Jump to content

Уколико имате проблем са отварањем тема након апдејта сервера и форума, пробајте да промените на неку другу тему на дну форума, па се касније пробајте вратити на ову главну, јер ће до тада можда већ бити поправљено све.

Александар

Фудбалска репрезентација Србије

Recommended Posts

Јуче се видело да ми нажалост од Мустафе бољег немамо. Можда да се проба са Лукачем на неким пријатељским. 
То што Ивановић има 29 година је друга ствар. Па не може одједном избацити све старије играче. Баста, Бишевац и Рукавина имају у потпуности споредне улоге у репрезентацији. За Коларова важи исто што и за Ивановића. Верујуем да се Ђурђић неће дуго задржавати, а Бркић је голман, тако да је то у реду. За ове од 26 година не видим проблем неки велики, то је бар још 6-7 година играња. Али и свеједно, када се погледа, од њих ту само је Тошић стандардан. 
Ето, мислим да сам довољно каз`о. Мислим да репрезентација јесте подмлађена и да им треба дати шансу.

Невезано за Шћеповића, али са киме да подмлади тим ако не са играчем од 22 године? Понављам још једном, Шћеповић је дат за пример и да је среће не би играо ни у БСК-у.

Ljudi, ne pratim Bundesligu, ali ovog Subotica kad god sam gledao u reprezentaciji, delovao je izgubljen. Jebes mi mater, njega zeza sto ne zna srpski, on ne moze da komunicira sa ostalim igracima, to je jedino objasnjenje.

Radosav Petrovic, koliko god ga drugi osporavali, je uvek u dresovima reprezentacije, odradjivao manje-vise korektan posao, ono sto se trazi od njega i definitivno nije covek koji se plasi necega na terenu. Za onog cupavog Radovanovica je izmislio i fudbal i kopacku, to potpisujem!!!

Zoran Tosic je najveca prevara srpskog fudbala, to tvrdim otkad su pocele price o tuci Zvezde i Partizana oko njega, nikad nista osim nekih finti u mestu i nabijanja u trojicu protivnickih nije pokazao.

I jesmo se odlucili za podmladjivanje, ali to nije razlog da neko ne poprica sa Vidicem (osecam da mu ne bi trebalo mnogo ubedjivanja, nije tolika picka da nas zaboravi sad kad je mudo u Mancesteru, bar se nadam da nije), da se izbaci Jankovic, da se godinama ne zove Miroslav Radovic, pa sada i taj Nemanja Tomic, Nikola Zigic, Nemanja Matic...

Bio sam ubedjen pre utakmice da necemo izgubiti, jer sam mislio da ce ovaj slepac izvesti najjaci sastav. Hrvati nista nisu pokazali, pobedio nas je nas selektor,koji se uplasio, i jos pre utakmice najavio alibi. Nas Miha se uplasio Stimca, uplasio se Simunica kiksare i sporog Corluke, uplasio se Srne pa ga je zatvarao Stevanovicem, kao da smo igrali protiv Spanije ili Brazila. Odigrao je kukavicki utakmicu koja ce se dugo pamtiti, zato ce i ostati trenerska kukavica.

Brkic- Kiksira bukvalno decko ceo zivot, od Vojvodine, preko reprezentacije, do Udinezea, i ponovo u reprezentaciji. Niko od nas ne voli Stojkovica, ali je za Brkica klasa. Ja nzm jel Mihajlovic prati Udineze, na svakoj drugoj utakmici kiks gol, bukvalno na svakoj drugoj utakmici.

Radovanovic - Spor, spore reakcije,  napravio nekoliko bespotrebnih faulova, 80 % dodavanja u nazad, onih 20% su duge i neprecizne lopte. Jednostavno ne moze da igra ni u prosecnom klubu.

Stevanovic - Ne znam kako bih ga opisao, nista sto bi trebao da uradi fudbaler nije uradio. Rezerva u Torinu, to mu je i najveci domet, realno.

Scepovic - Trom, spor, da ne nastavljam dalje.

I - slučajno ili ne, činjenica je da su u maksimirskoj startnoj postavi zaigrala šestorica igrača, čiji su menadžeri Fali Ramadani i Serđo Berti. To su: Kolarov, Brkić, Nastasić, Radovanović, Stevanović i Ignjovski. Polovina od ovog "mini sastava" "iznedalili su rivala" ali i doneli olakšanje Hrvatima da stignu do velikog slavlja i vize za Brazil. Ko se to igra sa Srbijom i njenim nacionalnim timom? Greške će platiti fudbaleri, klubovi, navijači...

Исјечак из спортала..

Па како да очекујемо да будемо конкурентни када нама у првој постави играју играчи који нису стандардни ни у Торину, Атланти, Вердеру и другим просјечним европским клубовима?

Исјечак из спортала..

Па како да очекујемо да будемо конкурентни када нама у првој постави играју играчи који нису стандардни ни у Торину, Атланти, Вердеру и другим просјечним европским клубовима?

A Scepovic,ko je njemu menadzer ako nije Ramadani?njega su verovatno zaboravili jer 10 utakmicu zaredom sam sebe povredjuje :(.Glupo je bilo i verovat da se nesto ovde moze uradit.Doveli su reprezentaciju na stub srama,voleo bih da na Karadjordje nedodje ni 500 ljudi,nisu ni to zasluzili da dodje toliko,pa nek idu u Zemunelo nek igraju...!Reprezentacija koja je otisla u Juznu Afriku po medalju(zasto nisu uzeli nikom nije jasno) uspeli su da dovedu na 4 mesto u grupama za kvalifikacije i najverovatnije u 3 ili 4 sesir za naredno izvlacnje,sto znaci da cemo neko veliko takmicenje vidjet za 20 godina,mozda...

Guest carapan

Slušali smo posle utakmice da je tim mlad i neiskusan. Zašto je naš tim mlad i neiskusan? Da li selektor bira mlade i neiskusne da bude heroj, ako im krene, i da ima savršeno opravdanje, ako nastave sa neuspesima? Da li je naš tim mlad i neiskusan bio i u Skoplju, kada je iz startne postave izbačen kapiten, simbol konstantnosti u našem fudbalu? 

Izbor napadača podvukao je još jedan problem – kada je na dolasku Mihajlović obrazlagao zašto neke igrače nije zvao, objasnio je da je osnovni kriterijum redovan nastup za svoje klubove. Onda je uskočio sebi u usta pozivajući igrače potpuno van takmičarske forme, čak i one koji još pošteno ni povredu nisu zalečili.

http://www.b92.net/sport/teme/novakovic.php?yyyy=2013&mm=03&nav_id=697890

Читао сам ово јутрос. Најбољи текст у електронским медијима у последњих неколико месеци.

Milovan Djoric,poslednji covek koji bi trebalo o necemu da prica ali lepo kaze:

U čemu je problem, kako je naš fudbal došao tu gde jeste?

- Za sve je kriva komunistička zaostavština. Dok nam fudbal vode ovi starci, neće nam biti bolje. Sve što smo radili minulih 15 godina zbog poslednjih rezultata će pasti u vodu. Gledam na “Maksimiru” Karadžića, koji u životu nije cepanicu šutnuo, kako u društvu Davora Šukera predstavlja srpski fudbal. Savez moraju da vode mladi ljudi, 95 odsto sadašnjih ljudi mora da ode, Borovnice, Ćurkovići...Neophodan nam je radikalan rez ukoliko mislimo da idemo napred. Moramo napraviti moderan Savez, a ne ovih 80 delegata koje Karadžić plaća.

Može li poslednji neuspeh nešto promeniti po tom pitanju?

- Nema šanse! Kažu nam sačekajte još četiri godine. Da, da bi oni dobili još jedan mandat. Njima je sve odlično, idemo dalje, pričaju da su porazi sastavni deo fudbala. Da, ali zašto uvek Srbija mora da gubi? Već sam rekao, država mora da se umeša.

Guest carapan

Читао сам ово јутрос. Најбољи текст у електронским медијима у последњих неколико месеци.

Ja mislim najjbolji txt koji je ikada b92 objavio..Skroz temeljan i jako dobro napisan..

Jbga, Mihajlovic nas zaludjuje himnom, aplaudiranjem protivniku, sexom pre utakmice, ajvarom, rakijom, a sto mi kao tim smo uzasni, ti nikome nista.. Ovaj txt je napisan, onako kako misli 99% fudbalskog naroda u Srbiji..

Sramota me danas kada pogeldam tabele, i gde se nalaze Albanija, C.Gora, Bosna.... a gde smo mi.. I sve to sistemu koji je postavio Tole u savezu, da ga je prosto nemoguce smeniti osim pucem i motkom.. Takav sistem je i u nasem klupskom fudbalu, jer kada krenes od sudija, do predsednika klubova sve njihovi i mzoe im se sve...

Zrelo je ovo za vanredne mere, a ja mislim da ce ih biti koliko u sredu, kada popijemo jos jedan sama u sred N.Sada...Sada navijam da nam se desi poraz, da se sto vise tenzije podigne i da konacno bagra ode.. Mihajlovic je nebitan, koliko sistem koji je nakardan koji je postavljen, da od 11 igraca u Zagrebu 7 su Faljijevi...Slucajno? 

Spisak igrača koji su se za 11 meseci našli na Mihajlovićevom spisku:

golmani (4): Kahriman, Brkić, Aleksić, Stojković.

igrači odbrane (16): Basta, Duško Tošić, Ivanović, Subotić, Kolarov, Biševac, Nastasić, Ninkov, Mladenović, Maksimović, Rajković, Luković, Obradović, Tomović, Rukavina, Lomić.

igrači sredine terena (20): Ignjovski, Kuzmanović, Radovanović, Petrović, Đuričić, Milivojević, Ljajić, Janković, Ninković, Matić, Fejsa, Krstičić, Z. Tošić, Tadić, Mijailović, Lazović, Tomić, Marković, Stevanović, Sulejmani.

napadači (5): Lekić, S. Šćepović, M. Šćepović, Đorđević, Đurđić.

I od ovoga ne moze da se nadje idealnih 11?

Nama su kritične pozicije golman i napadač. Za odbranu i vezni red imamo igrača za dve dobre reprezentacije, ali naš selektor stavlja u postavu Radovanovića i Stevanovića. Sledeći put će verovatno stvarno pozvati i one kadete partizana.

Guest carapan

Golmana ima u Bajkovicu, ali nece da ga zove..Bajko ma sta god ko pricao je golman sa velikim G za sve ove balvane.. Centarfora ima, a to je Djurdjic, koji igra u top 5 ligi, i koji svuda gde je igrao se dokazao..samo mu treba dati sansu naravno..

Ne zaboravite da je Mihajlovic do Zagreba, igrao sa Djuricicem kao spicem, i da je to maximalno branio..Ako je hteo da podmaldi ekipu, zasto ovog decka Djurdjica nema da igra? Zasto mu krece Scepovic juce, koji je povredjen?

Ovde se ne radi o porazu, to se desava, ovde se radi o neznanju, bezobrazluku i sranjima kojima nas casti nas Miha svakog puta.. Kratak mu je period na klupi, ali toliko je puta sam sebi skocio u usta za to vreme da je to strasno...Te igra onaj ko igra u klubu, te ne igra..Te dajem ostavku, te ne dajem..

Jadno i mogu reci slobodno, bolesno...

Svi oni(novinari) sad seru da izvinete na izrazu,sve bi ja njima samarcine spicio,sad su oni nasli da pricaju i da pisu,pljuju i da traze nesto,kad se ,,cuna,, vise nedize ajde sad da menjamo i pljujemo,pa sta ste gospodo cutali do sad, koliko meseci oni nama jebu zdrav mozak,sta je to utakmica i sramota protiv hrvatske promenila.?! Ma sve su to obicni sto bi moj drug rekao ,,eurasi,, nije to novinara ni vidjelo.Kad je koji novinar upitao ili napisao zasto u reprezentaciji gospodine Mihajlovicu,ili gospodine Karadzicu igraju ti i ti,zasto je gospodo ovo ili ono ovako a ne onako,sad se oni prave pameti a pre utakmice se smiju i zajebavaju,locu i krkaju zajedno,ma muka mi je od svih,sad je lako pljuvat a jucer su a i sutra ce sa tim istim ljudima sjedit i vecerat,pit i zajebavat se,lopovi,krimosi i licemjeri u istom fazonu,sta se cudimo sto smo propali.Niko nema tj.nije imao muda da postavi pitanje ili pitanja,samo znaju hvalit po naredjenju i pljuvat,to zna svako...Nezna se ko je gori Ramadani i Karadzic krimosi,Mihajlovic neznalica i tvrdoglavost ili novinarski lopovluk i neprofesionalnost,a zajednicko im je da su ljudi bez svjesti i odgovornosti,a ustvari svi snose odgovornost,unistili su fudbal kao igru,ne smao reprezentaciju vec fudbal u drzavi dibidus,SVI ZAJEDNO!

Golmana ima u Bajkovicu, ali nece da ga zove..Bajko ma sta god ko pricao je golman sa velikim G za sve ove balvane.. Centarfora ima, a to je Djurdjic, koji igra u top 5 ligi, i koji svuda gde je igrao se dokazao..samo mu treba dati sansu naravno..

Ја Бајковића не бих позвао ни за 100 година у репрезентацију. Солидан је голман, велики звездаш, изузетно га готивим.. Али далеко је он од репрезентативног калибра. Чак мислим да нам треба и неко сигурнији на голу Звезде.

Иначе гледам сада.. Колико људи само пљује Касалицу по нету, а он игра у првој постави Црне Горе која се у овом тренутку налази испред Енглеске на табели. Па кад може играти за ту Црну Гору, а Србин је, могао је вала и за Србију бити барем на клупи, с обзиром кога све позивају.

Играчи који нису тренутно у репрезентацији а бољи су од ових садашњих што се продају преко Рамаданије су: Матић, Кузмановић, Видић, Пантелић, Жигић, Нинков, Јовановић и Красић.

Па замислите да су на Максимиру у средини били Матић, Кузмановић, Јовановић и Красић.. Додамо у напад Жигару или Пантелу, и деремо их лагано. Али не, битно је да смо ми подмладили састав.

Guest carapan

Bajko je golman i za Brkica i za Mustafu.. O ostalima necu ni da govorim..

Guest carapan

Bajko

D.Tosic, Ivanovic Vidic(Subotic) Kolarov

Matic, Kuzmanovic, Jovanovic, Krasic

Djuricic,

Zigic...

Rezerve: Tadic, Pantelic, Basta, Djurdjic, Bisevac, Ninkov...

I mi nemamo tim? Mozes dva da sastavis samo da hoces...

Da li je reprezentacija skup najjboljih ili podobnih? To je pitanje svih pitanja...

Твоје мишљење. Али какав год да је тај Бркић, он је по мени опет бољи од Бајковића. Ако ништа, за разлику од Бајке, наступа у топ5 лиги, што Бајковић сигурно никада неће. Њему је врх каријере оваква Звезда.

Понављам још једном. Готивим га као лика, али његови голмански квалитети су сумњиви, што је и више пута показао у Звезди. Може одбранити немогуће, али и направити кикс као голмани из бетон лига који имају 50 година и пивски стомак.

А Бркић се поштено осрамотио јуче.