Jump to content

Уколико имате проблем са отварањем тема након апдејта сервера и форума, пробајте да промените на неку другу тему на дну форума, па се касније пробајте вратити на ову главну, јер ће до тада можда већ бити поправљено све.

Александар

Фудбалска репрезентација Србије

Recommended Posts

Браво за Митровића Максимовић одличан Тадић добар Настасић катасрофалан Бане добар

Још једна ствар. Рукавина је криминалан. Дриблниг само у десно к'о ономад Марко Вешовић у Звезди.

Ne djeluje ovo loše uopšte. Nije bilo lijepo za gledanje ali konačno posle nekoliko ciklusa držimo korak i skupljamo bodove. Evo i večeras kad je djelovalo da se vraćamo sa nulom uzesmo po meni veliki bod jer ne samo što smo uzeli taj bod nego Vels nije došao do sva tri. 2 pobjede, 2 remija. Kako smo navikli da u prvih 5 kola prospemo brdo bodova, pa onda svadje, pa podmladjivanje.. Ovaj ciklus miriše na nešto bolje. A i Tadić koji posle onolike krvi ostaje do kraja i bori se, i to me raduje da vidim. 

Maksimović dosta dobar. Iznosio loptu par puta, dobar na skoku.. Vjerovatno mu više odgovaraju ovakve ekipe poput Velsa jer se bolje snalazi u vazduhu, ali hrabri ova njegova utakmica jer je S.Mitrović pretanak.

Bane isto dosta bolji na ovoj utakmici nego neke ranije. Nastasić solidan da nema one greške. Ipak onakve greške mu se ne smiju ponavljati. Ja bih možda probao u odbrani Bane-Maksimovi-Kolarov. Kad već Kolarov igra štopera u Sitiju, onda nek igra i kod nas, isto je jak na lopti a može i da popravi prekide i slobodne udarce. 

Bekovi u odbrani dobri ali u napadu tanani. Jeste Rukavina pogodio top centaršut ali prije toga je svaki bio užasan. Obradović korektan. Najbitnije da je Bejl bio zaustavljen (jbg gol je greška Nastasića). 

U veznom redu Matić je sigurno sam krem veznih igrača. Baš je dobar. Luka tu i tamo, ne griješi ali i ne donosi ništa specijalno. Ali za razliku od raznih Petrovića, Fejsa, Gudelja.. bar zna i da odigra nekad prema naprijed. Prosečan igrač ali dok ne stasa Maksimović (možda je stasao?) neka ga Luka. 

Mitrović glavom igra za 10, sa nogama 0. Šteta što nemamo bolje bekove, tj igrače koji imaju bolji centaršut pa bar da mu dižemo loptu. 

Ljajić bi mogao da oplemeni još više napad i pomogne Tadiću. Dal umjesto Mitrovića ili Kostića, vidjećemo. Kostić je brz, trči, ali tanka je to tehnika. 

U svakom slučaju 8 bodova iz 4 utakmice, pobjedjen jedan rival (Austrija), pobijedjeno jedno gostovanje gdje "volimo" da prospemo bodove (Moldavija), i dva remija sa druga sva rivala, jedno od ta dva remija je u gostima. Za neki idealan scenario je falilo to da udje ona Pavlovićeva prečka protiv Irske za 3:1, ali šta je tu je. Šteta što irci dobiše u Austriji pa odoše na 10 bodova. Provukli su se protiv Gruzije u Irskoj, danas je Janko promašio gol sa 5 metara za 1:1 u nadoknadi, protiv nas isto su imali sreće. Vratiće im se to valjda. 

Jbg meni je ovo dosta sporo ,mozda ja ocekujem previse ,ali protiv ekipe koja ima dva igraca i igra ragbi umesto fudbala ,ja sam ocekivao tri boda

U drugom poluvremenu u drugom delu se vise  nije igralo nego sto se igralo, antifudbal od strane velsa,zgadili su mi seTrebalo je da se produzi jedno 7 minuta da bi se nadokndalio gubljenje vremena tokom izvodjenja auta ili izlezavanja na terenu.Totalna opstrukcija fudbala od strane velsa od momenta kada su dali gol. . .Bod veliki ko kuca.
Oba beka su nam kriminalna. Levo cemo imati Kolarova dok desno nzm. Na veliku zalost nemamo ni boljeg od Mitrovica, igrac manje sve do pogotka. Tadic dobio batina danas.ali izgarao je do kraja, jedina zamerka mozda sto je skinuo sa noge volej Rukavini(a mozda ga je time i spasao bruke, jer bi verovatno otisla  nebu pod oblake i oborio avion). Kataiju trebaju minuti u Alavesu da bi bio starter u reprezentaciji. Moze on mnogo vise da doprinese od ovoga. Nastasic bunari lopte i nista vise, Maksimovic i Bane dobri.
Nisu ove kvalifikacije lose, delujemo zrelije nego ranije, gradimo karakter vracamo se iz minusa i deluje da je na terenu postavljen kakav takav sistem i da znamo sta hocemo.

Ono što je definitivno naša najveća mana u odnosu na veliku većinu ovih ozbiljnijih ekipa (ekipa koji žele da idu na evropsko takmičenje) je kontinuitet. Gledam ovj Vels, to je u 90% slučajeva ista ekipa osim kada zbog povreda ili kartona neko ne može da igra. Isto i ostale ekipe. Nema tu promjena, imaš 11 do 15 igrača i oni se rotiraju, nema isprobavanja. Uigranost na maksimumu, tačno se zna ko šta radi i cepaj. Mi to nemamo. Mijenjamo selektore, 2 trenera na 1 ciklus, promijenimo 25-30 igrača za 10-15 utakmica i mož ga jebati tako. 

Moramo konačno pronaći kostur ekipe koji se neće mijenjati. Ne može malo da nam bude nosioc Matić, pa da se posvadja, pa da onda bude Tošić, pa onda malo Tadić pa da se i on posvadja, pa onda glavni igrač Ljajić, pa malo Djuričić lažna devetka, pa daj Djurdjića malo, pa probaj Djordjevića, pa onda zaredjaj 14 zadnjih veznih i tako svaki ciklus. Imam osjećaj da se samo Bane i Kolarov nisu mijenjali u ovih nekoliko godina (2-3 ciklusa). A Vels za to vrijeme ima Vilijamsa, Kolinsa, Čestera, Dejvisa, Alena, Ledlija, Ramzija, Bejla i Vokesa, i onda rotira 2-3 igrača zavisno od forme i likovi znaju šta hoće i kako hoće. 

Da ne tupim, moramo imati 7, 8 igrača koji će biti tu i ako idemo na prvenstvo i ako izgubimo šanse već posle 5 kola, i ako je trener Musli ili ako je Dick. Napravi osnovu neku i samo doradjuj, imamo baš talentovane igrače od 19-20-21 godinu, može tu da se probere i ojača osnova. 

uvek sam govorio da je Nastasic klasicna prevara i cunj,veceras je to jos jednom i dokazao ! zbog takvog igraca smo izgubili jednog Subotica.......da ne mracim,momcima svaka cast,bili su bolji,debilan gol ih je isekao ali su pokazali karakter !!!

Направисмо од овог бода победу у главама,од селектора,преко играча па све до Кокезе.

Да се разумемо,нама је бод где год да одемо пуна кућа,такво време дошло.

После Аустрије је било,само кад смо први,сада ће сви имати притисак,а ми ћемо бити опуштенији пошто не морамо да јуримо,ево сад већ нисмо први и опет смо на коњу као.''Нисмо мекан народ'' ''Тако се бори за грб'',''Срећа прати храбре''. Наслови као да смо ушли у четвртфинале Мундијала,а не на срећу изборили бод у Велсу,напад пре гола статива Бејла је могло бити ћао,довиђења.

Не видех никакву храброст у нашој игри синоћ.

И ми и Велс лоши као земља.

Igramo dosta čvršće i disciplinovanije, ali i dalje nemamo kvalitet. Meni je utakmica negledljiva ako 70% dodavanja ide nazad, a onih 30% što kao pokušamo napred budu netačna. Osim Tadića i Matića, mi nemamo igrača koji može da da pas napred, da stvori šansu. Sa jedne strane je dobro što u grupi nema reprezentacije koja može da nas razbije, jer su Vels, Irska i Austrija isti krljači kao i mi, a sa druge nije dobro jer će se za dva mesta boriti 4 takve ekipe.

Ne znam ko gura ovog Nastasića, ali dečko je neviđena rupetina. Bolje da je igrao Tošić. Mitrović je dileja, ali ruku na srce, mi trenutno nemamo boljeg špica. Kada je to dečko koji dolazi iz drugoligaške ekipe, onda je jasno u kakvom smo k... Od Kostića sam očekivao više. Ne znam kako je ranije imao neke silne asistencije, dečko bi loptu odneo kući.

Sve u svemu, rezultat je dobar, šanse solidne, valjda ćemo se nekako dovući do Rusije.

Bekovi su nam nevidjeni kriminal. Crni Rukavina i njegovi sutevi, a la Vesovic. Onaj mucenik levo, nisam ni znao da igra jos uvek, mislio sam da je zavrsio karijeru zbog povreda. Nazalost, Mladenovic ne igra u Kelnu, nesto je poceo, ali je sad fasovao klupu. tako da moramo tu da guramo Kolarova maksimalno, ali ni on nije kao nekad, igra vise stopera u Sitiju. Moze ta odbrana da lici na nesto, cak i sa Nastasicem, nekako je mekan, ali solidno se postavlja i cita igra. 

Napred..jbg, Matic i Tadic ako nesto iskreiraju, to je to.

Oba beka su veoma losa, ali Obradovic je bukvalno zalutao u reprezentaciju , dok muceni Rukavina nesto i pokusava .. mislim da je sakupio dve asistencije ..... Stvarno odkle Muslin izvuce Obradovica ??? ... Valjda mu je sada jasno da on nema kvalitet ni za 22 - a kamoli za startera.

Posted (измењено)

Znate kako, ovo je realna slika naseg kvaliteta. No, pre nego sto opalim po nama, moram o Velsanima. Kakvo je ovo govnarenje ljudi moji??? Nikad nisam video reprezentaciju zemlje severnije od Spanije i Italije da igra ovako. Valjanje, foliranje, apsolutna opstrukcija, a na drugoj strani bezobrazni startovi koje je sudija tolerisao citav mec. Mi bismo za takvu igru zavrsili utakmicu sa dva igraca manje. Gotivio sam ih nekako do sada, ali posle ovog govnarenja su za mene obicni cigani.

Mi smo tu gde jesmo. Reprezentacija bez nekog ekstra kvaliteta i mi smo odigrali ono sto je u nasoj moci da odigramo. U ovoj formaciji, a to je 5-4-1 da se ne lazemo, sa transformacijom u neki nazovi 3-4-2-1 u napadu, mi sa ovakvim bekovima ne mozemo da budemo opasniji. Obradovic je dobio mesto zbog zalaganja na treninzima i to je lepo, to motivise igrace, ali on nema kvalitet za reprezentaciju. Isto misljenje imam i o Rukavini. Ako cemo vec da igramo ovako, nama po strani moraju da igraju igraci profila Baste iz boljih dana. Mi prakticno 90% akcija zavrsavamo preko tih ofanzivnih bekova i tu moramo izmisliti nesto bolje. U vezi je to negde to, s tim sto mislim da bi se moralo napraviti mesta za Radoju, ali ok, moze se igrati i sa ovim. Kreacije nema mnogo, ali delujemo dovoljno zrelo u vezi i ne bi trebalo zbog promaje u sredini da primamo golove. Naravno, necemo ih se ni nadavati, ali takva je konfiguracija tima. Tadic i Kostic bi trebalo da nam budu udarne igle, ali bez preterivanja, to je u rangu apsolutno prosecnih timova. Nista mi nismo bolji od neke Ukrajine recimo. Mitrovic dade lep gol, svaka cast, ali svi znamo sta od njega mozemo da ocekujemo. Uz neku jacu igru po bokovima, sa vise upotrebljivih centarsuteva on ce sigurno dati neke golove, ali napadaca za velika dela u njemu sigurno nemamo. Davacemo najcesce malo golova, skor uvek cemo i te tesko davati i s tim moramo da se pomirimo.

Posebna prica su nam 3 igraca pozadi. Na papiru, to bi trebalo da nam bude najjaci deo tima, ali na terenu je uvek upravo suprotno. Mozda ima uticaja sto redovno menjamo taj trojac, ne dajemo sansu jednoj liniji da se uigra i stvori hemiju, ali je uvek ocigledno da prave previse individualnih gresaka koje nemaju puno veze sa uigranoscu. Nastasic je fino promovisan, napravio je lepu karijeru, ali mi nikad nije ulivao poverenje. Bane je nekad bio beton, ali su njegovi najbolji dani ostali iza njega. U padu je vec duze vreme, mada je ovu utakmicu odradio dobro. Maksimovic mi tu deluje najkvalitetnije i najstabilnije, cenim da bi trebalo da ima zakucano mesto pozadi. Ono sa cim se mnogi ako ne i svi ne bi slozili, mislim da bi mesto trabalo da ima za Karleusu. Uvek je fizicki besprekorno spreman, brz, borben, trebalo bi i da je u dobroj formi. U igri sa tri pozadi bas mogu da garantujem da bi nam bio bitan deo tima. Videcemo, ali nasa defanzivna linija nije spremna za ozbiljan fudbal. Prosto imamo srece da za rivale u grupi imamo potpuno napadacki limitirane ekipe. Austrija kao najpismenija od ekipa u grupi nam je nagovestila kakav haos moze da nam nastane.

Generalno sam zadovoljan utakmicom. To je to, odigrali su ono sto su u stanju da odigraju i nema se sta zameriti. Poklonili smo im goli, da nije toga bilo mislim da bismo mi dobili utakmicu. Bez potcenjivanja Velsa, ali i bez precenjivanja. Oni su pristojan tim, sa jednim i po vrhunskim igracem i to je to, ni manje ni vise. U Beogradu se mora dobiti, bez dileme. Na prvenstvo cemo otici, ali buducnost ne izgleda previse svetlo. Jedino ako uzdignemo defanzivu na jedan previsok nivo sto pogoduje turnirskim utakmicama, pa kroz tu cvrstinu i disciplinu dodjemo do nekih rezultata po modelu bas Velsa ili Islanda, ali fudbal, kakav bismo voleli da gledamo u Srbiji i kakav se jos uvek zanosimo da mozemo da igramo, necemo videti.

Edited by Uscanac

Nije nista posebno, ali nije ni lose.

Mora se priznati da smo i protiv Austrije i sad protiv Velsa imali odredjenu dozu srece.

Mislim da smo ekipa koja moze dosta vise od ovoga ali da ubedljivo najmanje trcimo od svih reprezentacija u ovim kvalifikacijama.

Borbenost, agresija, zelja, trcanje  moraju da se vide, da budu na jos visem nivou.

Na ovaj sastav iz Velsa, kad se vrati Kolarov, bice mnogo bolje.

Jos da ovaj Lazar Markovic koliko toliko moze da odigra defanzivu na visem nivou, pa da se stavi pored desne aut linije.

Mogao bi u tom slucaju osta da pomogne.

Imamo Ljajica, igra u zivotnoj formi, ocekujem i njega za naredne utakmice.

Svim srcem uz reprezentaciju, pa kako bude. Losije od Toletove ne moze.

Добра анализа Мацана.. Нарочито ми се свиђа дио око десног бека. Гледао сам доста Ђенову и Лаза је доста доста добар на тој позицији.. искрено, изненадићу се ако не буде позван на наредно окупљање. Сигуран сам да је тренутно бољи од Рукавине.

Може ова генерација на СП. Можда се многи неће сложити, али за мене смо ми били у најгорем случају егал са Велшанима. Нису они ништа бољи од нас, као нити једна друга репрезентација у групи.