Jump to content

Уколико имате проблем са отварањем тема након апдејта сервера и форума, пробајте да промените на неку другу тему на дну форума, па се касније пробајте вратити на ову главну, јер ће до тада можда већ бити поправљено све.

Александар

Фудбалска репрезентација Србије

Recommended Posts

Za repr.fudbal ne važi ona "fudbal je ogledalo države",za nacionalne lige da ali za repr.ne.

Da je tako ne bi naši predstavnici okupirane države,bez institucija,sa nepismenima i autošovinistima u vlasti razvalili predstavnike finansijski,za život najbolje države(Nor) i ne bi Južna Srbija danas Severna Makedonija država bez imena,bez opštinske vlasti otišla na EP.

U reprez.fudbalu je sve splet okolnosti dok za nacionalne lige ono "ogledalo" pravilo važi.

Neću o našima ni reč,samo ću o reprez.za koju ću navijati na EP.

Momci su zaslužili,najviše kako su penal seriju izveli,o njihovom odnosu prema grbu sve se zna ,uvek je bio takav,vrhunski i nije mi ni malo žao što su nas ostavili da se gušimo u svom smradu i ako su.

Nikad nisam uzimao dresove drugih timova,reprez.ali ovaj Škotski uzimam 100%..u grupi su sa ustašama i englezima našim kad se sve sabere najvećim dušmanima i eto prilike da bar dva meča na EP odgledam a da navijam.

Na ledjima štampaću "Koneri",prvog 007 uz kog sam odrastao ,koga smo izgubili skoro.

Za njegovu izjavu o KiM čuo je čitav svet,tako da će mi biti zadovoljstvo da ga šetam na trgovima punih ustaša i sa tim činom(inače ima više činova) da im idem još jednom i još više na k'rac.

Srećno Škotima i da bar ujke&govna pirgava izgaze,meni će to biti čitav EP za nešto više neću ni biti raspoložen.

Poslato sa STF-L09 pomoću Tapatoka

Posted (измењено)

Nije infrastruktura ono sto nasoj reprezentaciji fali. . .Stvarna potreba za nacionalnim stadionom ne postoji osim kod korumpiranih politicara., ima gde da se igraju utakmice reprezentacije. . Niti je infrastruktura razlog zasto smo bez evropskog prvenstva tako dugo vec na prvom mestu struka a potom i kvalitet igraca. Nacionalni stadion je poslednje sto nam treba u nizu neophodnih stvari bazicnih stvari za fudbal u Srbiji. Problem je sistemski od struke i infrastrukture na nivou petlica u celoj srbiji. Gde i kako treniraju klinci u unutrasnjosti, ko ih trenira u kakvim uslovima. . .Ligu nemamo, 20 jebenih klubova a kvalitet za 7-8 najvise. A nemamo 7-8 klubova koji ispunjavaju elementarne uslove za takmicenje. Kakva nam je druga liga? Kakvi su tamo stadioni. Problem je sistemski i nece se resiti skalamerijom od stadiona koja kosta 100,200ili 300miliona. Stadion  zapravo nece resiti nista, bas nista. I ne razumem njegovo potenciranje kao nasusne potrebe. O vlasnickoj strukturi klubova gde se ne zna ko pije ko placa da i ne govorim.

Edited by IBRS

Matorci jeu sto se ne jede. Obicni oportunisti.

Nacionalni stadion?? Eto zašto me nema na političkim temama. Neće se imati za leba kad prođe ovaj rat sa tzv. nevidljivim neprijateljem a ovdje bi da se razbacuje na Skadar na Bojani. Dobro, izbicete to iz glave vrlo uskoro kada vam ONI objasne da vrli novi svijet nije došao bajagi zbog korone i da je kriza pa, je li, sta da se radi. Njima sa televizije ćete naravno povjerovati, meni sada i ovdje naravno ni slučajno...

Naravno da je bitno imati stadione dobre, pa to bi i nama značilo, em bi nam bilo lakše igrati, em bi strance mogli privući vise nego sada. 

Međutim ulagati u stadione, ulagati u infrastrukturu, a ostaviti ovaj savez je isti *****. Šta će to promeniti? Pa evo igrali su na dobrom stadionu pa? 

Da hoće Vučić smeniti čitav savez, pa tu staviti ekipu dobrih ljudi, da oni dovedu dobrog selektora, isključe uticaj menadžera. I tek tada uložiti ne u taj jedan stadion, nego i u neke stadione u Srbiji. Sada imamo jedno 6/7 dobrih stadiona, uložiti u još toliko i situacija će biti drastično bolja. 

Pa evo Engleska a i Britanija imaju izuzetnu infrastrukturu, stadioni su im prosto svemirski pa opet nikad ništa nisu uradili niti ce uraditi na EP i SP(sem 1966)... 

Njihovi petlići imaju bolje uslove nego mnoge zemlje u svetu, ne vredi kad nemaju talenta... 

Nacionalni stadion za reprezentaciju koja 20 godina nije igrala Ep. Dal da se smejem il da placem??!! Neka uloze te pare u sredjivanje stadiona koje vec imamo, jebo ih nacionalni stadion kad padne kisa vise od pola terena su jebene kaljuge, kao da gledam filmove kad su nacisti ulazili u Rusiju. A ti starci neka jednom dignu glas protiv fudbalskog saveza ili neka cute jer za bolje ocigledno i nisu.

Ostajem pri stavu da nam umesto nefunkcionalnih stadiona od 15-20 hiljada, sa propalim atletskim stazama, okrunjenim betonom, koji propadaju u zemlju treba sto vise stadiona od 8-10 hiljada, komfornih, sa propratnim sadrzajima.

Kakvo ulaganje u starudiju. Nikad od babe devojka, to je rupa bez dna. Prevazodjena gradnja pre 70 godina. Sta, da se ruse dotrajale tribine? Cisti sut? Bolje sazidati novo, manje, funkcionalnije, komfornije.

Ukoliko ne podrzavamo ulaganje u sport, ne samo fudbal, daj da se presaltamo na rekreaciju, amaterizam itd. Ni to nije lose.

Tacno je, nismo 20 godina isli na Euro, ali smo zato ucestvovali na prethodna 2 od 3 Mundijala. Sto je sa ovakvim uslovima iz kamenog doba dosta dobar uspeh.

Placite, smejte se, bez ulaganja nema nista.

Ni Madjari nemaju generaciju od lake konjice 50ih pa ulazu, napreduju. Valda Orban ne zna sta radi. Jedino bi mi uvek tapkali u mestu, ulagali u prevazidjenu starudiju, radili sve naopako. 

Infrastruktura je jedno pitanje, Savez je drugo (pogodno za okretanje na svoju vodenicu). Rasprava je pocela oko stadiona. Nemam nameru da je sirim.

Stadioni su potrebni i nacionalni i nenalcionalni. 

Posted (измењено)

E ugasio se vise ovaj savez dabogda! Sa sve ovom reprezentacijom.

Utroba mi se okrene kad cujemi procitam imena Kolarov, Ljajic, Jovic, Kokeza, Tumbakovic, Gu(N)delj, Fejsa... Gde su sada oni novinari koji dobise erekciju posle utakmice sa Norveskom. Ko da osvojismo SP, majku mu...

Srbi i fudbal - nikad jedno uz drugo.

Edited by miloshb

Ovako momci dzaba pisete ovde o stadionima. Kazemo nemamo kvalitetne igrace. To je definitivno istina i u pravu je @RedHart mi nemamo igrace  kao sto smo imali.  Moze @BobMarley da napise da Jovic "igra"  u Realu ali svi znamo koja mu je uloga tamo. Imamo Savica u Laciju subtop Italije,  Milenkovica u Fiorentini, Lazovica. Ako pogledamo ujke vidimo svi gde njihovi igraci igraju, uglavnom su standardni u najvecim Evropskim timovima npr. Ali opet se postavlja pitanje zasto nismo nista napravili kada smo imali kvalitetne fudbalere kao nekad u zajednickoj drzavi. Bila je dobra infrastruktura, jaka liga itd. Prvi i najveci krivac je lopovski i muljatorski  FSJ-FSSCG-FSS. Da li je pitanja sponzorstva, premija, menadzerisanja, trpanja u svoje dzepove. Drugo struka koja je zaostala svetlosnu godinu za modernim desavanjima u fudbalu, uglavno u svim kategorijama klubova i reprezentacije. Koliko puta samo u nasem  klubu u mladjim kategorijama  igraju  igraci koje je trener doveo jer su roditelji platili, a ni rukovodstvo nije imuno na suske. Zna se koliko je i Dzaja uzimao da ne bude da su samo ovi trenutni. Ne igraju najtalentovaniji. Ako pogledamo Zvezdu i Partizan danas nama su nosioci u zadnjih par godina stranci cast izuzetcima kao Katai koji je za nas vrh ali ni u Spaniji nije ostavio neki trag. Iskolovali smo u zadnjih 25 godina  vrlo malo igraca koji su direktno otisli u lige petice i da je odmah igrao. Matic preko Slovacke, Vidic i Ivanovic preko Rusije, SMS takodje zaobilazno, Jovic Portugal, Tadic-Kostic Holandija. Npr mi nemamo vec 5 godina ozbiljnog napadaca sa Srpskim pasosem u nasoj ligi koji bi sutra mogao da ode bar recimo u neki osrednji klub u ligama petice da bude prvi napadac, a da ne pricamo o kvalitetnim vezistima. I da ne sirim dalje ne vidi se svetlo na kraju tunela uskoro. Nije pomogla promena imena zemlje i grba na grudima, nece pomoci ni nacionalni stadioni, smanjivanje ili prosirivanje lige potrebna je jedna "Sablja" ili "Kalcopoli" . Lepo je sinoc onaj novinar puniji sa naocarima na SK1 rekao da ako se pogleda celokupna slika od svih utakmica u ligi nacija samo u 2 smo bili dobri ostalo je bilo mucenje.

Mi možda nemamo kvalitet da osvojimo neko takmičenje ali mislim da je došlo do zamene teza. Tema je neodlazak na EP. A za to bogme imamo individualni kvalitet. Zaboravljamo da smo ispadali od tada smešnog Velsa, Estonije, aj ono s Albanijom nije imalo veze sa sportom, sad od Škotske. Nemoj neko da kaže da Češka, Slovačka Irske i šta ti ja znam imaju bolje igrače od nas. Nemaju. Ali imaju sportski cilj, za razliku od nas gde je prioritet izgleda menadžerisanje pa tek onda rezultat.

Struka je mnogo veći problem. Mi smo imali od osamostaljenja 2 ozbiljna trenera. Tumba, i ako je bilo dileme posle Norveške da nije baš toliki nemač pojma, sinoć je dokazao da je ipak trener za lomove i blamove. Ono sinoć ide njemu na dušu. Pročitah na Mocartu analizu njegovog učinka kao selektora. Leptejebo, pa ono je gore nego Krstajić. Svi smo digli ruke od repke pa se sve nešto usput isprati, ali učinak Tumbe je bruka, sramota, katastrofa.

Što je najgore niko od naših trenera sa kvalitetom neće da se nateže sa makroom. I ne treba.

Mi imamo deficit 8 milijardi evra to je 8.000.000.000 evra... tako da nam stadionska infrastruktura uopste nije neophodna. Ako vec hoce drzava da ulozi 200.000.000 evra u stadione, neka obezbedi postojece i makar ih malo nasminka, videti pod stadion Rajko Mitic kako to moze i lepo da izgleda, a ne da gradi stadione koji ce zvrjati prazni i raspasti se posle 10ak godina zbog neodrzavanja.

Bas tako. Stadioni samo zvrje prazni. Klubovi od ulaznica, klupske prodavnice i drugih marketinskih stvari ne mogu ni komunalije da plate, a kamo li celokupno odrzavanje. Treba srediti glavne i trening terene, kao i za mladje kategorije isto. Popraviti i nasminkati ostalo. Srediti svlacionice i druge osnovne stvari za normalno funkcionisanje igraca i struke. Ne moraju to biti vrhunski uslovi, vec neki minimum koji je neophodan za normalan razvitak igraca. Ali, to je sve neko nase mastanje. Nema od toga nista. Licni interesi su uvek na prvom mestu. Propozicije takmicenja i druga pravila se ne postuju i zaobilaze. Razni cirkuzantski klubovi mogu da kupe mesto u Superligi, iako nemaju nikakav projekat, niti su zasluzili na terenu. Sve je to amaterizam i krpljenje rupa. Previse je tu problema. Nije samo infrastuktura bitna. 

Mozda za sah nije bitna infrastruktura, ali se fudbal u danasnje vreme ne moze zamisliti bez dobre infrastrukture. Proslo je vreme kada se sa pescanih plaza Kopakabane moglo do svetskog vrha.

To sto je nama dug toliki koliki jeste, ne znaci da nam stadioni ne trebaju i da je sminkanje dobro resenje, dobro je koliko i sminkanje babe. Tih spinova sam sit.

Kazem, ako nema para, daj da predjemo na amaterizam i rekreaciju, nasa legenda Duci bi bio ponosan.

Kako god zvucalo, infrastruktura u nasem fudbalu je najmanji problem. Ne zato sto je dobra, nego zato sto su ostali problemi neuporedivo veci. Pocev od nedostatka kvalitetnih strucnjaka, pa sve do velikog kriminala koji je kao kancer metastazirao od najnizih liga do FSS-a. Neka oni grade stadione. Svejedno mi je. Samo to nece resiti nista, a dace pojedinom olosu legitimitet da nastavi da sustinski unistava fudbal.

Dobro.

Na nekoliko tema sam pokusao da obrazlozim zasto mislim da za 15 godina fudbal nece zanimati ni 10 odsto dece. 

Nemam podatke kod sebe, ali posto se krecem u fudbalskim krugovima znam koliko manje klinaca igra fudbal i zasto.

Dete koje treba da zainteresujes npr ne zanima ko je na celu Saveza, ali zato vidi da nema tople vode, vidi da prokisnjava krov, vidi budj u cosku, vidi neravan teren i rdjavu ogradu. Nece ga Kokeza odvratiti od fudbala, nego losa infrastruktura i stroka. 

Govorim o pocecima bavljenja sportom. Gde su oni do Kokeze i menadzera. Odustajace pre vremena. Bice vise mesta za ove s vezama i vezicama.

Mora se uloziti, mora se krenuti od fundamenata. Nama prvo treba omasovljenje. Sama rec sminka je pogrdna. Nema leba od sminkanja.

Trazio je Kokeza da ubaci Radonjica, Veljkovica i Arnautovica Zivkovica. Uzmi s rezervom, to je bar ono sto sam ja cuo. Kad na to dodas i insistiranje na igranju SMS-a, onda mu to dodje 4 igraca, minimum.