Jump to content

Уколико имате проблем са отварањем тема након апдејта сервера и форума, пробајте да промените на неку другу тему на дну форума, па се касније пробајте вратити на ову главну, јер ће до тада можда већ бити поправљено све.

Александар

Фудбалска репрезентација Србије

Recommended Posts

21 hours ago, Јури said:

Al se u Srbiji pljuje Vučić a na fejsu sam na desetine ovakvih komentara pročitao. Niko neće gledati preko TV-a, svi idu za Rusiju. :mon12:

Mnogo nasih ljudi zivi i radi u Rusiji , mnogi tamo imaju prijatelje, mnogi iz Srbije, Republike Srpske i CG ce otici da bodre nasu reprezentaciju .. jos tu dodati nase ljude iz dijaspore ... plus sto ce i Rusi navijati za Srbiju - igracemo kao na domacem terenu i u svojoj zemlji .....

5 minutes ago, dragan wien said:

Nakon utakmice u Beču sam bio mnogo ljut i rekao sam sebi da su samnom završili, ali opet sam sa blagom tenzijom odgledao utakmicu. I naravno mnogo se obradovao plasmanu na SP. 

Bilo kako bilo ali moramo priznati da je ovo ipak na kraju veliki uspeh, ma kako prošli tamo, privilegija je uopšte i pojaviti se. 

Čestitke igračima i stručnom štabu na plasmanu u Rusiju! 

3000 dinara za gospodina što bi rekao Palma.

Avanti

Stave crn ekran tokom utakmica.

Kratka analiza: Čestitke našoj Srbiji na rezultatu i uspehu i svakako poštovanje za postignuto. Ali... Igra nikako nije zadovoljila i ne samo večeras već u većem delu kvalifikacija. MORA DA SE RADI MNOGO I DA SE MENJA TAKTIKA!!! Kakva defanziva, kakvo povlačenje, kakvo prepuštanje lopte Gruziji koja je realno slabija. Utisak, više sreće nego pameti. Lakša grupa nego što smo mi stvarno dobri. Bojim se da ako nam zapadne neko ozbiljniji u Rusiji da će  biti svašta... Svakako primarni cilj odrađen i za to čestitke opet kažem. 

O samoj utakmici... Prvo poluvreme katastrofa, bezvoljno, mrtvo, mlako... Posed lopte ima Gruzija u sred Rajka. Drugo poluvreme znatno bolje, ofanzivniji fudbal, dali gol a onda opet povlačenje... Zašto? Prijović junak, mislim da bi bar jednu mogao početi pre Mitra. Takođe i njemu čestitke za asistenciju, čestitke i Banetu na iznošenju lopte kod gola. Tadić i Matić standardno dobri... Čestitke svima! Daleko od toga da omalovažavam da ne dođe do zabune. Samo pozivam na oprez jer svakako da igra kao igra nije dobra. 

Ispod imate i video analizu, malo detaljnije od ovoga.

Pozz :)

17 minutes ago, Dzoni said:

Uglavnom, hteo sam da kazem kako se nama Srbima ne moze ugoditi, samo nesto seremo, pa makar izborili direktan plasman na SP.

Ajde Dzoni majke ti, jedino sto ljudi traze u Srbiji od fudbalera da igraju bar 50% kao Zvezda sad bile bi pune tribine i ne bi bilo pljuvanja cak i da se ne plasiramo. Ovako idemo na SP pare ce se lepo podeliti svima, vrnucemo se sa gol razlikom 1:10 i opet ce se traziti podrska za nekog Muslina, Curcica, Sestkovica. Mozda dodje Alkosan on jos nije bio trener. Jebote kosarkasi odu sa trecim timom i prosto coveku dodje da zagrli Macvana samo zbog truda. Mi nemozemo da vezemo 3 pasa na utakmici, igra pored Baste Kuravina koji u 10 utakmica nije izveo jedan centarsut kako valja, neigra Sergej neuklapa se menadzerske kombinacije,izborili se za direktan plasman u grupi sa Velsom i Irskom. Niti imaju bolje igrace, niti su neke svetske fudbalske velesile ali oni trce i trude se  . Istorijski uspeh mos' misliti. Zato smo i tu gde jesmo kad nam je uspeh sam plasman. Ali ne zaboravi sad su ovi igraci dosli iz svojih klubava u jeku sezone. Videcemo ih posle mesec dana splavarskih/starleta priprema. Ima da nas obrukaju da ce mo zazaliti sto smo se plasirali. 

29 minutes ago, Lux said:

Mislio sam na igrace ali kapiram te sta hoces da kazes :D

Jel nam ovo popravlja koeficijent za onu Ligu Nacija ??

Ma ja se zajebavam, provalio sam šta hoćeš da kažeš :) :P

Posted (измењено)

Realno, igra nam je go kurton, ali toga se niko nece secati nakon plasmana na Sp

Taktika, stil igre, opredeljenje u igri je uzasno, batadjorsticko, ali se ne nerviram, da sam mladji , pa bih se nervirao , ovako kao da je to bitno, mi nikada i nismo imali neku igru, dominira pretezno batadjoristicki pristup, pa kad te ukenja ukenja, te kvalfikacije i prodjemo ponekad, kako ?

pojma nema, valjda na taj neki kvalitet pojedinaca i uz srecu, kao 2006 kad smo bili u grupi sa Spanijom i 2010 kad smo bili sa Francuzima , poenta je zapravo da ne kiksas protiv autsajdera i da ne gubis protiv sebi ravnih, i nereseni su dobri, i onda cekas da ostali negde kiksnu, kao Francuzi sa Rumunima 2009 ili da te usere da kao sa Spanijom das gol u 90 min iz nicega, Zigic bese dao

Za kvalfikacije za Ep, nismo takve srece, pa od 2000te nismo bili na Ep, ali smo zato tata mate za Sp, propustili smo samo 2, Koreja i Japan i u Brazilu

Za ovako malu i fudbalski mafijasku zemlju, bez nekog sistema i normalnog rada, to je neverovatan podvig

Edited by gorance

Nzm ljudi, mene uopste ne "greje" ovo. . .ladan ko spricer. Volim sto idemo u Rusiju, ali secam se koliko sam obozavao proslu generaciju koja je isla na prvenstvo sveta i ne moze se uporediti sa ovom.
Srbija: Stojković, Ivanović, Kolarov, Vidić (od 73' Subotić), Luković (od 46' Dragutinović), Krasić, Jovanovič, Milijaš (od 64' Kuzmanović), Stanković, Žigić, Pantelić

Ovo je sastav koji je overio plasman protiv Rumunije u poslednjem kolu 5-0 . Mozda jer je bilo 7 zvezdasa. . . Kolarov i Ivanovic mladi u naponu snage, a Jovanovic i Krasic u zivotnoj formi nakon cega su i otisli u Liverpul i Juventus. . . Mnogo sam voleo ovu ekipu. . .i onda jebena Gana i Australija nas usrase.
Sad Ivanovic i Kolarov zreli za penziju, Gudelji,Rukavine,Mitrovici, a stojkovic nije vise stojkovic nego mustafa. . .Kako se docepasmo Rusije nzm, malo nas ukenjala grupa,malo sreca,malo kvalitet, zapravo najmanje kvalitet i sve preko 3boda sto uzmemo za mene ce biti podvig.

Bila su velika ocekivanja i 2006,u kvalifikacijama smo primili samo 1 gol,pa smo onda doziveli masakr na svetskom.Sada nema nikakve euforije,mozda zablistamo.Tesko doduse,ali mozdaaaaa.

Za nas male fudbalske nacije samo ucesce je veliki uspeh.Ipak mora se uvesti par novih igraca kao i zabraniti Stefanu Mitrovic prilazak stadionu.

Paklen žreb za Mundijal: Srbija u četvrtom šeširu!

Trenutno smo najslabija evropska selekcija pred žreb, ali još ima nade...

15075857268376.jpg

Pobedom nad Gruzijom, Srbija je overila svoje mesto na Mundijalu u Rusiji. Sada sa nestrpljenjem ičšekuje žreb za grupnu fazu koji će prvog decembra biti održan u palati Kremlj u Moskvi. S obzirom da kvalifikacije i baraži još nisu gotovi, čekaju se još imena 15 reprezentacija koje će se narednih dana boriti za plasman na Mundijal.

Srbija s pažnjom može da baci pogled na spisak učesnica, ali će s pažnjom pratiti i rasplet u finišu kvalifikacija jer je od nekih mečeva zavisi i sudbina na žrebu za Svetsko prvenstvo. Trenutno, Srbija nije u dobroj situaciji pred žreb. Po aktuelnom stanju stvari, Srbija se nalazi u četvrtom od četiri šešira pred žreb i jedina je evropska selekcija u tom rangu.

Statuse nosilaca i pozicije u prvom šeširu su teoretski obezbedili domaćin Rusija, zatim Brazil, Nemačka i Poljska. Jako blizu su Belgija i Francuska. Samo treba da sutra pobede Kipar, odnosno Belorusiju. Preostala mesta u prvom šeširu će popuniti Argentina i Portugalija ako se plasiraju. Ako neko od njih otpadne, u prvi šešir uskače Španija. Ako otpadnu oboje diže se sledeći posle Španije iz drugog šešira.

U drugom šeširu po trenutnoj situaciji su Španija, Čile, Švajcarska, Engleska, Kolumbija, Meksiko, Italija i Urugvaj. Naravno, ako Čile, Švajčarska i Kolumbija izbore plasman u Rusiju i ako Urugvaj iskoristi zicer.

Po aktuelnoj situaciji, u trećem šeširu su Danska, Kostarika, Island, SAD, Švedska, Tunis, Senegal i Egipat.

Četvrti šešir trenutno čine Iran, Srbija, Japan, Nigerija, Maroko, Panama, Južna Koreja i Saudijska Arabija. Srbija je druga po rangu u četvrtom šeširu što znači da iz tri jača šešira moraju da ispadnu dve reprezentacije sa jačim renkingom da bi Srbija uskočila u treći šešir. Ali isto tako, moraju i da ih eliminišu selekcije sa slabijim rangom od Srbije. Dakle, ako Peru ode na Mundijal pre Argentine, Kolumbije ili Čilea, to ništa ne znači Srbiji jer Peru ima bolju poziciju na FIFA rang listi prema kojoj se i određuje sastav šešira.

Zato Srbija treba da navija da u Južnoj Americi nekim čudom prođe Paragvaj koji ima sabiji rang od nas. Ili da u Evropi kroz baraž prođu Grčka i Republika Irska koje imaju takođe slabiji rejting od nas. To su šanse koje Orlovima donose treći šešir... 

Nema razloga da verujemo da smo ne znam kakva sila i da treba da igramo neki atomski fudbal. Puna kapa sto smo se plasirali. Jedino sto mi smeta jeste taj nas mentalitet ponovo. Kad smo dosli do poslednje dve utakmice na prvom mestu, usrali smo se i krenuli da stekamo i kurvamo i branimo se. 

Nego, ja ponovo moram da pomenem mocnog Rukavinu... Jeste provalili da batica uopste ne gleda kad centrira? Gde god, kad god primi loptu, odmah iz prve nabada centarsut. :smeh11: I naravno, prodje svaki sedmi.

1 hour ago, Mazzan said:

Nego, ja ponovo moram da pomenem mocnog Rukavinu... Jeste provalili da batica uopste ne gleda kad centrira? Gde god, kad god primi loptu, odmah iz prve nabada centarsut. :smeh11: I naravno, prodje svaki sedmi.

Pa kad ima odličan pregled igre :mon12:

Periferni vid kao Xavi :)

Hoćeš da kažeš da je ovo slučajno, jeri? 

http://www.mozzartsport.com/vesti/hoces-na-mundijal-pozovi-tonija/180935