Jump to content

Уколико имате проблем са отварањем тема након апдејта сервера и форума, пробајте да промените на неку другу тему на дну форума, па се касније пробајте вратити на ову главну, јер ће до тада можда већ бити поправљено све.

Александар

Фудбалска репрезентација Србије

Recommended Posts

Krstajić je sinoć izveo postavu kao da vodi Mančester Siti, a ne Srbiju. Ne možemo mi da istrpimo pet ofanzivnih igrača i da uradimo nešto na utakmici. 

Можда није једини, али је велики проблем.

Уосталом, ја очима не могу да га гледам још од 2012. године, тако да ми убије жељу и да пратим репрезентацију све док је он у стартној постави...

Nemamo mi igrace za formaciju sa jednim defanzivnim veznim, bas zato sam pre nekoliko dana izrazio zelju da vidim tandem Fejsa-Matic. I pored potencijalno lose pripreme utakmice, takav tandem pruzio bi nam defanzivnu stabilnost. Moze i Milivojevic umesto Fejse, iako sam licno za Fejsu.

Jucerasnja postavka bila je horor. Mozda bi kod kvalitetnog trenera prosao trio Matic-Sergej-Tadic. Kazem ,,mozda" zato sto ne znam kakav je Sergej danas u defanzivi. 

Sve u svemu, Krstajic je svakako mnogo ispod Muslina. Muslinu su se s pravom zamerale brojne stvari. Izbor igraca u defanzivi bio je na nivou i to je ono sto nam je doprinelo ostvarivanju solidnog rezultata. Bez obzira na to, celokupna taktika nije bila dobra. U vecini utakmica smo i pored te postave bili nedovoljno dobro organizovani u defanzivi, dok smo u napadu sesnaesterac popunjavali samo sa jednim igracem. 

Imamo kvalitet i dovoljno dobre igrace. Razlog neuspeha su losi selektori, odnosno nestrucnost ljudi koji ucestvuju u izboru selektora. Uz kvalitetnog trenera bili bismo kandidat za cetvrtfinale, budite uvereni u to. Da je Kokeza pametan i da zeli dobro reprezentaciji, zimus bi na kolenima preklinjao Terzica da tokom reprezentativnih pauza Savezu ustupi trenera.

3 minutes ago, ветарулеђа said:

Nemamo mi igrace za formaciju sa jednim defanzivnim veznim, bas zato sam pre nekoliko dana izrazio zelju da vidim tandem Fejsa-Matic. I pored potencijalno lose pripreme utakmice, takav tandem pruzio bi nam defanzivnu stabilnost. Moze i Milivojevic umesto Fejse, iako sam licno za Fejsu.

Jucerasnja postavka bila je horor. Mozda bi kod kvalitetnog trenera prosao trio Matic-Sergej-Tadic. Kazem ,,mozda" zato sto ne znam kakav je Sergej danas u defanzivi. 

Sve u svemu, Krstajic je svakako mnogo ispod Muslina. Muslinu su se s pravom zamerale brojne stvari. Izbor igraca u defanzivi bio je na nivou i to je ono sto nam je doprinelo ostvarivanju solidnog rezultata. Bez obzira na to, celokupna taktika nije bila dobra. U vecini utakmica smo i pored te postave bili nedovoljno dobro organizovani u defanzivi, dok smo u napadu sesnaesterac popunjavali samo sa jednim igracem. 

Imamo kvalitet i dovoljno dobre igrace. Razlog neuspeha su losi selektori, odnosno nestrucnost ljudi koji ucestvuju u izboru selektora. Uz kvalitetnog trenera bili bismo kandidat za cetvrtfinale, budite uvereni u to. Da je Kokeza pametan i da zeli dobro reprezentaciji, zimus bi na kolenima preklinjao Terzica da tokom reprezentativnih pauza Savezu ustupi trenera.

Лутао је и Муслин дуго са избором дефанзивне линије. Имали смо среће у пар наврата да се ривали испромашују. Сад не могу да се сјетим утакмица конкретно али знам да је баш било доста проблема назад и да је ту дефанзивну линију дуго ротирао пробавајући да пронађе добитну комбинацију.

'Ај напиши  твојих идеалних 11 за СП.

Posted (измењено)
15 minutes ago, Лунатик said:

Лутао је и Муслин дуго са избором дефанзивне линије. Имали смо среће у пар наврата да се ривали испромашују. Сад не могу да се сјетим утакмица конкретно али знам да је баш било доста проблема назад и да је ту дефанзивну линију дуго ротирао пробавајући да пронађе добитну комбинацију.

'Ај напиши  твојих идеалних 11 за СП.

Ruku na srce, on i nije imao drugog izbora nego da u vezi upari Matica sa Fejsom ili Milivojevicem. 

Stojkovic

Basta - Ivanovic(Savic ; Milenkovic) - Nastasic(Tosic) - Kolarov

Fejsa dm - Matic cm

SMS(Tadic ; Ljajic)

Tadic(desnonogi trkac) - Mitrovic(Prijovic ; Jovic) - Kostic(Ljajic)

Druga varijanta bi bila sa Sergejom kao centralnim veznim, ali sam napisao zbog cega imam dilemu povodom toga i to bi sustinski bila potpuno drugacija ekipa. O krilima generalno nisam ni razmisljao, to nam je najmanji problem. Smatram da raspolazemo kvalitetnim igracima i da bi kvalitetan selektor od reprezentacije napravio izuzetno disciplinovanu i cvrstu ekipu. U ofanzivi takodje raspolazemo razlicitim opcijama, narocito dok imamo Sergeja. 

Edited by ветарулеђа

На основу чега дајеш предност Фејси у односу на Миливојевића?

Ja bih dao prednost Fejsi i Nemanji Maksimovicu u odnosu na Luku Milivojevica zbog toga sto su nizi i brzi igraci i sto muislim da Matic moze da igra dobro ako ima u paru pored sebe jednog nizeg igraca koji ce da trci puno kao sto je igrao u tandemu sa Kanteom u Celsiju. 

Онда губиш једног агресивног играча, са великим радијусом кретања, премијерлигашким искуством и добрим шутом са дистанце на шта противник такође мора да обрати пажњу јер је Лука показао да зна итекако да запрети када му се остави простор... Е сад, треба бити искусан и имати визију да се све то уколпи како треба, а не верујем да је Крстајић тренутно на том нивоу...

@Crow   Fejsa je izuzetno inteligentan igrac, pravo resenje za kvalitetnu timsku odbranu. Milivojevic je takodje takticki dobar, agresivniji je, ali je po meni Fejsa jedan od najboljih defanzivnih veznih igraca na svetu u pogledu same defanzive. Jaaako inteligentan igrac, verovatno najpotcenjeniji domaci fudbaler. U Portugalu ga obozavaju, ne bi mogli da poveruju koliko los ugled ima kod nas.

Mesecima sam imao zelju da ga vidim u tandemu sa Maticem. Utakmica sa Velsom dosla je u pravom trenutku za ispunjenje moje zelje, ali se povredio nedelju dana pred istu.

Msilim da se Luka i Matic ne uklapaju jedan pored drugog i jedan od njih bi mi uvek igrao ali sa jednim nizim pored sebe koji moze puno da trci. Spori su puno oboje da bi igrali zajedno.

А кога видите поред Басте на позицији десног бека? Ја бих лично покушао и са Лазовићем, знам да је играо за Ђенову више пута на тој позицији, али будућид а слабо пратим Серију А, не знам да ли је играо на беку у континуитету или само због кадровских проблема у тиму...

2 minutes ago, Crow said:

А кога видите поред Басте на позицији десног бека? Ја бих лично покушао и са Лазовићем, знам да је играо за Ђенову више пута на тој позицији, али будућид а слабо пратим Серију А, не знам да ли је играо на беку у континуитету или само због кадровских проблема у тиму...

Gledao sam ja.

Igrao je stalno beka, nema to veze sa problemima u timu. I kad god sam gledao mogu reci da je bio dobar.. stvarno mu je legla ta pozicija. Samo sto ne znam kakav ce fudbal Krstajic forsirati, jer nisam ni gledao utakmicu juce. On je igrao beka u 3-5-2 formaciji, pitanje je kako bi to izgledalo ako bi igrao u 4-4-2.

Posted (измењено)

Koga sve imamo na poziciji desnog beka, izuzev Baste i Rukavine?

Zule i Marusic su povukli potpuno neinteligentne i ishitrene poteze, ali to neka bude za nauk svima. Da su ostali strpljivi, danas bi predstavljali prve opcije u nasoj reprezentaciji.

Inace, Laza se ove sezone vratio na maticnu poziciju.

Edited by ветарулеђа

Стварно се жестоко зајебао Стојковић што је изабрао да игра за Црну Гору. Сад би конкурисао за прву поставу у репрезентацији за Светско првенство. 

Надам се да је Крстајић уведео да оно од синоћ нема смисла, и да треба да упари Матића са Фејсом или Миливојевићем, како би Матић имао више простора и да бисмо деловали повезаније и организованије. Са Сергејем испред и учешћем крила у креацији напада, то би могло да личи на нешто. Синоћ је био превелик размак између линија тима и Матић је деловао изгубљено, јер није знао куда пре... Нама треба да играмо чврсто и агресовно, немамо ми потенцијал за неки ултраофанзиван фудбал. Звездина игра у Европи ове године је прави показатељ. Када би селектор имао снаге, воље и знања да ову екипу дисциплинује и да је лепо тактички спреми, можда би и било нешто од ње...

Jbt,mi igramo prijateljske sa africkim zemljama,a nijedna africka nam nije protivnik na sp :facepalm: kakav je ovo cirkus jbt.

Upravo to. Na papiru bih voleo da vidim jedno tehnicki dobro krilo(Tadic, Ljajic, Zivkovic), sposobno da pomocu individualnog kvaliteta napravi razliku, a na drugom brzo krilo koje poseduje kvalitetan centarsut(Kostic, Lazovic, Zivkovic). Tu se otvaraju jos brojna pitanja i kombinacije, ali poenta je da imamo izuzetno kvalitetnu ekipu koja stagnira zahvaljujuci uzasnom radu domacih strucnjaka. 

Имамо, ту нема сумње, имамо играче готово свих профила. Ми немамо струку, то је проблем. Видели смо код Милојевића, како играчи задатка (Гобељић, Милић па и Срнић) могу много тога квалитетног да донесу на терену када им се нађе права улога и када им се објасни и нацрта шта се тачно од њих тражи. Ми имамо огроман избор таквих играча за репрезентацију, играча који су добри фудбалери али који не могу бити носиоци игре. Уз то, имамо и пар играча светске класе који итекако могу бити носиоци игре, зато треба уклопити остатак тима и подредити стилу игре који одговара носиоцима. Тако да свако зна шта игра и шта се од њега очекује. Ово тренутно ми делује да нико не зан шта тачно и како треба да одигра, да се иде на неку тренутну инспирацију и потез у тренутку. А ми и немамо баш толико талента, да можемо тако да одиграмо у континуитету.