takvi i rezultati i klubova i reprezentacije

U Celziju Luiz igra iza Matica, u Sitiju Fernandinjo iza Turea. To nije nista cudno, samo sto kod nas to ne treba da igra Fejsa.

Да, али види какве је играче Антић имао тада и ко је од тих играча остао у репрезентацији. Дакле, небо и земља. Ми имамо сада поприлично младу репрезентацију и не може се од њих очекивати да сада играју неки астрономски фудбал јер су још млади, али се види да се полако ствара некаква игра. То држање лопте, мирноћа у игри, сигурност у пасовима итд.

Ово болдовано... Бане је нешто лоше одиграо, ако не и најлошије. Директан кривац за гол Ираца, али 'ајде. Играо је превише дефанзивно колико сам ја могао да видим, а то му не лежи... Он треба да игра као што игра у Челзију, значи нешто офанзивније а не онолико дефанзивно, даш му мало слободе, да повуче напред. Мустафа к'о мустафа... Нит' смрди, нит' мирише, али да је он један глуп голман, то да и ово не кажем само због тога што је играо за Партизан него овако. Не уме да процени када треба да изађе и покупи лопту, нешто се мангупира па као покушава левом да избацује лопту, као он је сад голманчина светског гласа.

Ma slažem se za Mustafu. I dok je bio u Zvezdi ja sam se tresao na svaki centaršut, nešto kao sad Bajko. 

Za Baneta je druga stvar u pitanju, on je sinoć igrao štopera i nikako nije bio u mogućnosti da bude ofanzivniji kao u Čelziju gdje igra isključivo desnog beka. Sve ovo pričam o drugom poluvremenu, jer prvo nisam gledao.

Matić je doktor fudbala i sa njim je sad moguće to držanje lopte, a naravno dok su igrali Radovanović, Raća i Ignjovski to nije bilo moguće.

Neko pomenu i da niko ne igra sa dva zadnja vezna i to nije tačno.

Na primjer:

Brazil: Fernandinjo i Paulinjo,

Francuska: Pogba, Kabaje, Matuidi (znači 3 komada)

Italija: Montolivo, Mota,

Njemačka: Švajni i Lam,

Argentina: Gago i Maskerano.

Ima tu još primjera, ali su ovo uz Španiju najjače reprezentacije na svijetu. Španija doduše igra samo sa Busketskom, ali ima neku specifičnu igru sa još tri centralna vezna, gdje Inijesta pokriva poziciju lijevog krila.

U Celziju Luiz igra iza Matica, u Sitiju Fernandinjo iza Turea. To nije nista cudno, samo sto kod nas to ne treba da igra Fejsa.

Ma slažem se za Mustafu. I dok je bio u Zvezdi ja sam se tresao na svaki centaršut, nešto kao sad Bajko. 

Za Baneta je druga stvar u pitanju, on je sinoć igrao štopera i nikako nije bio u mogućnosti da bude ofanzivniji kao u Čelziju gdje igra isključivo desnog beka. Sve ovo pričam o drugom poluvremenu, jer prvo nisam gledao.

Matić je doktor fudbala i sa njim je sad moguće to držanje lopte, a naravno dok su igrali Radovanović, Raća i Ignjovski to nije bilo moguće.

Neko pomenu i da niko ne igra sa dva zadnja vezna i to nije tačno.

Na primjer:

Brazil: Fernandinjo i Paulinjo,

Francuska: Pogba, Kabaje, Matuidi (znači 3 komada)

Italija: Montolivo, Mota,

Njemačka: Švajni i Lam,

Argentina: Gago i Maskerano.

Ima tu još primjera, ali su ovo uz Španiju najjače reprezentacije na svijetu. Španija doduše igra samo sa Busketskom, ali ima neku specifičnu igru sa još tri centralna vezna, gdje Inijesta pokriva poziciju lijevog krila.

Nisam mislio u tom kontekstu. Ovi gore nabrojani igrači jednako dobro djeluju u oba pravca, zatvaraju u odbrani, a jednako su opasni i po protivnički gol, dok kod nas dva zadnja vezna nemaju nikakvu ulogu osim da kvare igru protivnika

Fejsa nije igrac za reprezentaciju koja pretenduje da bude na ozbiljnom nivou, i da bude ucesnik evropskih i svetskih prvenstava.

Slažem se da nije vrhunski kalibar, ali je i činjenica da na toj poziciji (zadnjeg veznog) mi nemamo vrhunskog igrača koji bi bio par Matiću.

Volio bih da mi ti ili neko navede primjer igrača koji je bolji od Fejse i da mi to obrazloži.

Ja mislim da znam jednog, a poslije ću napisati njegovo ime, ali čekam da vidim prvo vaše mišljenje.

Nemoj ovo da shvatiš kao provokaciju, nego čisto kao dijalog.

Nisam mislio u tom kontekstu. Ovi gore nabrojani igrači jednako dobro djeluju u oba pravca, zatvaraju u odbrani, a jednako su opasni i po protivnički gol, dok kod nas dva zadnja vezna nemaju nikakvu ulogu osim da kvare igru protivnika

Matić na primjer nije takav igrač. On je jedan od onih koji igra u oba pravca. Na primjeru Argentine možeš vidjeti da oni imaju dvojicu koji samo kvare igru. Pa ovi Francuzi mi nisu nešto kreativni, osim Pogbe. Pa i 2 Brazilca su skroz defnzivno orijentisani.

Zato mislim da je odlična kombinacija jedan defanzivno orijentisan i jedan kreativac kao Matić.

Tim se sastavlja u odnosu na kvalitet igraca. Ne mozes da igras sa dva zadnja vezna kad imas skroman izbor. Matic je odlican igrac, koji se odlicno snalazi u oba pravca. Njemu ne treba jos neko smetalo, dovoljni su mu protivnici. Ostali igraci koji konkurisu za zadnjeg veznog su- Raca, Ignjovski, Fejsa, Milivojevic i Mijailovic. Ne mogu trenutno da se setim jos nekog imena. Izuzev Matica, ostali su prosek.

Ma ova prijateljska nije nikakvo mjerilo. Ne samo naše ekipe nego i ostalih. Sezona je pri kraju, slijede veoma bitne utakmice za mnoge igrače što u ligi što u Ligi Šampiona. Vidjelo se da su se čuvali svi igrači koji su važni za svoje klubove. Npr. kod nas Bane, Kolarov, Matić.. Gledao sam Argentinu i Mesijevo šetanje.. Pa Španija-Italija.. Termin za odigravanje ovih pripremnih utakmica je više nego debilan. Pogotovo za ove dobre igrače koji imaju i finiš lige i Evropu. 

Ajd sve (Mustafa iako Brkic igra u 16x boljem klubu,Bane na pogresnom mestu u formaciji :facepalm: ,Fejsa nepotreban al ajd bar ipak igra u jakom timu)ali zivo me interesuje na koju to foru Rukavina i Radosav Petrovic i dalje igraju za reprezentaciju,to ako je Drulovicevo trenersko opredeljenje onda sam se ja debelo zafrkao(citaj *AJEBAO) kad sam ga svrstao u one ,,podobne,, za mesto selektora :facepalm:

Kuburimo sa golmanima, ali po meni trenutno treba da brani Avramov,covek je u fantasticnoj formi. On i Mustafa da se bore za mesto prvog golmana. Mislim da je Brkic izgubio mesto prvog golmana u Udinezeu jer je kiksao vise puta ove sezone. 

Tim se sastavlja u odnosu na kvalitet igraca. Ne mozes da igras sa dva zadnja vezna kad imas skroman izbor. Matic je odlican igrac, koji se odlicno snalazi u oba pravca. Njemu ne treba jos neko smetalo, dovoljni su mu protivnici. Ostali igraci koji konkurisu za zadnjeg veznog su- Raca, Ignjovski, Fejsa, Milivojevic i Mijailovic. Ne mogu trenutno da se setim jos nekog imena. Izuzev Matica, ostali su prosek.

U ovoj formaciji, sa jednim napadačem i 3 igrača iza njega obično se igra sa 2 zadnja vezna. To je formacija 4-2-3-1. 

Uvijek je igraju Portugalci, Brazilci, zadnjih 5-6 godina Njemci, Francuzi, Holanđani, Argentinci i mnogi drugi.

Ovi igrači što si ih nabrojao na toj poziciji su tragedija od igrača. Nema tu čestitog igrača i realno je Fejsa za njih doktor. Jedini igrač, a da je Srbin koji može igrati na toj poziciji prije fejse po meni je Kuzmanović. Njega ne zovu ko zna zbog čega iako u Interu u poslednje vrijeme često igra u prvoj postavi ili ulazi sa klupe.

Fejsa ipak igra ozbiljnu ligu, i to standardno, i plus evropu. Priznaćeš da niko od ovih ostalih nije ni blizu toga. 

Nama su 2 igrača na poziciji zadnjeg veznog od kojih sam ja dosta očekivao u reprezentaciji bukvalno propala, a to su Kačar i Medojević. Za ovog drugog još ima šanse.

Stvarno ne mogu vjerovati da neko poziva raću petrovića, pa on je igrač kvaliteta Gogića i Kovačevića iz Zvezde ili onog Saše Markovića iz partizana.

I još jedno zaboravih, a nisam siguran dal si ti napisao da Fejsa Matiću pokriva leđa. To po formaciji nije tačno. On pokriva leđa Tadiću, Tošiću, Markoviću i Kolarovu kad ode naprijed.

To je neko moje mišljenje o ovoj poziciji.