Jump to content

Уколико имате проблем са отварањем тема након апдејта сервера и форума, пробајте да промените на неку другу тему на дну форума, па се касније пробајте вратити на ову главну, јер ће до тада можда већ бити поправљено све.

Александар

Фудбалска репрезентација Србије

Recommended Posts

Radonjic je imao tri dobre defanzivne intervencije, dobrih dodavanja za Djurdjevica... Par dobrih prodora, ali nije uspeo bolje da ih zavrsi. Jednom je totalno nepotrebno pokusao da dribla unesto da centrira. Sigurno jedan od najboljih u prvom pol. Samo je komentator non-stop pricao o Zivkovicu. Retard.

Kisli Spanija je veceras protiv nas igrala sa drugom postavom ,da nije bilo Manojla prosli bi kao Makedonija ,Plavsa za par minuta pokazao zelju i htenje trebao je ranije u igru ,Rile mašnica i pravac Espanjol 

Jedino sto zameram Lalatu je igranje pojedinih igraca.Ne vidim poentu igranja Zivkovica.Onog mentola necu ni da komentarisem.Jedino sto smo mogli i morali Makedoniju da dobijemo,Portugal je dosta jaka ekipa a tek Spanija...Veliki problem je sto nama igraci ili igraju u slabim ligama ili nisu standardni u svojim timovia,sa druge strane Spanski igraci igraju u jakim ligama i timovima.Nije tu Lalatovic nesto mnogo mogao da uradi...Osim naravno sto nije trebao da da sansu pojedincima..

Jaka je Španija, kao i Portugal, ali Lalat je za kratko vreme razjebao jednu vrlo dobru generaciju koja igra kao rapuštena banda, a do skoro je bila odlično utegnuta ekipa. Užasno loš trener kada su ozbiljna dela upitanju i užasno izvikan i guran. Nadam se da nikada više neće sesti na našu klupu, niti se povezati sa nama. Tačnije on je možda solidan za slabije ekipe, ali gde treba nešto više, za to nije dorastao niti po jednom parametru.

Lalatovic nije bio uopste kvalitetno rjesenje za selektora,ali msm da nije sva krivica na njemu.Doveden je neposredno pred EP i trebalo je brzo upoznati i pripremiti ekipu.Srbija sa 2 uzastopna zlata iz 2013. i 2015.godine sigurno u ocima srpske javnosti na EP nije otisla kao aucajder,naprotiv.Da li smo mi zbog tih velicanstvenih uspjeha pogresno procijenili situaciu,precijenili realne kvalitete srpske reprezentacije i potcijenili ostale,to je problem u nasim glavama ili nedovoljno poznavanje reprezentativnog fudbala u tom uzrastu.

I ne mislim da je Djurdjevic uopste los igrac,naprotiv.Momak umije dosta toga sa loptom i msm da formacija sa jednim spicem nije za njega.Ali me opasno iritira kao pojava,svojim nepotrebnim kurcenjem i ponasanjem koje nije u skladu sa titulom kapitena koju on nosi.Njegov egoizam i umisljenost da je izgradio karijeru zahvaljujuci tome sto je dao 24 gola u raspaloj JSL... Takav pristup ce ga kostati i do sada ga je kostao fudbalske karijere.Gajic i Antonov dobar materijal za A reprezentaciju,igrali bi mi prije Kolarova i Ivanovica ( OFK-ovci zamjenjuju OFK-ovce,zanimljiva rotacija ). 

Ako su ostali toliko jaki onda ne fantaziras po novinama i na pravis euforiju kako cemo svima njima da pokazemo....a u pravu je pokazali smo im da treba nasi mladi mnogo da rade pogotovo na taktici i kretanju da bi dostigli svoje vrsnjake iz Portugala i Spanije.

Portugal se mnogo dizao u nebesa, ali ne znam zbog cega? Odmah sam video da nisu nista posebno. Imate to nakon nase utakmice sa njima. Imaju supertalente, i sve je to lepo, ali ja to vise gledam kao celinu. Kao tim. Sa druge strane, Spanci mocni i sa rezervistima. Mnogo, mnogo dobra reprezentacija. I trener im je vec 3-4 godine na klupi. Nas ne vredi ni komentarisati. Cim su "mozgovi" postavili Lalatovica, neuspeh je bio zagarantovan. Ali, naravno, opet imaju "tonu" izgovora, i neke dobro oprobane demagogije.

Pa normalno da su bolji kad mi imamo neznalicu na klupi. I Makedonci su bili egal sa nama, sa sve Babunskim i Avramovskim. 

Sa ovakvim mentalitetom i manjkom samokritičnosti i želje da ispravi svoje greške, pa i uopšte ih uvidi, teško će on nešto ozbiljno napraviti u trenerskom poslu.

Требало би ваљда против најбољих да се покажеш. Упоште не разумем то као ови су бољи и треба да скинемо гаће, нема ми ту шта да тражимо. Па ваљда у таквим утакмицама жеља и хтење треба да буду на највишем нивоу, да покажеш и одмериш сво своје знање и умеће.
Овај губитничко-пичкасти начин размишљања се већ одавно инсталирао у нашем фудбалу. Испада да сви играју фудбал само ми не. Зато и немамо више неке ратнике који су жељни да се опробају са најбољима, већ теткице којима све смета, само нешто кукају и за све налазе нека оправдања.

Ово исто важи и за наш клуб(погледати тему квалификације за Европу). Све неки разлози буди бог снама, кад би могли да играмо са параолимпијцима би било идеално. Некад смо желели да добијемо што бољег противника, да покажемо шта ми знамо. Нисмо се никад повукли, већ часно излазили на терен а и са њега.
Зато смо и дошли у ситуацију да већина поспрдно прича о квалификацијама кад ми себе прогласимо за губитнике а меч још није ни почео.

E moj Lalatovicu bio si i ostao ljakse, neces ti dalje od JSL...Zahvali se jos jednom pickoustom, pa te mozda postavi da budes selektor reprezentacije A.

Ako generacija koja je osvojila evropsko i svetsko prevnstvo odigra ovako jadno, nije sigurno problem u meni. Priče kako je to bilo na sreću i slučajno su blago rečeno smešne, takva dva uspeha se ne postižu slučajno, nego zbog velikog rada i truda, kao i talenta igrača(neki više neki manje talentovani). Objašnjavao lepo Kosanović koliki rad je iza svetske titule, što je za serimuda Lalatovića misaona imenica. Da ne pričam koliko je u startu smena trenera pred prvenstvo bila debilna. 
Neće ova generacija osvojiti više ništa, jer je ovo bio njihov poslednji turnir mlađih kategorija, bar većini bitnijih igrača. Osvojili su oni momci dva prvenstva što je ogroman uspeh, koji samo Srbi ne znaju da poštuju, jer smo takav narod.

Sve to što si nabrojao je nešto što stručni štab treba da reši. Opet kažem poslušaj Kosanovićevo predavanje(ako nisi) gde spominje kako su napravi uspeh na svetskom i kako se svaki detalj gledao i na sve se pazilo. I sve će ti biti jasno. 

Uopšte nije stvar u prolaženju grupe ili ne, nego u tome što ništa u timu nije funkcionisalo kako treba, nismo izgledali kao tim, nego kao raspuštena banda. Za to nismo krivi ni ti, ni Aleks ni ja, pa ni igrači sami, nego Lalatović i stručni štab. Da je samo do igrača, treneri ne bi bili ni potrebni. Kupovali bi timovi igrače smao i oni bi sami igrali.

Стандард, опет списак без Лазовића и Милинковић-Савића.. али су зато ту опет Рукавина и Гудељ.

Savic je zasluzio poziv ... ne kapiram sto ga Muslin ne poziva .....

Vratio Ljajica umesto Kataija, ne znam zasto... Ostalo isto kao pre, sto mi je ocekivano, dobro gura ta ekipa i ne treba je menjati.