Jump to content

Уколико имате проблем са отварањем тема након апдејта сервера и форума, пробајте да промените на неку другу тему на дну форума, па се касније пробајте вратити на ову главну, јер ће до тада можда већ бити поправљено све.

Александар

Фудбалска репрезентација Србије

Recommended Posts

Одврана брука,срамота,катастрофа Ивановић брука,срамота,катастрофа Тадић Костић феноменални на крају бод велики као кућа

Odgledao sam citav mec reprezentacije posle 3,4 godine. Ne mogu Curcice da podnesem pa to ti je. Muslin je upravo za ovo mozda idealan. Jak je karakter i dobar trener, ali ne i menadzer pa ga zato gaze kolege u klupskom fudbalu. Nije on za transfere i ugovorne drame dovoljno moderan, ali ovde mu to i ne treba. Samo treba da snima igrace i sklapa kockice. Ovo vec lici na nesto, jer da se ne lazemo neki igraci poput Kostica, ne bi videli reprezentaciju kod Batadjorovaca. Steta je samo, sto zbog nekih losih procena igra par igraca, ali bice i oni zamenjeni brzo. Prvi na listi Gudelj i Nastasic. Milivojevic odmah iza njih. Ova formacija je odlicna, jer realno ako neceg imamo to je tih ofanzivnih bekova/krila. Bolje i to nego da gledam Baneta, kako se zalece ko vozic u parku kad se vraca u odbranu posle greske( da se ne lazemo odavno je za klupu, ali mora da igra jer je kapiten- sindrom Dekija Stankovica poslednje tri godine karijere). Mitrovic je sterilan napadac. Samo u ligi pretprodavaca taj moze da trese mreze(Belgija, Holandija, Portugal). Nama na terenu treba novi lider jer Bane definitvno boluje od kurcobolje. Umesto da bodri saigrace on se mrsti i cuti ko jajara. Reci bre nesto covece. Ponesi ekipu kad je najpotrebnije, a cak i ako to ne uspe podrzi ih i posle remija. Neka shvate da je bio dobar polusaj i da ce sledeci put uspeti preokret, Pavlovic ce sledeci put dati ono, Katai ce da udje i resi, Kolarov ce da asistira ... fali nam timski duh! Samo to da sredimo i bicemo za respekt. 

Šteta. Imali smo dvije šanse da riješimo utakmicu, a te dvije šanse su bile bolje nego ove iz kojih su pala 4 gola.. Pavlović za 3:1 i Bane na kraju za 3:2. Najbolje šanse na utakmici, bar jednu da smo iskoristili.. 

Ako ništa, bar nismo izgubili. Nije ni ovaj bod za utjehu ali bolje i to nego porazom da krećemo. 

Napadača još nemamo.. Nek proba još Stoiljkovića..

Bane :wacko:

Ima ovdje mjesta za Gruju i/ili Maksimovića. 

Kostić i Tadić odlični. Biće valjda bolje kad se vrati Matić. 

Biće mučenje, nemamo kvalitet. Napadača nemamo, odbrana nesigurna, bekovi upitnog kvaliteta.. Jedino što će valjati je vezni red sa Matićem, Grujom, Tadićem i Kostićem. 

Uz sve to glupo prosipamo bodove. Večeras smo ih imali kod 2:1 iako je taj penal bio onako, sumnjiv.. Ali onda šansa Pavlovića :ohmy:

Mada drugo poluvrijeme bolje nego ono što smo igrali u prošlom ciklusu.

Rajko će biti sve bolji i bolji. Bilo je kritičnih trenutaka ali na sreću nije napravio nepopravljiv kiks. Malo trema, malo loše vrijeme.. Dobra stvar za njega da nije zasrao motku.

Zaboravio sam da napisem da dugo nismo imali pleja kao sto je Tadic. Svidja mi se kako igramo, imamo problem sa defanzivom, sto se tice prekida i odbrane od dezorjentisanih napada. Tu mislim na "napusane" lopte na koje leti par Iraca. Imamo problem sto smo cesto daleko od lopte i slabi smo u duelu.

Mislim da sad, kad vec imamo Tadica, koji odlicno igra, treba da probamo sa Markovicem, koji moze da igra u prostor i da pobegne protivniku. Nije on idealno resenje, ali mi odavno nemamo ni solidno resenje u spicu, a kamo li idealno.

Kako sam se nadao ono ispade dobro, kvalitet malih ocekivanja :biggrin: Tacno sam znao i napisao u prvom postu da ce nasa odbrana naci nacin da usere bar jednom i naravno nisu razocarali, na njih se uvek mozemo osloniti. Napred smo odigrali nesto, licilo na trenutke, ali sada ne mogu da budem siguran da li je to zato sto smo nesto naucili ili zato sto Ircima veci deo utakmice nije trebao gol. Kada im je ustrebao nabili su nas u 16 metara lagano. Objektivno, ovaj sastaf ne moze da se plasira u LS, u LE tesko, to je realno stanje. Moze nesto i da se iscacka u ovoj formaciji, kada bi ofanzivni bek sa desne strane bio Basta iz boljih dana, sa leve Kolarov. Tosic sigurno zasluzuje mesto u stoperskoj liniji, nije on za ofanzivnog beka. Matic u vezi svakako, Tadica iza napadaca, a ne na krilo i najbitnije u univerzumu- da Mitrovic ne igra. Cim je izasao znao sam da cemo dati gol. Kanta je i Pavlovic, nije pokazao nista jos je promasio zicer za 3 boda, ali bilo ko sa dve noge umesto sirovine Mitrovica donosi vise. Neopravdano se kritikuje Ivanovic, ne znam sta se tacno od njega ocekuje. Njega uvek ima svuda na terenu, najbolji nam je strelac u ovom timu a igra stopera, to bi trebalo nesto da znaci. Jeste dao prakticno auto gol, ali nisam video da je nesto jos lose uradio na terenu. Generalno, ne verujem da cemo se plasirati na prvenstvo, ali izgleda da cemo igrati malo bolje nego prehodnih godina.

Iskreno,ja bi vratio plavu boju,umesto crvene,nadam se da ce to jednom uciniti,plava boja sa zlatnim borojem na  dresu i zlatim okvirom grba bi izlegala mnogo mocno.

Bio sam na utakmici. Ono sto je igrao nas vezni red smehotres. Gudelj, ja ne mogu da opisem to, blagi uzas i kao slag na tortu je pustanje igraca Irske da zakuca loptu u gol za 2-2. Njegov igrac.Uzasna partija. Ne bi mi igrao vise nikad.

Kostic ubedljivo najbolji.

Svdja mi se formacja, ali moramo sa 2 spica, 3-5-2 a ne 3 - 6 -1, moramo takodje da imamo vezni red novi i nove bocne igrace koji znaju da centriraju.

Ni Rukavina ni Mladenovic nisu imali po dve korisna centarsuta za 90 minuta.

Rajkovic skroz nesiguran.Totalno. Losa partija.

Stoperi nesigurni skroz, cim Irci izadju u presing pocinje panika, sreca pa nisu to radili u drugom, ne bi prisli golu.

Na kraju zasluzen remi. Nismo zasluzili da pobedimo.

6 hours ago, Ragnar Lodbrok said:

Iskreno,ja bi vratio plavu boju,umesto crvene,nadam se da ce to jednom uciniti,plava boja sa zlatnim borojem na  dresu i zlatim okvirom grba bi izlegala mnogo mocno.

Tacno sam znao da je u necemu prolebem,cim vrate plave dresove odmah ce bolje zaigrati :30hm2iq:

Ne bi to na kraju tako lose. Meni se ova formacija svidja, kao i Muslinova ideja. Nemamo majstora i znalca sa loptom osim Tadica, tako da ne treba mnogo komplikovati. Sibati loptu na stranu, tamo se guziti i praviti neki visak pa sta nam bog da. Rukavinu neki hvale, drugi kude, ja sam negde izmedju, nista posebno, prosecna partija. Odbrana je ok delovala, nadam se da ce Nastasic konacno uci u kontinuitet, mnogo inteligentan stoper, njemu i Banetu dodati (na moju zalost) veliku zvezdu Maksimovica, mada garantujem da ce kad bude najteze usrati nesto, al ajde da ne budem hejter.

Mladenovic (takodje nisam verovao da cu ovo reci) ali bolji od Rukavine, sasvim pristojna partija. Fali nam tih ofanzivnih bekova, razlog vise zasto Ristic treba da ubedi sebe da je to njegova pozicija, moze on to.

U napadu sve ok osim napadaca. Onaj Pavlovic nista, Mitrovic isto nista. Za ovu fomraciju ti treba ejdan jak, siguran da primi loptu, zadrzi, ali oni to ne mogu. Mitrovic moze, ali jednom u tri meca, a to je malo. 

Jedino me razocaralo branjenje prekida, stvarno neverovatno da svaki put panicimo onako.

Ofanzivno sasvim zadovoljavajuce ima neke ideje ima i dobrih idividualnih poteza. Imamo i kataia da pridoda uz odlicne kostica i tadica. U spicu rupa, deluje da bi pavlovic mogao to da zatvori pa i stoiljkovic.

Veza gudelj luka dosta lose. Gudelj pogotovo, uzas. Luka je imao lepih poteza ali i katastrofalnih procena. Nadam se tandemu matic gruja mada to cemo tesko gledati u prvih 11.

Odbrana neodoljivo podseca na zvezdinu. Nejasna mi je tolika kolicina panike kod dosta iskusnih igraca imam osecaj da mozemo da ga primimo kad god oni pozele. Mladenovic jedina svetla tacka tu izrastao u jako zahvalnog igraca ,dosta trci probija,vraca se, treba da poradi malo na centarsutu tako da mi tu kolarov ne bi vodeo terena. Nastasic isto treba da igra a bane da dodje sebi malo pa ih uigrati sa jos jednim stoperom nikako vukovic i rajkovic. Mozda bi tu i najbolje resenje bio onaj milunovic kao centralni bane desno matija levo. Bekovi mladenovic i basta(rukavina). Gruja i matic u vezi. Kostic i tadic ispred i u spicu pavlovic (stoijljkovic). Rajko na golu , samo da smanji decije bolesti driblanja stvarno nema potrebe to raditi u 90om minutu.

Nije to toliko lose za pocetak, da izbacimo one napade panike koje imamo konstantno. Pogotovo panika posle naseg drugog gola umesto da su njima noge u blatu i da ih hvata panika primili su 2 gola za 6-7 minuta, to se desi nama i tacno se videlo da nema boga da ne primimo gol, visio je u vazduhu.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Daleko smo od SP.

Ne znam dal smo bili gori u napadu ili odbrani. Onakve golove ne primaju ni Fibel, Rendulic i druzina!

Sta reci za sanse Pavlovica i Ivanovica?? Ovaj prvi potencijal za ligu 5, a drugi lider tima i igrac sa velikom reputacijom.

Mislim da mozemo da budemo ispred Irske i Gruzije, ali za SP zaista tesko iako smo imali srece sa grupom.

3 minutes ago, kusha said:

Zna li se ko prenosi mladu reprezentaciju , i ima li ko link ?

Arena 1 prenosi utakmicu. 

Ne znam zasto se Muslinu ne uklapa u koncepciju Milinkovic Savic, on mi bas deluje kao idealan partner sa Maticem. Obojica su jaki na lopti, Sergej malo ofanzivniji, ali jednako snazan, mozda cak i pravi naslednik Matica, uz Gruju naravno. Milivojevic je meni jos u Zvezdi bio nedefinisan, nikad nista posebno nije radio ni u napadu ni u odbrani, uvek je korektan. Fejsu i Gudelja necu ni da komentarisem, ubaciti ih samo da nekome slome nogu, a i za to su diskutabilni.

Gledam sastav mlade reprezentacije...boga mi, ovi matori bi ih dobili samo na snagu neku i malo vise iskustva, nema tu neke velike razlike u kvalitetu.

11 hours ago, милпар+ said:

Нисам незадовољан, борили су се, трчали, имали неку жељу за разлику од прије, чак су и играли фудбал један период. Међутим, треба времена и играча да се ово дотјера. Много глуп и беспотребан фаул Миливојевића код првог гола, Митровићево машење читаве лопте је да се прекрстиш објема рукама и Банетова назови интервенција... Други гол исто из прекида, играч сам на 5 метара, зицер да ће га дати. Били смо бољи, притисли смо их, имали иницијативу, штета што нисмо добили. Индивидуално, врло слабо. Рајковић несигуран. Рефлекс је ту, али процјена лета лопте, излазак на лопте, несигурност шта да уради кад играч крене на њега, испуцавање лопте... Баш сам се разочарао. Ако мисли да направи пристојну каријеру, мора под хитно да оде у озбиљнију лигу да би напредовао. Тренутно не видим неки помак код њега. Ништа Манојловић није лошији од њега, према ономе што сам гледао на снимцима из Бачке. Рукавина слаб, баш слаб. Нити центаршута, нити продора, ништа корисно. Трчо је нешто, борио се, ал' бескорисно. Младеновић доста бољи од њега, понављо се доста, проб'о да пробије, центрира. Настасић солидан, најбољи наш штопер тренутно. Ивановић баш лош. Она прилика пред крај се не маши, поготово што је мого да пита голмана гдје да шута, 18 квадрата гола, три студента живе у толико. А поготово што њему није страно да постиже голове. Дубинске лопте критичне. Слично и са Вуковићем, није ми јасно гдје га је ископо, немогуће да немамо бољег. Везни ред катастрофа. Без Матића везног реда као да нема. Гудељ очајан, ако не преда лопту одмах - изгуби је. Миливојевић исто, мада је им'о пар добрих дугих лопти. Тадић ме такође није одушевио вечерас, иако је, ето, имао асистенцију и гол, мада не зна ни он како је додао до Костића ону лопту. Костић издоминиро. Носио репрезентацију вечерас, једини нешто пробо, трудио се, без икаквог респекта. Митровић балван, ништа од њега. Сикимића умјесто њега да купи лопте. Тошић ништа. Катаи мало времена и без лопте у ногама да нешто проба. Павловић затего у пречку, алал му вјера. Умјесто да имамо 3-1, имамо 2:2. Јбг. Али, када је ушао, видило се да је бољи од Митровића. Сума сумарум, задовољан, уз неке играчке корекције може ово фино бити, да их Муки утегне.

Tadić je šutnuo loptu prema golu i bio izblokiran, tako je lopta došla do Kostića (sinoć našeg najboljeg igrača). Ne znam kako Tadić igra u premijer ligi kada je ovako svilen i nema snage da istrči 50/60 metara, već ga Irac lagano izgura i uzme mu loptu (iako i ovakav je majstor fudbala za neke panjeve)

6 minutes ago, Mazzan said:

Ne znam zasto se Muslinu ne uklapa u koncepciju Milinkovic Savic, on mi bas deluje kao idealan partner sa Maticem. Obojica su jaki na lopti, Sergej malo ofanzivniji, ali jednako snazan, mozda cak i pravi naslednik Matica, uz Gruju naravno. Milivojevic je meni jos u Zvezdi bio nedefinisan, nikad nista posebno nije radio ni u napadu ni u odbrani, uvek je korektan. Fejsu i Gudelja necu ni da komentarisem, ubaciti ih samo da nekome slome nogu, a i za to su diskutabilni.

Gledam sastav mlade reprezentacije...boga mi, ovi matori bi ih dobili samo na snagu neku i malo vise iskustva, nema tu neke velike razlike u kvalitetu.

СМС је доста офанзивнији.. Колико сам ја пратио, он је најчешће иза нападача. Не знам да ли сам га икада видио да игра задњег или централног везног.

Ма ја немам дилеме да ће након повратка Матића тај дуо чинити он и Миливојевић. Са евентуалним упадима Грујића.

Maksimovic i Gajic treba da se pridruze A selekciji , bolji su od onih koji pokrivaju njihove pozicije......

34 minutes ago, ДоброЗнај said:

СМС је доста офанзивнији.. Колико сам ја пратио, он је најчешће иза нападача. Не знам да ли сам га икада видио да игра задњег или централног везног.

Ма ја немам дилеме да ће након повратка Матића тај дуо чинити он и Миливојевић. Са евентуалним упадима Грујића.

Jesta ofanzivan, ali sa onom gradjom, pogotovo u Italiji nece se anigrati mnogo kao ofanzivni vezni. Napravice od njega kad-tad novog Matica i tu nema nista lose. mozda ne bas Matica, toliko defanzivnog, ali nekog Jaju Turea recimo, sto bi za ovu formaciju bilo idealno - jedan skroz defanzivan, drugi malo ofanzivniji, obojica dobri sa loptom.