Jump to content

Фудбалска репрезентација Србије

Recommended Posts

Posted (измењено)

Ovo su putnici koji po mom misljenju treba da idu:

Rajkovic, Vanja, Dmitar, Svilar

Milenkovic, Pavlovic, Gudelj, Erakovic, S. Mitrovic, Masovic

SMS, Lukic, Racic, Ilic, Grujic, Maksimovic

Radonja, Zivkovic, Kostic, Lazovic, Djuricic

Tadic, Mitrovic, Vlahovic, Jovic, S. Mitrovic mladji

Mada bi mozdao mogao i Mladenovic da putuje umesto nekoga... Mozda nam ne treba bas 4 golmana, sta znam, ovaj nas mali Mitar 02 neka oseti atmosferu, a Nemanja Maksimovic se nadam da nece da igra, al eto neka putuje ako bas mora, Djuricica bih vodio, naravno ne bi racunao sad nesto na njega da ne znam kakvu ulogu igra, eto.. Sta vi mislite?

Edited by Fezco

2 minutes ago, Vaske8990 said:

Mi treba da obratimo paznju na klince koji igraju u mlađim selekcijama drugih zemalja ima tu kvaliteta sigurno 

Na primer filip ugrinic filip stoiljkovic darijan males pavle vagic pa i lazara samardzica netreba jos otpisivati kao i onog golmana vladan kovacevic ili neke koji bi se vratili u koliko toliko normalnu formu poput lazara ranđelovica mijata gacinovica nije ni nastasic toliko los mitrovic stefan je rupa treba pogledati statistiku njegovih utakmica kad je on igrao da li smo ikad odigrali da neprimimo gol spajic je nazalost pokidao ligamente treba pogledati i onog marasa sto igra u spaniji pa cak i njegosa petrovica ponavljam srbija netreba da se odrice nijednog igraca našeg porekla

2 minutes ago, Fezco said:

Mada bi mozdao mogao i Mladenovic da putuje umesto nekoga... Mozda nam ne treba bas 4 golmana, sta znam, ovaj nas mali Mitar 02 neka oseti atmosferu, a Nemanja Maksimovic se nadam da nece da igra, al eto neka putuje ako bas mora, Djuricica bih vodio, naravno ne bi racunao sad nesto na njega da ne znam kakvu ulogu igra, eto.. Sta vi mislite?

Nemanju treba voditi u slučaju da gudelj igra stopera đuričić mi je oduvek bio nedorecen gomilu klubova je promeni nigde se nije dugo zadrzavao sem sad malo u sasuolo videcemo kakav ce biti u doriji voleobih kad bi aleksa terzic otisao negde gde bi igrao

12 минута раније, Fezco said:

Veljkovic mora da ide, bolji je i od Masovica i od Mitrovica, a bgm i od naseg Erakovica... covjek igra Bundesligu, svaki mec po 90 minuta i to poziciju koja je najnezahvalnija u tako otvorenoj ligi. Generalno su on i Erak slicni igraci, ali ovaj igra na vecem nivou tako da tu nema dileme. A po meni obojica treba da idu, Masovic out. Mitrovic je drugaciji stoper od njih, pa ga trebamo.

Ma daj bre kakav Nastasic.... Hvala Bogu da smo ratosiljali Mustafe, onog smrada Kolarova, ruku na srce i Baneta, plus onih kurcoboljaca Matica i Milivojevica, obojice Tosica, Duska bezmudasa, i Zorana neznalice, i onoga sto nece da peva himnu, ,,Sandzaklija,, mozes misliti.... E da i Markovica isto Lazara... Kad smo poceli svih njih da se resavamo, krenuli su i rezultati, sporim korakom, ali su krenuli...

Od te generacije ko je trebao da prezivi, preziveo je, to su Tadic, Mitar i uz njih Kostic... A ti Nastasici, Nemanje Maksimovici, Nikole Maksimovici, Baste, itd... pa da igraju u prvih 11 Reala ili Barse ne bi ih stavio u reprezentaciju, zato sto svaki put kad su na terenu oni su opasnost za nas gol, a nikakva pretnja za protivnicki...

A kako se igra za Srbiju to pokazuju ova 3 spomenuta, doduse Tadic i Mitar najvise, ali i Kostic uz njih, a pogledajte Strahinju Pavlovica, on da nastupa i za Cukaricki meni bi u repki bio u 11, zato sto je zmaj, strasan igrac na terenu... Slicno je i sa Radonjicem, steta sto je na njegovoj poziciji Kostic, ali Radonjic je uvek za Srbiju davao 300 posto, igrao kao lud, nije to samo Portugal i Kanselo, bre on uvek kida u A timu kad igra...

I eto taman kad smo se oslobodili duhova proslosti i njihovih simbola, opet neki prizivaju takve i takvima slicne.... Jedini igrac sa kojim mozda treba popricati je SMS, on je fantastican, sjajan, tehnicki mozda i od Tadica bolji, i igra dobro za reprezentaciju od kada je u njoj, nekih 4 godine, samo bih voleo kada bi smanjio nonsalantnost na terenu, ja znam da je on majstor, da je igrao mali fudbal, da ta lucidnost njegova ni Messiju ne  bi na pamet pala, ali kada je siguran pas najbolja opcija, odigraj ga, nemoj da primimo gol zbog tebe covece, vrhunski si igrac, top klasa, barabar sa Pogbom, nestvarna tehnika, masta i hrabrost, ali si stvarno nekad za samaranje sa tom nonsalantnoscu... Voleo bih da mu Piksi na to skrene paznju.....

Sve tacno @Fezco, samo ne bih Tosica stavljao u isti kos sa ovima sto si ih spomenuo. Tosic je izgarao uvijek i za klubove dje god je igrao, a posebno za repku. Napravio je gresku protiv Svajcaraca kad nije oborio onog, i to mu sad svi pamte, ali realno nije on bas za kritiku.

Just now, czbp said:

Veljkovic mora da ide, bolji je i od Masovica i od Mitrovica, a bgm i od naseg Erakovica... covjek igra Bundesligu, svaki mec po 90 minuta i to poziciju koja je najnezahvalnija u tako otvorenoj ligi. Generalno su on i Erak slicni igraci, ali ovaj igra na vecem nivou tako da tu nema dileme. A po meni obojica treba da idu, Masovic out. Mitrovic je drugaciji stoper od njih, pa ga trebamo.

Joj zaboravio sam Veljkovica, u pravu si... Ali od pocetka bih pored Milenkovica i Pavlovica ja ipak stavio ili Mitrovica, ili Gudelja..

@Vaske8990 Ne igraju oni u Kataru za klub nego za reprezentaciju.. Ti ne bi Djuricica, a Djuricic je bilo situacija da zaista uradi neke dobre stvari, dok eto Nemanja Maksimovic kog bi ti ni manje ni vise nego u 11, je o c a j a n uvek bio, uvek.. I zato kazem neka predja u Real Madrid zabole me kad je u reprezentaciji los... Nas najbolji potez pored dovodjenja Piksija je bilo sklanjanje Matica i Milivojevica, i naravno onih aveti koje sam isto nabrajao....

Just now, czbp said:

Sve tacno @Fezco, samo ne bih Tosica stavljao u isti kos sa ovima sto si ih spomenuo. Tosic je izgarao uvijek i za klubove dje god je igrao, a posebno za repku. Napravio je gresku protiv Svajcaraca kad nije oborio onog, i to mu sad svi pamte, ali realno nije on bas za kritiku.

Pa i tu si u pravu, ali kako da mu ne pamtimo kad su to bile 3-5 najvaznijih sekundi za odlazak u osminu posle 20 godina... I on se usro da skrsi siptarcinu, moram to da mu pamtim, jbg

Just now, Fezco said:

Joj zaboravio sam Veljkovica, u pravu si... Ali od pocetka bih pored Milenkovica i Pavlovica ja ipak stavio ili Mitrovica, ili Gudelja..

@Vaske8990 Ne igraju oni u Kataru za klub nego za reprezentaciju.. Ti ne bi Djuricica, a Djuricic je bilo situacija da zaista uradi neke dobre stvari, dok eto Nemanja Maksimovic kog bi ti ni manje ni vise nego u 11, je o c a j a n uvek bio, uvek.. I zato kazem neka predja u Real Madrid zabole me kad je u reprezentaciji los... Nas najbolji potez pored dovodjenja Piksija je bilo sklanjanje Matica i Milivojevica, i naravno onih aveti koje sam isto nabrajao....

Druže slazem se sa tim sto si rekao za matića i milivojevica dvojice sporaca koji ni puža nebimogli da stignu to su vec sad bivsi igraci zao mi je sto je matic otisao u romu to je drugi klub koji cenim i postujem milivojevic se skoro sigurmo vraca u oli jer za bolje i nije tošić duško svaka cast on je najvise nastarafo igrajuci za ati sezi se olimpijade 2008 kada ga je verder sutno on je morao da rusi onog siptara tada posto poto ali nije to ce ga pratiti ceo život sto se tiče maksimovica na toj poziciji mi i nemamo igraca koji moze da trci i skuplja te odpatke meni je zao sto nisu koristili vise radoju u  timu đuričić nije loš sigurno je bolji od malog djavola ljalje :)😉 i od bezmudaša zorana tosica 

Just now, Vaske8990 said:

Druže slazem se sa tim sto si rekao za matića i milivojevica dvojice sporaca koji ni puža nebimogli da stignu to su vec sad bivsi igraci zao mi je sto je matic otisao u romu to je drugi klub koji cenim i postujem milivojevic se skoro sigurmo vraca u oli jer za bolje i nije tošić duško svaka cast on je najvise nastarafo igrajuci za ati sezi se olimpijade 2008 kada ga je verder sutno on je morao da rusi onog siptara tada posto poto ali nije to ce ga pratiti ceo život sto se tiče maksimovica na toj poziciji mi i nemamo igraca koji moze da trci i skuplja te odpatke meni je zao sto nisu koristili vise radoju u  timu đuričić nije loš sigurno je bolji od malog djavola ljalje :)😉 i od bezmudaša zorana tosica 

Pa da. Kod Dzakinog gola Ivanovic bleji a Matica i Milivojevica - nigde. Pa ko treba tu da stoji nego njih dvojica, Milivojevic je imao i izjave neke retardirane, antipatican mi je skoro kao Kolarov.. Ma kazem opet hvala Bogu kad se otarasismo svih njih... Kako su nas samo zavarali, satro standardni obojica u PL u svojim klubovima, a na svetskom truba.... Matic je u klubovima bio odlican, Benfika, Celzi, Junajted, ali u repki kurcobolja level hiljadu...

Kako nemas ko mesto Maksimovica? Pa brate prvo imas SMS-a i Lukica, a ako bas hoces defanzivniju varijantu onda Racic ili Ilic? Djuricic ima nesrecu da na njegovoj poziciji igra puno bolji igrac, kapiten, lider i zapravo nas najbolji igrac, Dusan Tadic...

U našem a timu odkad nastupamo kao srbija uvek je bilo bezmudaša i crnih aveti koliko hoćeš počevši od mustafe koji nigde nije branio sem u sekti i nesto malo u grckoj i izarelu svugde gde je drugde bio sutali su ga od nanta vitesea vigana sportinga hetafea foresta zbog njega i njegovog fordiranja izgubili smo dišljenkovica nprm pa onda imaš tu bisevca koji je bio ni tamo ni vamo u atimi pa rajkovica koji je isto sutan na pozajmice a zvan kad  neigra  pa onda imas obradovica iz partizana pa njsvecu prevaru u istoriji srpskog fudbala radoslava petrovica pa lljajica koji je jednu odigra kako treba pa ga nema nigde 10 a posebna je prica mrsidimud kolarov pa basta koji je imao staklene noge pa danka lazovica koji je isto kancer po tim jedini koji je nastradao nazalost i meni ga je mnogo zao je ivanovic i bosko jankovic koga su povrede unistile isto takođe i mikija sulejmanija 

6 minutes ago, Fezco said:

Pa da. Kod Dzakinog gola Ivanovic bleji a Matica i Milivojevica - nigde. Pa ko treba tu da stoji nego njih dvojica, Milivojevic je imao i izjave neke retardirane, antipatican mi je skoro kao Kolarov.. Ma kazem opet hvala Bogu kad se otarasismo svih njih... Kako su nas samo zavarali, satro standardni obojica u PL u svojim klubovima, a na svetskom truba.... Matic je u klubovima bio odlican, Benfika, Celzi, Junajted, ali u repki kurcobolja level hiljadu...

Kako nemas ko mesto Maksimovica? Pa brate prvo imas SMS-a i Lukica, a ako bas hoces defanzivniju varijantu onda Racic ili Ilic? Djuricic ima nesrecu da na njegovoj poziciji igra puno bolji igrac, kapiten, lider i zapravo nas najbolji igrac, Dusan Tadic...

Zaboravio sam ilica moja greska 😉 ivanovic mi je uvek bio čudam kolarova znam da je teško ljakse iz vojke meni je žao sto smo se olako rešili subotica na ustrb nastasica i slicnih njemu poput tomovica 

Posted (измењено)

Subotic je bio igracina u prajmu, ali je kratko trajao.. Nastasic je prevara.... Meni deluje da cemo u perspektivi imati savrsenu trojku pozadi, Milenkovic vec iskusan i siguran, Pavlovic koji je stalno u kontaktu, na prvoj liniji vatre, i Erakovic koji nista manje ne iznosi loptu od Pavlovica, a vidimo da je Deki napravio igraca od njega, samo jos da se potvrdi u tako nekom klubu, lupam Sevilja, Napoli, tako nesto...

Edited by Fezco

Erakovic mora da ode iz Zvezde ako misli da stigne taj neki nivo igraca o kojima pricamo. Ne moze da se napreduje od 5-6 jakih utakmica godisnje, evo neka ih je i 10 to je neki maksimum svih maksimuma, a nema toliko.

Stagnacija slijedi ako ne ode na veci nivo, nama bi znacilo da ostane, ali bi ga sacekali komentari za 2-3 godine kako on nije nista specijalno, ovo-ono, a ustvari je to normalan slijed dogadjaja jer ne moze da napreduje vise od ovoga gdje je sad. Veljkovic igra 30ak utakmica godisnje tempom kojim se igra moderni fudbal, dok ni nas derbi cesto nema taj tempo vec se sjecka igra do besvijesti, a sudija nije spreman da odmah krene da sankcionise kartonima (2x zasluzio zuti Urosevic, Rodic cist zuti oprosten, jos je neka situacija bila, ovo je samo u prvom poluvremenu), zato sto ce da ga sacekaju saopstenja sigurno sa neke od strana da je obojen ovim ili onim bojama.

Realnost je da je ovo vrijeme kad on treba da ode, klub da uzme pare i da krene da izbacuje novog igraca. Jer taj igrac vise nece biti bolji igrama ovdje, em rizikujemo da ne dobijemo pare, em rizikuje on promjenu misljenja navijaca jer ne razumiju nauku fizicke spreme i sportista. Dragovic je neko ko sigurno radi na treninzima 100%, i ljudi vide neki njegov mali pad forme u odnosu na igre kad je dosao, ali to je najnormalniija stvar zato sto nema tog plana treninga koji moze da mu zamijeni taj tempo kojim se igra fudbal u Bundesligi i uticaj na njegovo fizicko stanje. 

Ocekujem od Erakovica da nam dodatno digne ugled u Evropi, koji je popravljen dosta u odnosu na neke ranije periode (Racic, Grujic, Lazovic, Jovic, Rajkovic, Radonjic, sad Babic) jer klubovi to gledaju prilikom angazovanja buducih nasih igraca.

Just now, czbp said:

Erakovic mora da ode iz Zvezde ako misli da stigne taj neki nivo igraca o kojima pricamo. Ne moze da se napreduje od 5-6 jakih utakmica godisnje, evo neka ih je i 10 to je neki maksimum svih maksimuma, a nema toliko.

Stagnacija slijedi ako ne ode na veci nivo, nama bi znacilo da ostane, ali bi ga sacekali komentari za 2-3 godine kako on nije nista specijalno, ovo-ono, a ustvari je to normalan slijed dogadjaja jer ne moze da napreduje vise od ovoga gdje je sad. Veljkovic igra 30ak utakmica godisnje tempom kojim se igra moderni fudbal, dok ni nas derbi cesto nema taj tempo vec se sjecka igra do besvijesti, a sudija nije spreman da odmah krene da sankcionise kartonima (2x zasluzio zuti Urosevic, Rodic cist zuti oprosten, jos je neka situacija bila, ovo je samo u prvom poluvremenu), zato sto ce da ga sacekaju saopstenja sigurno sa neke od strana da je obojen ovim ili onim bojama.

Realnost je da je ovo vrijeme kad on treba da ode, klub da uzme pare i da krene da izbacuje novog igraca. Jer taj igrac vise nece biti bolji igrama ovdje, em rizikujemo da ne dobijemo pare, em rizikuje on promjenu misljenja navijaca jer ne razumiju nauku fizicke spreme i sportista. Dragovic je neko ko sigurno radi na treninzima 100%, i ljudi vide neki njegov mali pad forme u odnosu na igre kad je dosao, ali to je najnormalniija stvar zato sto nema tog plana treninga koji moze da mu zamijeni taj tempo kojim se igra fudbal u Bundesligi i uticaj na njegovo fizicko stanje. 

Ocekujem od Erakovica da nam dodatno digne ugled u Evropi, koji je popravljen dosta u odnosu na neke ranije periode (Racic, Grujic, Lazovic, Jovic, Rajkovic, Radonjic, sad Babic) jer klubovi to gledaju prilikom angazovanja buducih nasih igraca.

Tu nam se sudaraju zelje za Zvezdu i za njega kao igraca za Srbiju... Zato su Katai i Kanga to sto jesu, jer nemaju intenzitet, a imaju znanje... Tehnika im je za najjace evropske klubove, ali trcanje za suboticki Spartak... Msm to kod Kataija, a Kanga to kako igra na gradjenje lopte i faul, tako niko ne igra u ligama petice, nijedan igrac...

Kanga je dokazan i u Sparti i kod nas, mislim da je karakter malo uticao, ali i nije imao srecu da umjesto u Rusiju ode nedje u top5 liga, ili iz Rusije da ode tamo umjesto kod nas. Nama je uglavnom odlicno ispalo.
Katai nema sta da trazi u top ligama, sjecam se da sam gledao Alaves zbog njega, nije se proslavio jer ljudi tamo traze kretanje bez lopte, intenzitet... Pa jednom Ronaldinju se zamjeralo usporavanje igre zbog poteza cim je maaaalo fizicki oslabio, usled svog zivota jelte. Kao neko kome je on idol i najbolji igrac kog sam gledao, desavalo se da usporava kontre da bi nekom probacio kroz noge, ili da trazi neki no-look pas iako to nije potrebno u tom momentu, ali to je bio on, to je njegova filozofija fudbala i zbog toga smo ga voljeli. A Katai nije ni priblizno taj nivo, tih igraca imaju Spanci koliko hoces, tehnicara, odlicnih sa loptom, igraci koji imaju vic, ali nemaju fizikalije i intenzitet u igri.

A za Eraka, volio bih da osjeti tu LS iduce godine kod nas, steta sto je ova sezona ovako cudna, mada mozda izvucemo proljece u Evropi pa ce imati dje da se pokaze. On je bas ono sta se placa, neko ko je mnogo agresivan na lopti, a ne pravi faul, 1 na 1 defanzivac odlican, skok, brz, sad ga vec gledaju i kao polivalentnog igraca koji moze ako zatreba i desno, moze i sa 3 stopera, moze i sa 2, bas je kompletan paket.

Pa sad bas da Spanci imaju na kilo takvih tehnicara nisam siguran... Mozda previdjamo svi da Katai osim lenjosti ima jos jednu felericnost.. Mislim ona manje vise vazi za vecinu igraca, ali je kod njega bas izrazena, ako ekipa nije u formi on je jako los, ali ako su saigraci iole motivisani, i imaju kvalitet za nivo koji igraju, on pravi cuda... Mislim dokazao je da u LE moze da bude sjajan, za taj nivo fudbala, a to je isto dokazao i Ivanic koji je po mom misljenju losiji igrac od njega...

Kod Kange nije bas samo luda glava, tj. da, najvecim delom jeste, ali na primer u jacoj ligi morao bi brze da se oslobadja lopte, manje da je zadrzava nepotrebno, iako je i on isto sjajan za LE, i za srpsku, rusku, cesku ligu je isto pokazao da je doktor.. A ja za Kataija na primer mislim da bi on u ovoj sad Piksijevoj reprezentaciji bio puno bolji nego kod Muslina ono malo sto je igrao, da bi stvarno doprinosio i bio legitimna opcija, ali ko sad njega da stavlja od 31-32 godine, i sto je najgore mi u repki i nemamo poziciju za njega....

Posted (измењено)

Srbija veze nema sa Italijom 1990, sarenolik sastav iz svih bivših republika. Sigurno da ne mogu da taj rezultat svojatam niti mogu da kažem da je to uspeh srpskog fudbala. Niđe veze. Osim na što stoji na papiru da je tako. 

Odbrana je prosek. Nisam baš optimista za SP iz tog razloga. Nemoj da opet dođe neka Danska i da te opere sa 3 0. Ta Danska koja je bila očajna u dvomeču sa Hrvatima. I ne razumem ovoliki hajp oko našeg tima. 

Da, veliki uspeh je plasman na SP, kao i 2018. Ali daleko smo mi još od tima koji može da tek tako lako se frlja sa pretnjama na SP.

Edited by Užljevača

26 minutes ago, Са истока Маракане said:

Piksi je za 3 klase bolji od najboljeg igraca Srbije i exYU koga si ikada gledao, ukljucujuci i Tadica, Modrica, Marina. Kataia... bukvalno 3 klase.

Glupo je i ne može se porediti ali po meni  Modrić i Piksi su svetski asovi svako vrhunski igrač na svoj način. Volim i ja Piksija ali ne mogu da kažem da je bolji igrač od Modrića.