Jump to content

Фудбалска репрезентација Србије

Recommended Posts

Како овај Милуновић нема појма, на 2 везане утакмице у репки само 3 гола. Па две леве ноге има, бре, како сам био слеп код очију! ... Не, знате шта - ако проклетства стварно функционишу, нама је ФК дефинитивно проклет. А озбиљније - ваљда ћемо сви једном разумети да играч у здравијој атмосфери пружа више и то није нека мудрост.

Posted (измењено)

Да ниије Синиша филозофирао, ми би славили вечерас, ако не и раније... Са страшном одбраном, екстра везним редом и великим талентима у нападу, лако би завршили у Бразилу, само нам фали један сигуран голман, не говорим то због Мустафе... Овако су гурани Игњовски, Радовановић, Фејса, Шћепа и остали Фаљијеви пулени, зато ћемо преко тв-а гледати Босанце и кроасане...

Edited by nikolacj

То да, мада ако погледаш меч у Загребу, шта би било да је играо Матић уместо Игњовског, Баста уместо Алена, Ђорђевић или Митровић уместо шћеповића, и још таквих играча плус колико среће нисмо имали, да нам се дешавају почетничке грешке на истом мечу, и у БГ-у против Белгијанаца, али то су већ друге приче...

Bastu je trebao ranije da stavlja. On igra dobro u Udinama evo skoro 2 godine. 

Neće to biti loše u sledećim kvalifikacijama. Imamo taj neki kostur ekipe. 

Bane, Kolarov, Nastasić, Subotić, Basta, Matić, Milivojević, Fejsa (nije se loše pokazao), Sulejmani, Marković, Djuričić, Mitrović.. Nekoga sam sigurno zaboravio, al ovo je iz glave, napamet. 

Ma dajte ljudi kao sad zalimo nesto,trebalo je ovo trebalo je ono...Nije uradjeno,ispali smo davnih dana,dok god je vo na celu saveza,a ono govedo na klupi nama nece svanuti...Za Ramadaniju necu da navijam,neka su ispali,a sad gospodo koja vodite srpski fudbal mrs u pic.u materinu!!!!

Pa ako si pratio Jojica u zadnjih mesec i po dana, znas da zasluzuje. On je jedan od pokretaca igre Partizana, ucestvuje u skoro svakoj akciji i odlican je igrac. Mozda nije za takmicarske meceve reprezentacije, ali mu treba polako davati sansu u ovakvim utakmicama. 

Nije se previse cesto puta dogadjalo to da neki igrac bude u top pet najboljih igraca lige sa tek napunjenih 17 godina, zbog toga je taj rekord dugo vremena ostao neoboren. Mozda je i bilo takvih slucajeva u proslosti kod nas, ali se stalno menja kriterijum selektora, status reprezentacije, utakmice, itd.  

Mozda je Sinisa odavno planirao da ga zove zbog reklame samog igraca, ali se sada sve savrseno poklopilo i svaki drugi selektor bi ga zvao u ovom trenutku.. U najboljoj je formi od svih igraca Partizana, i nebitno koliko godina ima, zasluzio je poziv zbog takvih igara. I neki njegov vrsnjak bi postao A reprezentativac da pruza iste partije, nebitno kakvog menadzera ima ili da li nastupa za Partizan, Zvezdu, Vosu...

Alkapone, spominjao si omladince. Pavlovski bi mozda bio tu da igra koliko-toliko u Portu, ali vidim da do sada nije bio ni na klupi. Ne bih da potcenim ostale omladince, ali su realno Pavlovski, Mitrovic, Golubovic, Lukovic i Djurdjevic jedini igraci koji igraju u startnim postavama svojih timova i najzreliji su kao igraci. Mitrovic je bio sa mladom, Rad i OFK igraju slabo i verovatno su Golubovic, Lukovic i Djurdjevic u padu forme. Mada, Miha je zvao cak i M. Scepovica dok je bio najgori spic Partizana jer je verovao u njega, mogao je i ovu trojicu ali to je prica za sebe.

Mali Zivkovic je svojim igrama i potencijalom zasluzio poziv u reprezentaciju, dobio bi priliku i da Miha nije selektor i da nema svog menadzera. Razloga je mnogo.

Citajuci tvoj komentar ja sam samo jednu stvar svatio,bez ljutnje :),A TO JE DA ko god odigra 5 utakmica dobro u franjinom klubu on treba,mora i zasluzuje da igra u reprezentaciji i da obara rekorde po 30 godina stare :).Svaka cast na hrabrom komentaru ali ja mislim malo drugacije,opet kazem bez ljutnje misljenje je misljenje :)...pozd....Kakav sampion takva i reprezentacija :),zato umesto ja da slavim,meni pored stana prolecu auta okicena zastavama koje bas i nevolim,jer oni odose u Brazil :(.Pozd. PS:Mogu oni dat sad i 55 golova ovim nesretnicima,puno nam to znaci :mon12: ps:Svaka cast mladoj reprezentaciji na pobedi,nasi bili vise nego dobri, ali dugo vremena nisam vidjeo(a pratim aktivno fudbal bas dugo) da neko igra utakmicu kuci gdje je kvaliteniji od protivnika bar za 50% ako ne i vise i izvodi formaciju 4-1-4-1  :smeh11:

Da ubacimo Jovica u prvi tim i on se pokaze kao bolje resenje u nasem timu od Daude i ostalih, dobio bi poziv u repku(primer). Svaki mladji igrac koji igra u nasoj ligi a mnogo odskace od ostalih treba dobiti poziv. To se i desava - prosle god. Mladenovic, Maksimovic, Lazovic i Milivojevic, ove Jojic i Zivkovic. Milivoje je jedini ostao u dobroj formi i zadrzao se u repki, ako Jojic i Zivkovic padnu kao Maksa i Mladenovic otpasce sa spiska. 

Hteo sam da kazem da je ispravno to sto Miha forsira mlade jer koliko god da dobro igraju za klubove mogu biti duplo bolji uz jace igrace i svaki trening sa A reprezentativcima ce im znaciti. Ne zove ih sigurno zbog kvaliteta vec zbog daljeg napretka i dobijanja na samopouzdanju.

Izgubili smo ovo svetsko ali smo dobili novu generaciju, novi sistem igre i pametniji nacin rada s mladim igracima. 

Da ubacimo Jovica u prvi tim i on se pokaze kao bolje resenje u nasem timu od Daude i ostalih, dobio bi poziv u repku(primer). Svaki mladji igrac koji igra u nasoj ligi a mnogo odskace od ostalih treba dobiti poziv. To se i desava - prosle god. Mladenovic, Maksimovic, Lazovic i Milivojevic, ove Jojic i Zivkovic. Milivoje je jedini ostao u dobroj formi i zadrzao se u repki, ako Jojic i Zivkovic padnu kao Maksa i Mladenovic otpasce sa spiska. 

Hteo sam da kazem da je ispravno to sto Miha forsira mlade jer koliko god da dobro igraju za klubove mogu biti duplo bolji uz jace igrace i svaki trening sa A reprezentativcima ce im znaciti. Ne zove ih sigurno zbog kvaliteta vec zbog daljeg napretka i dobijanja na samopouzdanju.

Izgubili smo ovo svetsko ali smo dobili novu generaciju, novi sistem igre i pametniji nacin rada s mladim igracima

Vreme ce pokazati ko je u pravu,za sad po svemu prikazanom mislim da sam debelo u pravu :).Mali Jovic nazalost kako se radi u klubu nece ni zaigrat za prvi tim Zvezde a kamo li sa 16 godina u reprezentaciji :) .Da moj rekord star 31 godinu obori balavac u marketinske svrhe ja bi se odrekao reprezentacije javno i preko novina,bi svega mi,pa nek se uvredi ko hoce, i nikakvo cudo sto sve prave i istinske nase legende ne samo fudbalske vec sportske uopste nece ni da primirisu nasim klubovima i beze od nas kao djavo od krsta,nista nije slucajno...Umesto da prirede coveku oprastaj kakav dolikuje i zasluzuje ne samo Deki vec svaka prava legenda oni obaraju rekorde ramadaniji i berticima :(,ali kao sto rekoh vreme ce pokazati gdje smo,za sad smo u debelom minusu !!! 

Sad treba oterati i Predsednika FSS i Selektora koliko sutra. Posle sinocne pobede i u zadnje dve tri utakmice se videlo da kada se pozovu svi koji treba da se pozovu, kada se sva snaga i koncentracija usmeri na tim i rezultat dolazi. Ljudi mi imamo desetak igraca solidnih kvaliteta za evropske ekipe, imamo pet vrhunskih igraca i ne odemo na ovo Svetsko prvenstvo. 

I onda kada izgubimo sve sanse za prolaz mi pocnemo da igramo, a sto je jos crnje onda se nas selektor tada seti da treba da igra najbolji tim a ne dvesta igraca kojima je pruzio sansu kroz ove kvalifikacije. 
I mi sad treba da gledamo ona dva panja od K i M kako se raduju i jos porucuju kako ce mozda i da ostanu na funkcijama.

Mars na ulicu bre!!!