Jump to content

Уколико имате проблем са отварањем тема након апдејта сервера и форума, пробајте да промените на неку другу тему на дну форума, па се касније пробајте вратити на ову главну, јер ће до тада можда већ бити поправљено све.

Александар

Фудбалска репрезентација Србије

Recommended Posts

Posted (измењено)
15 minutes ago, Јури said:

Ne može da svane prije zore. Biće i medalja, strpite se do ljeta. 

Koje medalje,za mis fotogenicnosti.ili mis osmeha.:)

Ocekujem povratak Bambija,kakav Sergej.

Edited by salexxx

Ma ja se zajebavam jer sam presrećan. Na Svetskom prvenstvu će biti 32 ekipe, i bar 20 ako ne i više će biti jače od nas. Ne kažem da ne možemo da iznenadimo, ali realnost je da se ostavi dobar utisak pa koliko bude dovoljno. 

Tolike godine smo običan kurac od ovce na fudbalskoj mapi Evrope i svijeta. 

Добро да заврши више ово. Што би рек'о Мирко Топаловић: А САД МАЛО ОНА! 'Ај Звезда. ***** ти репрезентативни фудбал.

51 minutes ago, Epaminonda said:

Ja danas izgleda nista ne razumem. Alex postavlja zastavu Spanije iz meni nepoznatih razloga a BB pise da varamo sebe I druge. Cime to varamo sebe a narocito kako varamo druge? Mi kao reprezentacija odavno nemamo rezultate ali nasi igraci igraju bitnu ulogu u timovima iz liga petice ili ucesnicima LS. Imamo igrace top klase kao sto su Matic Sergej koga selektor ne zove pa I Tadic. Ostalo mahom veoma solidni ili solidni igraci. Zar su Vels I Irska sa boljim igracima igrali polufinale EP. Ne bih rekao. Mada su se svima smucili menadzerski marifetluci. Mi sebe unazadjujemo a ne varamo nikoga.

Ne znam sta ti nije jasno? Kazes imamo top igrace a nikog zapravo nemamo sem Matica, ostali su suv prosek ili ispod prosek. Pogledaj kakve azdaje igraju za Spaniju, Francusku, Nemacku...daleko smo mi od njih po milijardu stvari. Pomenuo si da imamo i Sergeja ali dzabe kada ne igra i pitanje je kako bi igrao. 

Naravno da varamo sebe i druge, idi na temu Superliga Srbije, ne moras da se vracas u prethodne godine, pogledaj samo od ove, procitaj danasnji/jucerasnji interviju  smenjenog trenera Radnickog iz Nisa, ovog Austrijanca, ne treba da kopas dalje, mi smo fudbalski amateri. na zalost. Zaostajemo za modernim fudbalom vise od decenije. Ubise nas burazerski odnosi, nestrucnost...ma da ne nabrajam...i ovo sada je incident, na srecu nasu ali fudbal koji mi igramo je antifudbal u odnosu na moderan fudbal. Guraju se igraci koji ne mogu da pomognu ni 5 minuta kao Zoran Tosic kojem je receno da ako potpise za Partizan da se vraca u reprezentaciju. Gura se Nikola Maksimovic, fudbalska prevara od igraca, redom unistio sve cega se dotakao, sve prevaranti i menadzerski igraci i sad budale veruju u bolje sutra srpskog fudbala a zapravo se nista nije promenilo u odnosu na pre 1 godinu ili 5 godina ili 10. Meni je zao sto rusim sneska vecini ali realnost je drukcija, idemo u Rusiju, sa nadam se idejom da igramo fudbal, sa igracima koji ce se boriti ali i koji zasluzuju da igraju svojim odnosom prema drzavi i reprezentaciji a ne zato sto je predsednik saveza rekao menadzeru selektoru Muslinu da ga pozove da podele tal, da nam Ramadani, Damjanac, razne Kurte i Murte prodaju muda za bubrege , ubaculju svoje isprdke u reprezentaciju Srbije i mazu oci kako su to najbolji igraci. Sad smo svi mi budale i ne vidimo sta se desava, ali dobro. Sudar sa nekom od najboljih reprezentacija Evrope ili sveta ce nam pokazati gde se nalazimo, Zvezda je trenutno iznad ovog mulja, jer se odrekla svega cega sam napisao, zato se posle 10 godina i plasirala u LE, zato sto je Zvezda opet Zvezda i sto smo se kao navijaci ujedinili i poceli da verujemo. 

49 minutes ago, ДоброЗнај said:

Сунце ти, прођемо у најлакшој групи квалификација и одма нека нереална очекивања везана за само СП. Да нас нема требало би нас измислити.

Надам се да ће се Муслин до СП опаметити што се тиче играча као што су Милинковић Савић и Лазовић.

B,C i E su mnooogo lakše grupe.

Mi smo imali sreću da nam iz prvog šešira upadne Vejls. A oni su upali u taj šešir zbog 1/2f EP.

Posted (измењено)
56 minutes ago, Јури said:

Ma ja se zajebavam jer sam presrećan. Na Svetskom prvenstvu će biti 32 ekipe, i bar 20 ako ne i više će biti jače od nas. Ne kažem da ne možemo da iznenadimo, ali realnost je da se ostavi dobar utisak pa koliko bude dovoljno. 

Tolike godine smo običan ***** od ovce na fudbalskoj mapi Evrope i svijeta. 

Od ovoga nema nista pazi sta ti kazem. Mi igramo toliko nepovezano da svaka reprezentacija koja gaji pas igru ima da nas razvuce ko harmoniku. Irska igra jedan te isti fudbal od postanka a to je snaga,skok , sut, duga lopta. Mi smo dva puta spustili loptu na zemlju i dali jedan gol. Pa gde sa njima pokusavati na centarsut neide mi u glavu. Em je Mitar skoro najmanji od svih Iraca u odbrani em ljudima to specijalnost. Muslin takticar? Mi smo pobedili Irce, koji jesu napravili cudo na Evru ali daleko su oni od nekog kvaliteta. Nije valjda sad da je Gruzija toliko dobra ekipa i oni im uzese bod u proslom kolu. Daj  boze da od jacih reprezentacija nedobijemo Spance, Svabe ili Francuze moze da se opet dogodi neka katastrofa od pet golova razlike. Sa igracem manje uvodis Prijovica koji je totalno odsecen od ostatka ekipe. Bio je i Mitar kada smo igrali sa 11. I onda Gudelj,udeo u igri 0,niti da iznese loptu niti da primi kako valja, niti u odbrambenim zadacima neki adut . Pa zar nije bilo pametnije uvesti Ljajica umesto Mitra, bar je brzi, ima dribling moze da zadrzi loptu, pomaze i sredinu kad se branimo.Svaka ispucana lopta ponovo napad Irske. Tadica svesno markiraju i onda Kolarov pokusava da kreira igru. U prvom poluvremenu sijaset prodatih lopti. Sta ce covek je bek. Svaka mu cast za gol, ipak je on nas najbolji strelac. Igramo sa 7 igraca na 20 metara od centra na nasoj polovini. Jos malo pa ala Petkovic. Kontra u prvom poluvremenu Kostic i Mitar i 6 Iraca. Nema kome loptu da doda. Ne zaboravite mi sada igramo solidno fizicki spremni jer vecina igra po svojim klubovima i tamo je odradila pripreme. Za Mundijal ce ih nasi kondiciono i takticki spremati.

Mislim da Maksimovic nije kriv za crveni koji je bio jer nije zakacio loptu. Pre toga je cini mi se Matic lose izbacio glavom.

Sergeja necu ni da spominjem. To je prica za anale. Netreba nam igrac sa takvim radijusom kretanja, pasom, kontrolom lopte. Kvari atmosferu u timu. Neponovljivo.

Bolje nekad i da neodemo, a ne da se brukamo.

Edited by Dark22

Ovo je veliki uspeh sam plasman ogroman uspeh jer narod mora da shvati da mi nemamo osim Matica igraca za najjace klubove kao nekad.Nemamo Deju ,Mijata,Jugu ili Mihu tako da je sada u ovo vreme plasman ravan tada recimo cetvrtfinalu.Mi smo sada mala zemlja sa prosecnim igraima cast pojedincima.

hrvati su jos manja zemlja sa manjim brojem stanovnika, pa su rednovni na svim velikim takmicenjima, daleko je to od nekog presudnog faktora.
Ovo je jedina grupa u kojoj smo mogli da uzmemo prvo mesto,ali nije ni bitno to toliko. . .Idemo na veliko takmicenje, prvo posle SP u Juznoj Aftici, to je ono sto je bitno.

Hrvati imaju mnogo bolje igrace trenutno od nas pa je i normalno da su stalno na velikim takmicenjima.Za nas je neuspeh veliki da se ne plasiras na Euro sada kada idu skoro svi bukvalno a plasman na Mondijal je ogroman uspeh za ovu skromnu grupu igraca da kazes.

Muslin je napravio takmicarski TIM

Tim nije lako dobiti

klacemo se sa svima

pa i sa ovim vrhunskim spanijom nemackom brazilom i france

ostale reprezentacije vrlo lako mogu da dobiju po labrnji

da nam je desni bek kvaliteta kralja splavova kolarova

bili bi bas opasni

mi i kad napadqmo radimo to veoma smisleno na jedan dodir a onda bek ili krilo ostalo samo na sutu na vrhu 16 ca

DA je rukavina kvaliteta kolarova bili bi bas bas zajebani svima

SMS treba da zove upravo kad gubimo

vadi jednog def veznog i pokusavamo kroz sredinu da napadnemo

a te price laka grupa i slicna sranja su za budale

svaki bod smo krvavo zaradili

i igrali sve bolje iz utakmice u utakmicu

prva protiv irske je bila horor a danas ih zatvorili

sansu nisu napravili

Posted (измењено)
7 hours ago, Balkan Boy said:

Ne znam sta ti nije jasno? Kazes imamo top igrace a nikog zapravo nemamo sem Matica, ostali su suv prosek ili ispod prosek. Pogledaj kakve azdaje igraju za Spaniju, Francusku, Nemacku...daleko smo mi od njih po milijardu stvari. Pomenuo si da imamo i Sergeja ali dzabe kada ne igra i pitanje je kako bi igrao. 

Naravno da varamo sebe i druge, idi na temu Superliga Srbije, ne moras da se vracas u prethodne godine, pogledaj samo od ove, procitaj danasnji/jucerasnji interviju  smenjenog trenera Radnickog iz Nisa, ovog Austrijanca, ne treba da kopas dalje, mi smo fudbalski amateri. na zalost. Zaostajemo za modernim fudbalom vise od decenije. Ubise nas burazerski odnosi, nestrucnost...ma da ne nabrajam...i ovo sada je incident, na srecu nasu ali fudbal koji mi igramo je antifudbal u odnosu na moderan fudbal. Guraju se igraci koji ne mogu da pomognu ni 5 minuta kao Zoran Tosic kojem je receno da ako potpise za Partizan da se vraca u reprezentaciju. Gura se Nikola Maksimovic, fudbalska prevara od igraca, redom unistio sve cega se dotakao, sve prevaranti i menadzerski igraci i sad budale veruju u bolje sutra srpskog fudbala a zapravo se nista nije promenilo u odnosu na pre 1 godinu ili 5 godina ili 10. Meni je zao sto rusim sneska vecini ali realnost je drukcija, idemo u Rusiju, sa nadam se idejom da igramo fudbal, sa igracima koji ce se boriti ali i koji zasluzuju da igraju svojim odnosom prema drzavi i reprezentaciji a ne zato sto je predsednik saveza rekao menadzeru selektoru Muslinu da ga pozove da podele tal, da nam Ramadani, Damjanac, razne Kurte i Murte prodaju muda za bubrege , ubaculju svoje isprdke u reprezentaciju Srbije i mazu oci kako su to najbolji igraci. Sad smo svi mi budale i ne vidimo sta se desava, ali dobro. Sudar sa nekom od najboljih reprezentacija Evrope ili sveta ce nam pokazati gde se nalazimo, Zvezda je trenutno iznad ovog mulja, jer se odrekla svega cega sam napisao, zato se posle 10 godina i plasirala u LE, zato sto je Zvezda opet Zvezda i sto smo se kao navijaci ujedinili i poceli da verujemo. 

I tako " nikakvi" imamo tim koji je igracki u top 10 u Evropi. Ako smatras da nemamo, nabroj mi tih 10 koji su bolji. Mi u fudbalu imamo to da Luksemburg otkine bod Francuskoj, da Island rusi favorite na EP, da Vels igra polufinale tog istog EP, da Grcka samo sa tornjevima u odbrani osvaja EP i da pruzi dobar otpor Belgiji pre neki dan ( a njohova  reprezentacija je tek limitirana dozlaboga), da Venecuela otkida bod Argentini koja mozda nece ni igrati SP. I taj Vels je igrao polufinale minulog EP, a Spanci nisu. Pa jebeni Irci koji su izgleda kao Uzbekistan su pre dve godine pobedili Nemacku a pre godinu dana i Italiju u Italiji. Druga je stvar sto ja ne smatram da mi, za razliku od njih, koristimo najbolje ono cime raspolazemo i verujem da  bismo mogli da igramo kao pod Anticem. Ali Muslin forsira taj anti-fudbal i nije da mu za sada ne donosi rezultatl- mi smo sinoc imali 3-4 mrtve sanse, a oni nijednu. A nije ti Irska Moldavija. Ono sto meni smeta je taj konstantni defetizam koji postoji kod nas u drzavi i u narodu, najstrasnije mracenje da te muka uhvati.

Ja govorim o igrackim kvalitetima, a ti krenuo od Pakulta/ Kulina bana i dobrijeh dana..kao da svi ne znamo šta se dešava van terena, ne samo u fudbalu, vec u svim sferama zivota kod nas. Svi znamo kakvi smo oduvek bili i jedino sto ce nam ostati je da uzdisemo: Kako Japanci, Nemci...ugledajmo se na njih. Nista bolje stanje nije ni kod zapadnih suseda kod kojih je sve pod Mamicevom paskom, pa se oni ipak plasiraju na skoro svako redom veliko takmicenje. Uostalom, pominjes te menadzerske igrace..Kako je menadzerski igrac Maksimovic ( za iskljucenje sinoc nije kriv, ostao poslednji igrac odbrane) igrao redovno u timu iz Serije A ( dakle, ne govorim o prvoj ligi Moldavije) i kako ga je kupio Napoli? To onda znaci da su sve lige zatrovane menadzerisanjem. Kad je tako, onda da prestanemo da gledamo fudbal- jer to je istina. Uostalom, mi od ovih koje on zove imamo mozda 3- 4 bolja igraca u vrh glave ( Sergej je siguran i on je dramaticno bolji, dok su kod ostalih u pitanju nijanse), a po ovome sto se pise ispada da imamo 11-12 boljih.

P.S. Sibnite mi Muslinov broj mobilnog da mu posaljem SMS. Odreci se takvog igraca je zlocin.

Edited by Epaminonda

Posted (измењено)

Ne moze se reci da je nasa grupa bila prejaka,ali je bila jako nezgodna za igranje. Sem Moldavije niko nigde nije mogao da upise sigurne bodove. Ok,mozda je, po kvalitetu Austrija najvise podbacila, mozda Irci i Velsani imaju po par solidnih/dobrih igraca a ostatak Cempionsip igraci...ali ta Irska je, kakva-takva, godinama unazad znala da nagrdi i mnogo jace reprezentacije u Dablinu,od nase. 

Imali smo mi na pocetku ranijih kvalifikacija mnogo bolju situaciju pa smo kiksali i ispadali od Estonaca, triput gorih Velsana i,na kraju, od Albanaca.

Ovo je sjajan uspeh jer, cinjenica je,da nemamo bas neke top igrace. Muslin je napravio solidan tim, igra na rezultat i to je fino sljakalo u ovom ciklusu. Kako ce to izgledati na SP,koga zabole,vazno je da se lozimo a ne da preturam po glavi dal cu navijati za Kolumbiju ili Argentinu. Bitno je da smo tamo, da se malo olaksa i za sledece zrebove, da uletimo u neki bolji sesir.

Na kraju,mnogo mi je drago zbog Muslin i nije mi bas najjasnija ova hajka na njega od strane osvedocenih fudbalskih sladokusaca.Muki je NAS, za razliku od "Bogdana" i "Sala Nacionala".

Edited by Punkerstein

Posted (измењено)
10 minutes ago, Punkerstein said:

Ne moze se reci da je nasa grupa bila prejaka,ali je bila jako nezgodna za igranje. Sem Moldavije niko nigde nije mogao da upise sigurne bodove. Ok,mozda je, po kvalitetu Austrija najvise podbacila, mozda Irci i Velsani imaju po par solidnih/dobrih igraca a ostatak Cempionsip igraci...ali ta Irska je, kakva-takva, godinama unazad znala da nagrdi i mnogo jace reprezentacije u Dablinu,od nase. 

Imali smo mi na pocetku ranijih kvalifikacija mnogo bolju situaciju pa smo kiksali i ispadali od Estonaca, triput gorih Velsana i,na kraju, od Albanaca.

Ovo je sjajan uspeh jer, cinjenica je,da nemamo bas neke top igrace. Muslin je napravio solidan tim, igra na rezultat i to je fino sljakalo u ovom ciklusu. Kako ce to izgledati na SP,koga zabole,vazno je da se lozimo a ne da preturam po glavi dal cu navijati za Kolumbiju ili Argentinu. Bitno je da smo tamo, da se malo olaksa i za sledece zrebove, da uletimo u neki bolji sesir.

Na kraju,mnogo mi je drago zbog Muslin i nije mi bas najjasnija ova hajka na njega od strane osvedocenih fudbalskih sladokusaca.Muki je NAS, za razliku od "Bogdana" i "Sala Nacionala".

Svako ko je u reprezentaciji Srbije za mene je nas, dok god vuce poteze na njenu korist. Ko hoce da pravi podele po linijama klubastva, i ko se raduje Guduricevoj a ne i Bogdanovicevoj trojci, nek gleda samo klubove, ne i reprezentaciju. Za mene su u reprezentaciji isti i Muslin i Djordjevic- s tim sto Djordjevicu ne mogu da zamerim da ne zove najbolje igrace. Dok Muslinu, Boga mi, mogu. I price kako nemamo " top" igrace su smesne. Imamo igraca koji vuce konce u timu koji osvaja LS ove sezone, igraca koji je prva violina u timu engleske premijer lige, igrace koji su donedavno igrali za Man City i Celzi a i koji sada igraju u timovima iz lige petice ili ucesnicima evropskih takmicenja. Ostatak igra za respektabilne timove a ne neki Hjofnofunfur sta li vec. I imamo SMS-a za kojim ludi Italija a koga selektor ne zove. Postoji mozda 4-5 reprezentacija u Evropi koji imaju mnostvo tzv " top igraca" a i oni su daleko od nepobedivih, ne samo za nas vec i za mnogo slabije timove.

Edited by Epaminonda

Posted (измењено)
11 minutes ago, Epaminonda said:

Svako ko je u reprezentaciji Srbije za mene je nas, dok god vuce poteze na njenu korist. Ko hoce da pravi podele po linijama klubastva, nek gleda samo klubove, ne i reprezentaciju. Za mene su u reprezentaciji isti i Muslin i Djordjevic- s tim sto Djordjevicu ne mogu da zamerim da ne zove najbolje igrace. Dok Muslinu, Boga mi, mogu. I price kako nemamo " top" igrace su smesne. Imamo igraca koji vuce konce u timu koji osvaja LS ove sezone, igraca koji je prva violina u timu engleske premijer lige, igrace koji su donedavno igrali za Man City i Celzi a i koji sada igraju u timovima iz lige petice ili ucesnicima evropskih takmicenja. Ostatak igra za respektabilne timove a ne neki Hjofnofunfur sta li vec. I imamo SMS-a za kojim ludi Italija a koga selektor ne zove.

Dobro, mi se oko nasih i njihovih nikad necemo sloziti,te se ni necu upustati u dalju polemiku na tu temu.

Koji ce to tim osvojiti LS ove sezone? Deder, reci da stavim neki dinar posto n'umem da gledam u pasulj. Niko od nasih igraca nije glavni protagonista/nosilac u tim jacim timovima. Najbolji igrac ti igra u Sautemptonu, prvi napadac visio do juce u Cempionsipu. Maksa baksuz se redovno izostavlja iz prve postave kad god Napoli igra jacu utakmicu. Bane i Kolarov panjina su vec neko vreme na zalasku karijere. Treci stoper je fuckin' Jagos Vukovic. Rukavina je...Jbg, Rukavina. Tu moze Basta,ali ni taj Basta nije bio impresivan, protiv Portugala nije znao gde bije. Kostic igra u Hamburgu, pre toga u Stutgartu...Ekipe su se borile redovno za opstanak.

Ogromna je razlika izmedju igraca koji vodu nosi u top timu i nosioca u tom istom. Mi takve igrace, sem mozda, Matica nemamo. Svi ostali su u osrednjim evropskim klubovima. A nista gore po psihu od osrednjosti.

Edited by Punkerstein

1 minute ago, Punkerstein said:

Dobro, mi se oko nasih i njihovih nikad necemo sloziti,te se ni necu upustati u dalju polemiku na tu temu.

Koji ce to tim osvojiti LS ove sezone? Deder, reci da stavim neki dinar posto n'umem da gledam u pasulj. Niko od nasih igraca nije glavni protagonista/nosilac u tim jacim timovima. Najbolji igrac ti igra u Sautemptonu, prvi napadac visio do juce u Cempionsipu. Maksa baksuz se redovno izostavlja iz prve postave kad god Napoli igra jacu utakmicu. Bane i Kolarov panjina su vec neko vreme na zalasku karijere. Treci stoper je fuckin' Jagos Vukovic. Rukavina je...Jbg, Rukavina. Tu moze Basta,ali ni taj Basta nije bio impresivan, protiv Portugala nije znao gde bije. Kostic igra u Hamburgu, pre toga u Stutgartu...Ekipe su se borile redovno za opstanak.

Ogromna je razlika izmedju igraca koji vodu nosi u top timu i nosioca o tom istom. Mi takve igrace, sem mozda, Matica nemamo. Svi ostali su u osrednjim evropskim klubovima. A nista gore po psihu od osrednjosti.

Evo, za zapisnik, Man Utd osvaja LS ove sezone sa Maticem kao jednim od glavnih igraca. Citiraj me slobodno kad dodje vreme..

Ajmo onda drugim putem. Koliko je to evropskih reprezentacija po tvom poimanju pobeglo od osrednjosti? Pa i te koje imaju " top igrace" su izgubile od ove iste Irske ( Nemacka i Italija). Jebeni Island je sinonim za osrednjost pa ljudi misle da su najbolji na svetu, a tako i igraju, bili hit na EP, a guraju odlicno i kvalifikacije, mozda zavrse ispred Hrvatske.

KK- to je tvom poimanju strano, ali ja ne drzim fige da golman nase reprezentacije primi gol kroz usi. Kada igra za klub, zelim mu da mu mrezu pune do vrha, ali za reprezentaciju neka brani sve.

Ми тренутно имамо само једног топ играча, а то је Матић. Тадић, Коларов, Миливојевић и слични су неколико нивоа испод.. а Рукавина, Гудељ и слични су неколико десетина нивоа испод.

Битно је да се до краја обезбједи то СП, а за остало ће се лако. Доста смо их и прескакали.

Preterano serete :) Naravno da nemamo nikakav top kvalitet. Igrači nam ne igraju u najboljim klubovima kao što je ranije bio slučaj. Zato i ne razumem ovoliko kukanja oko plasmana. Baš zato što smo kanta ovo je fenomenalan uspeh. U principu se ništa nije desilo epohalno. Isto radimo kao i ranije, samo smo imali trenera koji je zategao ekipu I koji zna da igra takmičarski fudbal. Što mi ovo poznato, ima još jedan trener na M što je ovako slično uradio.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk