Jump to content

Уколико имате проблем са отварањем тема након апдејта сервера и форума, пробајте да промените на неку другу тему на дну форума, па се касније пробајте вратити на ову главну, јер ће до тада можда већ бити поправљено све.

Александар

Фудбалска репрезентација Србије

Recommended Posts

Naravno da je do struke. Reprezentacija sa Mulinom ode na svetsko, igra na rezultat, bore se, ginu, ne igraju lep fudbal, ali znaju šta hoće. Isti igrači sa Krstajićem kao teški amateri. Treneri su ključna stvar, bez dobrih trenera ti džaba da imaš najbolju ekipu na svetu. I te kako mi imamo i imali smo igrače koji su imali značajne uloge u svojim timovima, pa smo neke rezultate imali samo onda kada smo imali trenere, evo u skorije vreme Antića i Muslina. Te priče drugi igraju za njih su smešne, pa ne igraju oni fudbal od juče, nisu one season wonder, već tu ima igrača sa dugim stažom u ozbiljnim ligama, prvotimaca i bitnih igrača u svojim ekipama. Kakvo crno šlepanje, pa da je tako terena oni videli ne bi tamo. Šlepanje možda postoji u SL ligi u ozbiljnim ligama, ili daješ 100% ili te nema!

Pa jeste i do struke i do igraca i mentaliteta. Kad ce ljudi da shvate da danas NIKO ziv ne igra fudbal kao mi, neke "cekalice"? To je prolazilo pre 20 godina, cekas na 60-70 metara od svog gola, kao nasi juce, nesto se "organizuju", "postavljaju", a mi izvodimo loptu iz gol auta a svi Austrijanci markiraju nase, trce, vrse presing. Fudbal je se promenio za 360 stepeni, samo mi tapkamo u mestu. Danas je 80% fudbala trcanje, presing, pogledajte sve ostale utakmice, niko ne igra kao mi. Mozda smo mi tu negde u parametrima sa ostalim reprezentacijama po pretrcanim kilometrima ali nije to to, treba znati kad trcati, gde, mi smo inace bez lopte jako staticni, svi stoje i cekaju loptu u noge, slabo se krecemo bez lopte, tako je i u Zvezdi, klubovima i reprezentacijama, prosto struka dal ne znaa, ne moze, nece, da usadi igracima drugi mentalitet, da moraju da se krecu, da trce, da konstanto dave zadnju liniju protivnika, kad imamo loptu da se krecemo i stvaramo visak. To se uci od klinaca, pionira pa nadalje, ne moze se sad sa gotovim igracima tako raditi. Sto oni trce ko navijeni u svojim klubovima a ne mogu u reprezentaciji? Pa prosto, tamo MORAJU jer tamo svi trce, moraju se uklopiti u celinu, kad vidis svabe da trce u timovima onda morjau i nasi jer u suprotnom dobiju nogu u dupe jer je takav mentalitet a onda dodju u reprezentaciju i vide da su svi mlitavi i dobijemo to da nema zelje da se trci.

I to sve je opet do struke najviše. Jer trener je taj koji daje zadatke ekipi i određuje kako će ekipa da stoji na terenu. Očigledno je traženo od naših igrača da se brane u zonskim blokovima. To što su zonski blokovi sve više stvar prošlosti, opet govori o našim trenerima. Danas je ključna stvar dobar presking, dobra reakcija po izgubljenoj lopti, da si uvek tu, da si blizu. Opet kažem najmanje je tu do igrača, jer ti igrači kasnije odu u svoju ekipu i rade sve suprotno. Što ukazuje da se to traži od njih. Kretnja bez lopte jeste inače veliki problem naših igrača, ali većinom isprave to kada odu preko. Pa sad opet ko je kriv za to? Pa struka koja radi sa njima od najmlađih dana.

Ne sešavaju se bez razloga velike promene pod promenama trenera/selektora. Igrači su oruđe u rukama trenera, koje ako trener ne zna da iskoristi džaba ti i da imaš najbolje na svetu!

Postoji nesto sto je karakteristicno za nasu fudbalsku reprezentaciju i zove se KURCOBOLJA!
Ne kod svih, ali dovoljno je 5 od 11 i eto problema.
Primer je Derbi i bilo koja utakmica reprezentacije u poslednjih mnogo godina.
To se ne leci, to je mentalitet i vaspitanje i postovanje!

Ako odu na splav pre bitne utakmice, pijanka, starlete, splavovi... To je veliki problem i tesko se leci.

Tipican Srpski mentalitet i stav

"Naša krivica je što smo se opustili i pre meča upisali tri boda, umesto da smo na terenu pokazali kvalitet. Imali smo računicu i za druge rivale. Realno je bilo da dobijemo Austriju i Dansku, da odigramo nerešeno sa Nemačkom...", naveo je Radunović.

3 минута раније, Valar_Morghulis said:

"Naša krivica je što smo se opustili i pre meča upisali tri boda, umesto da smo na terenu pokazali kvalitet

Kao sto rekoh... KURCOBOLJA

Terzicu spomenik treba da dignemo. Koga je on uvalio u Valensiju, vala, svaka cast.

Koliko smo mi loši, na ovom EP niti jednu šansu postenu nismo stvorili, apsolutno osim golmana niko drugi ne "iskace". Al valjda treba tako kad pocetnici dobiju sansu da vode najtalentovanije fudbalere koje imamo, i u A timu i mlade.

Послато са SM-G900F помоћу Тапатока

Pantić,Lukić,Račić vezni red sve vodonoše ,od Gajića nema leba ,voleo bih da grešim ali.......

"nasi" dodjose glave reprezentaciji. Jbg. Kretenizam da driblas na 20 metara od gola, ispucaj je.

Germanska superiornost.

Какву генерацију је успео да сјебе аматер

Meni je najžalije šta radimo od dve najtalentovanije generacije u poslednje vreme i U21 i A. Jer mi i te kako imamo kvalitetnih igrača, ali džaba kada oni na klupama veze nemaju.

1 минут раније, Valar_Morghulis said:

Srpska glupost :D

Nebeska glupost ?

Ja bih celavom Nikolicu dao da vodi mlade, bez zajebavanja, ne volimo ga zbog mnogo cega s razlogom ali lik je dobar trener.

Kakva je ovaj Račić rupa na sredini i kiksara... Da nema poleđinu kako ima, ne bi niko ni čuo nikada za njega! Babić isto ispao kao iz voza.

Tuga na šta mi ličimo, ali bar će ovaj početnik prestati da se priziva na našu klupu!

Kakav treci gol...ubise nas. :character32: krstajic-djorovic-valverde.Isti qrac :dash2:

Njihov igrac prima loptu pored 2 nasa igraca u odbrani.. Neverovatno mi kako nema nikog da ih trgne,da se prodere,..Takav nedostatak emocija ne mogu da gledam na terenu i na klupi. Eh da je Miloje trener...Jebo im ... i pre nego se poluvreme zavrsi !